Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA LOTNISKU W GLASGOW

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Glasgow

  Glasgow jest najbardziej zaludnionym miastem w Szkocji i szybko staje się też popularnym miejscem docelowym wśród turystów. Miasto znane jest z długiej historii budowania statków, z których wiele powstało przy rzece Clyde. Glasgow słynie też ze sklepów, dzięki czemu został ogłoszony najlepszym miejscem do robienia zakupów w Wielkiej Brytanii, po Londynie. Przyjeżdżając do Glasgow, będziesz mieć mnóstwo rzeczy do zrobienia i zobaczenia, ze wspaniałą architekturą, wyjątkowymi punktami widokowymi i świetnymi miejscami na zakupy. Jedną z najbardziej popularnych atrakcji w mieście jest 12-wieczna katedra, znana jako katedra Św. Mungo oraz Wysoki Kirk z Glasgow. Znajdziesz tu też Muzeum Riverside i Tall Ship, nagrodzone muzeum, mieszczące w sobie artefakty i wystawy z poprzedniego muzeum transportu, takie jak statki, stare samochody i karoce ciągnięte przez konie. Pałac Kibble jest jedną z największych szklarni w Wielkiej Brytanii, w której mieści się ogromna kolekcja wielu rzadkich gatunków roślin, jak orchidee, paprocie drzewiaste pochodzące z Nowej Zelandii i Australii oraz rośliny z Afryki.

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku Glasgow dostarczy Ci pojazd, jaki możesz zarezerwować na stronie Auto Europe, aby mieć pewność, że otrzymasz najwyższy poziom usług i najbardziej przystępne ceny. Dzięki naszej wyszukiwarce otrzymasz dostęp do ogromnej floty pojazdów do wyboru w ponad 20,000 lokalizacjach na całym świecie, a co za tym idzie, możesz mieć pewność, że znajdziesz pojazd idealny na swoją podróż. Jeśli chcesz uzyskać dodatkowe informacje o zasadach jazdy w Wielkiej Brytanii, odwiedź nasz przewodnik i poznaj najważniejsze przepisy.

  Informacje o lotnisku

  Lotnisko Glasgow jest międzynarodowym portem lotniczym. Poprzednio nazywane było lotniskiem Abbotsinch, a znajduje się w Paisley, około 15 kilometrów od centrum Glasgow. Lotnisko jest drugim najbardziej ruchliwym portem pod względem ruchu pasażerskiego w Szkocji, zaraz po lotnisku w Edynburgu, z 9.9 milionami pasażerów w 2017. Lotnisko zostało otwarte w 1966 roku i na początku obsługiwało tylko loty krajowe i w Europie, jednak ostatnio zaczęło też przyjmować połączenia transatlantyckie od przewoźników, którzy poprzednio latali tylko na lotnisko Glasgow Prestwich.

  Oficjalna nazwa: Międzynarodowy port Lotniczy Glasgow (GLA)
  Adres: Paisley PA3 2SW, Wielka Brytania
  Telefon: + 44 344 481 5555
  Linie lotnicze dostępne na lotnisku: Wiele linii lotniczych obsługuje lotnisko Glasgow. Niektóre z nich to British Airways, easyJet, Emirates, Delta Airlines, Jet2, Loganair i TUI Airways.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku w Glasgow

  Każda wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Glasgow ma swoje stanowisko oddalone o około 5 minut pieszo od Nevis Way i Caledonia Way. Wystarczy, że wyjdziesz z lotniska, skierujesz się na drogę Bute road i skręcisz w lewo w Caledonia way lub wychodząc z Campsie Drive skręcisz w prawo w przylegającą Nevis Way. Miejsce zwrotu wynajmowanych pojazdów znajduje się natomiast zaraz za lotniskiem na Argyll Avenue. Kiedy przybędziesz, by odebrać swój zarezerwowany pojazd, upewnij się, że masz wszystkie wymagane dokumenty ze sobą, aby uniknąć wszelkich niepotrzebnych problemów. Przede wszystkim wymagane jest prawo jazdy i karta kredytowa, wszystko wystawione na imię i nazwisko głównego kierowcy. Niektórzy dostawcy mogą zażądać dodatkowych dokumentów, dlatego zawsze warto jest się upewnić, jakie są wymagania w ogólnych warunkach zamieszczonych na umowie najmu. W ten sposób dowiesz się wszystkich najważniejszych informacji związanych też z depozytem i polityką paliwową dotyczącą Twojego pojazdu.

