Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W WIEDNIU

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Wiedniu w niskich cenach

  Odbierz samochód, jaki dostarczy Ci wypożyczalnia samochodów w Wiedniu i ciesz się uczuciem wolności na drodze. Zwiedzaj swobodnie centrum miasta lub wybierz się na przejażdżkę po okolicy, podziwiając krajobrazy w Austrii. Wiedeń to jedno z największych kulturalnych centrów w Europie, które oferuje liczne historyczne i kulturalne atrakcje. Często Wiedeń nazywany jest “Miastem Snów”, ponieważ, to tutaj mieszkał Sigmund Freud, pierwszy psychoanalityk. Wielu osobom miasto kojarzy się też ze znanymi kompozytorami, jak Strauss, Mozart i Beethoven, którzy przez długi czas tu pracowali i zostawili za sobą bogate dziedzictwo narodowe. Gdziekolwiek by nie spojrzeć, w całym mieście panuje muzyka, która otacza Cię z każdej strony i prowadzi Cię przez ulice Wiednia jak lokalny przewodnik. Wybierz się na spacer wzdłuż rzeki, podziwiając barokową architekturę, odwiedź hiszpańską szkołę jazdy lub Pałac Królewski, gdzie znajdują się skarby zachowane jeszcze z czasów świętego Imperium Rzymskiego. Jeśli szukasz pomysłu na wyjątkowy wieczór, zarezerwuj bilety na Wiedeński koncert Mozarta w Musikverein.

  Jeśli interesuje Cię zwiedzanie Austrii, wybierz się wynajętym samochodem do Salzburga, idealnego miejsca na jazdę na nartach w sezonie zimowym. Auto Europe oferuje liczne dogodne miejsca odbioru samochodu w Wiedniu, między innymi na lotnisku, a także w innych miastach w Austrii. Znajdź odpowiedni pojazd dla siebie już dziś. Nasza firma ma silne więzi z licznymi dostawcami lokalnymi i międzynarodowymi. Wybieraj z łatwością spośród najlepszych ofert i szerokiej floty samochodów. Zarezerwuj samochód na naszej stronie, korzystając z wyszukiwarki, lub zadzwoń do nas pod numer +48 222 639 537.

  Jaki jest ruch na drogach w Wiedniu?

  Jazda samochodem w Wiedniu nie powinna stwarzać nikomu problemu, ponieważ kierowcy w stolicy Austrii zazwyczaj jeżdżą ostrożnie i przestrzegają zasad drogowych oraz ograniczeń prędkości. Nie należy jednak zapominać, że Wiedeń to metropolia, a co za tym idzie, ruch drogowy wzrasta w godzinach szczytu, dlatego zalecane jest unikanie jazdy o tej porze dnia, żeby uniknąć korków. Co więcej, zwróć uwagę na to, gdzie znajdują się strefy przeznaczone tylko dla pieszych oraz drogi jednokierunkowe. Wiedeń ma dobre połączenia z innymi miastami dzięki rozległej sieci autostrad, dzięki czemu możesz z łatwością przedostać się poza obszar stolicy, na przykład w kierunku Bratysławy. Aby poczuć się jeszcze bardziej swobodnie podczas jazdy po nieznanym mieście, odwiedź nasz przewodnik z zasadami drogowymi w Austrii.

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym w Wiedniu?

  Wypożyczalnia samochodów w Wiedniu dostarczy Ci pojazd, dzięki któremu bez problemu wdrożysz swoje plany w życie. Należy jednak pamiętać, że nie tylko przestrzeganie zasad w nowym mieście może być wymagające. Duże miasta, takie jak Wiedeń często cechują się ograniczoną ilością miejsc parkingowych. Dobrze jest też wiedzieć, gdzie można bezpiecznie oraz legalnie zostawić swój wynajęty samochód, aby uniknąć niepotrzebnych dodatkowych opłat. W centrum Wiednia znajdują się strefy płatnego parkowania z wyznaczonymi godzinami, kiedy można się zatrzymać, dlatego zawsze warto dokładnie przeczytać znaki znajdujące się przy parkingu lub na ulicy. Na obrzeżach miasta znajduje się wiele usług, tak zwanych Park & Ride, a publiczne parkingi są rozmieszczone dość gęsto po całym mieście.

  Lotnisko w Wiedniu

  Port lotniczy Wiedeń-Schwechat znajduje się 18 kilometrów na południowy wschód od stolicy Austrii, niedaleko miasta Schwechat. Jest to największe międzynarodowe lotnisko w kraju i służy jako węzeł komunikacyjny dla krajowego przewoźnika, Austrian Airlines. W roku 2013 lotnisko obsłużyło ponad 22 miliony pasażerów, a w 2018 Wizz Air otworzyło tu swoją bazę operacyjną.

