Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W KOPENHADZE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Kopenhadze z Auto Europe

  Wypożyczalnia samochodów w Kopenhadze daje niepowtarzalne możliwości zwiedzania miasta i okolic. W Kopenhadze obserwuje się silny rozwój urbanistyczny i kulturalny od 21 wieku, do czego przyczyniają się przede wszystkim inwestycje w infrastrukturę. Miasto jest wyjątkowym centrum pod względem kulturalnym, gospodarczym i rządowym w Danii. Kopenhaga jest także jednym z głównych centrów finansowych Europy Północnej za sprawą giełdy. Dzięki wielu mostom łączącym różne dzielnice, pejzaż miejski charakteryzuje się parkami, promenadami i nabrzeżami. Zabytki jakie można zobaczyć w Kopenhadze, jak Ogrody Tivoli, posąg Małej Syrenki, pałace Amalienborg i Christiansborg, ogrody zamkowe Rosenborg, kościół Frederika oraz wiele muzeów, przyciągają turystów z całego świata. Liczne restauracji i kluby nocne to również znaczące atrakcje turystyczne czekające na odkrycie. Dla tych co zdecydują się na rezerwację samochodu w Kopenhadze, mogą wybierać spośród licznych punktów odbioru, w mieście i na lotnisku. Sprawdź nasze oferty i informacje turystyczne, gdzie możesz uzyskać kilka przydatnych wskazówek.

  Kopenhaga leży na wschodnim wybrzeżu wyspy Zelandii. Inna niewielka część miasta znajduje się na Amager i jest oddzielona od Malmö cieśniną Øresund. Z Auto Europe możesz zobaczyć wszystko co to miasto ma do zaoferowania i więcej. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu, zapewnimy Ci idealny wynajem samochodu i wspaniałe doświadczenia w Danii. Odwiedź naszą stronę już teraz i porównaj oferty jakie mamy na samochody na wynajem w Kopenhadze. Dowiedz się więcej o usługach Auto Europe przeglądając opinie o wypożyczalni samochodów w Kopenhadze.

  Jaki jest ruch na drogach w Kopenhadze?

  Kopenhaga ma rozległą sieć dróg, w tym bezpłatne autostrady łączące miasto z innymi częściami Danii i Szwecją przez most Øresund. Samochód jest nadal najpopularniejszą formą transportu w obrębie samego miasta, gdzie dwie trzecie dróg są do przebycia wynajętym pojazdem. Należy jednak pamiętać, że może to prowadzić do większego tłoku na drogach, a nawet poważnego zatoru w godzinach szczytu. Korki na drodze są charakterystyczne dla większych metropolii dlatego zaleca się korzystanie z transportu publicznego lub wybrania się na spacer, kiedy ruch wzrasta w mieście. Warto wiedzieć, że w Danii zawsze wymagane jest, by mieć włączone światła podczas jazdy, przez cały rok. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o zasadach drogowych w Danii, odwiedź nasz przewodnik i przygotuj się do podróży!

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym w Kopenhadze?

  Wypożyczalnia samochodów w Kopenhadze zapewni Ci elastyczność i swobodę na drodze. Jednak kiedy przychodzi potrzeba zatrzymania się, dobrze jest wiedzieć gdzie i kiedy możne to robić zgodnie z zasadami. Stolica Danii ma trzy strefy parkowania: czerwoną, zieloną i niebieską. Im bliżej centrum się znajdujesz, tym droższe będą miejsca parkingowe. Im dalej od centrum miasta, tym taniej jest zaparkować samochód, zwłaszcza, że Kopenhaga narzuca też strefy czasowe, które obowiązują tam, gdzie parkowanie jest bezpłatne. Parking w samym mieście jest bezpłatny w weekendy od soboty od godziny 17 do poniedziałku o 8 rano oraz w święta państwowe. Zawsze warto dokładnie sprawdzać znaki na ulicy zawierające szczegółowe informacje.

