Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W GOTEBORGU

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Goteborgu z Auto Europe

  Goteborg jest drugim pod względem wielkości miastem w Szwecji znajduje się na zachodnim wybrzeżu kraju. To pełne życia miasto ma w swojej ofercie coś dla każdego, zaczynając od wspaniałych festiwali, po świetne plaże i interesujące muzea. Goteborg jest znane też ze swoich pełnych przepychu ulic ze sklepami i eleganckimi restauracjami nad kanałami, co daje miastu wyjątkowe i rustykalne wrażenia oraz cudowną atmosferę. Wypożyczalnia samochodów w Goteborgu ułatwi Ci zwiedzanie miasta z łatwością i swobodą! Wybierz się na przejażdżkę po kanałach lub odwiedź dalej położone miasta w rejonie. Przed linią brzegową miasta znajduje się też archipelag, składający się z około 20 wysepek, które można odwiedzać podczas spływu kajakiem lub kanoe.

  Upewnij się, że dokonasz rezerwacji wynajmu z Auto Europe, które ma ponad 60 lat doświadczenia na rynku, a nasza rozległa sieć zaufanych partnerów sprawia, że możemy oferować świetne stawki, specjalne oferty i wyjątkowe okazje do wykorzystania przez naszych klientów. Zapewniamy zawsze najwyższą jakość usług i gwarantowane najniższe ceny, a nasi klienci mogą wybierać spośród ogromnej floty pojazdów i licznych punktów odbioru i zwrotu samochodów w Goteborgu i całej Szwecji. Skontaktuj się z jednym z naszych agentów rezerwacji jeszcze dzisiaj pod numerem +48 222 639 537 jeśli chcesz wynająć samochód lub uzyskać pomoc, czy odpowiedź na kilka pytań związanych z podróżą. Przed dokonaniem rezerwacji sprawdź też opinie o wypożyczalni samochodów w Goteborgu zamieszczone przez poprzednich klientów Auto Europe.

  Jaki jest ruch na drogach w Goteborgu?

  Jazda po Goteborgu nie należy do najtrudniejszych. W mieście drogi są dobrze utrzymane i oznakowane. W godzinach szczytu zwłaszcza centrum może doświadczać większego ruchu, ale tłok nigdy nie jest zbyt przytłaczający. Z Goteborga można z łatwością przedostać się do innych szwedzkich miast w rejonie, jak do Malmo na południu, a nawet do Kopenhagi w Danii. Drogi E6, E20 i E45 przechodzą przez Goteborg, ułatwiając połączenia. Udając się wynajętym pojazdem do Sztokholmu, skorzystaj z trasy krajowej numer 40, a następnie z E4. Pamiętaj, że centrum Goteborga jest momentami prawdziwym labiryntem dróg jednokierunkowych, nietypowych skrzyżowań i ślepych uliczek, dlatego warto mieć przy sobie dobrą nawigację. Aby otrzymać więcej informacji, sprawdź nasz przewodnik z informacjami drogowymi w Szwecji.

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym w Goteborgu?

  Większość parkingów w Goteborgu jest płatna i przy ulicy. Podobnie jak w innych większych miastach, znalezienie wolnego miejsca parkingowego może być trudne, ale na ulicach i parkingach zazwyczaj znajdzie się jakieś wolne miejsce. Ceny za parking różnią się w zależności od strefy, a jest ich siedem, a opłaty mogą wynosić nawet 30 koron za godzinę. Bezpłatne parkowanie w Goteborgu jest możliwe jeśli masz odpowiednią przepustkę. W każdym wypadku możesz się przygotować na to, że znalezienie wolnego miejsca parkingowego zajmie Ci trochę czasu, a więcej pustych miejsc jest coraz dalej od centrum. Od roku 2013 w mieście obowiązuje opłata za zator (Trängelseskatt) dla wszystkich pojazdów posiadających szwedzkie numery rejestracyjne. Twój numer zostanie rozpoznany przez kamery. Opłaty nie obowiązują między 18:30 a 5:59 oraz w soboty i niedziele.

  Lotnisko w Goteborgu

  Lotnisko Landvetter jest głównym lotniskiem w Goteborgu i znajduje się 25 kilometrów na wschód od miasta. W porcie lotniczym obsługiwanych jest około 30 linii lotniczych z połączeniami krajowymi i do miejsc docelowych w Europie. Na lotnisku oferowane są usługi autobusowe Flygbussarna, które kursują do miasta co 15-20 minut, bilet można zakupić internetowo, aby otrzymać niższą stawkę, a przejazd trwa około 30 minut, zatrzymując się w kilku lokalizacjach po drodze.

