Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W NOWYM JORKU

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Nowym Jorku z Auto Europe

  Wypożyczalnia samochodów w Nowym Jorku daje niepowtarzalne możliwości zwiedzania miasta i okolic, dając Ci szansę na zdobycie doświadczenia w Stanach z opcjami podróży do dalej położonych miast lub atrakcji. Nowy Jork, jest najbardziej zaludnionym miastem w Stanach Zjednoczonych. Położony na jednym z największych naturalnych portów na świecie, Nowy Jork składa się z pięciu dzielnic, z których każda stanowi odrębne hrabstwo stanu Nowy Jork. Pięć dzielnic - Brooklyn, Queens, Manhattan, The Bronx i Staten Island - zostały połączone w jedno miasto w 1898 roku. Miasto i jego obszar metropolitalny stanowią główną bramę dla legalnej imigracji do Stanów Zjednoczonych. Aż 800 języków jest używanych w Nowym Jorku, co czyni go najbardziej zróżnicowanym językowo miastem na świecie.

  Wynajem samochodu ułatwi Ci wprowadzenie w życie swoich planów, tak aby zachować elastyczność i swobodę na drodze. Jako pośrednik wynajmu samochodów z ponad 60 letnim doświadczeniem Auto Europe ma do zaoferowania atrakcyjne możliwości wynajmu samochodów w Nowym Jorku. Nasze usługi spełniają życzenia każdego klienta, a to wszystko poprzez współpracę z licznymi renomowanymi wypożyczalniami jak Europcar, czy Hertz. Oferujemy duży wybór samochodów w licznych punktach wynajmu w Nowym Jorku, czy to na lotnisku, czy w centrum miasta. Sprawdź, co jeszcze znajduje się w naszej ofercie!

  Jaki jest ruch na drogach w Nowym Jorku?

  Pomimo iż mieszkańcy Nowego Jorku polegają głównie na rozległym systemie transportu publicznego, ulice są charakterystyczną cechą miasta. Plan sieci ulic na Manhattanie miał duży wpływ na rozwój fizyczny miasta. Niektóre z ulic i alejek miasta, takie jak Broadway, Wall Street, Madison Avenue i Seventh Avenue, są również używane jako metonimie dla krajowych branż przemysłu, odpowiednio: teatru, finansów, reklamy i mody.

  W Nowym Jorku znajduje się także rozległa sieć dróg ekspresowych, które łączą dzielnice miasta ze sobą oraz z New Jersey na północy, z hrabstwem Westchester, Long Island i południowo-zachodnim Connecticut poprzez różne mosty i tunele. Ponieważ autostrady te służą milionom mieszkańców żyjących na obszarach podmiejskich, które dojeżdżają do Manhattanu, kierowcy często zatrzymują się na wielogodzinnych korkach, które zdarzają się codziennie, szczególnie w godzinach szczytu.

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym w Nowym Jorku?

  Znalezienie wolnego miejsca parkingowego na ulicach Manhattanu może być frustrującym i czasochłonnym zajęciem. Nawet jeśli trafisz na miejsce parkingowe, mylące znaki i nieważne liczniki mogą prowadzić do drogich mandatów. Niełatwo jest dowiedzieć się, gdzie zaparkować w Nowym Jorku. Nic więc dziwnego, że tak wielu nowojorskich kierowców polega na podziemnych parkingach. Parkowanie w garażu kosztuje więcej niż parkowanie na ulicy, ale oszczędza czas i niepotrzebne zmartwienia, gdy się spieszysz. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o przepisach drogowych w Nowym Jorku, odwiedź nasz przewodnik ze szczegółowymi informacjami na ten temat.

  Lotnisko w Nowym Jorku

  Przestrzeń powietrzna Nowego Jorku jest najbardziej ruchliwa w Stanach Zjednoczonych i jest tu jeden z najbardziej ruchliwych korytarzy transportu lotniczego na świecie. Trzy największe lotniska w obszarze metropolitalnym Nowego Jorku to Międzynarodowy Port Lotniczy im. John F. Kennedy'ego, Międzynarodowy Port Lotniczy Newark Liberty i Port Lotniczy LaGuardia. W 2016 r. z tych trzech lotnisk skorzystało łącznie 130,5 mln podróżnych.

  Inne komercyjne lotniska w mieście i te obsługujące aglomerację Nowego Jorku to lotnisko Long Island MacArthur, lotnisko Trenton – Mercer i lotnisko Westchester County. Teterboro jest podstawowym lotniskiem lotnictwa ogólnego obsługującym ten obszar.

