Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W CHICAGO

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Chicago

  Wypożyczalnia samochodów w Chicago to doskonały wybór jeśli chcesz wygodnie zwiedzać miasto, które ma wyjątkowe znaczenie kulturalne, gospodarcze i turystyczne w USA. Niech wskaźnikiem dla Ciebie będą tłumy odwiedzających, którzy przybywają do Chicago, ze względu na robiące wrażenie osiągnięcia architekturalne, infrastrukturę i ogólnie dobrą atmosferę, by wymienić tylko kilka powodów, dla których warto jest odwiedzić słynne wietrzne miasto. Chicago bardzo szybko stało się jedną z większych metropolii w Stanach Zjednoczonych. Powstałe głównie na podmokłych terenach przy jeziorze Michigan, będącym piątym na świecie pod względem wielkości zbiornikiem słodkiej wody. Miasto bierze czynny udział w różnego rodzaju inicjatywach w trosce o środowisko, już od początku XIX wieku. Wtedy pionierskie podejścia do tego tematu są obecnie trendem żywo obecnym w Chicago. Można zatem powiedzieć, że Chicago jest mocno zakorzenione w naturze, ale jednocześnie jest nowoczesną i rozwijającą się metropolią.

  Entuzjaści sportowi z pewnością spędzą w Chicago dobry czas, ponieważ miasto to jest domem dla licznych profesjonalnych drużyn sportowych z największej ligi amerykańskiej. Miłośnicy sztuki z kolei będą zachwyceni publiczną galerią sztuki w Chicago, gdzie w różnych częściach miasta wystawiane są dzieła różnych nowoczesnych artystów, co sprawia, że całe Chicago tworzy wspaniały rodzaj nietypowej galerii na świeżym powietrzu. Jest to doskonały rodzaj zaproszenia do zabawy w szukanie artystycznych skarbów. Jeśli jesteś raczej fanem muzyki i szukasz ekscytujących wrażeń, to możesz liczyć na to, że Chicago stanie na wysokości zadania. W mieście organizowanych jest ponad 200 festiwali w ciągu roku! Zwłaszcza interesujące i wyjątkowe są małe festyny uliczne. Tutaj możesz zaprosić specjalną osobą i razem cieszyć się bardziej intymną i romantyczną atmosferą. Większe festiwale natomiast przyciągają do siebie tysiące ludzi z różnych stron, którzy są gotowi na doświadczenia z różnymi stylami muzycznymi. Z Auto Europe możesz zobaczyć wszystko, co to miasto ma do zaoferowania i więcej. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu zapewnimy Ci idealny wynajem samochodu i wspaniałe doświadczenia w USA. Odwiedź naszą już teraz i porównaj oferty, jakie mamy na samochody na wynajem w Chicago.

  Jaki jest ruch na drogach w Chicago?

  Wypożyczalnia samochodów w Chicago zapewni Ci wygodę i elastyczność nie tylko, kiedy przejeżdżasz przez miasto, ale też, jeśli wybierasz się do okolicznych miast. Możesz z łatwością pojechać do Detroit, Indianapolis, lub Milwaukee, z których wszystkie jeszcze znajdują się w obrębie Chicago. Chicago poprzecinane jest kilkoma autostradami, które prowadzą do centrum miasta z wielu różnych kierunków. Zarówno autostrady, jak i cały system dróg w mieście jest zaplanowany na siatce, dzięki czemu z łatwością możesz się tu poruszać w wynajętym samochodzie. Jednak nie zapominaj, że w Chicago, jak to bywa w większych miastach, w godzinach szczytu może pojawić się tłok na drogach. Należy też zwracać uwagę na innych kierowców, którzy czasem bywają agresywni w jeździe. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o zasadach drogowych w USA, odwiedź nasz przewodnik i przygotuj się do podróży!

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym w Chicago?

  Znalezienie wolnego miejsca parkingowego w Chicago nie musi być takie trudne, jak by się można było tego spodziewać. Zalecane jest oczywiście wybieranie publicznych parkingów oraz garaży parkingowych jak ten w pobliżu Navi Pier, będącego znaną atrakcją, jakich nie mało w Chicago. Niektóre parking w mieście oferują opcję zarezerwowania miejsca online z wyprzedzeniem. Możesz też wejść na stronę miasta i zobaczyć dostępne interaktywne mapy z rozmieszczonymi parkingami i garażami, pokazującymi wolne miejsca w rzeczywistym czasie.

