Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  WYNAJEM SAMOCHODU BEZ KARTY KREDYTOWEJ

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Czy potrzebuję karty kredytowej, żeby wynająć samochód?

  Aby opłacić rezerwację, wszelkie dodatkowe opcje ubezpieczenia itd., system rezerwacyjny Auto Europe pozwoli Ci na opłacenie wynajmu, korzystając z krajowej lub międzynarodowej karty kredytowej. Jeśli nie masz karty wystawionej na siebie, możesz skorzystać z karty innej osoby, by opłacić rezerwację. Pamiętaj jednak, że opłacanie rezerwacji w systemie rezerwacyjnym Auto Europe i składanie wymaganego depozytu za wynajem z lokalną wypożyczalnią podczas odbioru, to zupełnie dwa różne procesy.

  Oznacza to, że podczas odbioru samochodu przy stanowisku wypożyczalni, głowy kierowca, na którego jest dokonana rezerwacja i którego imię znajduje się na voucherze, jest zobowiązany do złożenia zabezpieczającego depozytu i musi przedstawić swoją kartę kredytową. Wszelkie dodatkowe opłaty i dopłaty jak za wynajem w jedną stronę, młodego kierowcę itd. również płatne są na miejscu przy odbiorze, chyba że sprecyzowano inaczej. Z tego powodu, wszyscy dostawcy akceptują karty kredytowe, a w niektórych przypadkach też karty debetowe, jednak niezależnie od jej rodzaju, zawsze musi być wystawiona na imię i nazwisko głównego kierowcy zgodnie z voucherem.

  Najczęściej zadawane pytania o kartach kredytowych


  Co to jest depozyt?

  Wypożyczalnia samochodów powierza Ci pojazd, który jest wart znacznie więcej niż cena wynajmu. Z tego powodu wymagany jest depozyt, aby ubezpieczyć się od możliwego uszkodzenia samochodu, a także, w zależności od polityki paliwowej, od pustego baku paliwa, nieopłaconych przejazdów autostradą i innymi nieuiszczonymi opłatami przy zwrocie pojazdu. Wysokość depozytu różni się w zależności od kategorii pojazdu i dostawcy, a więcej informacji możesz znaleźć pod niebieską 'Ikoną Informacyjną' – 'Informacje o obowiązkowym depozycie' przed wybraniem konkretnego modelu pojazdu oraz w 'Ważne Informacje' -> 'Informacje o obowiązkowym depozycie' przed dokonaniem rezerwacji.

  Ważne informacje podczas dokonywania rezerwacji
  Wszystkie wymienione powyżej opłaty i ceny są tylko przykładowe

  Wysokość depozytu zostanie zablokowana na karcie kredytowej głównego kierowcy przy odbiorze i odblokowana przy zwrocie, jeśli pojazd został oddany zgodnie z wymogami zawartymi w umowie najmu. Upewnij się, że masz na karcie odpowiednie środki zarówno na pokrycie depozytu, jak i wszystkich zaplanowanych wydatków podczas wyjazdu. Na przykład, jeśli będziesz chciał wykupić dodatkowe wyposażenie, pakiety ubezpieczeń na wynajem, a pojawią się też koszty związane z hotelem, posiłkami w restauracjach itd. Nie zapomnij też swojego kodu PIN do karty kredytowej, ponieważ terminale płatnicze wymagają podania PIN-u i nie wystarczy sam podpis do autoryzacji.

   

  Dlaczego wypożyczalnie wolą karty kredytowe do złożenia depozytu?

  Oprócz aspektów wspomnianych w poprzednim pytaniu są jeszcze inne, które mogą narazić wypożyczalnie na straty finansowe. Po pierwsze, uszkodzenia pojazdu mogą przekroczyć wysokość depozytu. Choć zazwyczaj należny jest udział własny w razie uszkodzenia samochodu, to nie dotyczy on wszystkich elementów pojazdu.

  Po drugie, dostawca może otrzymać mandaty nawet miesiące później, nawet już po zakończonym wynajmie i zwolnieniu blokady z depozytem. Co za tym idzie, większość wypożyczalni woli, aby klienci przedstawiali karty kredytowe do złożenia depozytu.

   

  Czy można złożyć depozyt za wynajem bez karty kredytowej?

  Tak, niektóre wypożyczalnie oferują taką możliwość. Jednak może to nie być możliwe w każdej lokalizacji i może się różnić w zależności od kraju, punktu odbioru - biuro w mieście lub stanowisko na lotnisku -, czy kategorii pojazdu. Co więcej, wybór pojazdów i kategorii może być wtedy ograniczony. Pamiętaj też, że mogą się pojawić dodatkowe wymagania, aby być w stanie zostawić depozyt za wynajem samochodu bez karty kredytowej, jak wykupienie dodatkowego ubezpieczenia na czas wynajmu. Nie zawsze tak musi być, a wszystko zależy od ogólnych warunków wypożyczalni. Podczas dokonywania rezerwacji upewnij się, że możesz skorzystać z karty debetowej i jeśli tak, to z jakiej. Informacje te znajdziesz, klikając niebieską 'Ikonę informacyjną' -> 'Informacja o płatności w wypożyczalni' i w 'Ważne informacje' poniżej 'Warunki wynajmu'. Przypominamy po raz kolejny, że karta debetowa musi należeć do głównego kierowcy. Kwota depozytu zostanie pobrana z konta klienta i zwrócona podczas zwrotu pojazdu.

  Masz też dostępną opcję filtrowania ofert bez wymaganego depozytu, podczas dokonywania rezerwacji zaznaczając 'kaucja' - 'bez depozytu' nad listą dostępnych pojazdów. Pamiętaj jednak, że oferty bez depozytu nie są dostępne w każdej lokalizacji.