  Międyznarodowe Lotnisko John F. Kennedy (JFK)
  Adres: Queens, NY 11430, USA
  Strona internetowa: www.jfkairport.com
  Telefon: (718) 244-4444

  Międyznarodowe Lotnisko Newark (EWR)
  Adres: 3 Brewster Rd, Newark, NJ 07114, USA
  Strona internetowa: www.newarkairport.com
  Telefon: (973) 961-6000

  Międyznarodowe Lotnisko LaGuardia (LGA)
  Adres: Queens, NY 11371, USA
  Strona internetowa: www.laguardiaairport.com
  Telefon: (718) 533-3400

  Co robić w Nowym Jorku

  W Nowym Jorku jest tyle rzeczy do zrobienia i zobaczenia, że wymienianie wszystkich może być nie możliwe, bowiem, każdy kto przyjeżdża do NY odnajduje w tym mieście coś w czym absolutni się zakocha. Główne miejsca turystyczne obejmują jednak przede wszystkim Times Square, Broadway, Empire State Building, Statuę Wolności, Wyspę Ellis oraz wiele więcej.

  • Times Square: Times Square jest ważnym skrzyżowaniem handlowym, miejscem turystycznym, centrum rozrywki i dzielnicą na Manhattanie w dzielnicy Nowego Jorku, na skrzyżowaniu Broadway i Seventh Avenue. Jasno oświetlony licznymi billboardami i reklamami, rozciąga się od ulicy West 42. do West 47., a czasem jest nazywany „Rozdrożem Świata”, „Centrum Wszechświata”, „sercem Wielkiej Białej Drogi”, i „sercem świata”. Jest to jeden z najbardziej ruchliwych stref dla pieszych na świecie, jest także centrum dystryktu Broadway Theatre District i ważnym centrum światowego przemysłu rozrywkowego. Times Square to jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych na świecie.

  • Broadway: Broadway, odnosi się do przedstawień teatralnych prezentowanych w 41 profesjonalnych teatrach, każdy z 500 lub więcej miejscami siedzącymi, w dzielnicy teatralnej i Lincoln Center wzdłuż Broadwayu, na Manhattanie. Broadway wraz z londyńską dzielnicą West End reprezentują najwyższy poziom komercyjnego teatru na żywo w anglojęzycznym świecie. Większość występów na Broadwayu to musicale. Historyk Martin Shefter stwierdził, że „broadwayowskie musicale”, których kulminacją były produkcje Richarda Rodgersa i Oscara Hammersteina, stały się niezwykle wpływowymi formami amerykańskiej kultury popularnej ”i przyczyniły się do uczynienia z Nowego Jorku kulturalnej stolicy półkuli zachodniej.

  • Empire State Building: Empire State Building to 102-piętrowy wieżowiec w stylu Art Deco na Manhattanie. Został zaprojektowany przez Shreve'a, Lamb & Harmon i ukończony w 1931 roku. Budynek ma wysokość 380 m, a łącznie z anteną ma wysokość 443,2 m. Jego nazwa pochodzi od „Empire State”, pseudonimu Nowego Jorku, który jest nieznanego pochodzenia. Empire State Building był najwyższym budynkiem na świecie przez prawie 40 lat, aż do powstania North Tower World Trade Center na Dolnym Manhattanie pod koniec 1970 roku. Po atakach z 11 września 2001 roku był ponownie najwyższym budynkiem w Nowym Jorku, aż został pokonany przez nowe One World Trade Center w 2012 r. Od 2019 r. budynek jest siódmym najwyższym budynkiem w Nowym Jorku, szóstym najwyższym ukończonym wieżowcem w Stanach Zjednoczonych i 45 najwyższym na świecie. Jest to również szósta najwyższa wolnostojąca struktura w obu Amerykach i popularne miejsce dla turystów, jako że oferuje wspaniałe panoramiczne widoki na miasto.

  • Statua wolności: Statua wolności to kolosalna neoklasyczna rzeźba na Liberty Island w New York Harbor w Nowym Jorku. Miedziany posąg, prezent od narodu francuskiego dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych, został zaprojektowany przez francuskiego rzeźbiarza Frédérica Auguste Bartholdiego, a jego metalową ramę zbudował Gustave Eiffel. Statua Wolności jest postacią Libertasa, rzymskiej bogini w szacie. Prawą ręką trzyma pochodnię nad głową, a w lewej ręce nosi tabula ansata wpisaną cyframi rzymskimi: „JUNE IV MDCCLXXVI” (4 lipca 1776 r.), czyli datą Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych. Złamany kajdany i łańcuch leżą u stóp rzeźby, upamiętniając narodowe zniesienie niewolnictwa. Statua stała się ikoną wolności i Stanów Zjednoczonych oraz celem turystyki w parku narodowym. Jest to przyjemny widok dla imigrantów przybywających z zagranicy, lecz także dla turystów dzięki pięknej lokalizacji i rozciągających się wokół krajobrazów.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Nowym Jorku

