Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W CHARLEROI

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Charleroi z Auto Europe

  Charleroi to miasto, które powstało przez Hiszpanów w 1666 roku, a później było okupowane przez armię francuską. Obecnie, jest to trzecie co do wielkości miasto w Belgii, oraz obszar frankofoński z populacją niemal pół miliona mieszkańców. Charleroi znajduje się na delikatnym zagięciu rzeki Sambre, lewym dopływie Mozy. Wypożyczalnia samochodów w Charleroi ułatwi Ci podróże po tym pięknym regionie z możliwością odwiedzenia Brukseli w zaledwie godzinę. Zatem pozwól, aby Auto Europe zostało Twoim partnerem w podróży, a pomożemy Ci wszystko dokładnie zaplanować, by Twój następny wyjazd odbył się spokojnie i bezproblemowo!

  Charleroi ma bogatą historię przemysłową naznaczoną licznymi kopalniami węgla, kuciem stali i produkcją szkła. Większość z fabryk została zamknięta w latach 50. dwudziestego wieku, jednak miasto nadal umacnia swoją mocną pozycję jako ważne centrum ekonomiczne i kulturalne całego centrum regionu Wallonne. Przed wybraniem pojazdu sprawdź opinie o wypożyczalni samochodów w Charleroi zamieszczone przez poprzednich klientów Auto Europe i dowiedz się więcej.

  Jaki jest ruch na drogach w Charleroi?

  Wiele dobrych dróg prowadzi do Charleroi z różnych stron kraju. Drogi szybkiego ruchu R9 i R3 łączą miasto z innymi prowincjami znajdującymi się w sąsiedztwie. Dodatkowo większe autostrady tworzą połączenia między Charleroi a niektórymi trasami międzynarodowymi. Trasy E420 i E19 to najszybszy sposób na dotarcie wynajętym samochodem do Brukseli, natomiast droga E42 zabierze Cię łatwo i szybko z Charleroi do Lille, we Francji. Zasady ruchu drogowego są podobne do tych, które obowiązują w całej Unii Europejskiej, układ kierownicy, znaki drogowe i wymogi, również podlegają ogólnym europejskim standardom. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o zasadach drogowych w Charleroi lub potrzebujesz kilka wskazówek przed wyjazdem, wejdź na naszą stronę z przewodnikiem, który poprowadzi Cię przez najważniejsze zasady jazdy w Belgii.

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym w Charleroi?

  Charleroi niedawno przeszło renowację miasta, a w ramach tego projektu zostały stworzone nowe podziemne miejsca parkingowe, aby rozluźnić ruch drogowy i przemienić ulice w strefy bardziej przyjazne pieszym. Oprócz tego jest też wiele parkingów, z których można skorzystać w centrum miasta i okolicznych obszarach. Darmowe miejsca parkingowe można znaleźć przy Expositions, L'Ancre Street, Place de l'Ouest i kilku innych ulicach. Strzeżone parkingi płatne są dostępne przy parku samochodowym Moulin, oferując 2000 miejsc parkingowych, Fastpark w Rivages ma 206 miejsc, Inno liczy sobie 350, a Place de la Dingue zawiera 273 miejsc parkingowych.

  Lotnisko w Charleroi

  Najbliższy port lotniczy, jaki obsługuje Charleroi to lotnisko Bruksela południe Charleroi w Gosselies, położone około 7 kilometrów na północ od centrum miasta. Jest to drugie najbardziej ruchliwe międzynarodowe lotnisko w Belgii i obsługiwane jest w większości przez tanie linie lotnicze oraz przewoźników sezonowych.

  Oficjalna nazwa: Międzynarodowy Port Lotniczy Bruksela Południe Charleroi (CRL)
  Adres: Rue des Frères Wright 8, 6041 Charleroi, Belgia
  Strona internetowa: www.charleroi-airport.com
  Telefon: +32 902 02 490

  Co robić w Charleroi

  W Charleroi jest wiele atrakcji, które ciągle przyciągają turystów i zapewniają im nieustanną rozrywkę. Na przykład Muzeum Szkła, przedstawia produkcję i wytwory ze szkła z całego świata uwzględniając oczywiście skomplikowane szklane dzieła belgijskich artystów. Na placu centralnym imienia Charles'a II znajduje się kościół Świętego Krzysztofa, udekorowany godnymi podziwu mozaikami złotych liści. W niedzielne poranki odbywa się tutaj jarmark, a sprzedawcy oferują różnego rodzaju produkty, jak świeże, lokalne przysmaki i różnokolorowe kwiaty.

  Niedaleko placu znajduje się też Ratusz, imponujący budynek inspirowany art deco. Wyraźne połączenie stylu klasycznego z art deco odzwierciedlone jest również na każdej ulicy w Charleroi przez marmurowe i miedziane rzeźby, luksusowe gobeliny i prace wykonane w drewnie. Na tym placu znajdziesz też Muzeum Sztuk Pięknych, które przedstawia szeroką gamę dzieł różnych artystów międzynarodowych i belgijskich, takich jak René Magritte.

  Turyści, którzy szukają spokojnego miejsca na relaks i połączenie się z naturą, mogą odwiedzić Chateau d'Hanzinelle, pałac zbudowany w 18 wieku z pięknym zielonym ogrodem i przejrzystym jeziorem. Miłośnicy przyrody mogą też wybrać się na spacer przez Arboretum Monceau-sur-Sambre, które jest wspaniałym bujnym parkiem. Inne ciekawe zabytki to imponujący Maison Dorée, zaprojektowany przez architekta Alfreda Frère. Co więcej, można skorzystać z profesjonalnych wycieczek z przewodnikiem, aby zobaczyć Bois du Cazier, niezwykłe miejsce, które przenosi odwiedzających do czasów z epoki kopalni i wydobywania węgla.

