Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  WYNAJEM SAMOCHODÓW NA LOTNISKU FLORENCJA

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku Florencja

  Florencja, stolica regionu Toskania, to miasto słynące ze wspaniałych dzieł sztuki z okresu renesansu i pięknej architektury. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków we Florencji to Duomo, katedra z kopułą wyłożoną terakotą, jako zaprojektowana została przez Brunelleschi, oraz imponującą dzwonnicą Giotto. Niezależnie od tego, czy planujesz wakacje wypoczynkowe, czy chcesz przeżyć jak najwięcej podczas wyjazdu i zobaczyć wszystko, co się da, od miejskich placów (palazzos) po kościoły renesansowe i pełne życia rynki, znajdziesz tu kilka absolutnie wartych odwiedzenia atrakcji. Wypożyczalnia samochodów na lotnisku Florencja zapewni Ci udany star na rozpoczęcie wakacji.

  Zarezerwuj samochód na wynajem już teraz, aby zapewnić sobie idealny początek wakacji we Włoszech. Dokonując rezerwacji z Auto Europe otrzymasz dostęp do ogromnej floty pojazdów do wyboru i doskonałych usług. Co więcej, ułatwisz sobie zwiedzanie nie tylko wspaniałego miasta, jakim jest Florencja, ale też będziesz mógł swobodnie przemieszczać się po całym regionie Toskanii, cieszyć się terenami wiejskimi, winnicami jak z obrazka i widokami na Morze Liguryjskie. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące rezerwacji i wynajmu, zadzwoń do naszych agentów rezerwacyjnych, a oni z chęcią pomogą Ci rozwiać wszelkie wątpliwości i odpowiedzą na wszystkie pytania.

  Informacje o lotnisku

  Lotnisko we Florencji położone jest zaledwie 4 kilometry na północny zachód od centrum miasta Florencji. Jest to międzynarodowy port lotniczy położony w stolicy regionu Toskanii, dostarczając połączenia do licznych miejsc docelowych w na tym obszarze. Lotnisko we Florencji jest drugim pod względem wielkości lotniskiem w Toskanii, zaraz po międzynarodowym lotnisku w Pizie.

  Międzynarodowe Lotnisko Florencja (FLR)
  Oficjalna nazwa: Lotnisko Florencja Peretola
  Adres: 2100 Terminal Dr, Florencja, SC 29501, Włochy
  Linie lotnicze operujące na lotnisku: Air Berlin, Air Dolomiti, Air France, Alitalia, Brussels Airlines, Etihan Regional, HOP!, KLM, Lufthansa, Silver Air, and Swiss International Airlines. Dostęne są też połączenia sezonowe liniamii Austrian Airlines, Meridianiana i Niki.
  Telefon: +39 055 30615 400

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku Florencja

  Niejedna wypożyczalnia samochodów na lotnisku Florencja, z jaką współpracujemy, ma swoje stanowisko w hali przylotów na terminalu. Aby odebrać swój wynajęty pojazd szybko i bezproblemowo, będziesz musiał przedstawić ważne dokumenty wystawione na imię i nazwisko głównego kierowcę, jak: prawo jazdy, kartę kredytową, dowód tożsamości oraz voucher Auto Europe, jaki otrzymasz po zatwierdzeniu twojej rezerwacji. Nazwa twojego dostawcy zamieszczona jest na voucherze, aby nie było wątpliwości do kogo masz się zwrócić, jak przylecisz na lotnisko. Udaj się do stanowiska przeznaczonego dla Ciebie i przedstaw swoje dokumenty pracownikowi wypożyczalni. Pamiętaj, aby sprawdzić samochód przed odjazdem, czy nie ma na nim jakiś istniejących szkód, czy usterek. Upewnij się, że pracownik firmy sprawdzi twój pojazd razem z tobą i zaznaczy to w protokole odbioru, oraz upewnij się, że wiesz, gdzie masz zwrócić samochód pod koniec wynajmu.