  Nowy Jork oferuje tak wiele atrakcji, że można by tu spędzić kilka tygodni i zawsze mieć coś nowego do odkrycia. Jeśli masz odpowiednio dużo czasu i wynajmujesz pojazd od wypożyczalni samochodów w Nowym Jorku, warto rozważyć odwiedzenie atrakcji położonych nieco dalej, gdzie można spędzić nawet cały dzień. Auto Europe przygotowało kilka sugestii do rozważenia:

  Flushing Meadow Park

  Teren parku był niegdyś geologicznie częścią rzeki Hudson. Począwszy od pierwszej dekady XX wieku, był wykorzystywany jako wysypisko popiołów, ponieważ w tym czasie ziemia była tak daleko od rozwiniętych części Nowego Jorku, że była uważana za prawie bezwartościową. Robert Moses, komisarz Parków w Nowym Jorku, po raz pierwszy wpadł na pomysł stworzenia dużego parku na Flushing Meadow w latach dwudziestych XX wieku jako część systemu parków we wschodnich Queens. Flushing Meadows – Corona Park został utworzony jako miejsce Światowych Targów Nowojorskich w 1939 r., a następnie został gospodarzem Światowych Targów Nowojorskich w 1964 r. Po targach park popadł w ruinę, chociaż z czasem nastąpiły pewne ulepszenia. Park Flushing Meadows – Corona zachował wiele elementów z targów światowych, a obecnie do jego atrakcji należy Narodowe Centrum Tenisowe USTA Billie Jean King, obecne miejsce turnieju tenisowego US Open, Citi Field, siedziba drużyny baseballowej New York Mets, New York Hall of Science i więcej.

  Central Park

  W 1857 roku architekt krajobrazu Frederick Law Olmsted i architekt / projektant krajobrazu Calvert Vaux wygrał konkurs na projekt budowy parku z planem zatytułowanym „Plan Greenswarda”. Budowa rozpoczęła się w tym samym roku, a pierwsze tereny parku zostały otwarte dla publiczności pod koniec 1858 r. Dodatkowe grunty na północnym krańcu Central Parku zostały zakupione rok później, a park ukończono po 17 latach. Po okresie upadku na początku XX wieku, komisarz parków w Nowym Jorku, Robert Moses, rozpoczął program czyszczenia Central Parku. Kolejny upadek pod koniec XX wieku spowodował powstanie Central Park Conservancy, który odnowił wiele części parku w latach 80. i 90. XX wieku. Główne atrakcje parku obejmują krajobrazy, takie jak Ramble and Lake, Hallett Nature Sanctuary, Jacqueline Kennedy Onassis Reservoir i Sheep Meadow. Park oferuje liczne atrakcje rozrywkowe i nie tylko.

  Coney Island

  Coney Island to dzielnica mieszkaniowa i handlowa oraz dzielnica rozrywkowa, położona na półwyspie w południowo-zachodniej części dzielnicy Brooklyn w Nowym Jorku. Okolica jest ograniczona przez Manhattan Beach na wschodzie, Lower New York Bay na południu i zachodzie oraz Gravesend na północy i obejmuje podsekcje Sea Gate na zachodzie i Brighton Beach na wschodzie. Coney Island to niegdyś najbardziej wysunięta na zachód wyspa Barier Zewnętrznych na południowym brzegu Long Island, ale na początku XX wieku stała się półwyspem, połączonym z resztą Long Island sztucznym składem ziemi. Pochodzenie nazwy Coney Island jest kwestionowane, ale obszar ten był pierwotnie częścią kolonialnego miasta Gravesend. W połowie XIX wieku stał się kurortem nadmorskim, a pod koniec XIX wieku w tym miejscu powstały również wesołe miasteczka.

  Ogród botaniczny

  Ogród botaniczny w Nowym Jorku (NYBG) to 250-hektarowy teren zawierający krajobraz z ponad milionem żywych roślin. Konserwatorium Enida A. Haupta, szklarnia zawierająca kilka siedlisk oraz biblioteka LuEsther T. Mertz Library, która zawiera jeden z największych na świecie zbiorów tekstów związanych z botaniką to kilka z obecnych tu atrakcji. Od 2016 roku ponad milion osób odwiedza ogród botaniczny w Nowym Jorku rocznie. NYBG jest także ważną instytucją edukacyjną, uczącą odwiedzających o nauce roślin, ekologii i zdrowym odżywianiu poprzez interaktywne programowanie.

