Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  JARMARKI BOŻONARODZENIOWE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Jarmarki bożonarodzeniowe w Europie

  Boże Narodzenie to najlepszy czas, by zwiedzić miasta Europy w zupełnie inny sposób. W okresie adwentu w większości metropoli, ale także małych miast, odbywają się w miesiącach zimowych magiczne jarmarki bożonarodzeniowe. Oprócz kolorowych światełek zdobiących ulice czuć już od listopada zapachy pierników, grzanego wina i cynamonu w większości stolic. Wybierz się i Ty na świąteczny jarmark i poczuj wyjątkową atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Dzięki naszej współpracy z międzynarodowymi i lokalnymi wypożyczalniami samochodów oferujemy samochody do wynajęcia w ponad 24 000 lokalizacjach w 180 krajach. Z nami możesz wypożyczyć samochód nie tylko w Europie, ale także na innych konytnentach. Skorzystaj z wynajmu samochodów i spędź Boże Narodzenie jak w bajce!

  Kopenhaga, Dania

  Ogrody Tivoli
  Celebrowanie świąt Bożego Narodzenia w Ogrodach Tivoli jest tradycją dla wielu mieszakńców Kopenhagi. Głównym punktem jarmarku jest Festiwal Fajerwerków między Wigilią a Nowym Rokiem, wtedy można podziwiać eksplozję kolorowych świateł na niebie.

  Wiedeń, Austria

  Christkindlmarkt
  Przed ratuszem miasta odbywają się liczne atrakcje dla każdego: dzieci mogą wypróbować pieczenia ciasteczek cynamonowych lub zrobić własnoręcznie świece, dorośli natomiast mogą posłuchać śpiewu chóru w każdy weekend. Wstęp jest bezpłatny.

  Praga, Czechy

  Rynek Starego Miasta & Plac Wacława
  Wzdłuż Starego Miasta rozświetlają w tym czasie Pragę tysiące lampeczek. Na Rynku Starego Miasta znajduje się przystrojona choinka i jest ona najważniejszym symbolem okresu świątecznego. Grudzień to najlepszy czas, aby spróbować trdelnik- tradycyjnego słodkiego ciasta z orzechami włoskimi.

  Londyn, Anglia

  Hyde Park
  W słynnym Hyde Park znajduje się fantastyczny jarmark bożonarodzeniowy, gdzie można zakupić wyjątkowe prezenty i delektować się gorącymi napojami. Wstęp na jarmark jest bezpłatny. W parku znajduje się także cyrk, gigantyczny diabelski młyn i największe lodowisko w Londynie. Wypróbuj atrakcje Magical Ice Kingdom!

  Zurych, Szwajcaria

  Jarmark bożonarodzeniowy
  W okresie świątecznym dworzec kolejowy w Zurychu zmienia się w olbrzymi jarmark bożonarodzeniowy z ponad 160 stoiskami. Jest to jeden z największych zadaszonych jarmarków w Europie. Piękna choinka o wysokości 15 metrów ozdobiona jest kryształami Swarowskiego.

  Norymberga, Niemcy

  Christkindlesmarkt
  Znany jako pierwszy jarmark bożonarodzeniowy w Niemczech, Nürberger Christkindlesmarkt, jest jednym z największych w kraju i przyciąga ponad dwa miliony turystów z całego świata. Oprócz tradycyjnych świątecznych zakupów można rozgrzać się kosztując garnuszek grzanego wina (Glühwein) i oryginalą norymberską kiełbaskę (Nürnberger Würstl).

  Rzym, Włochy

  Piazza Navona
  Jest to najbardziej znany jarmark bożonarodzeniowy we Włoszech. W centrum jarmarku znajduje się wróżka Belfana, tj. postać czarownicy, która wg. tradycji włoskiej przynosi dzieciom prezenty w nocy 5 stycznia. Na jarmarku można także kupić lalki Befana.

  Bruksela, Belgia

  Winter Wonders/Plaisirs d'Hiver
  W centrum Brukseli na placu Grand Place znajduje się ponad 250 stoisk. Oprócz jazdy na łyżwach na lodowisku można zobaczyć na jarmarku bajeczne przedstawienia i koncerty muzyczne oraz procesje religijne.

  Strasburg, Francja

  Christkindelmärik
  Ten jarmark bożonarodzeniowy jest najstarszym we Francji i organizowany jest w pobliżu Katedry Strasburskiej od 1570. Przyjemny aromat grzanego wina z przyprawami korzennymi i zapach pysznych ciasteczek alzackich, pieczonych według germańskiej tradycji, zachęca nie tylko łakomczuchów.

  Gotenburg, Szwecja

  Jarmark bożonarodzeniowy w Liseberg
  Największy jarmark bożonarodzeniowy Szwecji odbywa się w parku rozrywki Liseberg i jest doskonałym miejscem dla dorosłych i dzieci, by zrobić świąteczne zakupy i skosztować szwedzkich delikatesów na święta Bożego Narodzenia.

  Jarmarki bożonarodzeniowe w Europie