Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W SAN FRANCISCO

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów w San Francisco

  Z licznymi znanymi atrakcjami i punktami orientacyjnymi, San Francisco przyciąga turystów z całego świata niczym magnes. Miasto oferuje liczne socjalne i kulturalne atrakcje, które z pewnością zachwycą nie jednego podróżnika. Wypożyczalnia samochodów w San Francisco zapewni Ci pojazd, aby w swoim czasie zobaczyć wszystko to, co to fascynujące miasto ma do zaoferowania. W San Francisco, jedne z częściej odwiedzanych miejsc to China Town i legendarna księgarnia City Lights Bookstore.

  San Francisco to miasto jak żadne inne. Niejeden zapewne marzy o tym, żeby przejechać się kabrioletem przez most Golden Bridge Gate. Jeśli jesteś jedną z takich osób, z Auto Europe możesz spełnić swoje sny, nie marnując całego wakacyjnego budżetu! Nasza firma oferuje najniższe ceny wynajmu i najlepsze oferty na rynku wynajmu samochodów. Auto Europe współpracuje z pewnymi i zaufanymi dostawcami, aby zapewnić swoim klientom taki szeroki wybór pojazdów na wynajem oraz wyjątkowo niskie stawki. Poznaj doświadczenia poprzednich klientów w San Francisco. Sprawdź ich opinie o wypożyczalni samochodów w San Francisco i o usługach Auto Europe.

  Jaki jest ruch na drogach w San Francisco?

  W San Francisco drogi należą do jednych z najbardziej zatłoczonych w całych Stanach Zjednoczonych. Z tego powodu zalecamy zaniechania jazdy samochodem w godzinach szczytu, jeśli to tylko możliwe. Miasto jest poprzecinane dobrze rozbudowaną siecią dróg krajowych i autostrad. Na północy San Francisco, autostrada US 101 łączy miasto przez słynny Golden Gate Bridge z Marine City i San Rafael. Droga krajowa I-80 przebiega przez Oakland Bay i oferuje połączenie do Oakland oraz ciągnie się dalej aż do Sacramento. Zarówno US 101, jak i droga między stanowa 280 prowadzą do San Jose. US 101 natomiast w kierunku południowym doprowadzi Cię do Los Angeles. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o przepisach drogowych w San Francisco, odwiedź nasz przewodnik ze szczegółowymi informacjami na ten temat.

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym w San Francisco?

  Ogólna zasada parkowania w San Francisco głosi, że tak długo, jak nie jest wskazane inaczej, możesz zaparkować swój samochód w jednym miejscu na maksymalnie 72 godziny. Zatrzymując się przy ulicy, zaparkuj pojazd 457 milimetrów od krawężnika w przeciwnym kierunku do ruchu drogowego. Jeśli parkujesz na wzniesieniu ustaw koła pod kątem, na wypadek, gdyby puściły hamulce, żeby samochód zatrzymał się wtedy na krawężniku. Zawsze zwracaj uwagę na znaki drogowe dotyczące parkowania w danym miejscu, ponieważ mogą one dotyczyć ograniczonych stref, dozwolonego czasu parkowania, odholowania i godzin czyszczenia ulic. Parkowanie na ulicach jest płatne od poniedziałku do soboty od 9 rano do 18. Automaty z biletami na chodnikach akceptują zarówno monety, opłacone karty parkingowe (wydawane przez Miejską Agencję Transportową w San Francisco, czyli SFMTA), jak i karty kredytowe. Możliwa jest też płatność przez aplikację mobilną PayByPhone. Pamiętaj jednak, że parkowanie jest niedozwolone w czerwonych strefach. Jeśli chcesz, możesz też skorzystać z publicznych płatnych garaży i parkingów, jakich niemało jest w całym mieście.