  Oficjalna nazwa: Lotnisko Landvetter (GOT)
  Strona internetowa: www.swedavia.com
  Telefon: +46 (0) 10 10 93 100
  Adres: Göteborg Landvetter, 438 80 Landvetter, Szwecja

  Co robić w Goteborgu

  Zbudowane w 17 wieku za pierwszym podejściem, Goteborg miało być miejscem handlu, kiedy imperium Szwedzkie było u szczytu swoich możliwości. Jako największy port w kraju, miasto to zostało centrum dla przemysłu, jak okrętownictwo, a pomimo oczywistego bogactwa, zachowało charakter ciężko pracującego i przyziemnego społeczeństwa. Jako zaplanowane z góry miasto, Goteborg ma jasny układ ulic, a po 300 latach około roku 1920, miasto przeszło renowacje i rozbudowę, dzięki czemu powstały wspaniałe miejsca, jak Muzeum Sztuki. W nadmorskim mieście jak Goteborg spróbuj spędzić też trochę czasu na wodzie, odwiedzając wyspy na archipelagu i przepływając kanały.

  • Muzeum Sztuki: To prestiżowe muzeum zostało otwarte w 1923 roku, aby mogła się tam odbyć Międzynarodowe Wystawa w Goteborgu. Jeśli jesteś miłośnikiem sztuki, możesz odkrywać tu wspaniałe dzieła europejskich artystów od 15 do 21 wieku. Jednak znajdziesz tu też wspaniałe dzieła sztuki nordyckiej z 19 wieku wykonane przez słynnych artystów, takich jak Edvard Munch, Peder Severin Krøyer, Bruno Liljefors i Anders Zorn. Obecna tu kolekcja francuska również zasługuje na odwiedziny, jeśli chcesz zobaczyć dzieła wykonane przez Gauguin, Picasso, Monet, Chagall i van Gogh i nie tylko.

  • Ogród Botaniczny: Wspaniały Ogród Botaniczny w Goteborgu zajmuje powierzchnię 175 hektarów w samym centrum miasta, a obejmuje naturalny rezerwat i arboretum. W szklarniach przechowywanych jest około 4,000 roślin, dlatego o każdej porze roku miejsce to jest ciekawą atrakcją. Wewnątrz znajdziesz największą kolekcję orchidei w kraju, a łącznie jest ich około 1,500. W zamkniętej przestrzeni znajduje się też drzewo z Wyspy Wielkanocnej, sophora toromiro, które zachwyci botaników, ponieważ w swoim naturalnym środowisku drzewa te już wymarły. W arboretum natomiast można znaleźć drzewa z całego kraju, dobrze oznaczone, a latem szczególnie piękny jest ogród skalny z wodospadem i ponad 6,000 gatunkami roślin.

  • Park rozrywki Liseberg: Liseberg ma tradycyjny charakter, a wokół niego znajdują się piękne lasy, ale jednocześnie szereg zaawansowanych technologicznie kolejek wciąż jest ulepszany. Stalowa kolejka górska Helix została otwarta w 2014 a zaawansowana technologicznie Valkyria znajduje się w obiegu od 2018. Ale jeśli istnieje jedna kolejka, której trzeba wypróbować przed odjazdem, to jest to z pewnością Balder, kolejka na drewnianych torach, która co roku jest mianowaną najlepszą kolejką górską w swojej kategorii. Liseberg jest dla ludzi w każdym wieku, dlatego obok podnoszących poziom adrenaliny kolejek, znajduje się kilka atrakcji dla dzieci, jak karuzele, latające słonie i smocze łodzie.

  • Haga: Obecnie trudno to jest sobie wyobrazić, jednak dawniej dzielnica ta była swego rodzaju slumsami z bardzo słabą reputacją. Haga jest siatką brukowanych uliczek otoczonych murowanymi magazynami i jednolitymi domkami z 19 wieku z drewnianymi fasadami. Te czarujące budynki miały być rozebrane podczas prac nad rozbudową miasta w latach 70. XX wieku, jednak mieszkańcy Goteborga zaprotestowali, by chronić wyjątkowy charakter dzielnicy. Haga obecnie jest ciekawą i nietypową częścią miasta, a nie brakuje tu kawiarni, delikatesów, niezależnych sklepów i restauracji w przystępnych cenach.