  Avis na lotnisku Florencja Avis na lotnisku Florencja
  Via Palagio degli Spini,
  Firenze FI, Włochy 50127
  +39 348 706 9021
  Godziny otwarcia:
  Pon-Pt 09:00 - 22:00
  Sixt na lotnisku Florencja Sixt na lotnisku Florencja
  Via Palagio degli Spini,
  Firenze FI, Włochy 50145
  +39 02 9475 7979
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 08:00 - 23:00
  Sicily by car na lotnisku Florencja Sicily by Car na lotnisku Florencja
  Via Palagio degli Spini,
  Firenze FI, Włochy 50145
  +39 055 343 6031
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 09:00 - 17:00
  Hertz na lotnisku Florencja Hertz na lotnisku Florencja
  Via Palagio degli Spini,
  Firenze FI, Włochy 50145
  +39 055 307370
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 08:00 - 18:00

  Terminale

  Lotnisko Amerigo Vespucci we Florencji składa się z dwóch terminali: terminalu przylotów, gdzie na pierwszym poziomie obsługiwani są wszyscy przybywający pasażerowie, oraz terminal odlotów - przeznaczony wyłącznie dla lotów z lotniska do różnych miejsc docelowych. Lotnisko to ma długą historię, dlatego wielokrotnie się zmieniało. W roku 1999 nastąpiło znaczne powiększenie terminali, aby pomieścić większą ilość przybywających pasażerów. Odnowę przeszły też strefy parkingowe i powstały nowe usługi dostępne w różnych częściach portu lotniczego. Obecnie możesz skorzystać z licznych usług i udogodnień dostępnych na obydwu terminalach, jak z restauracji, sklepów i innych.

  Usługi na lotnisku

  Na lotnisku we Florencji znajdziesz wszystkie najważniejsze usługi podczas podróży. Punkty informacyjne dla pasażerów znajdują się na parterze na terminalu przylotów. Usługi finansowe, takie jak bank i kantor wymiany walut, położone są na terminalu odlotów. Bankomaty natomiast można znaleźć na terminalu przylotów. Pasażerowie na lotnisku we Florencji mogą też skorzystać z okazji, by odwiedzić liczne wspaniałe włoskie sklepy designerskie z modą, jakie znajdują się w strefie odlotów. Restauracje i bary dostępne są dla wszystkich, na obydwu terminalach. Jeśli będziesz potrzebował udać się do biura rzeczy znalezionych, na lotnisku dostępna jest usługa internetowa, na stronie lotniska, gdzie publikowane są zdjęcia ze znalezionymi przedmiotami.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko Florencja

  Decydując się na wynajem samochodu na lotnisku Florencja, wiedz, że dzięki niewielkiej odległości od Florencji, dojazd na lotnisko z miasta zajmie Ci około 15 minut, jeśli nie ma zatorów na drodze. Udaj się trasą Viale Guidoni, a następnie zjedź na autostradę A11 w kierunku na Pizę. Lotnisko znajduje się za skrzyżowaniem tych dwóch dróg. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony z informacjami drogowymi we Włoszech, aby zaznajomić się z zasadami drogowymi w kraju.

  Lokalny przewoźnik z Florencji ATAF, oferuje usługi autokarowe z głównej stacji kolejowej (Florence Piazza Stazione) na lotnisko co pół godziny, a przejazd zajmuje około 25 minut. Pomiędzy miastem a lotniskiem dostępne jest też połączenie taksówkami. Postoje taksówek znajdują się zaraz przed terminalem przylotów.

  Porady parkingowe

  Miejsca parkingowe na lotnisku we Florencji dostępne są 7 dni w tygodniu przez całą dobę i dzielą się na dwie strefy: parking krótkopostojowy (P1) oraz zewnętrzny parking długopostojowy (P2). Przy wjeździe na parking należy pobrać bilet, który należy mieć przy sobie do czasu opuszczenia parkingu, ponieważ potrzebny jest on do opłacenia postoju w dostępnych automatach do poboru opłat lub do zapłacenia w kasie, przed powrotem do samochodu.

  Historyczne centrum Florencji, podobnie jak w innych włoskich miastach, jest strefą ZTL (strefą ograniczonego ruchu drogowego). Tylko pojazdy ze specjalnym zezwoleniem mieszkańca, mają pozwolenie na wstęp. Jeśli nie masz takiej przepustki, a wjedziesz do tej strefy, możesz się spodziewać wysokich kar. Jeśli twój hotel znajduje się w strefie ZTL, upewnij się, że podasz numery rejestracyjne swojego pojazdu w recepcji hotelu. W całym mieście znajduje się kilka opcji parkingowych. Parkowanie na ulicach dostępne jest w strefach mieszkalnych, około 10 - 20 minut pieszo od centrum. Przyjezdni mogą parkować pojazdy tylko w niebieskich zatoczkach. Białe przeznaczone są dla mieszkańców, a żółte dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową.

  Przydatne linki

  Strona internetowa lotniska