  Lotnisko w San Francisco

  Lotnisko San Francisco położone jest 21 km na południe od centrum miasta w hrabstwie San Mateo bez osobowości prawnej. Port ten jest objęty jednak jurysdykcją miasta i hrabstwa San Francisco. Lotnisko jest węzłem komunikacyjnym dla United Airlines oraz Alaska Airlines, a także jedną z większych amerykańskich bram do Azji i Europy przez największy pod względem powierzchni terminal w Północnej Ameryce. W roku 2011, lotnisko San Francisco znalazło się 8 na liście najbardziej ruchliwych lotnisk w Stanach Zjednoczonych oraz 22 na świecie. Tego roku port obsłużył ponad 40.9 milionów pasażerów.

  San Francisco Airport (SFO)
  Adres: San Francisco, CA 94128, USA
  Strona internetowa: www.flysfo.com
  Telefon: 800 435 9736

  Co robić w San Francisco

  Jako popularne miejsce docelowe dla międzynarodowych podróżników, San Francisco znane jest z łagodnego klimatu latem, mgły, stromych wzgórz, ciekawej eklektycznej mieszanki architektonicznej oraz klasycznych elementów, takich jak most Golden Gate, żółte tramwaje, dawne federalne więzienie Alcatraz, Fisherman's Wharf, oraz Chinatown. San Francisco oprócz aspektu turystycznego jest też ważnym centrum instytucji bankowych i wielu innych znanych firm. Zainspiruj się naszymi propozycjami na następne wakacje i zdecyduj się na wynajem samochodów w San Francisco z Auto Europe.

  • Fisherman’s Wharf: Fisherman's Wharf to znana dzielnica i popularna atrakcja turystyczna w San Francisco. Jego teren mniej więcej zajmuje północną linią brzegową miasta od Ghirardelli Square lub Van Ness Avenue na wschód do Pier 35 lub Kearny Street. Przez ten teren przebiega też słynny żółty tramwaj obsługujący market. Tramwaje Powell-Hyde docierają też dalej do parku wodnego na granicy Fisherman's Wharf, natomiast zabiorą Cię nawet kilka przecznic dalej. Fisherman’s Wharf oferuje tak wiele atrakcji, że spokojnie można tutaj spędzić cały dzień w gronie rodziny i znajomych.

  • Golden Gate: Most Golden Gate jest majestatycznie rozwieszony w zatoce San Francisco nad Pacyfikiem. Most ma długość około 2 kilometrów i łączy północną część miasta San Francisco z hrabstwem Marin po drugiej stronie, gdzie znajduje się wspaniały park narodowy. Przez Golden Gare prowadzi zarówno trasa Route 101 Kalifornijska droga stanowa Route 1. Most ten jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych międzynarodowych symboli samego San Francisco, ale też Kalifornii i całych Stanów Zjednoczonych. Zaprojektowany przez inżyniera Josepha Straussa w 1917, został wliczony w poczet Cudów Świata Nowoczesnego przez Amerykańskie Stowarzyszenie Inżynierów Budownictwa.

  • Pier 39: Pier 39 to ogromne centrum handlowe i jedna z częściej odwiedzanych atrakcji miasta. Na Pier 39 znajdziesz wszystko od sklepów, po restauracje, arkady wideo, występy uliczne, Akwarium w zatoce, wirtualne jazdy w 3D, oraz jedne z lepszych punktów widokowych na kalifornijskie lwy wodne w portach przy przystani Pier 39. Jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji tego miejsca jest dwupoziomowa karuzela, choć z ulicy nie jest ona tak bardzo widoczna i znajduje się niemal na samym końcu przystani. Cały Pier 39 jest dość popularnym miejscem wśród rodzin z dziećmi, przez swoją atmosferę i wiele atrakcji przeznaczonych dla całej rodziny. Przystań znajduje się na obrzeżach dzielnicy Fisherman's Wharf w okolicy North Beach, Chinatown i Embarcadero.

