Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  PRZEPISY DROGOWE DANIA

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Informacje drogowe Dania

  Dania posiada jedną z najlepszych sieci drogowych i autostrad na świecie. Autostrady umożliwiają sprawne przemieszczanie się między miastami i stanowią dobre połączenie transportu z państwami sąsiednimi. Dania posiada także gęstą sieć tunelów i mostów łączących wyspy duńskie. Przejazdy mostami i tunelami między wyspami są w przeciwieństwie do autostrad, płatne (Most Oeresund, Most Zelandia - Fionia).

  Warunki i wymogi wynajmu
  Zasadniczo wypożyczalnie samochodów w Danii dopuszczają minimalny wiek kierowcy 21 lat. (Wymagania co do wieku mogą się różnić w zależności od kategorii samochodu). Ponadto kierowca powinien posiadać ważne prawo jazdy od minimum 1 roku. Niektóre wypożyczalnie zastrzegają maksymalny wiek kierowcy do 80 lat. Kierowca i pasażerowie powinni zapiąć pasy bezpieczeństwa w czasie jazdy samochodem. Dla dzieci do 12 roku życia obowiązuje jazda w foteliku dopasowanym do wieku i wagi.

  Ograniczenie prędkości
  W Danii obowiązuje następujące ograniczenie prędkości:

  • 50 km/h w terenie zabudowanym
  • 80 km/h na drogach ekspresowych
  • 110 km/h na autostradach

  Przepisy ruchu drogowego
  W Danii obowiązuje ruch prawostronny. W ciągu dnia należy mieć włączone światła. Przy skręcie w prawo należy szczególnie uważać na rowerzystów, gdyż mają oni bezwzględne pierwszeństwo ruchu.

  Paliwo
  Stacje benzynowe w Danii otwarte są zwykle w godzinach od 08:00 - 20:00. Niektóre stacje w większych miastach otwarte są 24 godziny dobę.

  Opłaty
  W Danii przejazd autostradą jest bezpłatny. Należy jednak wspomnieć, że za przejazd mostem Oresund wnoszone są opłaty.

  Parkowanie
  Korzystając z parkingów bezpłanych należy ustawić krążek zegarowy, który można kupić na każdej stacji benzynowej. Krążek trzeba umieścić po wewnętrznej stronie przedniej szyby samochodu. Jeśli korzystasz z parkingów płatnych, należy wykupić bilet i umieścić go za szybą w samochodzie.

  Ubezpieczenie

  W zależności od kraju, w którym odbywa się wynajem samochodu mogą różnić się warunki wynajmu i ubezpieczenia. Generalnie w cenie Auto Europe wliczone jest ubezpieczenie w razie pożaru oraz ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Dodatkowo każda oferta wynajmu auta w Danii zawiera ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w razie kolizji lub kradzieży samochodu. Szczegółowe informacje dotyczące ubezpieczeń znajdziesz na voucherze.

  Ograniczenia

  Podróż do krajów Europy Zachodniej z Danii jest zwykle dozwolona. W niektórych przypadkach mogą wystąpić ograniczenia dotyczące podróży samochodem poza granicę państwa, dotyczy to na przykład samochodów luksusowych. W razie podróży do krajów Europy Wschodniej, upewnij się, czy wjazd wypożyczonym samochodem jest dozwolony.

  Podróż do innych krajów
  W przypadku podróży samochodem do krajów Europy Wschodniej skontaktuj się z nami pod numerem infolinii 222 639 537.

  Wynajem samochodów w jedną stronę
  Wynajem auta w jedną stronę na terenie Danii jest możliwy. W tym przypadku mogą wystąpić dodatkowe opłaty i ograniczenia co do minimalnego okresu wynajmu. Międzynarodowy wynajem samochodu w jedną stronę, jeśli jest możliwy, to tylko za dodatkową opłatą.