Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA LOTNISKU LUTON

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku Luton

  Lotnisko Luton obsługuje jedne z największych tanich linii lotniczych, dlatego rozpoczęcie z niego podróży pozwoli Ci, w porównaniu do innych lotnisk, jak London Heathrow, zaoszczędzić pieniądze i czas. Z pojazdem, jaki zapewni Ci wypożyczalnia samochodów na lotnisku Luton, możesz szybko i łatwo wybrać się na zwiedzanie południowej Anglii, Midlands i innych rejonów Zjednoczonego Królestwa bez tłumów, jakie znajdziesz na przykład w Londynie. Jednak warto wspomnieć, że miasto to, dawniej znane tylko z produkcji kapeluszy, ma więcej do zaoferowania niż tylko tani loty i dobre połączenia ze stolicą kraju.

  W Luton możesz odwiedzić jedno z największych zoo w Brytanii, Whipsnade Zoo, wybrać się na wycieczkę jedną z nielicznych pozostałych lekkich kolei (Leighton Buzzard Railway) lub odwiedzić Stockwood Discovery Centre, by zrelaksować się i wybrać na spacer po 100 hektarach parku ze słynnymi Wiktoriańskimi Szklarniami. W Auto Europe oferujemy wyjątkowe usługi wynajmu samochodów, aby dostosować pojazd do potrzeb i budżetu każdego podróżnika. Dzięki naszej nowoczesnej wyszukiwarce możesz porównywać dostawców, samochody i lokalizacje odbioru, aby znaleźć idealny pojazd na następny wyjazd do Wielkiej Brytanii.

  Informacje o lotnisku

  Dawniej nazywany Międzynarodowym Lotniskiem w Luton, Lotnisko Luton znajduje się około 2.5 kilometrów na wschód od Luton i 45 kilometrów na północ od centrum Londynu. Obecnie port ten należy do London Luton Airport Ltd, dlatego pojawiła się zmiana w nazwie i jest on czwartym pod względem wielkości lotniskiem w Wielkiej Brytanii. Port obsługuje około 18 milionów pasażerów rocznie i oferuje połączenia do ponad 154 miejsc docelowych na całym świecie.

  Port lotniczy Luton (LTN)
  Adres: Airport Way, Luton, Bedfordshire LU2 9LY, Wielka Brytania
  Linie lotnicze na lotnisku: Blue Air, easyJet, El Al, Ryanair, SunExpress, TUI Airways i Wizz Air.
  Telefon: +44 1582 405100

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku Luton

  W hali przylotów ani odlotów nie znajdują się stanowiska dostawców, ponieważ lotnisko ma własne Centrum Wypożyczalni Samochodów (Car Hire Centre). Możesz skorzystać z usług autobusu wahadłowego z zatoki C na stacji autobusowej, znajdującej się przed budynkiem terminala. Nie zapomnij, by zabrać ze sobą prawo jazdy, dowód osobisty, voucher z potwierdzoną rezerwacją i kartę kredytową, aby odebrać pojazd, jaki dostarczy Ci wypożyczalnia samochodów na lotnisku Luton. Przed odjazdem sprawdź pojazd pod kątem wszelkich uszkodzeń, aby zaznaczyć je na umowie wynajmu i ubezpieczeniu, żeby nie było wątpliwości, czy szkody nie powstały przez Ciebie. Aby otrzymać więcej informacji odnośnie procedury odbioru pojazdów, odwiedź nasz specjalny przewodnik poświęcony temu tematowi.

  Alamo na lotnisku Luton Alamo na lotnisku Luton
  Car Hire Centre,
  Luton, Wielka Brytania, LU2 9NL

  +44 158 239 0969
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 22:00
  Europcar na lotnisku Luton Europcar na lotnisku Luton
  Car Hire Centre,
  Luton, Wielka Brytania, LU2 9NL

  +44 371 384 3413
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 08:00 - 20:00
  Avis na lotnisku Luton Avis na lotnisku Luton
  Car Hire Centre,
  Luton, Wielka Brytania, LU2 9NL

  +44 344 544 6021
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 23:00
  Enterprise na lotnisku Luton Enterprise na lotnisku Luton
  Car Hire Centre,
  Luton, Wielka Brytania, LU2 9NL

  +44 158 239 0969
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 22:00
  Keddy na lotnisku Luton Keddy na lotnisku Luton
  Car Hire Centre,
  Luton, Wielka Brytania, LU2 9NL

  +44 371 384 3413
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 08:00 - 20:00

  Terminale

  Lotnisko Londyn Luton ma pojedynczy dwupoziomowy terminal, dzięki czemu znalezienie się na nim jest proste. Na terminalu znajduje się 60 stanowisk odprawy, nowoczesny punkt odbioru bagażu i system informacji lotów, a także szeroki wybór sklepów, restauracji i barów. Na parterze można znaleźć stanowiska odprawy, punkty kontroli bezpieczeństwa, kilka sklepów, punkty usługowe i udogodnienia dla przylatujących. Po przejściu przez kontrolę bezpieczeństwa, schody poprowadzą Cię do hali odlotów na poziomie pierwszym, gdzie znajdują się wszystkie bramki oraz parę sklepów restauracji i barów.