  • Lombard Street: Lombard Street to nietypowa ulica w San Francisco, znana z tego, że jest jedną z najbardziej stromych w mieście, a najbardziej rozpoznawalny kawałek ciągnie się przez jedną przecznicę ostrymi zakrętami, co znaczy, że można przejechać go tylko zygzakiem. Ulica Lombard rozciąga się od The Presidio east do The Embarcadero. Większa część zachodniej części ulicy to główna arteria komunikacyjna, zaprojektowana jako część U.S. Route 101. Znany odcinek jednej przecznicy, uważany jest za "najbardziej krzywą ulicę na świecie" i znajduje się wzdłuż wschodniego segmentu dzielnicy Russian Hill. Lombard Street to jedna z większych atrakcji turystycznych i odwiedzana jest przez około dwa miliony podróżnych w ciągu roku, a to oznacza statystycznie 17,000 osób na dzień w sezonie letnim i podczas weekendów.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w San Francisco

  Samo miasto oraz otaczająca go zatoka Bay Area, to znane centrum nauk i sztuki, a także jest domem dla wielu szanowanych i ważnych instytucji edukacyjnych i kulturalnych. Jeśli masz odpowiednio dużo czasu i wynajmujesz pojazd od wypożyczalni samochodów w San Francisco, dlaczego by nie zdecydować się też na odwiedzenie atrakcji położonych nieco dalej, gdzie można spędzić nawet cały dzień. Auto Europe przygotowało kilka sugestii do rozważenia w San Francisco:

  Angel Island

  Angel Island to wyspa w zatoce San Francisco. Dawniej służyła ona jako baza wojskowa, natomiast teraz oferuje piękne widoki na miejskie krajobrazy San Francisco, półwysep hrabstwa Marin i Mount Tamalpais. Cała wyspa objęta jest patronatem stanowego parku przyrody Angel Island State Park. Wyspa jest też historycznym punktem orientacyjnym w Kalifornii i była używana do wielu różnych celów, służąc zarówno jako fort wojskowy, publiczne centrum zdrowia i stacja kwarantanny, biuro inspekcji do spraw imigracji i więzienie. To właśnie przez okres, kiedy wyspa służyła jako biuro do imigracji, gdzie około milion imigrantów było ocenianych, sprawiło, że Angel Island jest obecnie historycznym punktem orientacyjnym.

  Alcatraz

  Alcatraz Island to wyspa leżąca w zatoce San Francisco Bay, około 3 kilometry od brzegu San Francisco. Ta mała wyspa była niegdyś przeznaczona pod latarnię morską, następnie fortyfikację militarną, aż została słynnym więzieniem federalnym w 1934. Jednak po sławnej ucieczce trzech więźniów, placówka została zamknięta w 1963. Wody wokół wyspy cechują się mocnymi prądami i wysokimi falami przez cały czas, co miało utrudnić jakiekolwiek możliwości ucieczki. W roku 1969 wyspa była okupowana przez 19 miesięcy przez rdzennych Amerykanów z San Francisco, którzy brali udział w ruchu społecznościowym w ramach protestu i walce o prawa rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej w latach 70. W roku 1972 Alcatraz zostało oficjalnie wliczone do Narodowej Strefy Rekreacyjnej Golden Gate i otrzymało status historycznego punktu orientacyjnego w 1986.

  Lands End

  Lands End to park, gdzie skalista i wietrzna linia brzegowa znajduje się na wjeździe na Golden Gate. W parku znajduje się pomnik uwieczniający USS San Francisco oraz liczne trasy wspinaczkowe, podążające za dawnymi trasami kolejowymi Ferries i Cliff wzdłuż klifu i aż do linii brzegowej. Najczęściej uczęszczana trasa w Lands End to Coastal Trail. Jest to odcinek trasy California Coastal Trail, która biegnie wzdłuż szyn starej kolei Cliff House Railway. Ścieżka ta jest dostępna dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej do punktu Mile Rock Overlook, a także dla rowerzystów do punktu Eagles. Podążając trasą Mile Rock Point i Mile Rock Beach, dotrzesz do wspaniałego punktu widokowego, skąd będziesz mieć świetne widoki na Golden Gate. Dodatkowo, w Lands End możesz znaleźć ruiny Sutro Baths. Inne historyczne pozostałości to rozbite statki, widoczne podczas odpływu z tras Coastal Trail i Mile Rock.