  Oficjalna nazwa: Międzynarodowe lotnisko Wiedeń (VIE)
  Adres: Cesta dr. Franje Tuđmana 1270, 21217 Kaštel Štafilić, Austria
  Telefon: +43 1 700 70
  Strona internetowa: www.viennaairport.com

  Co robić w Wiedniu

  Wiedeń nie tylko jest znany jako “Miasto Snów”, ale też jako “Miasto Muzyki” ze względu na swoje bogate dziedzictwo kulturalne i naukowe. Korzenie historyczne Wiednia sięgają czasów Celtyckich i Romańskich osad, jakie z czasem przemieniły się w średniowieczne i barokowe miasta. Wiadomo też, że Wiedeń odegrał kluczową rolę jako europejskie centrum muzyki od czasów weneckiego klasycyzmu przez wczesny okres XX wieku. W historycznym centrum Wiednia znajdują się imponujące historyczne budynki i miejsca jak barokowe pałace i ogrody, XIX wieczny Ringstraße ze wspaniałymi budowlami, pomnikami i parkami.

  • Albertina: Albertina to muzeum w rejonie Innere Stadt w Wiedniu. Znajdują się w nim jedne z największych i najważniejszych drukarni na świecie. Można tu też znaleźć około 65,000 rysunków i około 1 milion starych druków, oraz modernistycznych prac graficznych, rysunków architektonicznych i zdjęć. Pomijając graficzną kolekcję, muzeum oferuje zwiedzającym wystawy z kolekcją dzieł impresjonistycznych oraz dział sztuki z wczesnego okresu 20 wieku, niektóre z nich należą do stałych wystaw. Inne tymczasowe wystawy też są godna zobaczenia, więc zaplanuj sobie czas na Albertinę podczas następnej wizyty.

  • Zoo: Zoo w Wiedniu znajduje się na terenie słynnego Pałacu Schönbrunn. Oryginalnie założone jako królewska menażeria w XVIII wieku jest najstarszym funkcjonującym zoo na świecie. Obecnie, Tiergarten Schönbrunn jest postrzegane oraz przedstawia siebie, jako naukowo zarządzane zoo, którego głównym celem jest ochrona zagrożonych gatunków oraz ochrona środowiska. Co więcej, zoo skupia się na edukowaniu i szerzeniu wiedzy oraz świadomości na ważne aspekty środowiskowe. Odwiedzający zoo będą mogli przy okazji podziwiać doskonale zachowane barokowe budynki, będące obecnie częścią architektury parku, tworzą połączenie nowoczesnego z historycznym. Ten XVIII wieczny styl budynków menażerii wyglądający jak z Wersalu z pewnością zauroczy niejednego turystę!

  • Opera: Opera Wiedeńska powstała jako jeden z najważniejszych budynków na wiedeńskiej obwodnicy. Renesansowy budynek oferuje miejsca dla 1,709 osób i powstał w drugiej połowie XIX wieku według planów stworzonych przez Augusta Sicard von Sicardsburg i Eduarda van der Nüll. Jako pierwszy występ w operze, przedstawiona została “Opera Wiedeńska” (Wiener Hofoper) w obecności Cesarza Franza Josepha I i jego żony Elisabeth. Obecna nazwa została oficjalnie przyjęta po ustanowieniu Pierwszej Republiki Austriackiej w 1921 roku. Opera jest powiązana z wiedeńską filharmonią, jako że wybiera jej rekrutów. Opera mieści też w sobie siedzibę baletu, a co roku organizowany jest tutaj bal w ramach sezonu karnawałowego.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Wiedniu

  Największe atrakcje turystyczne w Wiedniu, oprócz tych wymienionych powyżej, to pałace Hofburg i Schönbrunn oraz Riesenrad w Prater. Miasto ma jednak wiele więcej do zaoferowania. Kulturalne, sportowe czy historyczne atrakcje przyciągają tu odwiedzających z różnych stron świata. Jeśli jednak planujesz dłuższy pobyt w stolicy Austrii i interesuje Cię wynajem samochodów w Wiedniu z Auto Europe, warto poszerzyć granice zwiedzania i zobaczyć okolice Wiednia podczas wycieczki jednodniowej. Auto Europe przygotowało kilka sugestii do rozważenia:

  Parki wiedeńskie

  W Wiedniu mieści się wiele wspaniałych parków idealnych na wycieczkę z całą rodziną lub znajomymi. Możesz odwiedzić między innymi Stadtpark, Volksgarten lub Schönbrunner Schlosspark. Jednak jest ich dużo więcej do wyboru, więc możesz odwiedzić je wszystkie lub wybrać te, które znajdują się najbliżej Ciebie. Niektóre tereny zielone rozciągają się jeszcze daleko poza granice miasta jak Wienerwald. Znane w Wiedniu Beserlparks, to małe parki rozmieszczone po całym mieście, dla tych, co chcą złapać chwilę wytchnienia od zgiełku miasta. W niektórych parkach można też znaleźć ważne pomniki jak ten przedstawiający Johanna Strauss II, a także ogrody i barokowe pałace. Najważniejszy park w Wiedniu to Prater, gdzie znajduje się Riesenrad, diabelski młyn i Kugelmugel, czyli mikro nacja w kształcie kuli. Niezależnie od tego, jaki park wybierzesz, w każdym znajdziesz coś ciekawego do zrobienia lub zobaczenia.

