Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW STACJA BRUXELLES MIDI

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na stacji południowej w Brukseli

  Stacja kolejowa Bruksela Midi jest najbardziej ruchliwym węzłem komunikacyjnym nie tylko w Brukseli, ale w całej Belgii, obsługując tysiące pasażerów dziennie podróżujących z lub do różnych miejsc docelowych w kraju, a nawet Europie. Dworzec południowy w Brukseli został otwarty w roku 1869 i jest główną stacją kolejową, używaną przez pociągi głównych linii, obsługujące stolicę, jak Eurostar do Londynu, Thalys do Paryża, Amsterdamu i Kolonii, German Railways’ ICE do Kolonii i Frankfurtu, pociągi Intercity do Luksemburga i państwowe koleje do Brugge, Ghent i Antwerp. Stacja jest doskonale zorganizowana i zaprojektowana, by ułatwić transport pasażerom, dlatego zmienianie pociągów zajmie Ci zaledwie kilka minut.

  Stacja znana też jako Bruxelles-Midi po francusku lub Brussel-Zuid po flamandzku i Brussels-South po angielsku, znajduje się w doskonałej lokalizacji, zwłaszcza dla podróżnych, których interesuje wypożyczalnia samochodów na stacji w Brukseli i chcą szybko rozpocząć zwiedzanie wspaniałej stolicy Belgii. Dworzec południowy położony jest blisko największych atrakcji turystycznych w mieście, jak słynny Mannekin Pis i katedra w Brukseli. Centrum miasta (w tym wspaniały rynek, Wielki Plac) jest w niewielkiej odległości pieszo od stacji, dlatego wynajem samochodu na dworcu południowym dostarczy Ci szybki dostęp do największych atrakcji w Brukseli.

  Auto Europe oferuje najlepsze oferty wynajmu samochodów od 1954, dostarczając klientom najniższe stawki i największy wybór pojazdów w Belgii i nie tylko, w zaledwie kilku kliknięciach myszką. Współpracujemy z najbardziej godnymi zaufania wypożyczalniami, jak Alamo, Avis, Budget, Dollar, Europcar, Hertz, National i Sixt. Aby dowiedzieć się więcej o wynajmie samochodu na stacji kolejowej w Brukseli, skontaktuj się z naszymi specjalistami telefonicznie, dostępnych pod numerem +48 222 639 537, aby pomogli Ci podczas dokonywania rezerwacji. Sprawdź też nasz poradnik z informacjami drogowymi w Belgii, aby dowiedzieć się więcej o ograniczeniach wiekowych, zachowaniu odstępu na drogach, zasadach ruchu drogowego, opłat drogowych itd. Poznaj też opinie o wypożyczalni samochodów w Brukseli oraz usługach Auto Europe na naszej stronie.

  Informacje o stacji

  Główna hala dworca (couloir principal) to szerokie przejście na poziomie ulicy, które przebiega pod wszystkimi torami kolejowymi. Na wszystkie dwadzieścia dwa perony dostępne są schody, także ruchome, co ułatwia przemieszczanie się zwłaszcza kiedy perony rozciągają się od północnego do południowego wejścia na całej długości stacji. Podobna, lecz węższa hala, nazwana couloir sud , łączy wszystkie perony po drugiej stronie stacji.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na stacji Bruksela Midi

  Podróżni mają wiele możliwości wyboru, kiedy decydują się na wynajem samochodu na stacji w Brukseli. Stanowiska wypożyczalni samochodów znajdują się przy strefie przyjazdów i odjazdów kolei Eurostar, zaraz przy peronach 1 i 2, z pojazdami na wynajem na pobliskim parkingu na placu Victor Horta. Upewnij się, że masz przy sobie wszystkie wymagane dokumenty, w tym twój paszport lub dowód osobisty, prawo jazdy, kartę kredytową i voucher Auto Europe.

  Sixt na stacji Bruksela Midi Sixt na stacji Bruksela Midi
  Place Victor Horta,
  Bruksela, Belgia 1060

  +32-70225800
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 07:30 - 22:00
  Sob-niedz 08:00 - 22:00
  Hertz na stacji Bruksela Midi Hertz na stacji Bruksela Midi
  TGV, Eurostar, Thalys Arrivals,
  Bruksela, Belgia 1060

  +32 (0) 2 524 31 00
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 07:30-22:00
  Sob 08:00 - 14:00 Niedz 16:00 - 21:00
  Avis na stacji Bruksela Midi Avis na stacji Bruksela Midi
  Rue De France 2,
  Bruksela, Belgia 1060

  +32 2 5271705
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 08:00-16:00

  Usługi na stacji

  Jako jedna z największych stacji kolejowych w Europie, na Bruxelles-Midi znajdziesz wiele usług i udogodnień dla pasażerów do wyboru, niezależnie od tego czy właśnie przyjechałeś, czy czekasz dopiero na połączenie. Na miejscu możesz skorzystać z przechowalni bagażu dostępnej w centralnej części stacji, dzięki czemu możesz szybko zostawić bagaż i udać się na posiłek podczas oczekiwania lub nawet udać się na szybkie zwiedzanie po okolicy. W głównej hali znajdziesz też supermarket i doskonałe piwiarnie po drodze między głównymi wejściami na stację. Wśród innych usług znajduje się kilka sklepów, bary, kawiarnie, toalety i płatny internet dostępny na terenie całej stacji. Dworzec południowy w Brukseli oferuje także szeroki zakres usług dla pasażerów z ograniczoną sprawnością ruchową, jak windy na wszystkie perony, specjalne windy dla wózków inwalidzkich, mobilne rampy, toalety dla niepełnosprawnych i specjalne miejsca parkingowe.

  Jak się dostać na i opuścić stację w Brukseli

  Wszystkie trzy największe firmy oferujące transport publiczny w Belgii, są dostępne na Dworcu Południowym, czyli STIB (firma zapewniająca połączenia tramwajowe i metro), De Lijn (z szeroką siecią połączeń autobusowych do Flandrii i stref w Brukseli) i TEC (kolejna firma autobusowa z połączeniami do Walonii i niektórych miejsc w belgijskiej stolicy).

  Porady parkingowe

  Wypożyczalnia samochodów na stacji kolejowej w Brukseli dostarczy Ci odpowiedni pojazd na zwiedzanie miasta i okolic, a kiedy będziesz musiał się zatrzymać, znajdziesz kilka dogodnych opcji parkingowych między innymi na Brussels-Midi. Zamknięte parkingi można też znaleźć pod placem Victor Horta, gdzie należy wystawić bilet parkingowy za przednią szybą pojazdu, a usługi są dostępne przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu, oferując natychmiastowy dostęp na stację przez wjazd od strony Rue de France (Rue de France 40) i Tour du Midi (Rue Ernest Blerot 1). Parkowanie na ulicy w mieście jest płatne od 9 rano do 18 i często uda Ci się znaleźć wolne miejsce wokół dworca, zwłaszcza na ulicach, jak Esplanade de l'Europe, Avenue Paul-Henri Spaak, Boulevard du Midi i na zakręcie Avenue Fonsny.

  Przydatne linki

  Strona internetowa stacji