Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA LOTNISKU W BAZYLEI

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Bazylei

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Bazylei nie tylko ułatwi Ci przedostanie się do miasta, ale też podróżowanie po sąsiadujących ze Szwajcarią krajach, czyli we Francji i Niemczech! Lotnisko w Bazylei oficjalnie nazwane jest EuroAirport Basel Mulhouse Freiburg i znajduje się na granicy trzech państw, obsługując tereny w okolicy należące do wszystkich trzech krajów. Bazylea jest pięknym miastem z bogatą historią i kulturą, a w mieście możesz odwiedzić liczne ciekawe i ważne muzea oraz podziwiać wspaniałe budynki i architekturę.

  Auto Europe jest obecne na rynku wynajmu samochodów od niemal 70 lat. Przez ten czas nawiązaliśmy długoletnie partnerstwa z licznymi cenionymi dostawcami, dzięki czemu oferujemy niskie ceny wynajmu, liczne lokalizacje odbioru i zwrotu pojazdów, szeroki zakres floty pojazdów do wyboru i nieocenioną obsługę klienta z wieloma nagradzanymi agentami rezerwacyjnymi. Wybierz Auto Europe na swojego partnera w podróży, a my pomożemy Ci zaplanować idealny wynajem samochodu na wakacje w Bazylei. Nie zapomnij też sprawdzić opinie o wypożyczalni samochodów w Bazylei na stronie Auto Europe, by dowiedzieć się więcej.

  Informacje o lotnisku

  Lotnisko w Bazylei znajduje się około 3 kilometry na północny zachód od miasta Bazylea w Szwajcarii, 19 kilometrów na południowy wschód od Mulhouse we Francji i 46 kilometrów na południowy zachód od miasta Freiburg w Niemczech. Wyjątkowa lokalizacja lotniska, na styku trzech państw, ułatwia przyjezdnym na podróżowanie po tych krajach, zaraz po wylądowaniu, niezależnie od miejsca docelowego. Dzięki licznym dostępnym wypożyczalniom na lotnisku szybko i łatwo możesz przedostać się, gdziekolwiek chcesz. A przed wyjazdem skontaktuj się z nami, abyśmy mogli pomóc Ci wszystko zorganizować.

  Lotnisko EuroAirport Basel-Mulhouse-Freiburg (BSL, EAP, MLH)
  Adres: 68300 Saint-Louis, Francja
  Telefon: +33 3 89 90 31 11
  Linie lotnicze operujące na lotnisku: Lotnisko obsługuje wiele linii lotniczych z połączeniami na całym świecie, w tym EasyJet, KLM, WizzAir, Ryanair.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku w Bazylei

  Niejedna wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Bazylei ma swoje stanowisko w sektorze w hali 4 na poziomie 2. Francuski sektor ma stanowiska dostawców w hali 1 też na poziomie 2. Aby odebrać samochód, jaki wynajmujesz na lotnisku musisz mieć przy sobie prawo jazdy, dowód tożsamości, kartę kredytową i wszelkie inne dokumenty, jakie mogą być wymagane przez twojego dostawcę. Pamiętaj, że wszystkie dokumenty muszą być wystawione na głównego kierowcę, na którego jest dokonana rezerwacja, jak podane będzie na voucherze, jaki otrzymasz od Auto Europe. Więcej informacji o dostawcach na lotnisku znajdziesz w poniższej sekcji, oraz na voucherze.

