Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA LOTNISKU W BRUKSELI

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Brukseli

  Bruksela jest stolicą Belgii, co oznacza, że jest bardzo szybkim i zajętym miastem, z mnóstwem rzeczy do zrobienia i zobaczenia, które tylko czekają na odkrycie za każdym rogiem. Odwiedź takie miejsca, jak zadziwiający Grand Palace, oraz zobacz fantastyczną modernistyczną architekturę zdobiącą różne miejsca w mieście i przejdź się na spokojny spacer w parku Cinquantenair. Niektóre z najbardziej znanych restauracji w mieście to Lyly’s Fondue, Winehouse Osteria i Fin de Siecle, gdzie serwowane są wspaniałe różnorakie dania z różnych części świata, aby każdy miał z czego wybierać. W zależności od tego, w jakim sezonie planujesz swój wyjazd do Brukseli, możesz także cieszyć się spaniałą atmosferą jarmarków Bożonarodzeniowych, gdzie znajdują się liczne stoiska z upominkami, pysznym jedzeniem oraz specjalnie przyrządzanym winem.

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Brukseli to najlepszy sposób na to, aby w pełni cieszyć się urokami miasta i okolic. Jeśli zdecydujesz się na rezerwację z Auto Europe, zapewnimy Ci pomocny i warty zaufania serwis, a także najlepsze ceny na rynku i szeroki wybór pojazdów. Nasza firma oferuje ponad 24,000 lokalizacji odbioru i zwrotu pojazdów na całym świecie. Skontaktuj się z Auto Europe, aby otrzymać wycenę oraz przydatne informacje odnośnie do wynajmu pojazdów. Jeśli natomiast szukasz wskazówek o zasadach drogowych i jeździe w Brukseli, odwiedź nasz poradnik, zanim wyruszysz w drogę. Dowiedz się więcej o naszych usługach, odwiedź naszą stronę i poznaj opinie o wypożyczalni samochodów w Brukseli poprzednich klientów Auto Europe.

  Informacje o lotnisku

  Lotnisko w Brukseli znajduje się około 11 kilometrów na północny wschód od centrum miasta, stolicy Belgii. Lotnisko jest jednym z najbardziej ruchliwych w Europie z ponad 25 milionami pasażerów, podróżujących z tego portu w 2018 roku. Lotnisko zostało po raz pierwszy otwarte w 1940 roku, kiedy okoliczne tereny i pola uprawne zostały przejęte przez Niemców, jako zapasowy teren dla sił powietrznych. Wiele z obecnych hangarów zostało zbudowanych w latach pomiędzy 1960 a 1970, natomiast nowy terminal cargo został dodany na przestrzeni lat, z początkiem budowy w 1976 i ukończeniem w 1994, a obecnie znajduje się naprzeciwko starszego, który powstał już w 1958 roku.

  Port Lotniczy Bruksela (BRU)
  Oficjalna nazwa: Międzynarodowe Port Lotniczy w Brukseli
  Adres: Leopoldlaan, 1930 Zaventem, Belgia
  Telefon:(239) 643-0733
  E-mail: customer.care@brusselsairport.be
  Linie lotnicze operujące na lotnisku: Wiele linii lotniczych operuje na lotnisku w Brukselii tworząc liczne połączenia krajowe i międzynarodowe. Niektórzy z dostępnych przewoźników to British Airways, Brussels Airlines, easyJet, Emirates i Ryanair.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku w Brukseli

  Kiedy decydujesz się na usługi wypożyczalni samochodów na lotnisku w Brukseli, biurka dostawców znajdują się zaledwie w odległości krótkiego spaceru od hali przylotów, a następnie przejdziesz do garażu wypożyczalni, aby odebrać zarezerwowany pojazd. Taki garaż dla wypożyczonych samochodów jest również łatwo dostępny z autostrady, na której znajdziesz także znaki prowadzące cię do wjazdu do garażu, przy zwrocie. Jedną z podstawowych zasad przy wynajmie samochodów jest posiadanie ważnej karty kredytowej wydanej na imię i nazwisko głównego kierowcy oraz prawa jazdy. Może się jednak zdarzyć, że trafisz na wypożyczalnię, która będzie wymagała także innych dokumentów, dlatego należy się zawsze upewnić i przeczytać dokładnie voucher, aby zapoznać się z ogólnymi warunkami i wymaganiami przy wynajmie, zanim jeszcze zjawisz się po odbiór pojazdu. Jeśli nie masz pewności lub nie rozumiesz jakiejś informacji związanej z Twoją rezerwacją, nie wahaj się zadzwonić do naszego wyspecjalizowanego zespołu z pytaniami, aby nasi agenci mogli rozwiać niepewności i przeprowadzić Cię przez wszystkie szczegóły rezerwacji.

  Sixt na lotnisku Bruksela Sixt na lotnisku Bruksela
  Leopoldlaan,
  Bruksela, Belgia 1930
  + 32 702 258 00
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 06:30 - 24:00
  Enterprise na lotnisku Bruksela Enterprise na lotnisku Bruksela
  Leopoldlaan,
  Bruksela, Belgia 1930
  + 32 12390 959
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 08:00 - 20:00
  Alamo na lotnisku Bruksela Alamo na lotnisku Bruksela
  Leopoldlaan,
  Bruksela, Belgia 1930
  + 3212390959
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 08:00 - 20:00
  Hertz na lotnisku Bruksela Hertz na lotnisku Bruksela
  Leopoldlaan,
  Bruksela, Belgia 1930
  + 32 272 060 44
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 06:30 - 23:30
  Avis na lotnisku Bruksela Avis na lotnisku Bruksela
  Leopoldlaan,
  Bruksela, Belgia 1930
  + 32 272 009 44
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 06:30 - 23:30

  Terminale

  Lotnisko w Brukseli ma jeden główny terminal, który podzielony jest na dwie części i kilka poziomów. Na poziomie 0 znajdziesz postoje dla autobusów i taksówek, na poziomie 1 znajduje się stacja kolejowa, natomiast poziom 2 obsługuje przyloty a poziom 3 odloty. Strefy, na które podzielony jest terminal to Hala A i Hala B, do których łatwo jest się dostać z parteru terminala, a także z poziomów przylotów i odlotów.

