Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  FLOTA SŁOWACJA

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Flota samochodów na wynajem w Słowacji

  Pełna historycznych skarbów, klejnotów kulturowych i sugestywnych uzdrowisk, status Słowacji jako jednego z najmłodszych państw w Europie podsycił jej obecny rozwój i obecnie jest na liście najbardziej ekscytujących miejsc turystycznych na kontynencie. Ten skromny mały kraj otoczony Austrią, Polską, Ukrainą, Węgrami i Republiką Czeską, pełen dziedzictwa i tradycji, składa się z szeregu nisko położonych pasm górskich otoczonych zachodnimi krańcami Karpat. Często pomijana przez turystów odwiedzających Europę Środkową, Słowacja jest bogata w naturalne atrakcje i obdarzona obfitością jezior, rzek i strumieni. Szczyt Krahule w pobliżu Bańskiej Bystrzycy w centrum kraju, o wysokości 1062 m n.p.m., jest uważany za geograficzne serce Europy, z pobliskim kamieniem oficjalnie zaznaczającym to miejsce. Słowacja oferuje wiele atrakcji przez cały rok, z sezonami wiosennymi i jesiennymi na wycieczki, wspinaczki górskie, przejażdżki rowerowe, eksplorację jaskiń i obserwowanie ptaków, a zima to idealny czas na narciarstwo i snowboard. Położona ok. 60 km od Wiednia, stolica kraju, Bratysława, jest dogodnie usytuowana na zachodnim krańcu kraju, co czyni ją idealnym miejscem do wynajmu samochodów na Słowacji i odkrywania wschodniej Europy. To urocze starożytne miasto z pięknie zachowanym Starym Miastem jest tak samo popularne dzięki zamkom, pałacom i kościołom jak jego tętniącemu wigorem nocnemu życiu. Pomimo niewielkich rozmiarów Słowacja wykazuje silne kontrasty regionalne i bliskie związki ze swoimi większymi sąsiadami, ze wschodem i wykazuje wiele pokrewieństw z sąsiednią Ukrainą. Miłośnicy przyrody będą zachwyceni, wiedząc, że kraj ten stanowi naturalne siedlisko dla trzech najrzadszych zwierząt w Europie - rysia, wilka i niedźwiedzia brunatnego - z dużą liczbą zwierząt na szczęście wciąż wędrujących po górach i lasach.

  Dlaczego warto wybrać klasę Economy w Słowacji

  Kategoria EconomyOd historycznych budynków Starego Miasta po ponadczasowe piękno zamków, Bratysława jest miastem głęboko zakorzenionym w przeszłości, z jedną innowacyjną stopą stanowczo w przyszłości. Szczycąca się doskonałą lokalizacją obok majestatycznego Dunaju, jej najważniejsze atrakcje turystyczne obejmują katedrę św. Marcina oryginalnie wybudowaną w 1311 roku i będącą centralnym punktem miasta, a także Zamek w Bratysławie, dawniej służący jako siedziba królewska. Jako starożytne miasto, wiele ulic w Bratysławie jest starych i wąskich, dlatego polecamy małe samochody z Auto Europe, w szczególności nasze samochody kategorii mini i economy, przeznaczone odpowiednio dla dwóch do czterech osób z bagażem.
  Popularne wypożyczane modele economy: Hyundai I10, Ford Fiesta, Opel Corsa, Nissan Micra, Skoda Citigo i wiele innych.

  Dlaczego warto wybrać klasę Średnią w Słowacji

  Kategoria ŚredniaBratysława jest prężnie rozwijającym się centrum kulturalnym z ponad 65 wyspecjalizowanymi muzeami i galeriami, od słowackiej sztuki współczesnej po najlepsze zbiory przedstawiające bogatą i zamożną przeszłość stolicy. Słowacka Galeria Narodowa mieści ponad 60 000 dzieł sztuki narodowej i międzynarodowej, a Muzeum Miejskie w Bratysławie prezentuje lokalną historię dzięki szerokiej gamie wystaw i innych wydarzeń kulturalnych. Znajdujące się na półwyspie nad Dunajem Muzeum Sztuki Danubiana Meulensteen to kolejna z atrakcji miasta, w których można podziwiać wspaniałą kolekcję dzieł sztuki, nowoczesną architekturę i narodowe skarby. Aby jak najlepiej wykorzystać wynajem samochodów w Bratysławie, proponujemy jeden z samochodów kompaktowych lub średniej kategorii z Auto Europe, które mają dużo miejsca i wysoki poziom komfortu.
  Popularne wypożyczane modele średnie: Opel Astra, Toyota Auris, Hyundai 140, Ford Mondeo, Mazda 6, Ford Focus, VW Golf i wiele innych.

