Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W PRADZE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Pradze w niskich cenach

  Pełna życia i idąca naprzód Praga, w ostatnich latach stała się jednym z najbardziej pożądanych miejsc docelowych w Europie przez podróżników. Ze starymi kościołami, brukowanymi uliczkami, wyłożonymi posągami mostami i imponującymi zamkami na szczytach wzgórz, miasto to nie przestaje zachwycać i przyciąga do siebie wielu turystów ze wszystkich stron świata. Oprócz pięknej 1 000-letniej architektury, historyczna dzielnica (znana jako Staré Mesto) jest szczególnie interesująca ze względu na centralny plac - Staromestské námestí - gdzie pochodzący z 15 wieku Zegar Astronomiczny ukazuje 12 Apostołów maszerujących przed jego tarczą o każdej pełnej godzinie

  Praga jest idealnym miejscem startowym na odkrywanie okolicznych regionów w Czechach, takich jak park narodowy Křivoklátsko, obecnie rezerwat biosfery UNESCO. Dwie godziny jazdy na południe od miasta leży historyczne i czarujące miasto Cesky Krumlov, znane głównie ze średniowiecznego zamku i średniowiecznego rynku. Udając się na wschód od stolicy, dostaniesz się do Kutná Hora, miejsce znane z największej w Europie kopalni srebra, która pomogła powstać licznym budynkom w mieście. Wypożyczalnia samochodów w Pradze dostarczy Ci szybki i łatwy sposób na dostanie się do Czeskiego raju, miejsca o urzekającym naturalnym pięknie, zaledwie godzinę jazdy na północny wschód od Pragi. Sprawdź nasz poradnik z informacjami dorgowymi w Czechach i przygotuj się na wyjazd do Pragi.

  Polecamy ci wynająć samochód przez Auto Europe, aby zapewnić sobie szansę na niezapomniane przeżycia na drodze podczas wycieczki po jednym z najstarszych i najbardziej czarujących krajów w Europie. Możesz wybrać pojazd mini lub ekonomiczny, jeśli planujesz spędzić kilka dni na pełnym zabawy zwiedzaniu wspaniałej stolicy Czech lub możesz zdecydować się na bardziej luksusowy pojazd i wyruszyć na ekscytującą podróż do Strawy, lub na wschód do Brna, drugiego pod względem wielkości miasta w kraju. Jeśli potrzebujesz pomocy podczas rezerwacji i chcesz otrzymać najlepszą stawkę, zadzwoń do naszych nagradzanych specjalistów od wynajmu, pod numer: +48 222 639 537 i rezerwuj już teraz.

  Jaki jest ruch na drogach w Pradze?

  Przemieszczanie się po Pradze jest w miarę łatwe, kiedy już wiesz, dokąd się udajesz. W mieście są dwie obwodnice, wewnętrzna (MO) otaczająca centrum miasta i zewnętrzna (R1)gdzie spotykają się główne drogi i autostrady prowadzące do Pragi. Praga jest połączona z autostradami prowadzącymi w pięciu różnych kierunkach, dzięki czemu odwiedzający mogą z łatwością opuścić miasto i zwiedzać resztę kraju. Południowo-wschodnia autostrada (D1) jest najstarszą i najczęściej używaną w Czechach, oferującą bezpośrednie połączenie z Brnem i Bratysławą w Słowacji. Uważaj, ponieważ w Czechach nie ma tolerancji dla kierowców jadących pod wpływem alkoholu, dlatego nie prowadź nawet gdy spożyłeś niewielką ilość. Pamiętaj też, by zawsze jeździć z zapiętymi pasami i włączonymi światłami. Ograniczenie prędkości w mieście wynosi 50 km/h, a poza granicami miasta wynosi do 90 km/h. Na dwupasmowych drogach ekspresowych limit to 110 km/h, a na autostradach 130 km/h. W centrum Pragi uważaj na liczne drogi jednokierunkowe w Starym mieście i zawsze przepuszczaj autobusy i tramwaje, które mają pierwszeństwo przejazdu.

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym w Pradze?