  Jeśli posiadasz ważną plakietkę inwalidzką, nie musisz płacić za parkowanie w Kopenhadze. Należy jednak pamiętać, że plakietka musi być wyraźnie widoczna na przedniej szybie pojazdu i nie pozwala ona parkować tam, gdzie jest to zabronione.

  Lotnisko w Kopenhadze

  Lotnisko Kastrup w Kopenhadze jest największym portem w Skandynawii, położone jest w Kastrup na wyspie Amager i leży stosunkowo blisko centrum duńskiej stolicy. Port lotniczy w Kopenhadze obsługuje zarówno międzykontynentalne i europejskie loty, jako główny węzeł komunikacyjny dla SAS i Norwegii. Lotnisko w Kopenhadze jest połączone z centrum miasta autobusami, metrem i liniami kolejowymi, dzięki czemu z łatwością przedostaniesz się do miasta. W 2013 lotnisko ugościło około 2,2 mln pasażerów, a ich liczba stale wzrasta.

  Oficjana nazwa: Lotnisko Kopenhaga-Kastrup (CPH)
  Adres: Lufthavnsboulevarden 6 DK-2770 Kastrup
  Telefon: +45 32 31 32 31
  Strona internetowa: www.cph.dk

  Co robić w Kopenhadze

  Kopenhaga jest kulturalnym centrum Danii i całej Skandynawii. Pod koniec 20 wieku stolica ta przeszła transformację ze skromnej stolicy Skandynawii w metropolię o międzynarodowym zasięgu i nieraz porównywana jest do miast takich jak Barcelona i Amsterdam. Stało się tak dzięki licznym planom inwestującym w infrastrukturę i kulturę miasta. Nie można oczywiście pominąć także pracy odnoszących sukcesy duńskich architektów, projektantów i szefów kuchni. Zaplanuj sobie wyjazd, tak aby zobaczyć Copenhagen Fashion Week, czyli największą imprezą modową w Europie Północnej, która odbywa się co roku w lutym i sierpniu.

  Muzea: Kopenhaga ma wiele muzeów o międzynarodowej renomie. Muzeum Narodowe, Nationalmuseet, jest największym w Danii muzeum archeologii i historii kultury. Obejmuje on zarówno dzieje duńskie, jak i innych kultur. Duńska Galeria Narodowa (Statens Museum for Kunst) to narodowe muzeum sztuki ze zbiorami sięgającymi XII wieku oraz takimi z najbliższych nam czasów. W Galerii Narodowej znajdziesz oprócz duńskich malarzy, dzieła artystów światowych, a w kolekcjach znajdują się Rubens, Rembrandt, Picasso, Braque, Léger, Matisse, Emil Nolde, Olafur Eliasson, Elmgreen i Dragset, Superflex i Jens Haaning.

  Copenhagen Jazz Festival: Kopenhaga ma dużą i ciekawą scenę jazzową, która istnieje od wielu lat. Miłość do jazzu rozwinęła się tu, gdy znani amerykańscy muzycy jazzowi zaczęli przybywać do Kopenhagi w latach 60. Wśród nich pojawili się między innymi Ben Webster, Thad Jones, Richard Boone, Ernie Wilkins, Kenny Drew, Ed Thigpen, Bob Rockwell, Dexter Gordon oraz Link Wray i wielu innych. Każdego roku na początku lipca ulice, place, parki, a także kawiarnie i sale koncertowe w Kopenhadze zapełniają się tłumami z powodu organizowanych koncertów jazzowych w ramach Copenhagen Jazz Festival. Jest to zdecydowanie jeden z najlepszych festiwali jazzowych w Europie, który co roku oferuje około 900 koncertów w 100 różnych miejscach z ponad 200 000 gośćmi z Danii i całego świata.

