Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W NYKÖPING

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Nyköping z Auto Europe

  Nyköping położony na południowym wschodzie Szwecji jest miastem na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Wypożyczalnia samochodów w Nyköping pomoże Ci odkrywać to historyczne miasto i cieszyć się tą cudowną zimową krainą i okolicą. Port w Nyköping oferuje czarujące restauracje, a także kilka ciekawych sklepów do odwiedzenia. Mając wynajęty samochód możesz z łatwością zwiedzać wspaniałe atrakcje, jak zamek z 12 wieku, lub korzystać ze sportów zimowych udając się na stoki w Kykoping i do położonego niedaleko ośrodka narciarskiego Tolvmannabacken. Co więcej, możesz też wybrać się na wycieczkę całodniową do Sztokholmu i odkrywać jego wspaniałe atrakcje!

  Planujesz wyjazd do Nyköping? Zarezerwuj samochód na wynajem przez stronę Auto Europe, by zapewnić sobie udany początek wakacji. Nasza doskonała obsługa klienta i gwarancja najniższych cen zapewnią Ci świetne oszczędności i najwyższej jakości pojazdy na wyjazd do Szwecji. Rezerwacji wynajmu w Nyköping z jednym z naszych zaufanych partnerów możesz dokonać internetowo lub kontaktując się z naszymi specjalistami od wynajmu, dzwoniąc pod numer: +48 222 639 537.

  Jaki jest ruch na drogach w Nyköping?

  Drogi w Nyköping są dobrze utrzymane i oznakowane. W miastach maksymalna prędkość dozwolona to 50 km/h, a w strefach mieszkalnych 30 km/h. Na drogach krajowych możesz poruszać się z prędkością do 70 km/h, na drogach ekspresowych 90 km/h, a na autostradach do 110 km/h. Kierowcy lokalni bardzo przestrzegają tych limitów, dlatego przyjezdni powinni brać z nich przykład, zwłaszcza że za niedostosowanie się do ograniczeń grożą bardzo wysokie kary. Oprócz standardowych znaków drogowych wskazujących na ograniczenia spotkasz się tu z ekranami przypominającymi o limicie prędkości, na większości dróg, podobnie jak w całym kraju. Ekrany te pokazują prędkość, z jaką porusza się zbliżający samochód. Aby otrzymać więcej informacji dotyczących innych przepisów i ograniczeń podczas jazdy, sprawdź nasz przewodnik z informacjami drogowymi w Szwecji.

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym w Nyköping?

  W dużych miastach znalezienie parkingu zazwyczaj nie należy do najłatwiejszych, a zaparkowanie w niewłaściwym miejscu często wiąże się z wysoką grzywną. Każdy rodzaj parkingu ma swoje własne ograniczenia, które zawsze są jasno opisane na znakach przy tych parkingach. Na wszystkich parkingach publicznych są automaty, w których należy dokonać płatności za postój. Wjeżdżając na parking, należy pobrać specjalny bilet i umieścić go za przednią szybą pojazdu w dobrze widocznym miejscu. Ten sam bilet będzie Ci potrzebny podczas opuszczania parkingu, aby dokonać płatności. W niedzielę niektóre parkingi są darmowe, a płatne parkingi mają specjalne stawki. Strefy z publicznymi parkingami są zazwyczaj najdroższe, dlatego polecamy korzystać z opcji parkingowych znanych jako Park & Ride, które są stosunkowo tanie i oferują szybkie połączenia z transportem publicznym, ponieważ znajdują się na obrzeżach miasta.

  Lotnisko w Nyköping

  Lotnisko Stockholm Skavsta to międzynarodowy port lotniczy, położony niedaleko Nyköping, około 5 kilometrów na północny zachód od centrum oraz około 100 kilometrów na południowy zachód od stolicy, Sztokholmu. W większości lotnisko obsługiwane jest przez tanie linie lotnicze, a wielkością jest piąte w kraju, będąc w stanie pomieścić i obsłużyć 2.5 milionów pasażerów w ciągu roku. Lotnisko to nie znajduje się w gminie czy obszarze należącym do Sztokholmu, jednak w swojej nazwie ma Sztokholm z powodów marketingowych. Mieszkańcy zazwyczaj określają lotnisko jako 'Skavsta', a główne lotnisko obsługujące stolicę to międzynarodowy port lotniczy Stockholm Arlanda.

