Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA LOTNISKO KOPENHAGA

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Kopenhadze

  Port lotniczy w Kopenhadze dawniej znany jako Lotnisko Kastrup, ze względu na położenie w miasteczku Kastrup, jest głównym portem w mieście i jednym z większych w Kraju. Nowoczesna, urbanistyczna i czarująca, tak można opisać stolicę Danii, Kopenhagę. Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Kopenhadze to idealny sposób na to, aby poznać wszystkie atrakcje, jakie przyciągają do miasta turystów z całego świata. Dokonując rezerwacji samochodu otrzymasz wspaniałą okazję do tego, aby w pełni zwiedzić Kopenhagę i odkryć jej skarby. Wybierz się na przejażdżkę do portu Langeline Cruise, by podziwiać charakterystyczny dla miasta pomnik Małej Syrenki, który powstał tu w 1913 roku. Pomnik ten symbolizuje legendy o rybakach, którzy składali modły syrenie, aby uzyskać od niej wybaczenie za grzechy, których mogli dopuścić się w porcie. Kopenhaga znana jest też ze swojej średniowiecznej architektury, muzeów, parków i kafejek.

  W Auto Europe zapewniamy, że z nami nie przegapisz żadnych kluczowych zabytków czy atrakcji tego urzekającego miasta. Dzięki naszemu długoletniemu doświadczeniu i pasji, oferujemy naszym klientom najniższe ceny wynajmu, przyjazną obsługę klienta i wiele więcej! Zarezerwuj już teraz odpowiedni samochód dla siebie na następny wyjazd do Kopenhagi na naszej stronie internetowej w trzech prostych krokach, lub zadzwoń do nas na numer +48 222 639 537, a my pomożemy Ci zaplanować Twój wyjazd. Dowiedz się więcej o usługach Auto Europe. Odwiedź naszą stronę i sprawdź opinie o wypożyczalni samochodów w Kopenhadze.

  Informacje o lotnisku

  Międzynarodowy port lotniczy w Kopenhadze, Kastrup obsługuje nie tylko samą stolicę Kopenhagę, ale też całą Danię. Oprócz tego z tego lotniska można zaplanować loty do Zelandii, czy wybranego miejsca w regionie Øresund. Większośc podróżujących do południowej Szwecji i Scani, także korzysta z usług tego portu. Jest to największe lotnisko w krajach skandynawskich łącznie. W samym 2018 roku port ten obsłużył 30 milionów pasażerów. Lotnisko w Kopenhadze jest też jednym z najstarszych międzynarodowych portów lotniczych w Europie oraz trzecim najbardziej ruchliwym lotniskiem w Europie Północnej i najbardziej ruchliwym pod względem podróży międzynarodowych w Skandynawii.

  Lotnisku w Kopenhadze (CPH)
  Oficjana nazwa: Lotnisko Kopenhaga-Kastrup
  Adres: Lufthavnsboulevarden 6, 2770 Kastrup, Denmark
  Telefon: +1 718-533-3400
  Linie lotnicze dostępne na lotnisku: Lotnisko w Kopenhadze obsługuje około 60 regularnych linii lotniczych w tym LOT, Ryanair i Easy Jet.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku w Kopenhadze

  Jeśli decydujesz się na wynajem samochodów na lotnisku w Kopenhadze z Auto Europe, zalecamy, aby upewnić się o lokalizacji swojego dostawcy w warunkach wynajmu zamieszczonych na voucherze. Wypożyczalnie samochodów znajdują się w Terminalu 1 i 3 w wyznaczonej strefie która jest czynna od 7:00 do 23:00. Należy pamiętać, że firmy mogą mieć alternatywne godziny otwarcia. Centrum wypożyczalni samochodów znajduje się w zachodniej części lotniska w Kopenhadze. Bezpłatne autobusy wahadłowe są dostępne do transportu w obie strony między naszymi biurami wynajmu samochodów a wypożyczalniami parkingów.

  Sixt na lotnisku Kopenhaga-Kastrup Sixt na lotnisku Kopenhaga-Kastrup
  Lufthavnsboulevarden 6,
  Kasturp, Dania 2770

  +45 32 46 2943
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 7:00 - 23:00
  Europcar na lotnisku Kopenhaga-Kastrup Europcar na lotnisku Kopenhaga-Kastrup
  Lufthavnsboulevarden 6,
  Kasturp, Dania 2770

  +45 32 50 3090
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 7:00 - 23:59
  Avis na lotnisku Kopenhaga-Kastrup Avis na lotnisku Kopenhaga-Kastrup
  Lufthavnsboulevarden 6,
  Kasturp, Dania 2770