   

  Jaka jest różnica między kartą kredytową i debetową?

  Karty debetowe to karty płatnicze, które używane są do obciążania rachunku bankowego posiadacza karty niezwłocznie po dokonaniu transakcji. Karty debetowe to między innymi Visa i MasterCard często podłączone do systemu kart debetowych z usługami międzynarodowych finansowych dostawców, aby móc z nich korzystać też za granicą.

  Karty kredytowe są jedynie rodzajem płatności z limitem kredytowym działającym jak zabezpieczenie dla wypożyczalni samochodów. Depozyt zatem jest tylko blokowany/wstępnie autoryzowany i odblokowywany, kiedy pojazd zostanie zwrócony zgodnie z umową najmu. Niektórzy dostawcy kart kredytowych, jak Visa lub MasterCard wydają karty debetowa jako uzupełnienie kredytowych. Obydwie wyglądają identycznie (rozróżnić je można tylko przez mały napis 'Debetowa' lub 'Kredytowa'), jednak - jak wspomnieliśmy powyżej - mają zupełnie inne funkcje rozliczeniowe.

  Wszyscy dostawcy akceptują karty kredytowe do złożenia depozytu i jako sposób płatności na miejscu na pokrycie dodatków i lokalnych opłat. Warto jednak wspomnieć, jakie karty kredytowe są akceptowane. Podczas dokonywania rezerwacji informacje te znajdziesz, klikając niebieską 'Ikonę informacyjną' -> 'Informacje o płatności w wypożyczalni'; i przy 'Rezerwuj' -> 'Ważne informacje' -> 'Informacje o płatności w wypożyczalni' i oczywiście na voucherze, jaki otrzymasz po zatwierdzeniu rezerwacji.

  Niektóre wypożyczalnie akceptują też karty kredytowe do złożenia depozytu. W tym przypadku kwota depozytu jest natychmiast pobrana z twojego konta i zwrócona przy zwrocie pojazdu. Wypożyczalnia może też narzucić dodatkowe wymagania (zobacz pytanie 5). Ponieważ są to wyjątki, musisz się o nich dowiedzieć jeszcze na etapie rezerwacji. Informacje te znajdziesz też, klikając niebieską 'Ikonę informacyjną' i w 'Warunkach wynajmu'.

   

  Jakie są wymagania, by wynająć samochód z kartą debetową?

  Jeśli wypożyczalnia pozwoli na wynajem samochodu z kartą debetową, ważne jest, aby zrozumieć, jaki rodzaj karty debetowej jest akceptowany. Co więcej, przy odbiorze, może jeszcze mieć dodatkowe wymagania, jak zakupienie dodatkowego ubezpieczenia na czas wynajmu, niezależnie od tego czy zakupiłeś już zabezpieczenie na wynajmowany pojazd, czy nie. Te dodatkowe ubezpieczenia mogą być dość drogie, ale mogą też zaniżyć wysokość depozytu lub całkiem go wyeliminować. Inną możliwością jest, że dostawca podwyższy wysokość depozytu lub zażąda okazania dokumentów ukazujących przychody. Nie musi Cię to obowiązywać, zawsze zależy to od warunków wybranej przez Ciebie wypożyczalni.

  Dowiedz się o polityce danego dostawcy w trakcie dokonywania rezerwacji, klikając niebieską 'Ikonę informacyjną' - 'Informacje o płatności w wypożyczalni' i pod 'Warunki wynajmu' pod 'Ważne informacje' - 'Informacje o płatności w wypożyczalni'.

   

  Jaka jest przewaga w korzystaniu z karty kredytowej do złożenia depozytu?

  Płatność kartą kredytową za depozyt jest nie tylko korzystna dla wypożyczalni samochodów, ale także dla ciebie. Przykładowo, będziesz mieć do dyspozycji pełen zakres ofert wynajmu samochodów, ponieważ depozyt kartą kredytową jest standardem na całym świecie. Mogą się pojawić ograniczenia dla posiadaczy pewnych kard kredytowych, takich jak American Express czy Diners. Dla pewności zweryfikuj, klikając niebieską 'Ikonę informacyjną' - 'Informacje o płatności w wypożyczalni' i pod 'Warunki wynajmu' pod 'Ważne informacje' - 'Informacje o płatności w wypożyczalni', jakie karty kredytowe są akceptowane.

  Niektóre karty kredytowe zawierają różne typy ubezpieczeń podróżnych; możesz dowiedzieć się, jakie ubezpieczenie dotyczy płatności kartą w warunkach firmy obsługującej twoją kartę kredytową.

  Kolejnym plusem kart kredytowych jest to, że depozyt jest tylko blokowany, a następnie odblokowywany, kiedy zwrócisz samochód zgodnie z wymogami umowy najmu. Proces ten zazwyczaj jest szybszy niż pobieranie i zwracanie kwoty depozytu na twoje konto. Składając depozyt za pomocą karty kredytowej, nie powinieneś ponosić żadnych opłat transakcyjnych ani strat z powodu zmian kursów walut, ponieważ kwota depozytu jest jedynie blokowana, a nie pobierana.


  Aby upewnić się, że odbiór samochodu przebiega bez problemów, radzimy dowiedzieć się więcej o płatnościach, depozycie i ograniczeniach depozytowych w regulaminie wypożyczalni podczas dokonywania rezerwacji. Wszystkie istotne informacje znajdziesz, klikając niebieską 'Ikonę informacyjną' i przy 'Rezerwuj' pod 'Ważne informacje'.

  Jeśli masz jakieś pytania, wystarczy że skontaktujesz się z naszym zespołem rezerwacyjnym, a jeden z naszych agentów z chęcią pomoże Ci telefonicznie po numerem +48 222 639 537.