  Usługi na lotnisku

  Na lotnisku znajduje się wiele różnych udogodnień takich jak bankomat, punkt wymiany walut, punk informacji turystycznej, centrum dostępu do internetu, biura wypożyczalni samochodów, biuro rzeczy znalezionych, darmowe Wi-Fi, apteka, plac zabaw dla dzieci, pokój modlitw i medytacji, salony lotniskowe, punkt opieki dla mam z dziećmi, salon fryzjerski, poczta, strefa dla palaczy, pokój konferencyjny, pijalnie wód ustawione w wielu miejscach na terenie lotniska, budki na zdjęcia, prysznice, a także punktu zapakowywania bagażu oraz sprzedaż kłódek. Na lotnisku znajdziesz też wiele miejsc, gdzie możesz dobrze zjeść, jak: Bar Rouge, Belle and Belge, Starbucks, Bistrot, Snooshi i Black Pearls. Jest tu także wiele sklepów, po których możesz się przechadzać, kiedy przemieszczasz się po lotnisku, a zatem zachęcamy do odwiedzenia The Belgian Chocolate House, Relay, Express Shop, Hugo Boss i Mac.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko w Brukseli

  Korzystając z usługi, jaką jest wynajem samochodów na lotnisku w Brukseli z Auto Europe, zapewnisz sobie sposób na łatwe przemieszczanie się po okolicy. Jadąc z miasta, z łatwością dostaniesz się na lotnisko drogą A201 prowadzącą do brukselskiej obwodnicy, a następnie musisz podążać za znakami kierującymi cię na Zaventem. Z lotniska możesz zawsze skorzystać z taksówki, która przewiezie Cię do centrum miasta w około 20 minut, a postoje dla taksówek znajdują się na zewnątrz lotniska i wszystkie posiadają licencję oraz są niebieskie z żółtym logo. Postój dla autobusów można znaleźć na poziomie 0 lotniska, a dostaniesz się tam windą lub schodami ruchomymi z poziomu wyżej, gdzie są przyloty. Istnieje jeszcze parę innych opcji z usługami, które zapewniają połączenie lotniska z miastem i okolicznymi obszarami. Jest tutaj także lotnicza linia autobusowa STIB, która operuje jedynie szybkimi serwisami i obsługuje tylko główne przystanki. Oprócz tego znajdzesz przewoźników długodystansowych takich jak Flixbus, Ouibus i Airport Express.

  Tramwaje i pociągi również są dostępne z lotniska. Przykładowo lotniskowy tramwaj łączy lotnisko w Brukseli z Brukselą Północ, a tramwaj Ring podąż stroną północną brukselskiej obwodnicy i dociera na peryferie miasta. Stacja kolejowa także znajduje się na poziomie 0 na lotnisku i znajdziesz tam wiele różnych połączeń, które docierają do miast takich jak Landen, Antwerp i Kolonia. Możesz taż dostać się do południowej stacji kolejowej w Brukseli, skąd dalej możesz podróżować usługą Eurostar do wielu miejsc międzynarodowych, takich jak Londyn czy Amsterdam. Bilety na kolej możesz kupić online lub bezpośrednio na stacji kolejowej.

  Porady parkingowe

  Kiedy wynajmujesz samochód na lotnisku w Brukseli, znajdziesz tu wiele opcji na zaparkowanie samochodu. Na lotnisku znajdują się 4 strefy parkingowe: P1, P2, P3 i P4. Wszystkie strefy są w odległości 5-minutowego spaceru z terminala naprzeciwko hali odlotów, oprócz P4, który znajduje się w około 10 minut pieszo od terminala, jednak masz możliwość skorzystania z bezpłatnego autobusu wahadłowego, który zawiezie Cię bezpośrednio na i z lotniska. P4 to parking długo postojowy, a miejsce tam musi być zarezerwowane z góry przed przyjazdem. Są tutaj też 2 parkingi ze zniżką w pobliżu lotniska, które także muszą być zamówione z góry. Parkingi te są łatwo dostępne, należy tylko podążać za znakami CARGO zaraz po opuszczeniu drogi E19, jadąc w kierunku lotniska. Miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych można znaleźć blisko wyjazdu na wszystkich parkingach.

  Możesz także wybrać dostępne parkingi rozmieszczone po całym mieście, jednak nigdzie nie znajdziesz darmowych miejsc postojowych przy ulicy w całej Brukseli po godzinie 18. Parkowanie w centrach handlowych jest też dostępną opcją, jednak wymagany maksymalny czas postoju to dwie godziny. W Brukseli znajdziesz też strefy parkingowe nazwane “parkingi przejazdowe” w miejscach takich jak Reyers, Ceria, Stalle, Herrmann-Debroux, Delta, Roodebeek i Crainhem. Strefy te zostąły stworzone po to, aby zachęcić tych, co podróżują do miasta, aby nie prowadzili samochodu w centrum, co oznacza, że wszystkie one są darmowe i bez limitu czasowego poza Ceria. Wszystkie strefy parkingowe, poza Roodebeck, są też wyposażone w usługi rowerowe, aby pomóc klientom dostać się do miejsca docelowego tak szybko, jak się da.

  Przydatne linki

  Lotnisko Bruksela