Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW LOTNISKO LAGUARDIA

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Najniższe ceny wynajmu samochodu na lotnisku LaGuardia

  LaGuardia Airport to międzynarodowe lotnisko w Queens w stanie Nowy Jork. Lotnisko to jest trzecim najbardziej ruchliwym lotniskiem obsługującym Nowy Jork i dwudziestym w tej kwalifikacji w Stanach Zjednoczonych. W 2016 r. port LaGuardia odnotował znaczący wzrost ruchu pasażerskiego, kiedy z lotniska skorzystało około 29,8 miliona pasażerów. Loty międzynarodowe bez uprzedniej kontroli granicznej muszą korzystać z pobliskich lotnisk JFK lub Newark, ponieważ na LaGuardia nie ma kontroli granicznej, dlatego upewnij się, na którym z lotnisk będzie lądował Twój samolot. Obszar metropolitarny Nowego Jorku z lotniskami JFK, La Guardia i Newark składają się na największy system transport powietrznego w Stanach Zjednoczonych. LaGuardia jest bramą dla miast Nowy Jork i New Jersey. Popularnie nazywane NYC to kultowe miasto docelowe oferujące niezapomniane wrażenia.

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku LaGuardia to jedna z najlepszych opcji oprócz lotniska JFK i Newark, dla odwiedzających Nowy Jork. Z Auto Europe możesz bez problemu zarezerwować samochód na wynajem na lotnisku LaGuardia z jedną z renomowanych wypożyczalni. Dzięki naszemu długoletniemu doświadczeniu możesz mieć pewność, że pomożemy Ci zaplanować udane wakacje i spokój na drodze. Zarezerwuj samochód za pomocą naszej strony internetowej, lub kontaktując się z naszymi agentami dostępnymi pod telefonem przez siedem dni w tygodniu.

  Informacje o lotnisku

  Lotnisko LaGuardia miało wiele nazw od momentu swego powstania. Nosiło między innymi nazwę lotnisko Glenn H. Curtiss na cześć pioniera lotnictwa Glenna Hammonda Curtissa. Po przebudowach i przekształceniu lotniska na miejskie, aby obsługiwało obszar Nowego Jorku, port został ochrzczony LaGuardia Field, co zmieniło się parę lat później na samo „Lotnisko LaGuardia” na cześć Fiorello La Guardia, ówczesnego burmistrza miasta.

  Oficjana nazwa: Lotnisko LaGuardia (LGA)
  Adres: Queens, NY 11371, Stany Zjednoczone
  Telefon: +1 718-533-3400
  Linie lotnicze dostępne na lotnisku: Na lotnisku znajduje się około 20 linii lotniczych w większości z miejscami docelowymi do różnych części w Stanach Zjednoczonych.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku w Nowym Jorku

  Liczne dogodnie zlokalizowane wypożyczalnie samochodów na lotnisku LaGuardia znacznie ułatwiają planowanie i wybór odpowiedniego pojazdu na wyjazd do Nowego Jorku. Biura wynajmu zapewniają częste bezpłatne transfery między LaGuardią a parkingiem dla wypożyczonych samochodów. Wszystkie transfery z wypożyczalni samochodów zaczynają się i kończą na Terminalu A w Punkcie Transferu Wynajmu Samochodów.

  Budget na lotniskuLaGuardia Budget na lotnisku LaGuardia
  88-08 23rd Ave,
  East Elmhurst, Stany Zjednoczone NY 11369

  (718) 639-6400
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 6:00 AM - 11:59 PM
  Alamo na lotnisku LaGuardia Alamo na lotnisku LaGuardia
  9501 Ditmars Blvd,
  East Elmhurst, Stany Zjednoczone NY 11369

  (888) 233-8749
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 6:00 AM - 11:59 PM
  Avis na lotnisku LaGuardia Avis na lotnisku LaGuardia
  25 Bowery Bay Blvd,
  Flushing, Stany Zjednoczone NY 11371

  (718) 507-3608
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 6:00 AM - 11:59 PM
  Dollar na lotnisku LaGuardia Dollar na lotnisku LaGuardia
  45-01 20th Ave,
  Astoria, Stany Zjednoczone NY 11105
  (866) 434-2226
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 6:00 AM - 11:59 PM

