Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA LOTNISKU JFK

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku JFK w Nowym Jorku

  Międzynarodowe lotnisko John F. Kennedy potocznie nazywane lotniskiem JFK, to port w Queens, Nowym Jorku, USA. Głównie lotnisko to obsługuje Nowy Jork, a mimo to jest najbardziej ruchliwą międzynarodową bramą dla pasażerów lotniczych w Ameryce Północnej. Jednocześnie port jest 21 na liście najbardziej ruchliwych lotnisk na świecie, szósty w rankingu najbardziej ruchliwych lotnisk w Stanach Zjednoczonych oraz najbardziej ruchliwym lotniskiem w systemie portów w Nowym Jorku. Według danych statystycznych JFK obsłużyło nieco ponad 61 milionów pasażerów w 2018 r. Z lotniska działa ponad 90 linii lotniczych, z licznymi lotami pośrednimi i bezpośrednimi do miejsc docelowych na wszystkich sześciu zamieszkałych kontynentach.

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku JFK to jedna z opcji dla odwiedzających Nowy Jork, oprócz JFK i Newark. Z Auto Europe możesz bez problemu zarezerwować samochód na wynajem na lotnisku JFK z jednym z naszych wysokiej klasy partnerów. Nasze długoletnie doświadczenie i pasja może być dla Ciebie gwarancją, że pomożemy Ci zaplanować idealny wynajem i spokój na drodze. Zarezerwuj samochód w trzech prostych krokach za pomocą naszej strony internetowej lub skontaktuj się z nami przez siedem dni w tygodniu i wyrusz w podróż pełną wrażeń w Stanach Zjednoczonych.

  Informacje o lotnisku

  JFK znajduje się Nowym Jorku na Jamajce, położonej około 26 km na południowy wschód od centrum Manhattanu. Lotnisko ma łącznie aż sześć terminali pasażerskich, cztery pasy startowe i służy jako główny węzeł komunikacyjny zarówno dla American Airlines, jak i Delta Air Lines. JFK jest obecnie podstawową bazą operacyjną dla JetBlue. Lotnisko zostało otwarte w 1948 roku jako Międzynarodowy Port Lotniczy w Nowym Jorku i było ówcześnie znane jako Idlewild Airport. Po tragicznej śmierci Johna F. Kennedy'ego w 1963 r. port lotniczy został przemianowany na John F. Kennedy International Airport w ramach złożenia hołdu dla 35. prezydenta.

  Oficjalna nazwa: Międzynarodowe Lotnisko John F. Kennedy w Nowym Jorku (JFK)
  Adres: Queens, NY 11430, Stany Zjednoczone
  Telefon: (212) 435-7000
  Linie lotnicze dostępne na lotnisku: Na lotnisku znajduje się wiele stałych i sezonowych linii lotniczych. Do i z Polski połączenia oferuje LOT.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku w Nowym Jorku

  Każda wypożyczalnia samochodów na lotnisku JFK w Nowym Jorku ma swoje stanowisko w hali przylotów, co znacznie ułatwia planowanie i wybór odpowiedniego samochodu na wyjazd do Nowego Jorku. Lotnisko JFK znajduje się w niewielkiej odległości od autostrady Van Wyck (I-678), do której można dojechać z Belt Parkway, Grand Central Parkway i Queens Boulevard. Dzięki obwodnicy, jaka łączy terminale lotniskowe z Belt Parkway i autostradą Van Wyck, bez problemu możesz dostać się na lotnisko także z centrum miasta po odbiór wybranego pojazdu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zasadach jazdy w Nowym Jorku, odwiedź nasz przewodnik i przygotuj się na trasę pełną zwiedzania!

  Budget na lotnisku
JFK Budget na lotnisku JFK
  310 Federal Cir building,
  Jamaica, Queens, USA NY 11430

  718-656-1890
  Godziny otwarcia:
  Cały dzień
  Alamo na lotnisku JFK Alamo na lotnisku JFK
  308 Federal Cir building,
  Jamaica, Queens, USA NY 11430

  888-233-8749
  Godziny otwarcia:
  Cały dzień
  Avis na lotnisku
JFK Avis na lotnisku JFK
  305 Federal Cir building,
  Jamaica, Queens, USA NY 11430

  (718) 507-3600, (800) 230-4898
  Godziny otwarcia:
  Cały dzień
  Dollar na lotnisku JFK Dollar na lotnisku JFK
  318 Federal Cir building,
  Jamaica, Queens, USA NY 11430

