Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA LOTNISKU SANTANDER

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Santander

  Najlepszym sposobem na zwiedzanie całego regionu Cantabria jest odebranie pojazdu, jaki zapewni Ci wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Santander. W ten sposób możesz z łatwością zaplanować wszystkie trasy do odkrywania wszystkich plaż i pięknych terenów wiejskich w okolicy. Wtulone w północne wybrzeże Hiszpanii, Santander jest bramą wjazdową do historycznego regionu Cantabria. Upewnij się, że w pełni wykorzystasz swój pobyt i zwiedzisz całą okolicę, wynajmując samochód na lotnisku w Santander w niskich cenach. Pozwól, by Auto Europe zostało twoim partnerem podczas podróży po Cantabria, Wybieraj spośród ogromnej floty pojazdów dostępnych w konkurencyjnych cenach od najlepszych międzynarodowych i lokalnych dostawców samochodów. Sprawdź nasze oferty na stronie lub skontaktuj się z naszymi specjalistami od rezerwacji, którzy chętnie pomogą Ci podczas rezerwacji i odpowiedzą na wszelkie pytania związane z wynajmem samochodów.

  Informacje o lotnisku

  Międzynarodowe lotnisko Seve Ballesteros–Santander jest jedynym lotniskiem w regionie Cantabria. Lotnisko położone jest w zatoce Santander na północnym wybrzeżu Hiszpanii. Na miejscu oferowanych jest wiele usług i udogodnień dla pasażerów przylatujących z różnych stron świata, nawet spoza strefy Schengen. Lotnisko oficjalnie zostało otwarte w roku 1977 i obsługuje około miliona pasażerów rocznie.

  Oficjalna nazwa: Lotnisko Seve Ballesteros-Santander (SDR)
  Adres: Carretera del aeropuerto, s/n, 39600 Maliaño, Cantabria, Hiszpania
  Linie lotnicze operujące na lotnisku: Na lotnisku dostępnych jest wiele linii sezonowych i tanich linii lotniczych, takich jak American Airlines, Qatar Airways, Iberia, Vueling, Volotea i Ryanair.
  Telefon: +34 913 21 10 00

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku w Santander

  Niejedna wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Santander ma swoje stanowiska w hali przylotów na parterze na terminalu. Sprawdź wszystkie szczegóły dotyczące twojej rezerwacji oraz dostawcy na naszej wyszukiwarce internetowej, w sekcji Ogólne Warunki, przed zatwierdzeniem rezerwacji. Informacje te będą też dostępne na twoim voucherze po zatwierdzeniu rezerwacji. Przed przyjazdem upewnij się, że masz zabrane wszystkie najważniejsze dokumenty do odbioru pojazdu, jak prawo jazdy, voucher i kartę kredytową, wszystkie wystawione na imię i nazwisko głównego kierowcy. Przed odjazdem z wypożyczalni sprawdź też wynajmowany pojazd pod kątem wszelkich możliwych uszkodzeń i dowiedz się, jaka jest polityka paliwowa. Daj sobie zapas czasu, aby oddać samochód na czas przed odlotem samolotu, ponieważ pojazd będzie musiał być ponownie sprawdzony przez pracowników przy zwrocie. Pamiętaj, ze poniższe informacje mogą ulec zmianie, dlatego zawsze sprawdź dokładne informacje o dostawcy zawarte na voucherze.

  Enterprise na lotnisku Santander Enterprise na lotnisku Santander
  Aeropuerto de Santander,
  Maliaño, Cantabria Hiszpania 39600
  +34942251144
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 08:00 - 19:00
  Europcar na lotnisku Santander Europcar na lotnisku Santander
  Aeropuerto de Santander,
  Maliaño, Cantabria Hiszpania 39600
  +34942262546
  Godziny otwarcia:
  Pon-Pt 09:00 - 18:00
  Sixt na lotnisku Santander Thrifty na lotnisku Santander
  Aeropuerto de Santander,
  Maliaño, Cantabria Hiszpania 39600
  +34942254144
  Godziny otwarcia:
  Pon-Pt 08:00 - 22:30
  Sob 10:00 - 22:00, Nd 14:00 - 20:00
  Hertz na lotnisku Santander Hertz na lotnisku Santander
  Aeropuerto de Santander,
  Maliaño, Cantabria Hiszpania 39600
  +34 942 25 41 44
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:30 - 22:30
  Sixt na lotnisku Santander Sixt na lotnisku Santander
  Aeropuerto de Santander,
  Maliaño, Cantabria, Hiszpania 39600
  +34871180192
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 08:0 - 22:00