  Informacje geograficzne i historyczne

  San Francisco znajduje się na północnej części półwyspu nazwanego tak samo, jak słynne miasto. San Francisco otoczone jest Oceanem Spokojnym od zachodu oraz zatoką San Francisco od wschodu. Miasto jest doskonale wszystkim znane ze swojego górzystego terenu. Lokalna pogoda jest głównie kształtowana przez zimne prądy oceaniczne. San Francisco zachęca Śródziemnomorskim klimatem ze spokojnymi i wilgotnymi zimami oraz suchymi latami, kiedy mgła regularnie otula miasto i przynosi orzeźwiające ochłodzenie.

  Miasto miało burzliwą historię od momentu powstania, jednak ostatnie dwie dekady sprawiły, że San Francisco mocno się rozwinęło pod wieloma względami. Najpierw w latach 90, kiedy firmy startupowe rozwinęły gospodarkę miasta i zaczęli tu przybywać programiści, deweloperzy oraz liczni specjaliści w dziale marketingu, designu, sprzedaży i innych dziedzin, zmieniając krajobraz społecznościowy i odnawiając niegdyś ubogie dzielnice. Zapotrzebowanie na mieszkania i przestrzeń biurową spowodowało drugą falę samorozwoju w mieście. Do roku 2000 populacja w mieście osiągnęła moment szczytowy, pobijając poprzednie rekordy. Po tym czasie wszystko spowolniło, jednak ekonomia w San Francisco nadal rozwijana jest dzięki pracom nad zaawansowaną technologią i przedsiębiorstwem. Kolejnym zwrotem w rozwoju San Francisco był boom związany z mediami socjalnymi, który sprawił, że miasto stało się popularnym miejscem na przeprowadzkę wśród pracowników w Dolinie Krzemowej firm takich jak Apple i Google.

  Jak poruszać się po San Francisco

  Sieć transportu publicznego w San Francisco obejmuje autobusy, trolejbusy, lekką kolej oraz tramwaje kablowe, a wszystko to obsługiwane przez koleje miejskie. Zatoka San Francisco obsługiwana jest przez Bay Area Rapid Transit (BART), które oferują szybkie połączenia koleją i metrem z San Francisco do miast w East Bay, takich jak Richmond, Oakland, Pittsburgh oraz Fremont, a także na lotnisko San Francisco.

  System kolei w San Francisco, znany jako Muni, to przede wszystkim publiczna sieć transportu, będącą siódmą najdłuższą trasą kolejową w Stanach Zjednoczonych. System ten oferuje połączenia różnymi środkami transportu w wiele miejsc docelowych w całym mieście. Co więcej, oferowane są też trasy wzdłuż historycznych dróg, jak Market Street od Castro Street do Fisherman's Wharf. W mieście możesz się też załapać na przejażdżkę słynnymi żółtymi tramwajami, które zaliczane są do narodowych historycznych punktów orientacyjnych i są sporą atrakcją turystyczną.

  Czy mogę wynająć kampera w San Francisco?

  Skorzystaj z bogatej oferty Auto Europe na wynajem kamperów. Zabierzemy Cię na jeszcze większe wakacje, zaopatrując Cię w kamper na wynajem, aby zapewnić klientom niezapomniane wakacje i przeżycia w San Francisco! Zainspiruj się wycieczkami objazdowymi w San Francisco i dowiedz się więcej o korzyściach płynących z wynajmu kampera. Przekonaj się, jakie mamy oferty na wynajem kamperów w San Francisco i zarezerwuj swój wymarzony pojazd już teraz.

  Przydatne linki

  Przewodnik turystyczny