  (800) 800-4000
  Godziny otwarcia:
  Cały dzień

  Terminale

  JFK składa się z sześciu terminali, na których łącznie jest 128 bramek, ponumerowanych od 1 do 8, z pominięciem terminali 3 i 6. Wszystkie budynki terminali, z wyjątkiem dawnego Tower Air, są ułożone niemal symetrycznie w kształt „U”. W środku tej figury znajdują się między innymi parking i inne obiekty lotniskowe. Terminale są dogodnie połączone dzięki systemowi komunikacji AirTrain i drogom dojazdowym. Wszystkie terminale oprócz terminalu 2 są odpowiednio przystosowane, aby obsługiwać loty międzynarodowe oraz lokalne.

  Większość połączeń między terminalami wymaga od pasażerów opuszczenia strefy bezpieczeństwa, aby przedostać się pieszo do wskazanego przystanku. W ten sposób odwiedzający lotnisko mogą bez problemu skorzystać z autobusu wahadłowego lub z AirTrain JFK i dostać się na wybrany terminal.

  Usługi na lotnisku

  Na każdym terminalu znajdują się udogodnienia, jakich można się spodziewać po jednym z najbardziej ruchliwych lotnisk na świecie. Oprócz podstawowych usług każdy podróżny znajdzie tu szeroki zakres sklepów, restauracji, biur podróży, kantorów, sklepów z pamiątkami, modą i wiele innych udogodnień. Lotnisko oferuje też zakres hotelów dostępnych na miejscu. Lotnisko Kennedy, wraz z innymi portami lotniczymi Port Authority (JFK i Newark), stosuje taki sam system oznakowania na całym terenie lotniska. Odpowiednio kolory żółty, zielony i czarny wskazują jak dotrzeć do bramek, biletów i usług lotniczych; następnie do usług transportu naziemnego i ostatecznie do toalet, telefonów i innych udogodnień pasażerskich.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko JFK

  Wynajem samochodów na lotnisku JFK w Nowym Jorku z Auto Europe to świetny sposób na zaoszczędzenie czasu, jednak pamiętaj, że masz też opcje odbioru pojazdu z centrum miasta, jeżeli tak wolisz. Lotnisko JFK jest połączone z metrem w Nowym Jorku i Long Island Rail Road przez AirTrain JFK. Wybierając ostatnią opcję, możesz dostać się na wszystkie terminale, i parkingi na lotnisku. Co więcej, jest to też szybki sposób na przedostanie się do hotelu lotniskowego przy stacji LIRR w strefie Jamajka, na stację metra Howard Beach-JFK Airport na IND Rockaway Line oraz na stację metra Sutphin Boulevard – Archer Avenue – JFK Airport na linii Archer Avenue. Dalej możesz wybierać spośród licznych atrakcji miasta!

  Oprócz kolei i metra, kilka linii autobusowych łączy JFK z New York City Subway i Long Island Rail Road. Połączenia linii Q3, Q6, Q7, Q10, B15 oferują bezpłatny transfer dla połączeń z metrem. Wszystkie autobusy B15, Q3 i Q10 rozpoczynają trasę od centralnego obszaru terminalu z przystanku autobusowego na dawnym terminalu 6. Znajdziesz tutaj także wiele prywatnych linii autobusowych obsługujących ekspresowe autobusy na Manhattan, dolinę Hudson i Long Island.

  Dla tych, którzy chcieliby doświadczyć prawdziwego nowojorskiego stylu podróżowania, możliwe do wyboru są słynne żółte taksówki w Nowym Jorku, licencjonowane przez New York City Taxi & Limousine Commission. Oferują one usługi z lotniska JFK na Manhattan. W zależności od pory dnia podróż taksówką z JFK do centrum Manhattanu może zająć zaledwie 35 minut lub nawet 90 minut.

  Porady parkingowe

  Lotnisko JFK oferuje swoim klientom ponad 17 000 miejsc parkingowych, w tym wielopoziomowe garaże. Parkingi naziemne w Central Terminal Area dzielą się na opcję długoterminową i krótkoterminową. Co więcej, w kwestii udogodnień, Tesla, Inc. ma na lotnisku stację szybkiego ładowania pojazdów, jeśli wybierasz alternatywny rodzaj pojazdu. W pobliżu lotniska znajdują się również prywatni operatorzy parkingów zewnętrznych, z których ofert można skorzystać, jednak ich stanowiska są dalej położone.

  Przydatne linki

  Lotnisko JFK