  • Park Slottsskogen: Na południowy zachód od Hagi znajduje się główny park w Goteborgu, rozciągający się na 137 hektarów. We wschodniej części ma powstać angielski ogród z szerokimi trawnikami i ścieżkami wytyczonymi pomiędzy starymi drzewami. Reszta parku została oddana naturze i została przejęta przez lasy lipowe, dębowe i bukowe. Możesz się tu wybrać na poranny spacer lub jogging, a po południu udać się z dziećmi na plac zabaw, do obserwatorium, na mini golf lub wypróbować obiekty sportowe. Zoo w centrum parku jest darmowe i gości różnego rodzaju nordyckie zwierzęta, jak łosie, kucyki z Gotland, jelenie i udomowione zwierzęta, jak kozy, świnki i owce.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Goteborg

  Chociaż odwiedzenie Goteborgu i zwiedzanie tego wspaniałego miasta jest świetnym pomysłem i dla wielu może być to wystarczająca ilość zwiedzania, to jeśli masz czas i ochotę, udaj się też na odkrywanie wspaniałej okolicy. Dalej położone miejsca mogą zająć Ci cały dzień, aby do nich dotrzeć i się nimi nacieszyć. Dlatego właśnie wypożyczalnia samochodów w Goteborgu powinna być Twoim pierwszym przystankiem po przyjeździe do miasta, aby w wynajętym samochodzie z łatwością przedostać się do wszystkich wspaniałych atrakcji w cudownej Szwecji.

  Północny archipelag

  Niedaleko Goteborga możesz udać się na wspaniałą podróż przez małe granitowe wyspy na południowym i północnym archipelagu Goteborga. Południowe wyspy leżą przy ujściu Göta älv i nie są przeznaczone dla samochodów. Możesz złapać prom z Saltholmen i wykorzystać jeden bilet na przemieszczanie się pomiędzy wieloma wyspami, podziwiając po drodze jak malowane rybackie wioski i osady żeglarzy, a dla aktywnych dostępne są spływy kajakowe oraz trasy wspinaczkowe po pięknych rezerwatach przyrody. Północny Archipelag w większości jest niezamieszkany i łączy Goteborg promem przewożącym też pojazdy. Po tej stronie Hönö jest najczęściej wybieranym miejscem docelowym przez tych, co chcą powędkować lub wypróbować sportów wodnych, oprócz tego jest tu muzeum ryb, liczne restauracje oraz dramatyczne klify rozciągające się wzdłuż wybrzeża.

  Wycieczka na Paddan

  Paddan to barki do zwiedzania o niskim kadłubie, które wykorzystuje się do zwiedzania przystani i kanałów w Goteborgu. Łodzie te odpływają dwa do trzech razy na godzinę i należą do hop-on, hop-off, czyli możesz z nich korzystać kiedy chcesz i zatrzymać się na dłużej przy atrakcji, jaka cię zaciekawi, by skorzystać z następnej łodzi później. W mieście, które jest mocno połączone z morzem, ten rodzaj aktywności jest wspaniałym sposobem na zobaczenie tego miejsca z innej perspektywy, oglądając kanały z 17 wieku, porty rybackie, stare stocznie i przemysły nad linią brzegową oraz przepływając pod niskimi mostami. Zobaczysz też statki na Maritimanie i najnowsze budynki w Goteborgu, jak postmodernistyczna wieża Lilla Bommen. Po drodze usłyszysz kilka ciekawych historii o powstaniu miasta i jego obronie oraz rozwoju.

  Vinga

  Płynąc żyłami wodnymi w Goteborgu możesz poczuć chęć na zwiedzenie otwartego morza, a wyprawa na małą odległą wyspę Vinga, może zaspokoi twoją potrzebę przygody. Vinga znajduje się dziesięć mil morskich na zachód od portu w Goteborgu, ale niech Cię to nie zniechęci, ponieważ wyprawa tam i z powrotem jest tego warta. Statek M/S Walona zapewnia wygodną i przyjemną podróż, a na pokładzie oferowana jest kawa. Vinga była wykorzystywana jako punkt orientacyjny na morzu przez nawigatorów przez setki, natomiast latarnia morska pochodzi z 1890 roku. Ciekawostka dotycząca tego miejsca, jest taka, że ojciec słynnego piosenkarza szwedzkiego Everta Taube, był latarnikiem w tamtym czasie i Taube spędził swoje dzieciństwo na wyspie Vinga.