  Lotnisko w Chicago

  Lotnisko w Chicago O'Hare, często nazywane po prostu jako O'Hare, położone jest około 23 kilometry na północny zachód od centrum miasta. Port lotniczy O'Hare oferuje szeroki zasięg połączeń powietrznych do licznych miejsc docelowych, bezpośrednich lotów można wyszukać aż do 228 miejsc na całym świecie. Obecnie lotnisko w Chicago może poszczycić się szóstym miejscem w rankingu pod względem liczby pasażerów na świecie. Według danych statystycznych, tylko w 2018 roku O’Hare obsłużyło 83 miliony pasażerów.

  Oficjana nazwa: Chicago O'Hare International Airport (ORD)
  Adres: 10000 W O'Hare Ave, Chicago, IL 60666, Stany Zjednoczone
  Telefon: +1 800-832-6352
  Strona internetowa: www.flychicago.com

  Co robić w Chicago

  Zwiedzaj Chicago, jadąc wzdłuż brzegu jeziora Michigan wytyczoną trasą Lake Shore Drive i podziwiaj atrakcje wietrznego miasta. Najbardziej popularne miejsca w Chicago to Navy Pier, Fontanna Buckingham, Muzeum Campus, Park Millennium, Grant Park i więcej. Zapoznaj się z naszymi propozycjami poniżej i wyrusz w niezapomnianą trasę po tym fantastycznym mieście.

  Tommy Gun’s Garage: Wybierz się na podróż w czasie, odwiedzając Tommy Gun’s Garage, zachowanym w stylu lat dwudziestych, gdzie wieczory umilane są przez jedne z najlepszych show w mieście. Wypowiedz hasło przed frontowymi drzwiami i wejdź do świata gangów i podlotek, w wersji Broadway z piosenkami autorstwa między innymi Cole Portera i George Gershwina oraz tańcami, takimi jak Charleston. Takie pełne wrażeń show pełne piosenek, tańca i udziału publiczności, jest warte zobaczenia. Znalezienie wieczornych atrakcji, na które można się wybrać z dziećmi może być trudne, ale Tommy Gun’s Garage sprosta takiemu wyzwaniu. Robienie zdjęć jest niedozwolone podczas występów, ale można je zrobić przed i po z artystami lub dekoracjami w starym stylu.

  Rzeka Chicago: Wybierz się na niezapomnianą wycieczkę łodzią po rzece Chicago, aby zobaczyć światowej sławy osiągnięcia architektoniczne. Z wygodnej łodzi możesz podziwiać takie budynki jak Willis Tower i Tribune Tower, a przy okazji posłuchaj przewodnika, który będzie miał dla Ciebie ciekawe informacje o miejscach, które oglądasz. Następnie łódź zabierze Cię na przejażdżkę po jeziorze Michigan, aby podziwiać Grant Park, port Chicago, i Muzeum Campus. Po tej przejażdżce, z widokami na miejskie krajobrazy, możesz przenieść się na motorówkę, aby zobaczyć kolejne wspaniałe miejsca, jak Muzeum Campus, gdzie mieszczą się Oceanarium, planetarium i Field Museum. Wycieczka ta gwarantuje Ci niezapomniane przeżycia, widoki i historie, które na długo zapadną Ci w pamięć.

  Prohibicja w Chicago: Odwiedź cztery historyczne bary, które działają w Chicago od czasów prohibicji i dowiedz się więcej od przewodnika o skrytym świecie wewnątrz barów. Wycieczka tylko dla dorosłych zapewni Ci dostęp do specjalnych placówek w Starym Mieście, Parku Wicker i Chicago Loop, gdzie rządzą jazz, gangsterzy i alkohol. Tutaj możesz dowiedzieć się więcej o ludziach, takich jak Al Capone, by zrozumieć czasy i zarys historyczny podczas zakazu sprzedawania alkoholu. Jeśli masz ochotę, możesz spróbować jednego z proponowanych drinków typowych dla lat dwudziestych. Wybierając się na tę wycieczkę, zostaniesz zabrany do barów, które mogą być trudne do znalezienia samemu.