  Galerie sztuki: Kopenhaga ma szeroki wybór muzeów i galerii sztuki prezentujących zarówno dzieła historyczne, jak i te nowocześniejsze. Zachęcamy do odwiedzenia miejsc jak Statens Museum for Kunst, czyli duńską narodową galerię sztuki, w parku Østre Anlæg gdzie czakają na Ciebie ciekawe kolekcje, między innymi Hirschsprung specjalizująca się w sztuce z XIX i początku XX wieku. W Kunsthal Charlottenborg w centrum miasta można zobaczyć duńską i międzynarodową sztukę współczesną. Warto sprawdzić też Den Frie Udstilling, galerię znajdującą się w pobliżu stacji Østerport, która prezentuje obrazy stworzone i wybrane przez samych współczesnych artystów. W Muzeum Sztuki Nowoczesnej Arken w południowo-zachodniej części Ishøj można znaleźć liczne dzieła inspirowane Kopenhagą, z ręki takich artystów jak Martinus Rørbye, Christen Købke i Paul Gustav Fischer.

  Festiwale: Dla podróżujących, chcących odwiedzić Kopenhagę latę, miasto oferuje kilka cyklicznych festiwali o różnej tematyce. Karnawał w Kopenhadze odbywa się co roku już od lat 80 XX wieku i można się na niego wybrać podczas święta Whitsun w Fælledparken. Nie przegap niesamowitej szansy uczestnictwa w tym wielkim show, kiedy Duńczycy świętują w całym mieście z udziałem 120 zespołów, 2000 tancerzy i 100 000 widzów. Dla fanów muzyki proponujemy natomiast festiwal muzyki rockowej i heavy metalowej „Copenhell”, który odbywa się obecnie w starej stoczni B&W w Refshaleøen w porcie.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Kopenhadze

  Kiedy poświęcisz czas na jazdę po niezwykle czystych ulicach, popijając kawę w modnych kawiarniach, nadszedł czas, aby zacząć szukać Szwecji jako całości. Jeśli masz odpowiednio dużo czasu i decydujesz się na wynajem samochodów w Kopenhadze z Auto Europe, warto rozważyć odwiedzenie atrakcji położonych nieco dalej, gdzie można spędzić nawet cały dzień. Auto Europe przygotowało kilka sugestii do rozważenia:

  Indre By

  Historyczne centrum miasta, Indre By lub Inner City, oferuje wiele najpopularniejszych zabytków i atrakcji Kopenhagi. Indre By znane jest też jako Frederiksstaden, został w dużej mierze zaprojektowany przez Frederika V w stylu rokoko w drugiej połowie XVIII wieku. W centralnym miejscu znajdują się cztery rezydencje Amalienborga, oraz rezydencja królewska i marmurowy kościół z szerokimi kopułami. Po drugiej stronie rzeki zaraz naprzeciwko Amalienborga, można zobaczyć Operę Kopenhaskę, która stoi dumnie na wyspie Holmen. Udając się na południe od Frederiksstaden znajdziemy kanał Nyhavn, którego brzegi mienią się kolorowymi domami, pochodzącymi z XVII i XVIII wieku. W tej okolicy możesz zatrzymać się w jednej z tętniących życiem restauracji lub barze.

  Christianshavn

  Na południowy wschód od Indre By leży Christianshavn, zaraz po drugiej stronie portu. Projekt tego miejsca został opracowany na początku XVII wieku przez Christiana IV, który będąc pod wrażeniem Amsterdamu zatrudnił holenderskich architektów do tworzenia kanałów w obrębie murów obronnych miasta. Wiele z nich jest nadal dobrze zachowanych i można je zobaczyć podczas wycieczki. Same kanały są sporą atrakcją w tym rejonie, przez liczne odgałęzienia od centralnego kanału Christianshavn, które wyłożone są prywatnymi i rekreacyjnymi łodziami. Inną interesującą cechą jest tak zwane „Freetown Christiania”, jest to całkiem spory obszar, niegdyś zajmowany przez squatters podczas rozruchów studenckich w 1971 roku. Do dziś miejsce to zachowuje pewną autonomię.