  Informacje geograficzne i historyczne

  Nowy Jork ma swoje początki w punkcie handlowym założonym przez kolonistów z Republiki Holenderskiej na Dolnym Manhattanie. Stanowisko to zostało nazwane Nowym Amsterdamem w 1626 r. Miasto i jego okolice z czasem znalazły się pod kontrolą angielską i przemianowano je na Nowy Jork po tym, jak król Anglii Karol II nadał ziemie swojemu bratu, księciu Yorku. Nowy Jork był stolicą Stanów Zjednoczonych przez pięć lat, a od 1790 r. jest największym miastem w USA. Statua wolności powitała miliony imigrantów przybywających do USA statkami na przełomie XIX i XX wieku i jest międzynarodowym symbolem USA i jego ideałów wolności i pokoju. W XXI wieku Nowy Jork stał się globalnym węzłem kreatywności i przedsiębiorczości, tolerancji społecznej i zrównoważenia środowiskowego oraz symbolem wolności i różnorodności kulturowej. W 2019 r. Nowy Jork został wybrany największym miastem na świecie według badania ponad 30 000 osób z 48 miast na całym świecie, powołując się na jego różnorodność kulturową.

  Miasto Nowy Jork znajduje się w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych, w południowo-wschodnim stanie Nowy Jork, w przybliżeniu w połowie drogi między Waszyngtonem i Bostonem. Położenie u ujścia rzeki Hudson, która zasila naturalnie osłonięty port, a następnie Ocean Atlantycki, przyczyniło się do wzrostu znaczenia miasta jako portu handlowego. Większość Nowego Jorku zbudowana jest na trzech wyspach Long Island, Manhattan i Staten Island.

  Jak poruszać się po Nowym Jorku

  Transport publiczny w Nowym Jorku, z którego większość operuje 24 godziny na dobę, obejmuje jednego na trzech użytkowników masowego tranzytu w Stanach Zjednoczonych, a dwie trzecie krajowych kolei jeździ w obszarze metropolitalnym Nowego Jorku. Wynajem samochodów w Nowym Jorku z Auto Europe to najlepszy sposób na poruszanie się po mieście, jednak czasem warto skorzystać z transportu publicznego dla samego doświadczenia, aby uniknąć korków lub dostać się w miejsca, gdzie samochody nie mają wjazdu.

  Metro

  Kultowy system metra w Nowym Jorku jest największym systemem szybkiego transportu na świecie, mierzonym przez działające stacje, z 472 liniami i długością tras. Prawie cały system metra w Nowym Jorku jest otwarty 24 godziny na dobę, w przeciwieństwie do nocnego wyłączania systemu powszechnego w większości miast, w tym w Hongkongu, Londynie, Paryżu, Seulu i Tokio. Metro w Nowym Jorku jest również najbardziej ruchliwym metropolitalnym kolejowym systemem tranzytowym na półkuli zachodniej, z 1,76 miliardami przejazdów pasażerskich w 2015 roku, podczas gdy Grand Central Terminal, zwany także „Grand Central Station”, jest największym na świecie dworcem kolejowym.

  Autobus

  Flota autobusów publicznych w Nowym Jorku jest czynna przez całą dobę i jest największa w Ameryce Północnej. Port Authority Bus Terminal, główny międzymiastowy terminal autobusowy miasta, obsługuje codziennie 7 000 autobusów dla osób dojeżdżających do pracy, co czyni go najbardziej ruchliwym dworcem autobusowym na świecie.

  Prom

  Staten Island Ferry jest najbardziej ruchliwą trasą promową na świecie, przewożącą ponad 23 miliony pasażerów latem na trasie o długości 8,4 km między Staten Island a Dolnym Manhattanem i kursuje 24 godziny na dobę. Inne systemy promowe dowożą osoby dojeżdżające do pracy między Manhattanem a innymi lokalizacjami w mieście i obszarze metropolitalnym.

  Taksówki

  W Nowym Jorku znajdziesz ponad 12 000 żółtych taksówek, jeżdżących po ulicach miasta. Różne konkurencyjne start-upowe firmy transportowe oraz powietrzny tramwaj, który przewozi osoby dojeżdżające do pracy między wyspą Roosevelt a wyspą Manhattan, również oferują swoje usługi. Takie alternatywne firmy stały się znaczącą konkurencją dla kierowców taksówek w Nowym Jorku.

  Czy mogę wynająć kampera w Nowym Jorku?

  Auto Europe, oprócz wynajmu samochodów oferuje możliwość zarezerwowania samochodów kempingowych w USA. Ten rozległy kraj ma wiele tras do wspaniałych podróży. Długie podróże mogą być bardzo stresujące, zwłaszcza jeśli masz tylko mały pojazd z ograniczoną przestrzenią. Stanie w korkach, nie mając nic do jedzenia, bez miejsca na rozprostowanie nóg lub krótką drzemkę, kamper wydaje się idealnym rozwiązaniem. Przekonaj się jakie mamy dostępne kampery na wynajem w Nowym Jorku i zarezerwuj swój wymarzony pojazd już teraz.

  Przydatne linki

  Przewodnik turystyczny