Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA LOTNISKU W WIEDNIU

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Wiedniu

  Kiedy odbierzesz swój pojazd, jaki dostarczy Ci wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Wiedniu, możesz od razu ruszać w drogę i odkrywać piękno Austrii w swoim własnym tempie, czasie i według własnego planu. Wiedeń jako stolica Austrii jest doskonałym miejscem, od którego można zacząć zwiedzanie kraju. Jeśli masz już za sobą wszystkie kulturalne atrakcje Wiednia, rozważ wycieczkę samochodem w austriackie Alpy, gdzie możesz zwiedzać jeziora polodowcowe i podziwiać doliny jak z pocztówki pokryte kwiatami i inne wspaniałe krajobrazy.

  Jako pośrednik wynajmu samochodów z ponad 60-letnim doświadczeniem w branży, Auto Europe ma silne więzi partnerskie i pozytywne relacje z różnymi wypożyczalniami samochodów na całym świecie. Dzięki temu możemy zagwarantować naszym klientom szeroką flotę pojazdów z różnych kategorii i ponad 8,000 miejsc docelowych do wyboru na świecie. Nasza firma zapewnia doskonałą obsługę i najlepsze oferty do skorzystania podczas rezerwacji. Zobacz, co jeszcze możesz z nami zyskać! Zarezerwuj idealny samochód na wyjazd do Wiednia na naszej stronie internetowej w trzech prostych krokach lub zadzwoń do nas na numer +48 222 639 537.

  Informacje o lotnisku

  Międzynarodowe lotnisko w Wiedniu służy jako węzeł komunikacyjny dla linii Austriackich i ich linii zastępczych Tyrolean Airways. Port jest na tyle rozbudowany, że może obsługiwać samoloty, takie jak Boeing 747, a co za tym idzie, oprócz obsługiwania lotów w Europie, lotnisko oferuje też połączenia z Północną Ameryką, Azją i Północną Afryką. W 2013 roku lotnisko obsłużyło ponad 22 miliony pasażerów.

  Oficjalna nazwa: Port Lotniczy Wiedeń- Schwechat. Po niemiecku: Flughafen Wien-Schwechat (VIE)
  Adres: Wien-Flughafen, 1300 Schwechat, Austria
  Telefon: +39 091-7020273
  Linie lotnicze dostępne na lotnisku: Wiele linii lotniczych łączy lotnisko w Wiedniu z innymi miejscami docelowymi w Europie. Łącznie obsługiwanych jest tu około 40 linii, w tym Austrian Airlines, United i Lufthansa.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku w Wiedniu

  Jeśli interesuje Cię wynajem samochodów na lotnisku w Wiedniu z Auto Europe, to warto jest upewnić się, gdzie dokładnie znajduje się stanowisko dostawcy. Informacje te zawsze zawarte są na voucherze. Na lotnisku w Wiedniu znajduje się kilka wypożyczalni samochodów. Aby ułatwić ich znalezienie, wszystkie znajdują się na poziomie 0 przy wielopoziomowym parkingu P4. Centrum dla dostawców samochodów jest łatwo dostępne dzięki podziemnemu tunelowi, którym można szybko przejść z terminala lotniskowego.

  Europcar na lotnisku Wiedeń Europcar na lotnisku Wiedeń
  Port lotniczy Wiedeń-Schwechat,
  Schwechat, Austria 1300

  +43-1-7007-32812/ +43-1-866-16-10
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 7:00 – 23:30
  Avis na lotnisku Wiedeń Avis na lotnisku Wiedeń
  Port lotniczy Wiedeń-Schwechat,
  Schwechat, Austria 1300

  +43-1-7007-32700
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 7:00 - 23:30
  Hertz na lotnisku Wiedeń Hertz na lotnisku Wiedeń
  Port lotniczy Wiedeń-Schwechat,
  Schwechat, Austria 1300

  +43 170 073 2661/ +43 17 9532
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 7:00 - 23:30

  Terminale

  Wszyscy pasażerowie, którzy przylatują do Austrii na lotnisko w Wiedniu, mogą być pewni, że otrzymają tutaj usługi na światowym poziomie. Imponująca hala przylotów mieści w sobie ponad 100 stanowisk do odprawy na wygody podróżujących. Lotnisko dodatkowo jest kompaktowe i wszędzie bez problemu można dojść. Bramki znajdują się w niewielkiej odległości od terminala. Łącznie w porcie jest 5 bramek oznaczonych B, C, D, F oraz G, umieszczonych na trzech poziomach. Bramki położone wyżej są wyposażone w rękawy lotnicze. Pomimo ograniczonych rozmiarów, w porcie są wszystkie podstawowe usługi i więcej.