  Salzkammergut

  Fani słynnego musicalu “Dźwięki muzyki” z pewnością pokochają wycieczkę jednodniową z Wiednia do wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO rejonu Salzkammergut. Wykorzystaj w pełni swój pobyt w Austrii i zobacz najwięcej niezapomnianych miejsc jak się da, w ciągu jednego dnia. Wybierz się na zorganizowaną wycieczkę z przewodnikiem po Hallstatt I dowiedz się więcej na temat historii i kultury tego wspaniałego miejsca a w czasie wolnym zwiedzaj i odkrywaj na własną rękę, wszystko, co tylko się da. Opowieści lokalnego przewodnika z pewnością będą interesujące i inspirujące, a w połączeniu ze wspaniałymi widokami taka wycieczka na pewno zachwyci każdego.

  Bratysława

  Wycieczka z Wiednia do Bratysławy to doskonały pomysł dla tych, którzy chcą zobaczyć coś więcej ponad stolicę Austrii i nie obawiają się granic językowych czy podjęcia wyzwania na nieco dłuższą trasę zwiedzania. Podczas podróży w stronę Bratysławy z pewnością zachwycą Cię krajobrazy mijane po drodze, a także możliwość zrobienia przystanków w kilku ciekawych i historycznych miejscach. Będąc w Bratysławie, możesz udać się na wycieczkę krajoznawczą z przewodnikiem, który przedstawi Ci sekrety i najważniejsze atrakcje turystyczne, takie jak Pałac Grassalkovich i Wieża Świętego Michała podczas spaceru po mieście. Dowiedz się, co jeszcze ma do zaoferowania dla Ciebie to Słowiańskie miasto.

  Informacje geograficzne i historyczne

  Wiedeń znajduje się w północno-wschodniej części Austrii. Przez miasto przepływa druga pod względem wielkości rzeka w Europie, czyli Dunaj. Najlepsza pora roku, żeby odwiedzić Wiedeń to lato, kiedy temperatury utrzymują się pomiędzy 24°C a 33°C. Umiarkowany międzykontynentalny klimat sprawia, że z przyjemnością można zaangażować się w aktywne zwiedzanie miasta. Zimy w Wiedniu nie są zbyt mroźne z temperaturami średnio w okolicach 0°C, co sprawia, że jest to zachęcający czas na odwiedziny miasta zwłaszcza w okresie świątecznym.

  Austria ma bogatą i długą historię. Oprócz wspaniałego okresu, kiedy liczni kompozytorzy tworzyli tu znane na świat utwory, Austria zmierzała się też z trudnymi czasami. Podczas Drugiej Wojny Światowej Niemcy hitlerowskie triumfalnie wkroczyły na teren Austrii i wzięły kraj pod kontrolę. Austriaccy Żydzi byli potępiani, ograbieni, a potem wywiezieni i zamordowani. Pod koniec wojny Wiedeń stracił miano stolicy na rzecz Berlina, ponieważ Austria stała się częścią Niemiec i przestała istnieć jako samowolne państwo. Dopiero pakt o neutralności, który wszedł w życie w 1955 roku, zapewnił Austrii, że nie będzie musiała wchodzić w sojusze ani z NATO ani z sowietami. Takie postanowienie może być uważane za przyczynę, dla której Austria przystąpiła do Unii Europejskiej z opóźnieniem dopiero w 1995 roku.

  Jak poruszać się po Wiedniu

  Wiedeń oferuje przyjezdnym szeroki system transport publicznego do skorzystania. W zależności od miejsca docelowego możesz wybrać autobusy, tramwaje, s-bahn (kolej) lub metro, a wszystko to objęte jest jednym systemem biletowym, aby uniknąć zamieszania. Pociągi długodystansowe kursują na liniach międzynarodowych między innymi do Monachium, Bratysławy i Zurycha.

  System transport publicznego oferowany jest przez firmę Verkehrsverbund Ost-Region (VOR). Większość linii zarówno metra, autobusów i tramwai porusza się wedle wyznaczonej Wiener Linien. Do poruszania się względem granic miasta dostępnych jest ponad 50 S-bahn stacji kolejowych. Kolej podmiejska obsługiwana jest przez ÖBB. Dzięki tak zorganizowanemu systemowi można z łatwością przedostać się do każdej części Wiednia, a także do innych miast w kraju i za granicą. Główna stacja kolejowa Wiedeń Hauptbahnhof ma połączenie z wieloma europejskimi miejscami docelowymi.

  Przydatne linki

  Przewodnik Turystyczny