  Europcar na lotnisku Glagow Europcar na lotnisku Glagow
  Paisley,
  Glasgow, Szkocja PA32SW

  +44 141 887 8701
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 6:30 – 23:00
  Alamo na lotnisku Glagow Alamo na lotnisku Glagow
  Paisley,
  Glasgow, Szkocja PA32SW

  +44 141 840 1300
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 6:00 - 23:00
  Hertz na lotnisku Glagow Hertz na lotnisku Glagow
  Paisley,
  Glasgow, Szkocja PA32SW

  +44 843 309 3031
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 7:00 - 23:00
  Enterprise na lotnisku Glagow Enterprise na lotnisku Glagow
  Paisley,
  Glasgow, Szkocja PA32SW

  +44 141 84 013 00
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 6:00 - 23:00

  Terminale

  Lotnisko Glasgow obsługuje miliony pasażerów rocznie na swoich terminalach. Lotnisko ma 2 osobne terminale, w głównym Terminalu 1 znajduje się hala przylotów i odlotów dla linii takich jak British Airways i EasyJet. Nowy terminal, Terminal 2, obsługuje 3 tanie linie lotnicze, jak Air Transat, Jet 2 i Virgin Atlantic Airways. Stanowiska odprawy na Terminalu 1 znajdują się w środku hali, a przyloty krajowe na jednej stronie, a przyloty międzynarodowe po drugiej stronie. Stanowiska na Terminalu 2 znajdują się w korytarzu łączącym Terminal 1 i Terminal 2.

  Usługi na lotnisku

  Na lotnisku znajduje się wiele udogodnień dostępnych dla pasażerów, w tym także usługi dla pasażerów z ograniczoną sprawnością, lub mających problemy w czasie podróży. Port lotniczy ma ukryty program dla osób niepełnosprawnych, który polega na tym, że otrzymasz smycz, wskazujący personelowi lotniska, że wymagasz dodatkowej pomocy. Możesz też zamówić sobie wsparcie z wyprzedzeniem, a na miejscu otrzymać specjalny sprzęt i przywieźć swojego psa przewodnika do Wielkiej Brytanii, jeśli spełnia odpowiednie wymagania i standardy. Pozostałe usługi, to między innymi darmowe Wi-Fi przez pierwszą godzinę, stanowiska ładowania telefonów, internet, drukarki, budki ze zdjęciami, przechowalnia bagażu, biuro rzeczy znalezionych i budki telefoniczne. Znajdziesz tu też bankomaty, kantory, sale konferencyjne, pokoje modlitw, pralnie, strefy dla palaczy i bezpłatny miękki plac zabaw na wschodnim molo za bramą 27. Na lotnisku jest też mnóstwo opcji jadalnianej. Restauracje, jakie tu znajdziesz, to między innymi Frankie and Bennies, Starbucks, The Naked Deli i Krispy Kreme. Sklepy, jakie tu znajdziesz to między innymi Accessorize, Boots, FatFace, JD Sports, Swarvoski, WHSmith i Victoria’s Secret.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko w Glasgow

  Przemieszczanie się jest znacznie łatwiejsze, gdy decydujesz się wynajem samochodów z lotniska Glasgow. Na lotnisko można się dostać przez węzeł 28, jeśli podróżujesz ze wschodu lub przez węzeł 29, kiedy podróżujesz z zachodu. Oprócz samochodem możesz z łatwością dotrzeć na lotnisko transportem publicznym. Możesz skorzystać z jakiegokolwiek autobusu, dzięki połączeniom przez stację autobusową Buchanan, prowadzącą prosto na lotnisko Glasgow. Autobus Glasgow Airport Express oferuje najszybsze połączenia z lotnisko do centrum miasta, a przejazd trwa około 15 minut i około 25 minut, jeśli jedzie do stacji Buchanan, skąd znajdziesz połączenia też do innych miast, a także na Stację Centralną w Glasgow i stację Queens Street. Pociągi oferują połączenia do różnych miast w Szkocji i Wielkiej Brytanii, w tym do Liverpoolu i Londynu. Możesz też skorzystać z taksówki z lotniska, a rezerwując taksówkę z wyprzedzeniem na stronie lotniska, możesz otrzymać zniżkę do 20% na przejazd.

  Porady parkingowe

  Na lotnisku w Glasgow masz do wyboru 3 strefy parkingowe. Parking długoterminowy, normalny i szybkiego postoju. Opcja długoterminowa oferuje darmowe pół godziny postoju, a ceny rosną z każdym nowym dniem. Dwa parkingi krótkopostojowe dzielą się na wielopoziomowy parking nr 1 i parking nr 2. ceny wahają się między £ 3.00 i £ 57 z postojem do 48 godzin. Parking z szybkim postojem jest strzeżony i stanowi najszybszą opcję dotarcia do bramki lotniskowej, z cenami za postój od £ 42 do £ 133 z postojem od dnia do 4 dni. Przed lotniskiem znajdziesz też strefę szybkiego odbioru z cenami od £ 2 do £ 45 z możliwością postoju do godziny. Pierwsze pół godziny jest darmowe dla wszystkich posiadaczy niebieskiej odznaki z wyznaczonymi miejscami na parkingu 1 na każdym poziomie i parkingu 2. W mieście możesz skorzystać z opcji parkingowej na przykład na stacji metra Shields Road, Bridge Street i Kelvinbridge, a każda z nich znajduje się blisko centrum miasta. Darmowy parking znajdziesz przy Patrick, Govan i Ibrox, skąd możesz skorzystać z usługi Park and Ride. Istnieje też opcja pozostawienia pojazdu w strefie Sauchiehall Street, jednak maksymalnie na 2 godziny i są tu ograniczenia między godziną 8 rano i 18.

  Przydatne linki

  Lotnisko Glagow