  +45 70 24 7702
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 7:00 - 23:00
  Hertz na lotnisku Kopenhaga-Kastrup Hertz na lotnisku Kopenhaga-Kastrup
  Lufthavnsboulevarden 6,
  Kasturp, Dania 2770

  +45 33 17 9030
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 7:00 - 23:00

  Terminale

  Na lotnisku w Kopenhadze znajdują się trzy główne terminale. Terminale 2 i 3, obsługują wszystkie loty łącznie z międzynarodowymi i dzielą wspólną halę pasażerską od strony lotniska, a także sekcję przylotów, w której mieszczą się odprawy celne i bagażowe a także kontrolę bezpieczeństwa. Na terminalu 1 obsługiwane są loty krajowe. Na lotnisku znajduje się też mniejszy terminal czwarty, który obsługuje loty czarterowe.

  Wspólna hala pasażerska lotniska jest podzielona na pomosty A, B, C, D i F. Pierwsze dwa przeznaczone są wyłącznie do lotów ze strefy Schengen. C przeznaczone jest głównie dla lotów poza strefą Schengen, a D dla lotów wewnątrz strefy. W 2010 dołączyła kolejna sekcja F dla tanich linii lotniczych, gdzie do tej pory jedynymi liniami lotniczymi obsługującymi tę placówkę były EasyJet, Transavia i Ryanair.

  Usługi na lotnisku

  Lotnisko w Kopenhadze oferuje bardzo szeroki zakres udogodnień, ponieważ wiedzą tam doskonale, że podróż zaczyna się na lotnisku. Zainspiruj się i poznaj wszystkie sklepy i restauracje w duńskim porcie. Lotnisko oferuje aż 120 różnych sklepów, więc każdy znajdzie tutaj coś dla siebie lub swoich bliskich. Lotnisko w Kopenhadze oferuje szeroki wybór wspaniałych posiłków, zatem znajdziesz tu też wiele doskonałych restauracji, barów i kawiarni, zarówno przed, jak i po kontroli bezpieczeństwa.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko w Kopenhadze

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Kopenhadze to świetny sposób na przedostanie się do miasta. Jeśli jednak nie odbierasz wypożyczonego pojazdu z portu, możesz łatwo przedostać się do centrum korzystając z transportu publicznego. Znajdziesz tutaj kilka linii autobusowych do i z centrum Kopenhagi. Lotnisko w Kopenhadze zapewnia również bezpłatny autobus terminalowy, który kursuje między terminalami przez całą dobę. Stacja metra znajduje się na przedłużeniu terminala 3, a podziemne pociągi kursują w odstępach 4–6 minut w ciągu dnia i wieczorem oraz w odstępach 15–20 minut w nocy. Pociągi regionalne i międzymiastowe, również dostępne z lotniska, łączą port z wieloma miejscami w Danii i południowej Szwecji. Dworzec kolejowy, gdzie można zakupić bilety znajduje się bezpośrednio pod Terminalem 3. Możesz też skorzystać z bezpłatnego terminala autobusowego, w dzień i noc, aby przedostać się z parkingów znajdujących się najdalej od terminali. Przed głównym terminalem znajduje się również postój taksówek do dyspozycji.

  Porady parkingowe

  Dobrym pomysłem jest wcześniejsze zarezerwowanie parkingu na lotnisku. Wstępna rezerwacja zapewnia miejsce parkingowe i pozwala zaparkować na wybranym parkingu. Płacisz z wyprzedzeniem przez Internet, dlatego nie musisz tracić czasu na szukanie i płacenie w automatach biletowych. Pamiętaj, że zawsze otrzymujesz najlepszą cenę, rezerwując parking online.

  Na parkingu krótkoterminowym pierwsze 15 minut jest bezpłatne, natomiast na wszystkich parkingach w pobliżu terminali w kategoriach Standard i Direct stawka godzinowa wynosi około 50 DKK. Zalecamy parkowanie w strefie krótkiego pobytu na parterze P4, gdzie prosty system świetlny na suficie, wskazuje, gdzie znajdują się jeszcze miejsca wolne, dzięki czemu możesz szybko i łatwo dostać się na lotnisko i je opuścić.

  Nowy i ulepszony parter P4 sprawia, że ruch odbywa się płynniej, szczególnie dzięki nowemu pasowi Kiss & Fly, który służy do szybkiego zostawiania pasażerów, dzięki czemu szybciej i łatwiej można dostać się na lotnisko i z lotniska. Kiss & Fly oznacza to, że musisz podjechać do zachodniego krańca P4, aby wysadzić pasażerów bez parkowania. Wybierając ten pas, możesz zatrzymać szybko samochód, zostawić pasażerów i ruszać w drogę.

  Przydatne linki

  Lotnisko Kastrup