Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  PRZEPISY DROGOWE AUSTRIA

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Informacje drogowe Austria

  Stan sieci drogowej w Austrii jest bardzo dobry. Autostrady oznaczone są literą "A" drogi ekspresowe literą "S". Jadąc autostradą w Austrii zobaczysz widoki Alp i poruszasz się wzdłuż Dunaju, jednej z najpiękniejszych tras w Europie. Austria jest często krajem tranzytowym, w szczególności dla tych, którzy podróżują na południe Europy. Dlatego ważne jest, by dobrze się przygotować przed podróżą, aby uniknąć niemiłych niespodzianek, bowiem w Austrii nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego karane jest wysokimi mandatami.

  Warunki i wymogi wynajmu
  Większość wypożyczalni samochodów w Austrii dopuszcza minimalny wiek kierowcy 18 lat. (Wymogi co do wieku mogą się różnić w zależności od kategorii samochodu). Ponadto kierowca powinien posiadać ważne prawo jazdy od minimum 1 roku. Kierowcy poniżej 25 lat ponoszą często opłatę młodego kierowcy. Wszyscy pasażerowie wraz z kierowcą powinni zapiąć pasy bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Dzieci do 14 roku życia powinny podróżować w foteliku tj. z podstawką. Ponadto samochód powinien być wyposażony obowiązkowo w apteczkę, trójkąt ostrzegawczy, kamizelkę odblaskową w razie wyjścia z samochodu na wszystkich drogach.

  Ograniczenie prędkości
  W Austrii obowiązuje następujące ograniczenie prędkości:

  • 50 km/h w terenie zabudowanym
  • 100 km/h na drogach ekspresowych
  • 130 km/h na autostradach

  Przepisy ruchu drogowego
  W Austrii obowiązuje ruch prawostronny.

  Paliwo
  Stacje benzynowe w Austrii otwarte są zwykle w godzinach od 08:00 - 20:00. Niektóre stacje w większych miastach otwarte są 24 godziny dobę.

  Opłaty
  Każdy samochód poruszający się na autostradzie w Austrii powinien być wyposażony w winietę, którą należy przykleić w widocznym miejscu na przedniej szybie samochodu. Winiety można kupić na stacjach benzynowych lub w pobliżu granicy państwa.

  Parkowanie
  Obszary przeznaczone do krótkiego parkowania oznaczone są strefą koloru niebieskiego (blaue Zone). W niektórych miastach np. w Wiedniu należy wykupić kwit parkingowy (Parkschein) dostępny w automatach, kioskach lub stacjach benzynowych. Kwity te oznaczone są różnymi kolorami w zależnoćci od długości czasu parkowania.

  Ubezpieczenie

  W zależności od kraju, w którym odbywa się wynajem samochodu mogą różnić się warunki wynajmu i ubezpieczenia. Generalnie w cenie Auto Europe wliczone jest ubezpieczenie w razie pożaru oraz ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Dodatkowo każda oferta wynajmu auta w Austrii zawiera ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w razie kolizji lub kradzieży samochodu. Szczegółowe informacje dotyczące ubezpieczenia znajdziesz na voucherze.

  Ograniczenia

  Ogólnie podróż do krajów Europy Zachodniej jest dozwolona. W niektórych przypadkach mogą wystąpić ograniczenia dotyczące podróży samochodem poza granicę państwa, dotyczy to na przykład samochodów luksusowych. W razie podróży do krajów Europy Wschodniej, upewnij się, czy wjazd wypożyczonym samochodem jest dozwolony.

  Podróż do innych krajów
  W przypadku podróży samochodem do krajów Europy Wschodniej skontaktuj się z nami pod numerem infolinii 222 639 537.

  Wynajem samochodów w jedną stronę
  Wynajem samochodu w jedną stronę na terenie Austrii jest możliwy. W tym przypadku mogą wystąpić dodatkowe opłaty i ograniczenia co do minimalnego okresu wynajmu. Międzynarodowy wynajem samochodu w jedną stronę, jeśli jest możliwy, to tylko za dodatkową opłatą.