Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  WYNAJEM SAMOCHODÓW STACJA KOLEJOWA BAZYLEA

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na stacji kolejowej SBB w Bazylei

  Wypożyczalnia samochodów na stacji kolejowej w Bazylei, to świetny punkt startowy, kiedy wybierasz się na wakacje do Szwajcarii! Położona w samym centrum miasta, stacja Bazylea SBB obsługiwana jest przez pociągi kolei regionalnej z innych części i stron Szwajcarii. Oprócz tego znajdziesz tu też pociągi szybkiej kolei, jak TGV, z różnych miejsc docelowych w Europie. Stacja w Bazylei obsługiwana jest też przez miejskie linie tramwajowe, a możesz też skorzystać z połączeń autobusowych, na przykład na lotnisko.

  Silne relacje Auto Europe z najlepszymi wypożyczalniami samochodów na całym świecie, sprawiają, że jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom usługi we wszystkich ważniejszych lokalizacjach w Szwajcarii, w tym na stacji kolejowej w Bazylei i Zurychu na stacji Hauptbahnhof. Nasza firma gwarantuje najlepsze stawki wynajmu w połączeniu z doskonałą obsługą klienta, z nagradzanymi agentami dostępnymi telefonicznie pod numerem +48 222 639 537. Współpraca z renomowanymi dostawcami daje nam też możliwość oferowania ogromnej floty pojazdów do wyboru, aby każdy mógł znaleźć z nami coś dla siebie. Rezerwacji z Auto Europe możesz dokonać telefonicznie lub online. Nie zwlekaj i zaplanuj wakacje w Bazylei już teraz! Sprawdź opinie o wypożyczalni samochodów w Bazylei na stronie Auto Europe przed wyjazdem.

  Informacje o stacji

  Stacja kolejowa w Bazylei została otwarta w roku 1854, jednak w latach 1900–1907 przeszła całkowity remont i odbudowę, dzięki czemu obecnie jest największą w Europie graniczną stacją kolejową. Stacja SBB w Bazylei należy do Szwajcarskich Kolei Federalnych (SBB CFF FFS). Budynek stacji powstał w stylu neobarokowym i ma sporą wartość kulturalną i historyczną dla kraju. Na stacji dostępne są połączenia do regionalnych miejsc docelowych, innych szwajcarskich miast, a także różnych międzynarodowych lokalizacji, jak na przykład we Francji. Zaraz naprzeciwko budynku stacji znajduje się Centralbahnplatz, który jest ważnym węzłem komunikacyjnym dla sieci linii tramwajowych w Bazylei, a także terminalem dla miejskich autobusów, jadących bezpośrednio na lotnisko EuroAirport.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na stacji kolejowej w Bazylei

  Przyjeżdżając do Bazylei na stację SBB po odbiór samochodu, sprawdź dokładnie, gdzie znajduje się twój dostawca na voucherze, jaki otrzymasz od Auto Europe. Nasza firma współpracuje z godnymi zaufania dostawcami w całej Szwajcarii, jak Europcar, aby dostarczyć naszym klientom najlepsze pojazdy w dogodnych lokalizacjach w najlepszych cenach w kraju, w tym te, jakie dostarcza wypożyczalnia samochodów na stacji w Bazylei. Przed przyjazdem, upewnij się, że masz wszystkie dokumenty, jakie są potrzebne do odbioru pojazdu, by zaoszczędzić czas i nerwy. Skontaktuj się z naszym zespołem rezerwacyjnym, jeśli potrzebujesz odpowiedzi na pytania lub masz wątpliwości przy rezerwacji, a jeden z naszych agentów chętnie Ci pomoże.