  Usługi na lotnisku

  Lotnisko w Wiedniu jest nowoczesne i ma wiele dostępnych usług, które są zaprojektowane, tak aby spotkać oczekiwania turystów. Dla podróżujących dostępny jest między innymi darmowy bezprzewodowy Internet na całym terenie lotniska. Znajdziesz tutaj też stacje do naładowania sprzętów elektronicznych. Gniazdka dostępne są na każdej hali oraz przy wszystkich bramkach i strefie odlotów. Każdy podróżujący może też się spodziewać wielu różnych opcji kulinarnych (23 restauracje, w tym tradycyjna wiedeńska kawiarnia) oraz sklepów (ponad 80). Podczas pobytu na lotniku można zakupić produkty wolnocłowe, od znanych międzynarodowych marek, technologiczne sprzęty, odzież i austriackie pamiątki. Liczne banki oraz kantory wymiany walut można znaleźć na terenie całego lotniska. Oprócz tego na lotnisku znajduje się hotel z 500 pokojami podzielonymi na trzy kategorie, z których można wybierać: standardowe, biznesowe i luksusowe. Pokoje są dźwiękoszczelne i są wyposażone w najnowsze technologiczne rozwiązania. W hotelu są też sale konferencyjne i inne udogodnienia. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę lotniska lub udaj się do centrum informacji turystycznej, w porcie są dwa dostępne biurka.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko w Wiedniu

  Jeśli jedziesz pojazdem odebranym z wypożyczalni samochodów na lotnisku w Wiedniu w kierunku na centrum Wiednia, najprostsza trasa jest przez A4. Lotnisko jest też połączone z miastem trasą B9. Oprócz samochodem możesz do Wiednia dostać się transportem publicznym. Pociągi miejskie z lotniska (CAT) codziennie kursują do centrum, a trasa zajmuje im około 16 minut. Regionalna kolej (S-Bahn) S7 łączą Wiedeń z lotniskiem i są ekonomiczną alternatywą dla podróżników. S7 jedzie około 24 minuty z lotniska do miasta. Linia autobusowa z lotniska oferuje darmowe połączenia przez całą dobę, a droga zajmuje około 20 minut. Sprawdź naszą stronę z informacjami drogowymi, aby dowiedzieć się więcej o zasadach drogowych w Austrii i uzyskać przydatne wskazówki.

  Porady parkingowe

  W centrum Wiednia większość parkingów jest płatna. Należy też zwracać uwagę na dodatkowe wymagania w zależności od miejsca parkingowego. W większości miejsc obowiązują opłaty od poniedziałku do niedzieli pomiędzy 9 rano a 22. Parkowanie na ulicy jest dozwolone maksymalnie do dwóch godzin. W Stadthallen obowiązują opłaty od 18 wieczorem do 23 poza miesiącami od czerwca do sierpnia. W kioskach (Trafiken), biurach wiedeńskiego systemu transportowego, na większości stacji benzynowych oraz stacjach kolejowych można wykupić vouchery na parkingi krótko postojowe (Parkscheins). Parkingi publiczne (nazywane Parkhaus lub Parkgarage) są dostępne w całym Wiedniu, jednak taka opcja może trochę kosztować. O wiele tańszy wybór to parking typu Park and Ride, jakie dostępne są na wielu podziemnych stacjach w strefach wokół miasta. Czasem mogą się pojawić okazje na zniżki, jeśli wykupi się bilet parkingowy w połączeniu na transport publiczny.

  Przydatne linki

  Lotnisko Wiedeń