Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W ZEA

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów w ZEA z Auto Europe

  Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj pełen starożytnego naturalnego piękna oraz nowoczesnych rozwiązań. W ZEA znajdziesz bogate i różnorodne krajobrazy, które z łatwością możesz odkrywać pojazdem, jaki dostarczy Ci wypożyczalnia samochodów w ZEA. Wynajem samochodów to doskonały wybór, dzięki któremu z łatwością możesz odkrywać ten rejon w swoim własnym tempie i według swojego planu. Rezerwując wybrany pojazd z Auto Europe, nie tylko otrzymasz gwarantowaną najniższą cenę wynajmu oraz najlepszą obsługę klienta, ale też największy wybór samochodów, aby wybrać idealny, dopasowany do Twoich potrzeb wakacyjnych. Dla dodatkowej wygody i większej elastyczności, z nami możesz wybrać odbiór pojazdu w kilku lokalizacjach na lotniskach. Skontaktuj się z naszymi nagradzanymi agentami od rezerwacji pod numerem +48 222 639 537, aby zarezerwować samochód już teraz, lub jeśli wolisz, skorzystaj z wyszukiwarki powyżej i zarezerwuj online w trzech prostych krokach. W Auto Europe wierzymy, że nie ma nic ważniejszego niż Ty - nasz klient. Chcesz poznać opinie o wypożyczalni samochodów w ZEA? Odwiedź naszą stronę i sprawdź recenzje klientów Auto Europe.

  Jakie są najważniejsze przepisy drogowe w ZEA?

  Prosimy zwracać szczególną uwagę na ważne przepisy obowiązujące na drogach w ZEA podczas jazdy wynajętym samochodem:

  • Samochody w ZEA jeżdżą po prawej stronie drogi i wyprzedzają za pomocą lewego lub środkowego pasa ruchu.

  • Stosowanie pasów bezpieczeństwa jest obowiązkowe dla kierowcy i dla wszystkich pasażerów.

  • Korzystanie z telefonu podczas jazdy jest niedozwolone. Wyjątkiem są zestawy głośnomówiące.

  • Zawsze miej przy sobie prawo jazdy oraz dokumenty z wypożyczalni.

  • Postaraj się jeździć jak najostrożniej, ponieważ wypadki zdarzają się tu dość często, a kierowcy mają agresywny styl jazdy.

  • Prowadzenie pod wpływem jest tu uznawane za przestępstwo.

  • W razie wypadku zarówno kierowca, jak i pasażerowie są sprawdzani pod kątem spożycia alkoholu.

  • Uważaj na mowę ciała podczas jazdy! Obraźliwe gesty i wulgarny język mogą skutkować w wysoką grzywną, a nawet pobytem w więzieniu.

  • Możesz zostać rutynowo zatrzymany przez policjantów bez mundurów i jadących nieoznakowanym samochodem.

  Ważne zasady dotyczące tankowania

  Stacje benzynowe są zazwyczaj otwarte od godziny 8:00 do 22:00, choć w większych miastach i przy autostradach znajdziesz i takie, które są czynne całodobowo. Ceny za paliwo są dość przystępne w porównaniu do standardów na Zachodzie.

  Zawsze możesz sprawdzić, jaka polityka paliwowa dotyczy danego samochodu w naszym systemie rezerwacji. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, sprawdź też nasz poradnik opcji tankowania.

  Co robić w ZEA

  W Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest wiele rzeczy do zrobienia i mnóstwo miejsc do zobaczenia. Wypożyczalnia samochodów w ZEA da Ci największą swobodę, aby zwiedzać ten niesamowity kraj i poznawać jego bogatą historię oraz zachwycać się różnorodnością widoczną tu na wielu poziomach. Od starożytnych żywych marketów z górami przypraw, po zaawansowane technologicznie wieżowce i centra handlowe Dubaju. Epicentrum biznesowe w ZEA oferuje odwiedzającym szansę na doświadczenie czarujące piękno starego świata w otoczeniu najnowocześniejszych udogodnień. W tym rejonie możesz też przejść się po Gold Souk, znanym na całym świecie markecie, przepełnionym stoiskami ze złotem, platyną i diamentami, gdzie możesz się potargować o cenę, odpowiadającą Twojemu budżetowi. Dla tych, co nie mają lęku wysokości, zachęcamy do odwiedzenia najwyższego budynku na świecie oraz nowoczesny diament w koronie ZEA: wieżowiec Burj Khalifa.

  Wycieczki objazdowe samochodem wynajętym w ZEA

  Jeśli szukasz alternatywy dla ruchliwego Dubaju, zdecyduj się na wynajem samochodów w ZEA i wybierz się w trasę, która zajmie Ci najwyżej 90 minut do majestatycznego Abu Dhabi. Miasto to jest uznawane za jedno z najbogatszych na świecie. W Abu Dhabi znajdziesz piękną, egzotyczną oazę, oferującą wyrafinowaną osobowość oraz spokojniejsze tempo, dla podróżnych chcących odkryć jest liczne skarby. Co więcej, oprócz tych znaczących metropolii, ZEA jest dobrze znane ze spektakularnych, dramatycznych i rozległych pustyń oraz kilometrowych, majestatycznych i nietkniętych plaż. Gdziekolwiek się zdecydujesz podróżować po ZEA, zauważysz, że autostrady przy większych miastach są nowoczesne i dobrze utrzymane, z łatwymi do zrozumienia znakami, a wszystko to znacznie ułatwia zwiedzanie zagranicznym podróżnikom. Kiedy masz tyle do zobaczenia i zrobienia, rezerwacja samochodu z Auto Europe znacznie ułatwi Ci planowanie i zwiedzanie, tak, aby wyjazd do ZEA był Twoją przygodą życia.

