Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA LOTNISKU CHARLEROI

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Charleroi

  Centralnie położony między Brukselą a Luksemburgiem port lotniczy Charleroi ma w ten sposób strategiczną lokalizację. Pasażerowie podróżujący do Belgii, Francji czy zachodnich Niemiec mogą z tego skorzystać i zdecydować się na tanią opcję podróżowania, co zapewni wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Charleroi. Dzięki temu szybko i łatwo dotrą do celu podróży, jakikolwiek on będzie. Dla tych, co chcą odwiedzić samo Charleroi, polecamy, aby udali się zobaczyć największe muzeum fotografii w Europie, jedną z historycznych posiadłości otoczoną pięknymi ogrodami lub Ratusz, gdzie możesz usłyszeć 47 dzwonów bijących w ton ody do Charleroi co godzinę. Zapoznaj się z ofertami Auto Europe na wynajem samochodu i odbierz swój wybrany pojazd na lotnisku w Charleroi. Przekonaj się, dlaczego z dumą mówimy o naszym nagradzanym zespołem usługi klientów oraz naszym długoletnim doświadczeniu w branży wynajmu samochodów na całym świecie. Jeśli natomiast szukasz wskazówek o zasadach drogowych i jeździe w Charleroi, odwiedź nasz poradnik, zanim wyruszysz w drogę. Przed wybraniem pojazdu sprawdź opinie o wypożyczalni samochodów w Charleroi zamieszczone przez poprzednich klientów Auto Europe i dowiedz się więcej.

  Informacje o lotnisku

  Lotnisko Bruksela południe Charleroi, znane też jako lotnisko Bruksela-Charleroi, lotnisko Charleroi lub rzadziej lotnisko Gosselies, to międzynarodowy port lotniczy położony w Gosselies, regionie, który jest częścią miasta Charleroi w Wallonii. Lotnisko jest położone niecałe 7 kilometrów na północ od miasta Charleroi i 46 kilometrów na południe od centrum Brukseli.

  Port Lotniczy Charleroi (CRL)
  Oficjalna nazwa: Lotnisko Bruksela południe Charleroi, znane też jako lotnisko Bruksela-Charleroi, lotnisko Charleroi lub lotnisko Gosselies
  Adres: Rue des Frères Wright 8, 6041 Charleroi, Belgia
  Telefon:+32 902 02 490
  Linie lotnicze operujące na lotnisku: Linie lotnicze operujące na lotnisku Charleroi to między innymi Pegasus Airlines, Ryanair, Wizzair, Jetairfly i Thomas Cook.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku w Charleroi

  Jedne z największych wypożyczalni samochodów na lotnisku w Charleroi mają swoje biurka w hali przylotów w porcie. Zapoznaj się z godzinami pracy poszczególnych dostawców podanymi w tabeli poniżej, pamiętaj jednak, że godziny te odnoszą się do dni powszednich i mogą ulec zmianie. Upewnij się, że sprawdzisz dokładnie godziny pracy swojej wypożyczalni, kiedy wynajmujesz samochód z lotniska, aby uniknąć nieporozumienia. Dokładne informacji i Twojej wypożyczalni są podane na otrzymanym voucherze, a w razie dalszych pytań możesz zawsze skontaktować się z Auto Europe, aby nasi agenci mogli rozwiać niepewności i przeprowadzić Cię przez wszystkie szczegóły rezerwacji.

  Budget na lotnisku Charleroi Budget na lotnisku Charleroi
  Rue des Frères Wright 8,
  Charleroi, Belgia 6041
  +32 71 35 19 98
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 08:30 - 23:30
  Europcar na lotnisku Charleroi Europcar na lotnisku Charleroi
  Rue des Frères Wright 8,
  Charleroi, Belgia 6041
  +32 71 89 04 00
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 08:00 - 23:30
  Thrifty na lotnisku Charleroi Thrifty na lotnisku Charleroi
  Rue des Frères Wright 8,
  Charleroi, Belgia 6041
  +32 2 720 60 44
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 08:00 - 23:00
  Hertz na lotnisku Charleroi Hertz na lotnisku Charleroi
  Rue des Frères Wright 8,
  Charleroi, Belgia 6041
  +32 70 69 56 95
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 08:00 - 23:00
  Avis na lotnisku Charleroi Avis na lotnisku Charleroi
  Rue des Frères Wright 8,
  Charleroi, Belgia 6041
  +32 71 35 19 98
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 08:00 - 23:30