  360 Chicago: Wieża, jaka góruje nad wietrznym Chicago, to słynny drapacz chmur z balkonem obserwacyjnym nazwanym 360 Chicago (należącym do obserwatorium John Hancock). Daj się wznieść na 94 piętro do obserwatorium znajdującym się na jednym z najwyższych budynków w Ameryce Północnej, za pomocą piorunująco szybkiej windy. Następnie sprawdź punkt widokowy, by przyjrzeć się krajobrazom ze słynnymi Willis (Sears) Tower i linią brzegową jeziora. Skorzystaj z dotykowych I interaktywnych monitorów i wystaw edukacyjnych. 360 Chicago to atrakcje dla tych z silnymi nerwami, ponieważ ściany i podłogi balkonu są przezroczyste, co oferuje fantastyczne widoki, ale też ciarki na plecach!

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Chicago

  Samo Chicago potrzebuje co najmniej kilka dni na to, aby móc w pełni poczuć jego niesamowitą atmosferę. Jeśli jednak masz odpowiednio dużo czasu i decydujesz się na wynajem samochodów w Chicago z Auto Europe, warto rozważyć odwiedzenie atrakcji położonych nieco dalej, gdzie też można spędzić cały dzień. Sprawdź kilka sugestii, jakie przygotowało dla Ciebie Auto Europe:

  Milwaukee

  Wybierz się na jednodniową wycieczkę do Milwaukee, aby zobaczyć prawdziwe skarby północnej części jeziora Michigan! Na miejscu czeka Cię nie tylko wspaniałe miejsce, ale też doskonałe jedzenie. Jeśli jesteś miłośnikiem warzenia piwa, to przygotuj się niezapomniane wrażenia w dwóch najlepszych warzelniach piwa w Ameryce i doświadcz słynnej jaskini Miller Beer Cave! Przejażdżka do Milwaukee to możliwość zobaczenia między innymi The Lakefront Brewery, gdzie czeka Cię nie tylko mnóstwo ciekawych, ale też śmiesznych informacji, a przy okazji poznasz fascynującą historię najpopularniejszej marki piwa w Ameryce. Zobaczysz też The Pabst Mansion, powstałe dzięki prosperującej rodzinie warzącej piwo oraz publiczny market, gdzie możesz dostać różnego rodzaju jedzenie z każdego zakątka świata.

  Wycieczka dla koneserów

  Odkryj wina i sekrety rejonowej kuchni, stołując się na wydmach w Indianie podczas całodniowej wycieczki dla miłośników dobrego jedzenia z Chicago w towarzystwie doświadczonego winiarza. Odwiedź trzy winiarnie z przewodnikiem i smakowaniem win z lokalnych winogron. Podziwiaj wspaniałe krajobrazy przytulnych wiosek i dowiedz się więcej o winorośli z Illinois, podczas luksusowego obiadu przygotowanego ze świeżych produktów z marketu w Chesterton. Chesterton ma wspaniałą główną ulicę, która przypomina mały wycinek małego amerykańskiego miasteczka w sercu Duneland. Wycieczka ta zapewni Ci wgląd w prawdziwe zachodnie winiarnie z możliwością spróbowania lokalnych wyrobów i cudownych krajobrazów.

  Chinatown i Streeterville

  Odwiedź dwa najbardziej różniące się od siebie sąsiedztwa w Chicago - Chinatown i Streeterville. Zacznij swoją podróż od McCormick Bridgehouse & Chicago River Museum na Riverwalk, gdzie zobaczysz, jak od środka pracuje most, a przy okazji uzyskach wspaniałe widoki na rzekę i Michigan Ave. Po przekroczeniu Du Sable Bridge (historyczny Fort Dearborn), dowiesz się więcej o miejskich drapaczach chmur, a następnie możesz skorzystać z wodnej taksówki, by przedostać się do Chinatown. Przyjeżdżając tu, przywita Cię piękny park, autentyczna kuchnia oraz wyjątkowe sklepy, dostępne tylko w tej dzielnicy. Możesz też odwiedzić chińsko-amerykańskie muzeum i dowiedzieć się więcej o historii tego miejsca. Po powrocie udaj się do Streeterville, gdzie czeka na Ciebie wiele znanych miejsc docelowych, z których możesz nauczyć się więcej o okolicy. Przejdź wzdłuż Magnificent Mile, z której możesz dotrzeć aż do Michigan Ave I zakończyć swoją wyprawę prawdziwie amerykańskim lunchem z burgerem i piwem w legendarnej tawernie Billy Goat Tavern.