  Jaki jest wymagany wiek, aby wypożyczyć samochód w ZEA?

  Aby prowadzić samochód w ZEA, musisz mieć ważne prawo jazdy z kraju Twojego zamieszkania. Zazwyczaj wymagany wiek to 25 lat, aby wypożyczyć samochód w Zjednoczonych Emiratach, choć czasem są robione wyjątki dla kierowców do 21 roku życia, jeśli zdecydują się wykupić dodatkowe ubezpieczenie.

  Jakie są opłaty drogowe, gdy wypożyczam samochód w ZEA?

  Jedynie w Dubaju znajdują się opłaty drogowe, które obecne są po to, aby zredukować natężenie ruchu w gęsto zamieszkanych rejonach (nie dla zwiększenia przychodów). Jeśli zamierzasz prowadzić samochód w takim rejonie, system opłat jest prosty w użyciu, zamiast gotówką, zapłać opłaconą kartą (Salik Tags), jaką możesz zakupić w jednym z kiosków w mieście.

  Krótko o historii

  Pierwsze osady ludzkie pojawiły się na tych ziemiach około 125,000 lat przed naszą erą, ze śladami odkrytymi w Mleiha, Sharjah. Rejon ten rozwiną się znacznie zwłaszcza w epoce brązu, kiedy rozwinęła się tu kultura handlu pomiędzy poszczególnymi rejonami. W okresie znanym jako Wadi Suq oraz trzy żelazne wieki, zaczęły się pojawiać tu początki nomadyzmu oraz lepiej rozporządzana gospodarka wodna, dzięki czemu ludzie mogli zamieszkiwać tereny przybrzeżne oraz te w głębi lądu. Era Islamistów w ZEA zaczęła się wraz z wydaleniem Sasan oraz następującą po tym bitwą pod Dibba. Długa historia Zjednoczonych Emiratów i ich rozwijającego się handlu doprowadziła do powstania Julfar, znanego obecnie jako Ras Al Khaimah, czyli największego centrum handlowego i morskiego w tym rejonie. Przewaga morska Emiratów w Zatoce Perskiej spowodowała wiele konfliktów z siłami europejskimi, takimi jak królestwo Portugalskie czy królestwo Brytyjskie.

  Jaka jest waluta w ZEA?

  Lokalna waluta w ZEA to dirham (AED), gdzie w gotówce możesz otrzymać banknot o wartości 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500, oraz 1,000. Monety dirham występują też w wartościach po 25 w 50 monetach fils (100 fils = 1 dirham). Tak jak można by się tego spodziewać, znajdziesz kantory wymiany walut na lotniskach oraz w centrach handlowych. Pamiętaj też, że choć większość kart kredytowych jest akceptowanych, to przewalutowanie może Cię czasem sporo kosztować.

  Jaka jest strefa czasowa w ZEA?

  Zjednoczone Emiraty są 2 godziny przed Polską, ze zmianą czasową występującą w miesiącach letnich. W ZEA zegary przestawiają się o godzinę do tyłu od ostatniej niedzieli w marcu do ostatniej niedzieli w październiku.

  Jakie są najbardziej przydatne zwroty po arabsku?

  Podczas gdy arabski jest oficjalnym językiem w ZEA, zarówno angielski, hindi, urdu i perski często są tu rozumiane i słyszane. Poniżej znajdziesz kilka przydatnych zwrotów po arabsku, które mogą Ci się przydać podczas wycieczki do Emiratów:

  Dziękuję - shukran
  Proszę bardzo - 'ahlan wa sahlan
  Poproszę - rajaa'n
  Tak - 'ajal./ naxam
  Nie - kalla./laa
  Przepraszam - xafvan
  Nie rozumiem - la 'afham
  Nie mówię po Arabsku - 'anaa la 'atakallam al-xarabiyya
  Czy mówisz po angielsku? - hal tatakallam 'inglizi?
  Proszę mów powoli - rajaa'an takallam bi bit'
  Czy możesz powtórzyć - 'axid, min faDlak
  Jak się masz? - kayfa Haaluka? (m.)/ kayfa Haaluki? (ż.)

  Elektryczność - czy potrzebuję adapter w ZEA?

  Elektryczność w Zjednoczonych Emiratach wynosi 220 woltów, 50 Hz. Jeśli Twoje urządzenie nie akceptuje takiego systemu, możesz zakupić odpowiedni adapter, kwadratowy z trzema bolcami, aby korzystać z urządzeń podczas podróży.

  Czy potrzebna jest wiza, aby podróżować do ZEA?

  Polscy obywatele mogą przebywać na terenie Zjednoczonych Emiratów maksymalnie do 90 dni bez konieczności wyrabiania wizy, jeżeli udajesz się tam w celach turystycznych. Wymagane jest natomiast, aby Twój paszport był ważny przez co najmniej sześć miesięcy od czasu Twojego wjazdu na teren ZEA. W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących wizy należy skontaktować się z emirackim urzędem imigracyjnym.

  Polska utrzymuje stosunki dyplomatyczne ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i ma swoją ambasadę w Abu Dhabi.

  Ambasada polska w Abu Dhabi
  Skrzyżowanie Delma i Karamah (13 i 14),
  P.O. Box 2334, Abu Dhabi
  Email: abudhabi.amb.sekretariat@msz.gov.pl
  Telefon: +971 0 24465200

  Przydatne linki

  Informacje turystyczne