  Nie przegap też przyjaznych pubów oraz wspaniałej jakości restauracji znajdujących się w centrum miasta na północnym brzegu rzeki. A dla chętnych jeszcze większej ilości aktywności, zachęcamy zdecydować się na wynajem samochodów w Charleroi z Auto Europe, aby podziwiać okolicę i piękne scenerie obszarów pozamiejskich.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Charleroi

  Charleroi jest miastem pełnym kultury i oferuje wiele atrakcji dla każdego, któ odiwedza to miasto. Dla tych jednak co mają więcej czasu do spędzenia w Belgii zachęcamy, aby wybrali się do okolicznych miejsc, położonych niedalego od Charleroi, skąd odebrany został samochód. Poniżej znajduje się kilka przykładów na wycieczkę jednodniową z Charleroi.

  Bruksela

  Odkryj Brukselę, wybierając się na wycieczkę jednodniową z Charleroi. Odkryj bogatą historię tego politycznego miasta i podziwiaj zabytkowe skarby, zabytki i nie tylko. W Brukseli możesz udać się na wycieczkę z przewodnikiem, aby otrzymać informacje z pierwszej ręki oraz dowiedzieć się kilku ciekawostek i poznać największe atrakcje stolicy Belgii. Dowiedz się więcej od mieszkańców tego miasta i od przewodników, którzy z wielką pasją opowiadają o swoim domu. Większość usług z przewodnikiem jest niedroga lub pozbawiona opłat, dlatego warto jest zwiedzać Brukselę z kimś, kto będzie Ci w stanie pokazać ją z jej wielu ciekawych stron.

  Ghent

  Zarezerwuj sobie wycieczkę z lokalnym przewodnikiem i wybierz się na 2 - godzinny spacer po mieście słuchając ciekawych informacji. Wykorzystaj w pełni swój pobyt w Ghent, rezerwując wycieczkę z góry, ponieważ możesz się dużo dowiedzieć od pełnych zaangażowania mieszkańców, którzy chętnie podzielą się z Tobą opowieściami z życia miasta. Zanurz się w atmosferze bogatego historycznie centrum miasta i pozwól się zadziwić nieoczekiwanym widokom. Wycieczka poprowadzi Cię też przez wiele muzeów kultowe nadbrzeże oraz kościoły.

  Antwerp

  Wybierając się w dalszą podróż z Charleroi, przyjedź na wycieczkę do Antwerp, aby odkryć kolejne fascynujące belgijskie miasto. W Antwerp znajdziesz nie tylko głęboką i urzekającą historię, ale też uliczki jak z pocztówki, malownicze alejki, niesamowitą architekturę i wiele kultowych i historycznych zabytków czy punktów orientacyjnych. Możesz dowiedzieć się wiele fascynujących anegdot o Antwerp, a także opowieści, legend i prawdziwych wydarzeń z zawikłanej i barwnej przeszłości tego miasta.

  Informacje geograficzne i historyczne

  Charleroi jest położone na obydwu brzegach rzeki Sambre i możesz się w nim cieszyć prawdziwie morskim klimatem. Rzeka Sambre płynie przez ponad 190 kilometrów z północnej Francji, do Wallonii, w Belgii. Ten region reprezentuje jedną trzecią populacji i ponad połowę terytorium Belgii. Od czerwca do sierpnia miasto odżywa i zaprasza do siebie turystów, aby mogli cieszyć się urlopem z umiarkowanymi temperaturami lekko zasnutym chmurami niebem. Zimy natomiast są bardzo długie i znane są z zimnych wietrznych dni i dużego zachmurzenia. Taka pogoda sprawia, że temperatury wahają się od 1°C do 23°C. Zaskakujące jest, że występuje około 200 deszczowych dni w roku w tym rejonie. Od początku maja do lutego, szanse na opady deszczu są spore, a największe w grudniu.

  Jak poruszać się po Charleroi

  Wypożyczalnia samochodów w Charleroi to najszybszy sposób na zwiedzanie, jednak miasto może poszczycić się rozległą siecią transportu publicznego, a w szczególności licznymi połączeniami autobusowymi (TEC) oraz zorganizowanym systemem metra (MLC), z czterema liniami. Ceny za bilety autobusowe mogą się różnić w zależności od ilości przekroczonych stref podczas przejazdu. Można jednak wykupić jednodniowy lub trzydniowy bilet na pokładzie autobusu, lub w biletomatach znajdujących się przy stacjach metra, a kosztują one odpowiednio około 4€ i 8€. Miasto oferuje też dwie stacje kolejowe, jedna o nazwie Charleroi-zachód, a druga o nazwie Charleroi-południe. Ta druga oferuje połączenia z tego regionu do kilku większych miast w Belgii i ich głównych stacji kolejowych. Co więcej, podróżujący poruszających się pieszo lub rowerami, mogą korzystać ze specjalnie wyznaczonych tras tworzących łatwy dostęp do licznych zabytków i atrakcji miejskich. Taksówki także są opcją i są dostępne w całym mieście, jeśli potrzebujesz połączenia na i z lotniska..

  Przydatne linki

  Przewodnik turystyczny