  Lilla i Stora Delsjön

  Z centrum Goteborga udaj się do Töpelsgatan, a stąd będziesz już tylko kilka minut spacerem od pary jezior (Lilla i Stora Delsjön) otoczonych gęstym lasem. Przez dopływ Göta älv, Delsjön jest ważnym zbiornikiem wody dla miasta, zapewniając przy okazji spokojne, nieskazitelne miejsce na zabawy i odpoczynek na świeżym powietrzu. Nad brzegami jezior możesz spacerować, udać się na jogging lub przejażdżkę rowerową ciesząc się otoczeniem brzóz i lasu iglastego. W ciepłych miesiącach, na dużej plaży jeziora Stora Delsjön zbierają się rodziny, by skorzystać z kąpieli i relaksu w chłodnych wodach. Niedaleko znajdziesz też kawiarnię, plac zabaw, kiosk oraz strefę wytyczoną na grill i piknik, aby popołudnia były tym bardziej przyjemne.

  Jak poruszać się po Goteborgu

  Decydując się na wynajem samochodu w Goteborgu, możesz z łatwością przemieszczać się po mieście, jednak wiedz, że jest tu dobrze zorganizowany system transportu publicznego, jeśli przyjdzie potrzeba skorzystać z tramwaju, autobusu, koli, czy promu. Skontaktuj się z Auto Europe, aby upewnić się, czy twój dostawca zezwala na podróż promem z wynajętym samochodem. Transport publiczny w Goteborgu zapewnia Västtrafik. Możesz też skorzystać z usług taksówek, zwiedzać miasto pieszo lub rowerem, ponieważ w Goteborgu jest wiele dobrze utrzymanych tras rowerowych.

  Autobusy

  Tramwaje zapewniają doskonały sposób na poruszanie się po mieście, ale jeśli chcesz dotrzeć do dalej położonych miejsc, warto jest skorzystać z autobusów. Autobusy udające się w podobnym kierunku, często odjeżdżają z tych samych miejsc w mieście. Przystanki można znaleźć w różnych częściach miasta. Znajdziesz kilka linii autobusów ekspresowych, które odjeżdżają z Goteborga i udają się na obrzeża lub do okolicznych miast i wsi. Autobusy te oferują wygodne i czyste miejsca, a podróżują często szybko.

  Prom

  W mieście są dwa promy, które oferują przejazd przez rzekę. Älvsnabben oferuje regularne połączenia co pół godziny, a Älvsnabbare kursuje tylko między Rosenlund a Lindholmspiren (bezpłatny) w godzinach pracy. Oprócz transportu jest to dobry sposób na zobaczenie miasta z rzeki. Promy na południowy archipelag odpływają z Saltholmen, a dostępne są trzy linie: Vrångö, Brännö Rödsten i rzadziej używana Förö. Promy kursują przynajmniej raz na godzinę. Aby skorzystać z promu Styrsöbolaget, możesz wciąż skorzystać z biletu na transport publiczny.

  Tramwaj

  Goteborg ma słynną sieć tramwajów, które obsługują całe miasto. Z ponad 150 kilometrami torów, sieć tramwajów w Goteborgu jest największa w całej Skandynawii. Sieć składa się z 12 linii, 1 do 11 i 13, a każda z nich, za wyjątkiem 8 i 13, przejeżdża przez główny przystanek Brunnsparken. Znajduje się on jeden przystanek lub 2 minuty pieszo od stacji kolejowej Centralstationen. Tramwaje kursują mniej więcej co 8-10 minut w ciągu dnia i dwa razy na godzinę w nocy, a w weekendy co 15-30 minut. Nie każda linia kursuje w nocy.

  Kolej

  Stacja centralna Centralstationen w Goteborgu oferuje połączenia do Szwecji i Skandynawii. Możesz dostać się do Kopenhagi pociągiem Öresundståg w około 4 godziny, a pociąg zatrzymuje się też na lotnisku w Kopenhadze. Możesz też skorzystać z szybkiej kolei SJ do Malmö i przesiąść się na pociąg do stolicy Danii, by zaoszczędzić trochę czasu, jednak pamiętaj, że bilety na szybką kolej muszą być zakupione z wyprzedzeniem, a kursują one co 2-3 godziny, więc upewnij się, że masz odpowiednie połączenie. W około 3 godziny możesz dostać się też do Sztokholmu. Pociągi kolei NSB łączą Goteborg z Oslo w Norwegii w niecałe 4 godziny.

  Przydatne linki

  Przewodnik turystyczny