Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Szukaj w blogu


  Wyszukiwanie blogów......

  Opcjonalne wyposażenie i opłaty lokalne - wyjaśnienie

  Dla nas tutaj w Auto Europe satysfakcja naszych klientów jest najważniejsza (nie tylko dlatego, że lubimy, abyśmy nadal dawali pierwszeństwo przy wynajmie samochodu, ale także dlatego, że wierzymy w dobrą karmę, która pochodzi z dobrze wykonanej pracy) i dlatego poświęcamy wiele czasu i zasobów na doskonalenie dostarczanych przez nas informacji.

  Opłaty lokalne mogą czasami stanowić problem sporny, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby nasi klienci mieli wystarczającą ilość informacji, aby podjąć świadomą decyzję przy wyborze dostawcy. Opłaty lokalne są ustalane przez każdą wypożyczalnię, a Auto Europe nie ma kontroli nad tym, jakie są te opłaty, ani nad kwotą, którą należy za nie zapłacić. Staramy się jednak wyszczególniać i tłumaczyć je tak wyczerpująco, jak to możliwe, w sekcji ogólne warunki i opłaty lokalne, w naszym systemie rezerwacji oraz na voucherze. Oto niektóre z nich.


  Tankowanie

  Istnieją dwa główne rodzaje polityki paliwowej: „pełny do pełnego” lub „pełny do pustego”. „Pełny do pełnego” oznacza, że samochód jest wyposażony w pełny zbiornik paliwa, a klient musi zwrócić go również z pełnym bakiem (płacąc w ten sposób tylko cenę za faktycznie wykorzystane paliwo). Przy opcji „pełny do pustego” samochód jest wyposażony w pełny zbiornik, który klient musi zapłacić przy biurku i musi zostać zwrócony tak pusty, jak to możliwe, ponieważ nie będzie zwrotu za niewykorzystane paliwo. Ważne jest, aby pamiętać, że cena za litr jest prawdopodobnie nieco wyższa niż cena praktykowana na stacji paliw, i że zwykle dodaje się „opłatę serwisową”. Ten rodzaj polityki paliwowej jest standardem dla tanich dostawców w regionie Morza Śródziemnego (głównie w Hiszpanii i Portugalii, ale także w innych krajach). Niektórzy dostawcy oferują jedną z opcji w zależności od liczby dni wynajmu.


  Opłata za seniora/młodego kierowcę

  Osoby poniżej pewnego wieku lub powyżej określonego wieku (dokładny wiek zależy od dostawcy, lokalizacji i kategorii samochodu) muszą zapłacić dodatkową opłatę za wynajem samochodu. Dzieje się tak, ponieważ firmy ubezpieczeniowe pobierają w takich przypadkach więcej pieniędzy, więc dostawcy pobierają opłatę na pokrycie tych dodatkowych kosztów. Każdy kierowca musi być uwzględniony w umowie najmu, aby mógł być objęty ubezpieczeniem. Czasami są promocje, które pozwalają na włączenie dodatkowych kierowców za darmo (np. nasz Pakiet Gold Rate w USA), ale zwykle dodatkowy kierowca oznacza, że trzeba uiścić opłatę do wypożyczalni.

  Opłaty dla kierowców: Auto Europe ma rozległą sieć partnerów biznesowych. Te wypożyczalnie samochodów mają różne zasady dotyczące opłat dla kierowców. Podczas gdy niektórzy mogą zezwolić na dodatkowych kierowców bezpłatnie, niektórzy mogą pobierać opłaty za rejestrację dodatkowych kierowców w umowie najmu. Limit wieku różni się także nie tylko między firmami, ale także w poszczególnych krajach. Zasadniczo kierowcy w wieku poniżej 26 lat i powyżej 69 lat są zwykle zobowiązani do uiszczenia dodatkowej opłaty dziennie. Poszukaj odpowiednich ofert i zadzwoń do nas, aby pomóc Ci zorganizować wynajem samochodu na najlepszych warunkach. Nasi agenci są dobrze zorientowani w swojej pracy i wiedzą, jakie są zasady dotyczące różnych tematów firm wynajmujących. Przeczytaj Ogólne Warunki wymienione na voucherze przed podróżą, aby dowiedzieć się, jakie ewentualne opłaty należy uiścić przy odbiorze wynajętego samochodu.