  Parkowanie na ulicach jest płatne w Pradze, a większość parkometrów wciąż akceptuje monety. Unikaj parkowania samochodu w niebieskich strefach, które są przeznaczone tylko dla mieszkańców. Pomarańczowe strefy oznaczają, że parking dozwolony jest na maksymalnie 2 godziny pomiędzy 8 rano a 18, natomiast w strefach zielonych możesz się zatrzymać na 6 godzin między 8 rano a 18. W innych porach dnia parking jest nielimitowany i nie obowiązują ograniczenia. Zwracaj uwagę na znaki na ulicach, aby nie zaparkować w niedozwolonym miejscu, ponieważ inaczej twój pojazd może zostać odholowany. Płatne i ograniczone strefy parkowania obecnie obowiązują w następujących dzielnicach Pragi: 1, 2, 3 i 7 a dobrą alternatywą do parkowania w centrum miasta, są liczne parkingi Park and Ride znajdujące się na obrzeżach Pragi.

  Lotnisko w Pradze

  Położone na zachód od Pragi, zaledwie kilka kilometrów od centrum miasta, znajduje się lotnisko Václav Havel - nowoczesne, przestrzenne i międzynarodowe, z licznymi usługami i udogodnieniami. Port ten został zbudowany w 1937 roku, aby zastąpić oryginalne lotnisko Kbely, otwarte w 1918. Na obecnym lotnisku loty ze strefy Schengen obsługiwane są na Terminalu 2. Choć nie ma stacji kolejowej, czy metro na lotnisku w Pradze, to znajdziesz tu regularne połączenia autobusowe z dwoma podziemnymi stacjami, a przejazd do centrum miasta zajmuje około 30 minut. Decydując się na wynajem samochodu w Pradze z Auto Europe dostaniesz się na lotnisko korzystając ze zdjazdu 2 na autostradzie R7. Na lotnisku pasażerowie mogą korzystać z licznych sklepów, kawiarni i restauracji, jak Subway, KFC i Burger King, a także dobrze zaupatrzonego supermarketu Billa. Darmowe połączenie z Wi-fi jest dostęne na Terminalach 1 i 2.

  Oficjalna nazwa: Międzynarodowe lotnisko Praga (PRG)
  Adres: Aviatická 2, Praga, Praga 161 00, Czechy
  Telefon: +420 220 111 888
  Strona internetowa: www.prg.aero

  Co robić w Pradze

  Jedna z najlepiej zachowanych stolic na świecie, Praga ma dobrze ugruntowaną pozycję jako turystyczne miejsce docelowe z bogactwem pierwszej klasy muzeów i atrakcji kulturalnych w ofercie. Miasto to obdarzone jest planem wytyczonym ponad tysiąc lat temu, a historyczna dzielnica Pragi jest doskonałym miejscem na poranną kawę i rozkoszowanie się wyjątkową atmosferą. Przed udaniem się na cały dzień zwiedzania z licznymi atrakcjami, sprawdź naszą listę rekomendowanych miejsc do zobaczenia.

  • Zamek w Pradze: Oryginalnie zbudowany w 880 roku, ta wspaniała forteca w Pradze jest najlepiej rozpoznawalnym zabytkiem w mieście i największym starożytnym zamkiem na świecie. Zamek znajduje się w dzielnicy Hradcany, gdzie znajduje się wiele najlepszych atrakcji miasta, jak Katedra Św. Wita, Bazylika Św. Grzegorza, Wieża Prochowa, Stary Pałac Królewski i Złota Ulica. Widoki z zamku są wyjątkowo piękne, rozciągając się na całą panoramę Pragi i dalej poza jej granice.

  • Most Karola: Powstały w roku 1357, Most Karola jest znany z powodu licznych posągów, które poustawiane są na całej jego długości, czyli ponad 600 metrach. Spróbuj odnaleźć wśród nich świętego cesarza rzymskiego Karola IV i Jana Nepomucena, najbardziej czczonego świętego w kraju, którego postać na moście została odsłonięta w 1683. Widoki z mostu są fantastyczne, zwłaszcza kiedy rozświetlany jest nocą, dając piękne okazje na zdjęcie przed gotyckimi bramami, czemu nieliczni odwiedzający mogą się oprzeć!