  Oficjalna nazwa: Lotnisko Stockholm Skavsta (NYO)
  Strona internetowa: www.skavsta.se
  Telefon: +46 155 28 04 00
  Adres: General Schybergs väg 22, 611 92 Nyköping, Szwecja

  Co robić w Nyköping

  Nyköping być może nie jest tak popularnym miejscem jak inne miasta w Szwecji, ale nie myśl, że mniej oferuje. Nyköping jest małym, lecz pięknym miasteczkiem z rosnącą liczbą turystów, którzy chcą je odwiedzić, ponieważ naprawdę jest warto. Zdziwisz się, jak wiele wspaniałych atrakcji i miejsc można tu zobaczyć i odwiedzić. Decydując się na wynajem samochodu w Nyköping zobaczysz wszystko, co chcesz w swoim własnym tempie. Auto Europe stwrzyło też specjalną listę kilku ciekawych miejsc do rozważenia podczas pobytu w mieście.

  • Zamek Nyköping: Zamek w Nyköping znajduje się zaraz w miejscu, gdzie mała rzeka wpływa do portu w mieście. Najbardziej widoczną częścią zamku jest wieża króla, a całość niegdyś tworzyła wspaniałą posiadłość Księcia Karola (później nazwanego Karolem IX). Zamek składa się z białej wieży i czarnych dachów i jest bardzo charakterystycznym punktem orientacyjnym w Nyköping. Codziennie możesz się zapisać na wycieczkę z przewodnikiem w języku angielskim. Od września do maja, zamek otwarty jest też w niedziele.

  • Sörmlandsleden: Sörmlandsleden to długa na 1,000 kilometrów sieć połączeń kolejowych, która przebiega przez lasy i wsie wokół Nyköping. W okolicy Nyköping możesz wybrać się na wspinaczkę po klifach, nad brzegiem morza, spacer po naturalnym rezerwacie z wyjątkową dziką przyrodą lub na zwiedzanie krajobrazów naznaczonych śladami przeszłości i kulturą tego miejsca. Jeśli chcesz się wybrać na szybką przechadzkę, możesz też wybrać jeden z licznych krótkich szlaków.

  • Dwór Nynäs i naturalny rezerwat: Dwór w Nynäs zabierze Cię na wyprawę w czasie, zaczynając od wczesnych lat w 17 wieku, aż po wiek 20 i lata współczesne. Nynäs oferuje ciekawe doświadczenia dla całej rodziny. Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem, podziwiaj wspaniałe rośliny w ogrodzie lub wybierz się na spacer po jednym ze szlaków. Możesz też pójść popływać, udać się na ryby lub wybrać się na przejażdżkę rowerem. Możwsz zaplanować tu piknik na trawie lub udać się do kawiarni, lub restauracji na posiłek przed dalszym zwiedzaniem.

  • Naturalny rezerwat Stendörren: W Stendörren możesz wybrać się na odkrywanie szwedzkiego archipelagu, bez konieczności wynajmowania łodzi. Pomiędzy wyspami okalającymi wybrzeże, rozpostarte są mosty, aby ułatwić przemieszczanie się nimi. Stendörren znajduje się na wybrzeżu pomiędzy miastami Nyköping i Trosa.

  • Port w Nyköping: Odwiedzając Nyköping latem warto jest się wybrać na spacer po porcie. Port ten jest czarujący niezależnie od pory roku, jednak przekonasz się, że latem jest tu więcej opcji spędzenia wolnego czasu. Znajdziesz tu liczne restauracje, sklepy, place zabaw, pola do gry w mini golfa, strefy do urządzania pikników i wiele więcej wspaniałych atrakcji.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Nyköping

  Korzystaj z pobytu – jesteś blisko morza, malowniczych wiosek i wspaniałej natury. Wybierz się na przyjemną kolację i zwiedzaj wszystko, co możliwe. Nyköping ma wiele do zaoferowania podróżnym, zarówno tym aktywnym, jak i tym, co chcą się po prosu zrelaksować z dala od wielkiego zgiełku miasta. Wypożyczalnia samochodów w Nyköping zapewni Ci idealny transport na zwiedzanie miasta i wspaniałych atrakcji położonych nieco dalej. Odkrywaj fantastyczne miejsca w Szwecji z wynajętym samochodem. Sprawdź nasze propozycje wycieczek jednodniowych poniżej.