  Enterprise na lotnisku Bazylea Enterprise na lotnisku Bazylea
  EuroAirport Basel-Mulhouse-Freiburg,
  Bazylea, Szwajcaria, 68300
  +33389672439
  Godziny otwarcia:
  Pon-Pt 09:00 - 19:00
  Sob 09:00 - 18:00, Nd 11:00 - 18:00
  Thirifty na lotnisku Bazylea Thirifty na lotnisku Bazylea
  EuroAirport Basel-Mulhouse-Freiburg,
  Bazylea, Szwajcaria, 68300
  +41613252780
  Godziny otwarcia:
  Pon-Pt 07:30 - 23:00
  Sob 08:00 - 15:00, Nd 03:00 - 11:00
  Sixt na lotnisku Bazylea Sixt na lotnisku Bazylea
  EuroAirport Basel-Mulhouse-Freiburg,
  Bazylea, Szwajcaria, 68300
  +33820007498
  Godziny otwarcia:
  Pon, Pt 08:00 - 17:00
  Wt-Czw, Sb 08:00 - 14:00, Nd 15:00 - 19:00

  Terminale

  Na lotnisku w Bazylei znajduje się jeden czteropoziomowy terminal, gdzie strefa z bramkami jest w kształcie litery Y i jest przyległy do budynku lotniska. Poziom 1 na terminalu znajduje się w piwnicy z łatwym dostępem do parkingu lotniskowego. Poziom drugi na terminalu, jest parterem, gdzie pasażerowie znajdą halę przylotów ze wszystkimi udogodnieniami w tej strefie. Strefa odprawy na lotnisku znajduje się na poziomie 3, natomiast bramki w strefie odlotów na poziomie 4. Strefą lądowa lotniska podzielona jest na część francuską i część szwajcarską.

  Usługi na lotnisku

  Lotnisko w Bazylei jest duże i nowoczesne, zaspokajając wszelkie potrzeby podróżnych z niego korzystających. Na miejscu znajdziesz liczne opcje zakupowe ze sklepami zarówno po stronie francuskiej, jak i szwajcarskiej z księgarniami, kioskiem, sklepami z modą i sklepem wolnocłowym na poziomach 2, 3, i 4. Na całym terenie terminala jest dostęp do darmowego internetu. Kantory wymiany walut znajdziesz w strefie międzynarodowej w hali odlotów i przylotów, a także na poziomie 3 w publicznym sektorze dla Francji i Szwajcarii. Bankomaty są dostępne dla podróżnych na poziomie 2 i 3 zarówno po stronie szwajcarskiej, jak i francuskiej.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko w Bazylei

  Jadąc z Bazylei na lotnisko, trasa zajmie Ci jedyne 15 minut, jeśli jedziesz samochodem. Wystarczy, że udasz się trasą na autostradzie A-35, tylko pamiętaj, że jest to droga płatna. Alternatywnie możesz też udać się drogą Douanière de l'Aéroport à Bâle, jednak też jest to droga płatna, a czas przyjazdu będzie mniej więcej taki sam. Decydując się na wynajem samochodu na lotnisku w Bazylei, aby udać się do miasta, skorzystaj z tych samych tras w drugą stronę.

  Pomimo tego, że nie ma bezpośredniego połączenia kolejowego z lotniskiem, znajdziesz połączenia liniami autobusowymi na stację kolejową w Bazylei, gdzie możesz się przesiąść na pociąg do Francji, Niemiec i różnych lokalizacji w Szwajcarii. Lokalne autobusy firmy BVB również oferują połączenia na lotnisko, linia numer 50 kursuje między stacją kolejową w Bazylei a lotniskiem. Zarówno z sektora francuskiego, jak i szwajcarskiego odjeżdżają też taksówki, z których można skorzystać, by przedostać się do miasta.

  Porady parkingowe

  Na lotnisku w Bazylei dostępne są różne opcje parkingowe. Zarówno po stronie francuskiej, jak i po stronie szwajcarskiej oferowane są parkingi długopostojowe i krótkopostojowe. Parkingi w Bazylei występują też w formie P+R (park and ride), oraz miejsc parkingowych na ulicy. Jeśli parkujesz w niebieskiej strefie, musisz zakupić specjalny dysk parkingowy na poczcie. Zatrzymując się w innych strefach, wystarczy, że zakupisz bilet z pobliskiego automatu.

  Przydatne linki

  Lotnisko Bazylea