  Terminale

  Pomimo dość skromnego rozmiaru, lotnisko w Charleroi wciąż jest zaliczane jako drugie co do wielkości i drugie najbardziej ruchliwe lotnisko w Belgii. Jest to spowodowane ciągłym przyrostem liczby pasażerów, którzy odwiedzają ten port w ciągu roku. Zwiększona ilość podróżnych przyczyniła się także do licznych renowacji i remontów, dzięki czemu stosunkowo niedawno został otwarty nowy terminal. Jako stosunkowo niewielki i kompaktowy, port lotniczy w Charleroi jest łatwy w zrozumieniu i wygodny w przemieszczaniu się, ze wszystkimi potrzebnymi podstawowymi usługami.

  Usługi na lotnisku

  Lotnisko w Charleroi przez swój niewielki rozmiar mieści w sobie halę przylotów i odlotów w małej odległości od siebie. Kilka niedrogich kawiarenek i kiosków sprzedających bilety autobusowe i kolejowe znajduje się w hali przylotów. Jeśli kierujesz się w stronę odlotów, zobaczysz dwie bramki, 12 punktów odprawy, punkt wymiany walut i sklep bezcłowy. Pasażerowie podróżujący przez lotnisko Charleroi będą mieli dostęp do darmowego internetu, tylko aby wyszukać informacje o lotnisku, autobusach wahadłowych oraz informacje turystyczne. Aby móc zobaczyć inne strony internetowe wymagana będzie dodatkowa opłata. Jeśli zaś chodzi o zakupy, pasażerowie mają dostęp licznych sklepów, takich jak stoisko z ręcznie robionymi słynnymi czekoladkami belgijskimi, gdzie możesz kupić coś słodkiego dla siebie, lub szybki prezent na ostatnią chwilę dla rodziny, lub przyjaciół. Jeśli decydujesz się na wynajem samochodów na lotnisku w Charleroi z Auto Europe, możesz zatrzymać się też na samoobsługowej stacji benzynowej lub myjni, która znajduje się zaraz za wyjazdem z lotniska. Stacja jest otwarta od godziny 5 do 23, co może się okazać przydatne, jeśli musisz zwrócić samochód z pełnym bakiem.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko w Charleroi

  Wybierając się do Brukseli z Charleroi, w zależności od pory dnia, podróżujący powinni liczyć, że trasa zajmie im około godziny. Decydując się na taką podróż, skorzystaj z dróg A54 / E420, które łączą się z N568 i podążaj tą trasą, aż dojedziesz do drogi o nazwie Rue de la Bienvenue / Verwelkomingststraat, a następnie E19 w Anderlecht. Następnie podążaj za zjazdem numer 17 z trasy E19. Potem kieruj się na N266 i Avenue Fonsny/N265, aby dojechać do Boulevard Anspach w Brukseli. Dalej musisz podążać za znakami informacyjnymi, które poprowadzą Cię do centrum Brukseli.

  Porady parkingowe

  W Charleroi, tak jak na większości lotnisk, znajdziesz wiele opcji parkingowych, które różnią się wysokością opłat, odległością od terminala i długością dozwolonego postoju. Wszystkie parkingi w Charleroi są w niewielkiej odległości od budynku lotniska, a przejście do każdego z nich nie zajmie ci więcej niż 3 minuty pieszo, lub korzystając z usług autobusu wahadło wahadłowego. W przypadku parkowania w centrum miasta, znalezienie wolnego miejsca może nie okazać się takie łatwe, zwłaszcza jeśli chcesz zaparkować samochód w godzinach szczytu. Dostępne są natomiast opcje parkowania na obrzeżach miasta i skorzystać z parkingów tak zwanych Park&Ride, przy których zwykle znajdują się stacje różnych środków transportu publicznego, dzięki czemu szybko i z łatwością dostaniesz się do centrum miasta, aby zobaczyć wszystkie atrakcje, jakie oferuje piękne Charleroi.

  Przydatne linki

  Lotnisko Charleroi