  Terminale

  Lotnisko Santander składa się z dwupoziomowego budynku terminalowego z przylotami znajdującymi się na parterze i odlotami na parterze i pierwszym piętrze. Lotnisko dawniej było bazą wojskową, dlatego z czasem, kiedy znacznie wzrosła turystyka, lotnisko przeszło wiele renowacji, aby pomieścić większą ilość pasażerów i uwzględnić więcej udogodnień. Obecnie znajdziesz tu 8 stanowisk odprawy, 3 pasy odbioru bagażu w strefie przylotów i 5 bramek do wejścia na pokład samolotów. Ponieważ jest to międzynarodowe lotnisko, port jest też w stanie obsługiwać loty linii lotniczych, także z krajów spoza strefy Schengen.

  Usługi na lotnisku

  Na lotnisku Santander znajdziesz wiele sklepów, w tym sklepy wolnocłowe oraz restauracje i kawiarnie w budynku terminalowym. Na lotnisku najdziesz też kioski z gazetami i kilka innych sklepów, żeby kupić kilka pamiątek na ostatnią chwilę. Lotnisko w Santander oferuje pasażerom darmowe połączenie z Wi-Fi, a na stronie lotniska znajdziesz dokładną instrukcję, jak połączyć się z internetem, co wymaga zalogowania się. Aby uzyskać więcej informacji odnośnie ciekawych miejsc do odwiedzenia w Santander, możesz udać się do punktu informacyjnego. Lotnisko oferuje specjalne wsparcie dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową, a więcej informacji możesz otrzymać na stronie lotniska lub dzwoniąc pod numer lotniskowy.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko w Santander

  Decydując się na wynajem samochodu na lotnisku Santander, połączenie drogą między miastem a portem lotniczym jest na autostradzie S-10. Jadąc z miasta w stronę lotniska skieruj się na zjazd numer 3, a następnie podążaj trasą N-636, która pokieruje Cię na teren lotniska, podążając za odpowiednimi znakami. Z centrum Santander oferowane są też regularne połączenie autobusami miejskimi. Autobusy należące do firmy ALSA również zatrzymując się na lotnisku, poza trasami między Santander, a innymi miastami w północnej Hiszpanii, jak Bilbao, Gijón, Oviedo i Laredo. Więcej informacji dotyczących zasad jazdy w Santander możesz znaleźć w naszym przewodniku z informacjami drogowymi w Hiszpanii.

  Dla tych, co chcą skorzystać z transportu publicznego z lotniska w Santander, dostępne są usługi autobusowe. Z lotniska dostępne są też połączenia autobusowe do innych miejsc docelowych w regionie. Przystanki autobusowe znajdują się zaraz przed budynkiem terminalowym. Dostępne są też taksówki, oferujące swoje usługi na postoju przed lotniskiem.

  Porady parkingowe

  Na lotnisku Seve Ballesteros-Santander naprzeciwko budynku terminalowego znajduje się bezpieczny parking z darmowymi miejscami postojowymi. Parking lotniskowy P1 jest doskonałą opcją parkingową także podczas wakacji, kiedy nie możesz znaleźć dogodnego miejsca podczas zwiedzania. Na parkingu możesz zatrzymać się też, by tylko odebrać lub zostawić pasażerów, jeśli nie ma potrzeby na dłuższy postój. Zatrzymując się na parkingu lotniskowym, możesz korzystać z ich konkurencyjnych cen i korzystać ze zniżek jeśli zarezerwujesz miejsce z wyprzedzeniem, co jest możliwe na oficjalnej stronie lotniska.

  Wynajęty samochód w Santander możesz zostawić na licznych dostępnych parkingach w całym mieście. Znajdziesz tu wiele różnych opcji, jak podziemne i naziemne garaże parkingowe, a także możliwość postoju na ulicach. Bądź ostrożny i pamiętaj, aby zawsze patrzeć na oznakowania i parkometry, ponieważ parkingi są płatne. Centrum miasta leży w niebieskiej strefie, dlatego szczególnie w godzinach szczytu trudno jest tu znaleźć darmowe miejsca parkingowe.

  Przydatne linki

  Lotnisko Santander