  Opłata za wynajem w jedną stronę

  Jeśli odbierzesz samochód w jednym miejscu i zamierzasz go zwrócić w innym, istnieje prawdopodobieństwo, że będzie za to obowiązywała dodatkowa opłata. Dzieje się tak z powodu problemów z zarządzaniem flotą, ponieważ firma będzie musiała pojechać, odebrać i zwrócić samochód do pierwotnej lokalizacji. W tym samym kraju czasami nie ma opłaty za wynajem w jedną stronę, ale w różnych krajach jest całkiem pewne, że taka się pojawi. Jeśli dokonasz rezerwacji online, otrzymasz powiadomienie o opłacie w jedną stronę, która zostanie również wskazana na voucherze po jego otrzymaniu.


  Opłaty lokalne

  Opłata ta jest zwykle stosowana, jeśli odbierasz wynajęty pojazd z jednego z głównych węzłów komunikacyjnych, takich jak lotniska, ważne stacje kolei miejskiej lub główne porty wycieczkowe. W niektórych miejscach, takich jak Wenecja, klient jest zobowiązany do uiszczenia dodatkowej opłaty za parkowanie, ponieważ liczba miejsc parkingowych w Wenecji jest dość ograniczona. Innym ważnym punktem do rozważenia są godziny otwarcia wypożyczalni samochodów. Odebranie lub zwrot samochodu poza standardowymi godzinami pracy pociąga za sobą „opłatę za opóźniony odbiór / zwrot”. Informacje te znajdują się na voucherze. Jeśli dokonujesz rezerwacji przez telefon, pozwól naszym agentom poinformować cię o godzinach pracy dostawcy i ewentualnych opłatach. Zwroty, na które możesz zwrócić uwagę w umowie najmu, które mogą wskazywać na dodatkowe opłaty, to dodatkowa opłata lokalizacyjna, opłaty parkingowe, opłata lotniskowa, opłata poza godzinami pracy, opłata za późny powrót.

  Unikaj lokalnych opłat za wynajem samochodów: Klienci przybywający na lotnisko lub dworzec kolejowy powinni zapłacić dodatkową opłatę za lokalizację ze względu na wygodę odbioru. Jeśli jednak chcesz uniknąć tej opłaty i zapłacić niższą cenę za wynajem, lepiej jest odebrać samochód w centrum miasta niż na lotnisku. Musisz jednak obliczyć różnicę w cenie, ponieważ będzie również obowiązywać koszt za taksówkę lub transport publiczny, aby dostać się do biura firmy wynajmującej samochody. Zapoznaj się z umową wynajmu samochodu i zaplanuj z wyprzedzeniem. Jeśli chodzi o opłatę za opóźniony odbiór / zwrot, biura lotnisk zwykle mają dłuższe godziny pracy. Koniecznie poszukaj takiego, który jest otwarty w momencie przyjazdu. Zaplanuj trochę czasu na bufor w przypadku opóźnienia lotu. Pamiętaj, że wypożyczenie samochodu zostanie anulowane bez możliwości zwrotu pieniędzy, jeśli spóźnisz się na odbiór pojazdu. Jak tylko zauważysz, że się spóźnisz, nawet w przypadku opóźnionego lotu, zadzwoń do nas, abyśmy mogli skontaktować się z wypożyczalnią i zatrzymać samochód dla Ciebie.


  Opłaty graniczne

  Zawsze wymagamy informacji, jeśli zamierzasz pojechać samochodem do kraju innego niż ten, w którym go odbierasz, nawet jeśli zamierzasz zwrócić go do pierwotnej lokalizacji pod koniec okresu wynajmu. W takich przypadkach często - choć nie zawsze - będzie obowiązywać dodatkowa opłata graniczna. Dzieje się tak, ponieważ przejazd przez granicę krajową wymaga dodatkowego ubezpieczenia. Jeśli przejedziesz przez granicę bez tego dodatkowego ubezpieczenia, samochód nie będzie objęty ubezpieczeniem, a prowadzenie pojazdu będzie nielegalne.


