Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  PRZEPISY DROGOWE BELGIA

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Informacje drogowe Belgia

  Sieć drogowa w Belgii jest bardzo dobrze rozwinięta. Belgijskie autostrady rozciągają się na odcinku 1682 km. Literą "A" oznaczone są autostrady, natomiast literą "R" autostradowe obwodnice miast. W Belgii używa się też określenia "tras europejskich", takie trasy rozpoznasz po oznakowaniu jedno-, dwu- lub trzycyfrowym poprzedzonym literą E (białe litery na zielonym tle).

  Warunki i wymogi wynajmu
  Wypożyczalnie samochodów w Belgii dopuszczają minimalny wiek kierowcy 21 lat. (Wymogi co do wieku mogą się różnić w zależności od kategorii samochodu). Ponadto kierowca powinien posiadać ważne prawo jazdy od minimum 1 roku. Kierowcy poniżej 25 lat ponoszą zwykle opłatę młodego kierowcy. Dzieci do 12 roku życia powinny podróżować w foteliku i/lub z podstawką i nie mogą podróżować na przednim siedzeniu samochodu. Zapięcie pasów bezpieczeństwa na wszystkich siedzeniach jest obowiązkowe. Ponadto samochód powinien być wyposażony w trójkąt ostrzegawczy i kamizelkę odblaskową. Zaleca się posiadanie apteczki i gaśnicy w aucie.

  Ograniczenie prędkości
  W Belgii obowiązuje następujące ograniczenie prędkości:

  • 50 km/h w terenie zabudowanym
  • 90 km/h na drogach poza obszarem zabudowanym
  • 120 km/h na autostradach

  Przepisy ruchu drogowego
  W Belgii obowiązuje ruch prawostronny. Tramwaje mają zawsze pierwszeństwo przejazdu. Na ulicach w Belgii panuje duży ruch rowerowy, dlatego należy zachować szczególną ostrożność.

  Paliwo
  Generalnie stacje benzynowe w Belgii otwarte są zwykle w godzinach od 08:00 - 20:00. Niektóre stacje w większych miastach otwarte są całą dobę.

  Opłaty
  Przejazd autostradą w Belgii jest bezpłatny. Opłaty pobierane są za przejazd tunelem Liefkenhoek w kierunku miasta Antwerpii.

  Parkowanie
  W strefie ograniczonego parkowania, tj. od 1,5 do maksymalnie 3 godzin, oznaczonej niebieską linią i białą literą P należy położyć plastikowy zegar z zaznaczoną godziną rozpoczęcia parkowania. Zegary takie są do nabycia w kioskach i na stacjach benzynowych.

  Ubezpieczenie

  W zależności od kraju, w którym odbywa się wynajem samochodu mogą różnić się warunki wynajmu i ubezpieczenia. W cenie Auto Europe wliczone jest ubezpieczenie od pożaru oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Dodatkowo każda oferta wynajmu auta w Belgii zawiera ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w razie kolizji lub kradzieży samochodu. Szczegółowe informacje dotyczące ubezpieczeń znajdziesz na voucherze.

  Ograniczenia

  Podróż z Belgii do krajów Europy Zachodniej jest zwykle dozwolona. Tylko w niektórych przypadkach mogą wystąpić ograniczenia dotyczące podróży samochodem poza granicę państwa, dotyczy to samochodów luksusowych. W razie podróży do krajów Europy Wschodniej, upewnij się, czy wjazd wypożyczonym samochodem jest dozwolony.

  Podróż do innych krajów
  W przypadku podróży samochodem do krajów Europy Wschodniej skontaktuj się z nami pod numerem infolinii 222 639 537.

  Wynajem samochodów w jedną stronę
  Wynajem samochodu w jedną stronę na terenie Belgii jest możliwy. W tym przypadku mogą wystąpić dodatkowe opłaty i ograniczenia co do minimalnego okresu wynajmu. Międzynarodowy wynajem samochodu w jedną stronę jest płatny i nie zawsze dozwolony.