  Terminale

  LaGuardia ma cztery terminale (A, B, C i D) połączone autobusami i przejściami dla pieszych. Lotnisko LaGuardia kilka swoich termianli ma przeznaczonych na działalność samych linii lotniczych, które nimi zarządzają. Jest to często wykorzystywana metoda zarządzania przez porty lotnicze. Terminal B był dawniej zarządzany przez port, jednak z czasem stał się on na wyłączność dla prywatnej spółki LaGuardia Gateway Partners, która przeniosła tam swoją działalność. Centralny Budynek Terminalowy (CTB) obsługuje większość linii lotniczych, jakie kursują przez LaGuardia. Budynek ten ma sześć bloków, składa się z czteropiętrowej sekcji na środku, dwóch trzypiętrowych skrzydeł i czterech hali (A, B, C i D) z 40 bramkami do wejścia na pokład samolotów.

  Usługi na lotnisku

  Podobnie jak na innych nowojorskich lotniskach i w tym porcie czeka na Ciebie szereg udogodnień do skorzystania przed podróżą lub zaraz po wylądowaniu. Oprócz podstawowych usług, każdy podróżny znajdzie tu szeroki zakres sklepów, restauracji, biur podróży, kantorów, sklepów z pamiątkami, modą i wiele innych. Lotnisko oferuje też zakres hotelów dostępnych na miejscu. Lotnisko LaGuardia stosuje jednolity styl oznakowania we wszystkich obiektach lotniska. Żółte znaki kierują pasażerów do bram linii lotniczych, biletów i innych usług lotniczych, zielone znaki kierują pasażerów do usług transportu publicznego, a czarne znaki prowadzą do toalet, telefonów i innych udogodnień dla pasażerów.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko LaGuardia

  Wynajem samochodów na lotnisku LaGuardia z Auto Europe to świetny sposób na przedostanie się do miasta. Jeśli jednak nie odbierasz wypożyczonego pojazdu z portu, możesz łatwo przedostać się do centrum korzystając z transportu publicznego. Kilka linii autobusowych MTA Regional Bus Operations, w tym dwie linie szybkiego autobusu Select Bus Service, łączą LGA z New York City Subway i Long Island Rail Road. Możesz też skorzystać z MetroCard, jaki oferuje połączenia metrem z bezpłatnym transferem do miasta. Inne autobusy dostępne z lotniska, przystosowane dla wózków inwalidzkich i są obsługiwane przez MTA New York City Transit i MTA Bus Company. Na lotnisku znajdziesz również wiele prywatnych linii autobusowych obsługujących ekspresowe połączenia na Manhattan, do doliny Hudson i na Long Island. Bezpłatne linie autobusowe, które działają przez cały dzień (z wyjątkiem godzin nocnych) zapewniają połączenie dla wszystkich terminali i parkingów na lotnisku.

  New York City Taxi & Limousine Commission zapewnia licencjowane taksówki obsługujące też lotnisko. Ceny w Nowym Jorku są naliczane według ustawionej z góry stawki. Przed halą przylotów z łatwością dostrzeżesz kierowców taksówek dostępnych, aby pomóc pasażerom przed rozpoczęciem jazdy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zasadach jazdy w Nowym Jorku odwiedź nasz przewodnik i zaplanuj odpowiednio trasę na zwiedzanie.

  Porady parkingowe

  Lotnisko LaGuardia oferuje parkingi całodobowe i krótko-postojowe. Dostępne są różne metody płatności za parkowanie na każdym parkingu. Wszystkie stawki zawierają podatki i opłaty. Bezpłatny transfer autobusem wahadłowym z lotniska dostępny jest na wszystkich terminalach i parkingach.

  W pobliżu terminala B oraz terminali C i D znajdują się zadaszone parkingi. Miejsca parkingowe premium są tu też dostępne i należy je rezerwować z wyprzedzeniem. Pierwsze trzy godziny można parkować w strefie oczekiwania B w pobliżu terminalu A, jednak kierowcy muszą pozostać w swoich pojazdach. Dostępnych jest również wiele zarezerwowanych miejsc parkingowych dla klientów o ograniczonej sprawności ruchowej. Wyznaczone miejsca znajdują się na każdym parkingu w pobliżu wejścia do głównego budynku terminalowego.

  Przydatne linki

  Lotnisko LaGuardia