  Birka - miasto Wikingów

  Odkryj na nowo historię Wikingów, udając się na wycieczkę do Birka, miejsca wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po drodze zobaczysz wiele wspaniałych krajobrazów, a podróż sama w sobie będzie już ciekawym doświadczeniem. Kiedy już dotrzesz na miejsce, możesz wybrać się na zwiedzanie z przewodnikiem, następnie możesz sam zwiedzić Muzeum Wikingów i skorzystać z wolnego czasu, by pozwiedzać okolicę na własną rękę. Wybierz się na spacer po odtworzonej wiosce Wikingów, żmudnie odbudowaną, aby dać Ci prawdziwy obraz, jak Wikingowie w przeszłości wiedli codzienne życie w tym rejonie.

  Eksperyment Tom Tits

  Eksperyment Tom Tits to interaktywne centrum naukowe dla całej rodziny. Wszystkie przeprowadzane tu eksperymenty to prawdziwe praktyczne eksperymenty. Dzięki nim odwiedzający chcą dowiedzieć się czegoś więcej na temat technologii, fizyki, matematyki, geografii i biologii, które za nimi stoją. Przekonasz się też, jak działa człowiek, zobaczysz iluzje i wiele, wiele więcej. Centrum ma cztery poziomy i park (otwarty od maja do września) z eksperymentami dla dzieci, nastolatków i dorosłych. Nie potrzebna jest Ci żadna poprzednia wiedza, a większość eksperymentów może wykonać każdy, niezależnie od wieku. Będziesz miał tu szansę stymulować wszystkie swoje zmysły, a kilka eksperymentów będzie wymagało od Ciebie użycie całego ciała, poprzez wykręcanie się, skakanie i inne.

  Vinga

  Spędź cały dzień na jachcie zwiadzając wspaniały archipelag wokół Sztokholmu, wyruszając na wyprawę z Vaxholm. Na pokładzie każdy otrzyma zadanie, by pomóc załodze prowadzić i sterować statek, wszystko pod czujnym okiem doświadczonego kapitana statku. Po rejsie dobijesz do brzegu wspaniałej wyspy jak z obrazka, aby udać się na odkrywanie malowniczych skalnych brzegów, a nawet popływać w oceanie. Na pokładzie łodzi możesz skosztować tradycyjnego szwedzkiego posiłku. Nie potrzebujesz mieć poprzedniej wiedzy na temat pracy na statku, aby cieszyć się całym dniem na łodzi, a wszelkie potrzebne sprzęty są zapewnione.

  Safari

  Odkrywaj szwedzkie lasy i podziwiaj dziką przyrodę podczas tego pełnego przeżyć safari, jakie rozpoczyna się o zachodzie słońca. Podróż odbywa się z przewodnikiem w wygodnym minivanie i zabierze cię z miasta do bardziej wiejskich okolic, otaczających szwedzką stolicę. Zanurz się w gęstym lesie, by wytropić dziki, zające, jelenie i łosie. Wybierz się też na szybki spacer po lesie, by podziwiać pozostawione w nim ruiny osiadłości wikingów. Wybierając się na safari o zachodzie słońca, będziesz miał większe szanse na napotkanie wymienionych wcześniej zwierząt, które najbardziej aktywne są pod koniec i na początku dnia.

  Jak poruszać się po Nyköping

  Decydując się na wynajem samochodu w Nyköping, możesz z łatwością przemieszczać się po mieście, jednak w zależności od sytuacji możesz też zdecydować się na skorzystanie z transportu publicznego. Miejskie i podmiejskie autobusy w Nyköping obsługiwane są przez firmę Nobina Sverige. Sieć autobusów miejskich składa się z siedmiu linii. Autokary do Sztokholmu i Goteborga dostępne są u przewoźnika Flixbus. Miasto znajduje się też na linii jednego z odgałęzienia połączeń do Södra stambanan. SJ AB oferuje natomiast regularne połączenia kolejowe do różnych miejsc docelowych. W większości obsługiwane są one przez pociągi typu Rc-hauled.

  Przydatne linki

  Przewodnik turystyczny