Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  PRZEPISY DROGOWE STANY ZJEDNOCZONE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Informacje drogowe Stany Zjednoczone

  Stany Zjednoczone posiadają znakomicie rozwiniętą sieć drogową. W kraju wyróżnia się kilka rodzai autostrad, tj. highways, expressways, freeways oraz międzystanowe interstate- highways. W pobliżu okolic miast wszystkie drogi posiadają betonowe zabezpieczenie, natomiast w obszarach niezabudowanych drogi ogrodzone są siatkami w celu zabezpieczenia przed zwierzyną. Z reguły drogi w USA składają się z dwóch szerokich pasów w jednym kierunku, a niektóre rozszerzone są aż do dziewięciu w jednym kierunku. Pobocze dróg składa się z rowkowej powierzchni, co ma na celu zasygnalizować kierowcy, gdy zjeżdża z drogi.

  Warunki i wymogi wynajmu
  Wypożyczalnie samochodów w USA dopuszczają minimalny wiek kierowcy 21 lat. (Wymogi co do wieku mogą się różnić w zależności od kategorii samochodu). Ponadto kierowca powinien posiadać ważne prawo jazdy od minimum 1 roku. Dla kierowców w wieku poniżej 25 lat wprowadzono opłatę młodego kierowcy.

  Ograniczenie prędkości
  W zależności od stanu w USA obowiązuje następujące ograniczenie prędkości:

  • 25 70 km/h (15 45 mph) w terenie zabudowanym
  • 80 120 km/h (50 75 mph) poza obszarem zabudowanym
  • 90 130 (55 80 mph) na autostradach

  Przepisy ruchu drogowego
  W USA w poszczególnych stanach mogą różnić się przepisy ruchu drogowego. Na szczególną uwagę w ruchu ulicznym zasługują autobusy szkolne, jeśli się zatrzymają, nie mogą być wyprzedzane.

  Paliwo
  Należy uwzględnić, iż w Stanach Zjednoczonych sposób tankowania różni się od naszego w Polsce, tzn. przed napełnieniem zbiornika, trzeba najpierw opłacić za paliwo w kasie lub w automatcie za pomocą karty kredytowej.

  Opłaty
  W Stanach Zjednoczonych jest wiele dróg płatnych. Zwłaszcza na wschodzie i w Kalifornii płaci się za przejazd na tzw. tollways i turnpickes oraz za przejazd mostami czy tunelami, które są finansowane ze środków prywatnych. Na przykład za przekroczenie mostu Golden Gate w San Francisco w kierunku centrum opłaca się 5 Dolarów. W Stanach Zjednoczonych istnieje metoda dróg równoległych, co oznacza, że opłaty (value pricing) uiszcza się tylko przejeżdżając na jednej z nich. Opłata pobierana jest w samochodach, w których podróżuje tylko jedna osoba, natomiast pojazdy z dwoma osobami lub więcej są zwolnione z opłaty.

  Parkowanie
  Przed centrami handlowymi, restauracjami i sklepami można zaparkować samochód bezpłatnie w oznaczonych miejscach. W dzielnicach mieszkaniowych parkuje się auto zwykle przed posiadłością, rzadziej na poboczu ulicy. Ponadto w centrum miast parkowanie samochodu jest dozwolone wszędzie tam, gdzie nie ma znaków drogowych wskazujących na zakaz. W niektórych oddcinkach wprowadzono zegary lub oznakowanie krawężnika z ograniczonym czasem parkowania. Kolor czerwony oznacza całkowity zakas parkowania, żółty/czarny - wskazuje na strefę ładowania, biały - 5 minut dozwolone w czasie godzin otwarcia sklepu a zielony 10 minut. Kolor niebieski - parking przeznaczony jest dla osób niepełnosprawnych. Przed hydrantem, przystankiem autobusowym i zjazdem parkowanie jest zabronione.

  Ubezpieczenie

  W cenie Auto Europe wliczone jest ubezpieczenie od pożaru oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Każda oferta wynajmu samochodu w USA zawiera ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w razie kolizji lub kradzieży samochodu. Szczegółowe informacje dotyczące ubezpieczeń znajdziesz na voucherze.

  Ograniczenia

  W przypadku podróży poza granicę USA należy uzyskać potwierdzenie ze strony Auto Europe.

  Podróż do innych krajów
  W przypadku podróży samochodem z USA do Alaski, Kanady czy Meksyku skontaktuj się z nami pod bezpłatnym numerem infolinii 222 639 537.

  Wynajem samochodów w jedną stronę
  Wynajem samochodu w jedną stronę na terenie Stanów Zjednoczonych jest możliwy, jednak mogą wystąpić dodatkowe opłaty. Międzynarodowy wynajem samochodu w jedną stronę z USA nie jest dozwolony.