  • Muzeum Narodowe: Rozprzestrzenione w licznych miejscach Muzeum Narodowe (Národní Muzeum) powstało na początku XIX wieku. Oprócz licznych dzieł związanych z muzyką i sztuką, ogromna kolekcja w muzeum zawiera miliony obiektów dotyczących mineralogii, zoologii, antropologii i archeologii. Podczas wizyty, nie przegap romańskiej wystawy z artefaktami pochodzącymi z 1 i 2 wieku naszej ery, a także rzadkie znaleziska z epoki brązu i wczesnej epoki żelaza.

  • Galeria Narodowa: Galeria Narodowa w Pradze (Národní galerie v Praze) znajduje się w kilku najbardziej uderzających zabytków architektury w centrum miasta. Główna część kolekcji umiejscowiona jest w Pałacu Veletrzní, gdzie znajdziesz kilka wspaniałych dzieł mistrzów, takich jak Monet i Picasso. Kawałek dalej, w Pałacu Sternberg mieści się wiele ważnych dzieł z muzeum, dotyczących sztuki europejskiej z ery klasycyzmu z licznymi dziełami, jakie pozostawili El Greco, Rubens, van Dyck i Rembrandt.

  • Zoo: Oficjalnie otwarte w 1931 Zoo w Pradze jest jedną z najlepszych atrakcji zoologicznych w całej Europie. Znajdziesz tu ponad 4,200 zwierząt będących przedstawicielami ponad 650 różnych gatunków. Oprócz tropikalnej dżungli zamkniętej w budynku, młodzi odwiedzający mogą cieszyć się przejażdżkami na kucykach, mogą pokarmić niektóre zwierzęta i doskonale się wybawić na pełnym przygód placu zabaw w zoo.

  • Katedra Św. Wita: Położona niedaleko zamku katedra Św. Wita, jest największym i najważniejszym kościołem chrześcijańskim w Czechach. Powstała ona w miejscu rzymskiej rotundy zbudowanej w 925 n.e. i mieści w sobie grobowce wielu świętych i czeskich królów.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Pradze

  Wiele z najbardziej interesujących miejsc w Czechach, jest łatwo dostępna, jeśli odbierasz pojazd, jaki dostarczy ci wypożyczalnia samochodów w Pradze. Żadne ze wspaniałych i wartych zobaczenia miejsc, nie jest dalej położone niż 2 czy 3 godziny jazdy od stolicy. Między innymi możesz się dostać do Cesky Krumlov (jednego z najpiękniejszych miast otoczonych murem w Europie) i starożytnych źródeł w Karlovy Vary, uzdrowiska znanego na całym świecie.

  Cesky Krumlov

  Jedno z najlepiej zachowanych europejskich miast otoczonych murem, Cesky Krumlov oddalony jest o dwie godziny jazdy na południe od stolicy Czech. Miejsce to zostało objęte patronatem Światowego Dziedzictwa UNESCO w roku 1992, jego historyczne centrum jest skupione wokół starego zamku, jaki powstał w roku 1240. Stojący nieopodal kościół Św. Wita pochodzi z tego samego przedziału czasowego i mieści w sobie grobowce kilku ważnych czeskich rodzin, takich jak Schwarzenbergowie i Rosenbergowie.

  Kutná Hora

  Położone około 80 kilometrów przyjemnej trasy na wschód od Pragi, znajduje się czarujące miasto Kutná Hora, znane przede wszystkim ze wspaniałej katedry, teraz wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wspaniałe wnętrze katedry ukazuje liczne piękne freski związane z tematyką górnictwa (kopalnia srebra w mieście była jedną z największych w Europie) oraz bardzo rzadki mural z Wizją Św. Ignacego.

  Karlovy Vary

  Znajdujący się 125 kilometrów na wschód od Pragi Karlovy Vary, jest wspaniałym starym miastem znanym ze swoich potężnych gorących źródeł. To święty cesarz rzymski Karol IV jako pierwszy odkrył te źródła w połowie 14 wieku i od tego czasu stały się one popularne aż do dziś. Miasto słynie także z czeskiej produkcji szkła, gdzie tworzone są wazy, popielniczki, świeczniki i inne szklane produkty od 1856 roku.