  Usługi na lotnisku

  Niedaleko strefy ze stanowiskami odprawy znajduje się poczta, punkty informacyjne, kantor wymiany walut i kilka bankomatów. W niewielkiej odległości położona jest też strefa jadalniana z Burger King i Bar des Voyageurs, podczas gdy miłośnicy kawy znajdą też Starbucks i Costa Coffee. Przy odlotach znajduje się szeroki wybór sklepów, między innymi kiosk z gazetami oraz sklepy z artykułami dla zdrowia i urody, elektrycznością, pamiątkami, książkami i innymi akcesoriami. Na lotnisku jest też kaplica otwarta cały dzień, przy bramkach 20-28. Przy hali przylotów znajdziesz kilka więcej sklepów, stanowisko taksówek, kioski, gdzie sprzedawane są bilety kolejowe i autobusowe i punkty informacyjne dotyczące usług pobliskich hoteli. Palenie jest zakazane na całym terenie lotniska za wyjątkiem specjalnej strefy przy hali odlotów. Podróżni otrzymują dostęp do Wi-Fi na cztery godziny na terenie całego terminala.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko Luton

  Dla podróżujących, którzy decydują się na wynajem samochodów na lotnisku Luton, dotarcie do centrum miasta Luton zajmie około 10 minut, jadąc trasą A505, w zależności od ruchu na drodze. Do centrum Londynu natomiast można dotrzeć przemierzając niecałe 50 kilometrów trasą M1 prowadzącą na południe. Warto pamiętać, że mogą być naliczane opłaty za zator drogowy, kiedy wjeżdża się do stolicy kraju.

  Kolej

  Jeśli wolisz korzystać z transportu publicznego, najpopularniejszym sposobem na przedostanie się do centrum Londynu jest pociąg. Stację kolejową możesz znaleźć przy A1081 na Kimpton Road. Kiedy przylecisz do Anglii, na lotnisku w Luton oferowane są usługi autobusów wahadłowych na i z lotniska, a przejazd zajmuje około 10 minut. Pociągi Thameslink i East Midlands oferują połączenia do Londynu, na zachodnie wybrzeże i w rejonie Midlands. Pociągi kursują co około 10 minut w ciągu dnia i co około 40 minut nocą. Pamiętaj, aby zarezerwować sobie 10 minut do podróży na autobus wahadłowy na luz z lotniska Luton.

  Autobusy

  Lotnisko obsługiwane jest też przez autobusy, które oferują połączenia do kluczowych miast w okolicy. Autobus wahadłowy Terravision odjeżdża ze stacji London’s Victoria Station co 30 minut w godzinach szczytu, a trasa zajmuje około godzinę. Autobusy Easybus funkcjonują w dzień i w nocy z lotniska do centrum Londynu co 15-30 minut w zależności od pory dnia. Autobusy Greenline 757 również łączą lotnisko Lutonz centrum Londynu 24/7, zatrzymując się przy Brent Cross, Finchley Road, Baker Street, Marble Arch, Hyde Park Corner, Oxford Street i Victoria. Regularne połączenia autobusowe łączą lotnisko Luton z centrum miasta, a Watford, St Albans, Milton Keynes, Leighton Buzzard, Harpenden i Dunstable też są dostępne.

  National Express także odjeżdża z lotniska Luton i dociera do różnych lokalizacji w Wielkiej Brytanii, w tym do Birmingham, Cambridge, East Midlands, lotniska Gatwick, lotniska Heathrow, Liverpool, Manchester, Milton Keynes i Northampton.

  Porady parkingowe

  Pomimo tego, że lotnisko Luton znajduje się poza wytyczoną strefą, warto wspomnieć, że podróżni, którzy chcą się udać do centrum Londynu pomiędzy 7 rano a 18 od poniedziałku do piątku, będą podlegali opłatom za zator drogowy. Strefa opłat za zator drogowy (Congestion Charge Zone) została stworzona, aby zminimalizować potężny ruch na drogach w mieście, jednak wciąż znalezienie wolnego miejsca parkingowego jest dość trudne, zwłaszcza w godzinach szczytu. Inna opcja obejmuje zostawienie wypożyczonego samochodu na obrzeżach Londynu i przedostanie się do miasta transportem publicznym.

  W Luton parkowanie również może przysporzyć trudności zwłaszcza, szukając wolnego miejsca na ulicach, dlatego zalecamy korzystanie z płatnych parkingów lub garaży parkingowych. Warto też zwrócić uwagę na ograniczenia Red Route Restrictions, jakie obowiązują przy trasie Airport Way i w centrum miasta i oznacza to strefę, gdzie postój jest zakazany, co oznaczone jest pojedynczą lub podwójną czerwoną linią.

  Przydatne linki

  Lotnisko Luton