  Ubezpieczenie

  Każdy samochód od naszych dostawców posiada obowiązkowe ubezpieczenie obowiązkowe do prowadzenia pojazdu w danym kraju. Klienci muszą jednak pamiętać, że zawsze istnieje udział własny, za który klient ponosi odpowiedzialność w przypadku przypadkowego uszkodzenia pojazdu, i który różni się znacznie w zależności od dostawcy, lokalizacji, grupy samochodów itp. Depozyt zablokowany na karcie kredytowej kierowcy przy wynajmie samochodu zwykle przyjmuje się jako udział własny + paliwo + VAT. Przy biurku wypożyczalni możesz otrzymać dodatkowe ubezpieczenie w celu zmniejszenia udział własnego lub na pokrycie części samochodu nieobjętych pierwotnym ubezpieczeniem (zwykle opony, szyba itp. nie są objęte ubezpieczeniem podstawowym - twój voucher zawiera pełną listę, podobnie jak umowa najmu). Czasami personel przy biurku może być nadgorliwy, próbując sprzedać dodatkowe ubezpieczenie, ale należy pamiętać, że odmowa jego nabycia leży w zakresie twoich uprawnień, jeśli uznasz to za niepotrzebne.


  Opony zimowe

  W wielu krajach opony zimowe są obowiązkowe przez cały rok. Niektórzy dostawcy już uwzględniają opony zimowe w pierwotnej cenie wynajmu, ale niektórzy uważają to za dodatkową opłatę. Zawsze możesz sprawdzić, który przypadek dotyczy Ciebie, sprawdzając sekcję ogólne warunki i opłaty lokalne lub pytając agenta przez telefon.

  Stojak na narty/GPS/foteliki dziecięce

  Wszystkie elementy są płatne na miejscu przy biurku. Czasami ogólne warunki i opłaty lokalne zawierają przybliżony koszt każdego z nich. Chociaż możesz bezpośrednio poinformować biurko, że chcesz wynająć jeden z tych dodatków przy odbiorze samochodu, jeśli poinformujesz nas wcześniej, możemy poprosić o ich zarezerwowanie, zapewniając w ten sposób ich dostępność dla Ciebie.

  W zależności od potrzeb możesz wybierać spośród wielu dodatkowych urządzeń. Najczęściej wypożyczanymi przedmiotami są urządzenia GPS, foteliki dziecięce i podwyższające, a sezonowo bagażniki na narty i łańcuchy śniegowe. Firmy wynajmujące zwykle pobierają za nie opłaty na co dzień, a ich ceny mogą się znacznie różnić. Takie dodatki zawsze stanowią dodatkowy koszt do rozważenia, co podniesie ogólną cenę wynajmu samochodu. Jedynym wyjątkiem jest kiedy są już wliczone w cenę. Zachowaj ostrożność, jeśli zdecydujesz się na nie, ponieważ będziesz ponosić odpowiedzialność za jakiekolwiek uszkodzenie lub utratę tych przedmiotów. Chociaż niektóre z wyżej wymienionych urządzeń są opcjonalne, istnieją pewne elementy, takie jak foteliki dziecięce lub łańcuchy śniegowe, które są obowiązkowe i wymagane przez prawo w niektórych krajach. Aby zaoszczędzić sobie wysoką grzywnę, zalecamy przeprowadzenie badań dotyczących przepisów krajowych dotyczących dodatków do wynajmu. Przeczytaj nasze strony informacyjne lub skontaktuj się ze specjalistami od rezerwacji Auto Europe, aby uzyskać więcej informacji.

  Unikaj opłat za wypożyczenie samochodu: Najlepszym sposobem na zaoszczędzenie na wypożyczeniu samochodu jest pilnowanie specjalnych promocji Auto Europe, takich jak gratis GPS, bezpłatne upgrade wynajmu samochodu, bezpłatni dodatkowi kierowcy itp. Jeśli nie masz nic przeciwko podróżowaniu z dużymi przedmiotami w bagażu, możesz zabrać ze sobą własny GPS i przenośne urządzenia WiFi oraz foteliki dziecięce. To zdecydowanie obniży koszty w punkcie odbioru.


  Ogólne Warunki i Opłaty Lokalne

  Zawsze czytaj sekcję Ogólne Warunki i Opłaty lokalne w naszym systemie rezerwacji, aby uzyskać odpowiednie informacje dotyczące opłat lokalnych. Są one również wskazane na voucherze. Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości i wolisz rozmawiać z prawdziwym człowiekiem niż radzić sobie z zimnymi informacjami ze strony internetowej, zadzwoń na naszą infolinię w dowolnym momencie przed, w trakcie lub po dokonaniu rezerwacji, a nasi wspaniali agenci dołożą wszelkich starań, aby Ci pomóc i udzielić wszystkich potrzebnych informacji.

  Szukaj w blogu