  Europcar na stacji Bazylea Europcar na stacji Bazylea
  Güterstrasse 115,
  Bazylea, Szwajcaria 4053

  +41 61 205 90 90
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 07:30 - 18:00
  Sob 08:00 - 12:00

  Usługi na stacji

  Stacja kolejowa SBB w Bazylei znana jest z ogromnej długości. W budynku znajduje się ogromne okno zwieńczone łukiem, pomiędzy dwoma dzwonnicami i zakrzywioną kopułą. Po przejściu między dzwonnicami, pasażerowie znajdą sie w hali z kasami biletowymi i kantorami wymiany walut. W tej części stacji kolejowej możesz podziwiać ogromne murale pochodzące z lat 20. XX wieku, ukazujące popularne miejsca docelowe w Szwajcarii. Na terenie stacji możesz też skorzystać z restauracji ze specjalnościami i kilku sklepów i outletów, kiedy czekasz na swoje połączenie. Punkt nadania bagażu i przechowalnie bagażu zlokalizowane są na poziomie -1, a bankomaty znajdziesz w kilku miejscach na terenie całej stacji.

  Jak się dostać na i opuścić stację kolejową w Bazylei

  Decydując się na wynajem samochodu na stacji w Bazylei, będziesz mógł łatwo i szybko wybrać się na zwiedzanie czarującego miasta, jednego z najważniejszych centr kulturalnych w Szwajcarii. Ze stacji kolejowej SBB w Bazylei niedaleko jest do pierwszego na świecie Muzeum Sztuk Pięknych z ogromną kolekcją wyjątkowych dzieł, dostępnych dla publiczności, oraz do Muzeum Domków dla Lalek, największego muzeum o tej tematyce w Europie. A jeśli będziesz chciał się udać poza miasto po odbiorze samochodu, możesz zaraz wyruszyć w drogę i zwiedzać wszystkie miejsca, jakie będziesz chciał zobaczyć w Szwajcarii i nie tylko. Stacja znajduje się w samym centrum miasta, więc nie jest trudno się na nią dostać. Jeśli przylatujesz do miasta, z lotniska oferowane są bezpośrednie połączenia na stację. Na SBB w Bazylei znajduje się wiele rowerów do wypożyczenia, oraz postój taksówek, jeśli odbierasz wynajęty samochód później lub z biura w centrum miasta.

  Porady parkingowe

  Jeśli chcesz udać się do jakieś atrakcji w centrum Bazylei, możesz skorzystać parkingu na stacji, tak zwanego P+Rail. Wystarczy, że zatrzymasz się, na jednej z takich opcji parkingowych i możesz zwiedzać lub udać się w dalszą drogę pociągiem, do Genewy, lub innego miasta w Szwajcarii i nie tylko. Opcja ta jest bardzo praktyczna i wygodna, a także przyjazna środowisku i przystępna cenowo. Na każdym P+Rail w Szwajcarii jest przynajmniej jedno miejsce parkingowe przeznaczone dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Na parkingach P+Rail możesz zapłacić za każdą godzinę postoju lub za cały dzień. Bilety dzienne są maksymalnie do 7 dni. Możliwe jest też zakupienie miesięcznych przepustek, a także możesz skorzystać z aplikacji, by ułatwić proces rezerwacji miejsca parkingowego.

  W Bazylei dostępnych jest ponad 4000 miejsc parkingowych w różnych lokalizacjach w mieście. W zależności od miejsca, możesz też zatrzymać się na ulicy. Nie zapomnij jednak, by zakupić bilet z automatu i wystawić go za przednią szybą samochodu. Jeśli zatrzymujesz się na parkingu w niebieskiej strefie, będziesz musiał zakupić na poczcie specjalny dysk do parkowania, ustawić na nim czas przyjazdu i wystawić go za oknem. W niebieskich strefach możesz parkować za darmo do półtorej godziny.

  Przydatne linki

  Strona internetowa stacji


  Dodatkowe informacje o stacji kolejowej w Bazylei

  Stacja kolejowa Bazylea
  Centralbahnstrasse 10
  Bazylea, Szwajcaria 4051

  Telephone: 0900 300 300
  Szerokość geograficzna: 38.464
  Długość geograficzna: 9.557

  Ogólne informacje: Stacja znajduje się w południowej części miasta w Bazylei między ogrodem zoologicznym na zachodzie i Bruglinger Ebene na wschodzie.