  Ceský ráj

  Około godziny jazdy na północny wschód od stolicy, leży Czeski raj (Ceský ráj), objęta ochroną strefa z nietypowymi formacjami skalnymi, wzgórzami z piaskowca, naturalnymi mostami i bazalotowymi kolumnami. Odwiedzający, jaki zdecydują się na odkrywanie tych wspaniałych czeskich terenów wiejskich, często napotkają się na wiekowe zamki i inne historyczne budynki rozsiane po całym krajobrazie.

  Klatovy

  Klatovy to miasto jak z pocztówki, położone około 130 kilometrów na południowy zachód od Pragi. Warto jest go odwiedzić ze względu na dobrze zachowaną architekturę, a także Ratusz pochodzący z 16 wieku i wspaniałe białe wieże kościoła Jezuitów z 17 wieku. Dawniej ważne miejsce handlu i kupiectwa, Klatovy znane jest także z katakumb, jakie powstały, by przechowywać ciała księży jezuickich w 17 wieku.

  Jak poruszać się po Pradze

  System transportu publicznego w Radze działa sprawnie w większości miejsc turystycznych, choć niewiele autobusów ma prawo wstępu do historycznych dzielnic miasta, jak, Stare Miasto, Nowe Miasto i Dolne Miasto, aby zredukować zanieczyszczenie powietrza i hałas. Aby dotrzeć do tych części miasta, będziesz musiał skorzystać z miejskiej sieci znacznie bardziej cichych i czystych, elektrycznych tramwai i metra.

  Autobus

  Główna stacja autobusowa połączona jest ze stacją metra Anděl B, dzięki trasie wewnątrz miasta nr 5 Na Knížecí biegnącej wzdłuż zachodniego brzegu rzeki Wełtawa, a znajduje się niedaleko na południe od centrum miasta Pragi. Autobusy zazwyczaj kończą swe trasy na stacji metra lub przystanku autobusowym, aby ułatwić dalszą podróż przez centrum miasta i do innych popularnych miejsc docelowych, jak lotnisko w Pradze.

  Kolej

  Główna stacja kolejowa w Pradze to Praha hlavní nádraží, która znajduje się niedaleko placu Wacława (Metro: Hlavní nádraží linia C). Kolejna ważna stacja, położona jest zaraz za granicami centrum miasta przy Nádraží Praha-Holešovice (Metro: Nádraží Holešovice też linia C).

  Metro

  Piąta pod względem ruchu sieć podziemna w Europie znajduje się w Pradze. Dobrze ugruntowana sieć metro w mieście składa się z trzech linii - A, B i C - obsługujących ponad 60 stacji. Metro obsługiwane jest przez firmę transportu miejskiego w Pradze (ROPID) która łączy się z siecią autobusów i tramwai, a także przy stacjach znajdują się popularne parkingi Park and Ride na obrzeżach centrum miasta, dzięki czemu odwiedzający stolicę Czech mogą z łatwością się po niej przemieszczać. Podróż z jednego końca Pragi na drugi może potrwać około 30 do 45 minut, z oczekiwaniem na połączenie nie większym niż 10 minut w dzień (nocą i w weekend jest to około 20 minut). Obecnie nie ma stacji metra na lotnisku w Pradze, dlatego przylatując, musisz zdecydować się na wynajem samochodu lub podróż autobusem.

  Tramwaj

  W mieście znajduje się ponad 20 linii tramwajowych oznaczonych 1 lub 2 cyfrowymi numerami i jest to jedna z najbardziej rozległych sieci w Europie. System tramwajowy w Pradze obsługuje wszystkie strefy w centrum miasta i rozciąga się w znaczny sposób na obrzeża. Najpopularniejsza trasa dla turystów jest linią numer 9, prowadzącą z placu Wacława do Teatru Narodowego, przejeżdżając przez rzekę, oraz liniami numer 22 i 23, które biegną od Teatru Narodowego wzdłuż rzeki do zamku w Pradze.

  Przydatne linki

  Przewodnik Turystyczny