  Dlaczego warto wybrać klasę Rodzinną w Słowacji

  Kategoria RodzinnaŚwietna koncentracja najbardziej urokliwych zabytkowych miast na Słowacji znajduje się w pięknym regionie Spiszu, położonym u podnóża Tatr, w centrum kraju. Z widokiem na miasto Spišské Podhradie, główną atrakcją dla turystów jest Zamek Spiski, jedna z największych fortyfikacji w Europie. Podróż na zachód prowadzi do Vlkolínec, niezwykle nienaruszonej osady z 45 budynkami o tradycyjnych cechach środkowoeuropejskiej wioski, co czyni ją jedną z najbardziej kompletnych grup tradycyjnych domów z bali w kraju. Aby odwiedzić okolice Spiš i Vlkolínec w stylu i wygodzie, najlepiej wybrać jeden z samochodów kategorii rodzinnej z Auto Europe, które są przeznaczone dla pięciu osób podróżujących z maksymalnie trzema walizkami, w zależności od ich wielkości.
  Popularne wypożyczane modele rodzinne: Opel Insignia, Renault Fluence, VW Passat, Skoda Octavia, Toyota Avensis i wiele innych.

  Dlaczego warto wybrać klasę Luksusową/Cabrio w Słowacji

  Kategoria LuksusowaNa przestrzeni wieków stare średniowieczne centrum górnicze Bańska Szczawnica wyrosło na piękne miasto z renesansowymi pałacami, XVI-wiecznymi kościołami, eleganckimi placami i zamkami. Dziś jego centrum miasta majestatycznie wtapia się w otaczający krajobraz, który zawiera istotne relikty działalności górniczej i metalurgicznej z przeszłości. Na wschód od Bańskiej Szczawnicy znajduje się jedna z największych atrakcji Słowacji, 712 jaskiń Krasu Aggtelek i Krasu Słowackiego, prezentujących niezwykle rzadkie połączenie efektów klimatycznych tropikalnych i lodowcowych, przedstawiających historię geologiczną regionu formującego się przez dziesiątki milionów lat. Nie ma lepszego sposobu na odwiedzanie miejsc tak pięknych, jak w jednym z niesamowitych samochodów luksusowych lub kabrioletów z Auto Europe, najlepszych maszyn do jazdy!
  Popularne wypożyczane modele luksusowe lub cabrio: BMW 5 Series, Jeep Grand Cherokee, Mercedes E Class, BMW 7 Series, Ford Edge, Audi A6 i wiele innych.

  Dlaczego warto wybrać klasę SUV lub Van w Słowacji

  Kategoria SUVZnaczna część słowackiego życia wciąż odbywa się na wsi, gdzie obfitują dobrze zachowane miasteczka i wsie, w tym Bardejov, mały, ale wyjątkowo kompletny przykład ufortyfikowanego średniowiecznego miasta, które jest bardzo typowe dla lokalnego regionu. Wśród innych niezwykłych cech miasta znajduje się także niewielka dzielnica żydowska wokół pięknej XVIII-wiecznej synagogi. Po Bardejowie należy jechać na południe do uroczego średniowiecznego miasta Koszyce w pobliżu granicy z Węgrami, słynącego z gotyckich kościołów i dużej centralnej katedry. Tego rodzaju ekscytująca podróż drogowa zasługuje na pojazd, który sprosta wymaganiom, a mianowicie jeden z ekskluzywnych SUV-ów z Auto Europe, lub dla większych grup podróżujących razem po Słowacji, proponujemy jeden z naszych samochodów typu van z miejscem dla 7 do 12 osób, które są nowoczesne i bardzo przestronne.
  Popularne wypożyczane modele SUV lub van: Nissan Qashqai, Volvo XC90, Renault Captur, Suzuki Jimny 4x4, Opel Vivaro, Ford Tourneo, VW T5 i wiele innych.
  Kraina bajecznych zamków, głębokich jaskiń, gorących źródeł, fascynującej architektury ludowej i średniowiecznych miast i wiosek. Słowacja oferuje sporą ilość atrakcji jako wszechstronne miejsce turystyczne - w samym sercu Europy. Otoczony przez kilka różnych krajów i bardzo blisko Wiednia, Budapesztu i wielu innych interesujących miast, jest idealnym miejscem na wynajęcie samochodu z Auto Europe i wyruszenie w drogę na tydzień lub dwa. Od najstarszych i największych kopalni opalu na świecie na wzgórzach Slanské po magiczne wody Podhájska uważane za bardziej lecznicze niż Morze Martwe, Słowacja jest krajem pełnym niespodzianek na każdym kroku. Mamy nadzieję, że ten przewodnik po flotach zawiera wszystkie informacje potrzebne do wynajmu samochodu na Słowacji, niezależnie od tego, czy jest to mały, wszechstronny samochód do zwiedzania miasta w Bratysławie, czy stylowy SUV na dłuższą podróż po kraju. W rzeczywistości rezerwacja wynajmu samochodu na Słowacji nie może być prostsza - wystarczy odwiedzić główną stronę internetową Auto Europe i dokonać rezerwacji w trzech bardzo prostych krokach. Nasi specjaliści od rezerwacji są dostępni na tel. +48 222 639 537 przez siedem dni w tygodniu, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące procesu rezerwacji. Miłej podróży!