  Informacje geograficzne i historyczne

  Chicago zostało bardzo zmienione podczas Wielkiej Depresji, zwłaszcza że miasto ówcześnie najbardziej zależało od ciężkiego przemysłu. Najbardziej zatem upadły dzielnice znajdujące się na południu miasta oraz sąsiedztwa położone na dopływach rzeki Chicago. Kryzys został opanowany w 1933, a w tym samym czasie zaczęły wpływać do Chicago fundusze federalne, co pozwoliło miastu na dokończenie trasy Lake Shore Drive, skonstruowanie licznych parków, zbudowanie nowych szkół, oraz zbudowanie unowocześnionej linii metra State Street Subway. W latach czterdziestych powróciła dobra passa, a Chicago wprowadziło wielkie zmiany dzięki demokratycznemu rządowi miasta oraz wzroście populacji, co wzmocniło między innymi kulturę masową. Podczas Drugiej Wojny Światowej, Chicago wyprodukowało więcej stali niż całe Zjednoczone Królestwo od 1939 do 1945. Udoskonalona machina industrialna miasta o zróżnicowanej produkcji sprawiła, że Chicago było drugim miastem w kraju pod względem zarobków podczas wojny. Wielka migracja, która została wstrzymana podczas depresji, powróciła wielką falą po wojnie z wieloma ludźmi z południa przybywającymi tłumnie w poszukiwaniu pracy na każdym możliwym stanowisku.

  Chicago położone jest wzdłuż południowo-zachodniego brzegu jeziora Michigan. Z powodu przemieszczających się zimnych prądów powietrza, można tu zwykle spotkać spore opady śniegu przy brzegach w miesiącach zimowych. Lata w Chicago są dość wilgotne, a temperatury sięgają nawet do 33°C, co sprawia, że miasto to jest dobrym punktem wypadowym przez cały rok. Najzimniejszy sezon w Chicago jest zazwyczaj od stycznia do lutego. Czerwiec natomiast jest zwykle najcieplejszym miesiącem. Najwięcej opadów deszczu można oczekiwać między latem a jesienią, najczęściej w sierpniu.

  Jak poruszać się po Chicago

  Poruszanie się po Chicago transportem publicznym jest dosyć łatwe. Możesz ułatwić sobie podróżowanie, wykupując przepustkę wielokrotnego użytku, która daje świetne możliwości do zwiedzania, jeśli zamierzasz często korzystać z publicznego transportu. Chicago Transit Authority to drugi pod względem wielkości system transportu publicznego w Stanach Zjednoczonych. System ten oferuje szeroką siatkę połączeń w całym Chicago z uwzględnieniem autobusów i kolei.

  Centrum miasta jest wygodne do zwiedzania zarówno pieszo, jak i samochodem, ponieważ ulice biegną według równej siatki, tworząc kratkę. Ciekawym sposobem na zwiedzanie są też taksówki wodne, ponieważ dają inne spojrzenie na liczne atrakcje w Chicago. Jednakowo, wynajęty samochód daje najwięcej możliwości i elastyczności w podróżowaniu i zwiedzaniu.

  Czy mogę wypożyczyć kampera w Chicago?

  Zwiedzanie, jakie może Ci zapewnić wypożyczalnia kamperów w Chicago to kolejna popularna opcja, często wybierana z Auto Europe. Jako jeden z największych pośredników wynajmu samochodów na świecie, nasza firma oferuj też szeroki zakres nowoczesnych kamperów wyposażonych we wszelkie najważniejsze udogodnienia, które gwarantują luksusową podróż po USA.

  Przydatne linki

  Przewodnik Turystyczny