  Frederiksberg

  Na zachód od Nørrebro i Indre By oraz na północ od Vesterbro znajduje się oddzielna gmina Frederiksberg, zaliczana do obszaru miejskiego Kopenhagi. Charakterystyczne miejsca w tym rejonie to między innymi zoo założone w 1869 r., w którym mieszka ponad 250 gatunków zwierząt z całego świata. W Frederiksberg zbudowany jest też pałac zgodnie z architekturą włoską, służący kiedyś jako letnia rezydencja Fryderyka IV. Obecnie jest to akademia wojskowa, otwarta dla zwiedzających, z której można podziwiać widoki na rozległe ogrody Frederiksberg z wodospadami, jeziorami i dekoracyjnymi budynkami. Szeroka, wysadzana drzewami aleja Frederiksberg Allé, łącząca Vesterbrogade z ogrodami Frederiksberg, kojarzona z teatrami i rozrywką od dawna przyciąga do siebie turystów z całego świata.

  Informacje geograficzne i historyczne

  Kopenhaga została stolicą Danii na początku XV wieku, a rozwinęła się z wioski rybackiej założonej w X wieku przez Wikingów w pobliżu dzisiejszego Gammel Strand. Począwszy od XVII wieku Kopenhaga umocniła swoją pozycję jako regionalne centrum władzy dzięki rosnącym instytucjom, znakomitej obronie i licznym siłom zbrojnym. Miasto to było nawet stolicą rządu Związku Kalmarskiego, rządzącego całym dzisiejszym regionem nordyckim, kiedy połączył się w osobistej unii ze Szwecją i Norwegią. Państwa te były ówcześnie rządzone przez duńskiego monarchę pełniącego funkcję głowy państwa. Dania oraz Kopenhaga zaczęły rozkwitać kulturalnie i ekonomicznie od XV wieku aż do początku XVI wieku. Zatem ponad 120 lat rozwoju sprawiło, że stolica została ważnym społecznym centrum Skandynawii.

  Podróżujący do Danii mają teraz o tyle łatwiej, że od 2000 r. Kopenhaga i szwedzkie miasto Malmö są połączone mostem Øresund, obsługującym ruch kolejowy i drogowy. Dzięki temu Kopenhaga stała się swoistym centrum znacznie większego obszaru metropolitalnego obejmującego dwa narody. Budowa mostu doprowadziła do znacznych zmiany w systemie transportu publicznego, a dzięki temu powstały też plany przebudowy obszaru Amager. Kopenhaga oferuje szeroki zakres festiwali oraz miejsc kulturalnych, takich jak Opera w Kopenhadze, która była prezentem dla miasta od magnata żeglugi morskiej Mærsk Mc-Kinney Møller w imieniu fundacji AP Møller. Znaczenie międzynarodowe Kopenhagi ostatnio podkreśliło światowe spotkanie klimatyczne, które odbywało się właśnie w stolicy Danii.

  Jak poruszać się po Kopenhadze

  Stolica Danii znana jest ze swojego szczególnego nastawienia dla rowerzystów, co znacznie wyróżnia ją od innych miast. Co ciekawe liczba rowerów przewyższa tu liczbę mieszkańców, a aż 75% mieszkańców Kopenhagi jeździ rowerem przez cały rok. Ścieżki rowerowe w mieście są rozległe i dobrze wykorzystywane, z 400 kilometrowymi trasami, które nie są wspólne dla samochodów lub pieszych, a czasem mają własne systemy sygnalizacyjne – wszystko to tylko zachęca, aby wskoczyć na rower i zwiedzać to miasto jak to robią mieszkańcy!

  Jeśli chcesz pokonać większe odległości, możesz skorzystać z pociągu Øresund, jaki łączy Kopenhagę z Malmö. Operuje on 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, więc nie musisz dostosowywać swoich planów. W mieście dostępne są też pociągi S-Train, metro i regionalna sieć pociągów, z której korzysta około połowa pasażerów w mieście, oraz autobusy, a wszystkie te połączenia odbywają się ze Stacji Nørreport w pobliżu centrum miasta. Dworzec Centralny w Kopenhadze jest węzłem sieci kolejowej DSB obsługującym Danię i liczne międzynarodowe miejsca docelowe. Kopenhaga jest również obsługiwana przez codzienne połączenia promem do Oslo w Norwegii.

  Przydatne linki

  Przewodnik Turystyczny