Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA LOTNISKU PRAGA

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku Praga

  Praga znajduje się wysoko na liście popularnych europejskich miejsc docelowych, z powodu wyjątkowego miejskiego wyglądu z gotycką architekturą i czarującymi średniowiecznymi dzielnicami. Czule nazwane Miastem Stu Iglic, jego Stare Miasto nie zostało prawie zmienione od ponad tysiąca lat, zwłaszcza zostawiając wąskie brukowane uliczki stłoczone wokół Zamka w Pradze, największego, starożytnego i ufortyfikowanego kompleksu na świecie. Turyści przybywają do miasta, aby podziwiać zegar astronomiczny na ratuszu (po raz pierwszy zainstalowany w 1410 i działający do dziś) przed udaniem się na spacer po słynnym moście Karola z 14 wieku, by zrobić sobie zdjęcie z licznymi posągami po obu jego stronach. Praga popularna jest też dzięki Katedrze Św. Wita, gdzie znajdują się katakumby czeskich królów i świętych cesarzy rzymskich.

  Z ponad 65-letnim doświadczeniem w międzynarodowej branży wynajmu samochodów, Auto Europe to najlepsza firma, jaka może Ci zagwarantować najniższe stawki od wypożyczalni samochodów na lotnisku w Pradze i w innych kluczowych miejscach docelowych w Czechach. Współpracujemy ze wszystkimi najbardziej prestiżowymi wypożyczalniami, takimi jak Hertz, Avis, Europcar, Budget, Sixt i z wieloma innymi lokalnymi dostawcami. Dzięki temu możemy oferować naszym nowym i powracającym klientom największy wybór pojazdów w najniższych cenach dostępnych na rynku. Wynajmując tanio samochód na lotnisku w Pradze, możesz doświadczyć wspaniałych wycieczek objazdowych po Czechach, ciesząc się naturalnym pięknem tego wspaniałego kraju, odwiedzając przy okazji Brno lub Ostrawę po drodze. Jeśli masz jakiekolwiek pytania związane z rezerwacją, skontaktuj się z naszymi specjalistami pod numerem +48 222 639 537, którzy z przyjemnością Ci pomogą.

  Informacje o lotnisku

  Ponad 60 linii lotniczych łączy lotnisko w Pradze z ponad 140 popularnymi miejscami docelowymi na całym świecie, co sprawia, że jest to jedno z największych pod względem ruchu pasażerskiego lotnisko w Europie. Terminale 1 i 2 używane są do krajowych i międzynarodowych lotów, podczas gdy Terminal 3 zarezerwowany jest dla prywatnych odrzutowców i innych specjalnych usług lotniczych. Położone blisko centrum miasta, lotnisko Václav Havel posiada wszystkie udogodnienia, jakich można by się spodziewać po nowoczesnym lotnisku, w tym stanowiska informacji turystycznej, restauracje, bary, kawiarnie i szeroki zakres czeskich i międzynarodowych sklepów. Pasażerowie mogą zakupić dobra wolnocłowe, przed rozpoczęciem lotu, w tym tradycyjne czeskie piwo, wino, lokalnie wyrabianą biżuterię, zegarki i markowe ubrania.

  Lotnisko Praga (PRG)
  Oficjalna nazwa: Międyznarodowe Lotnisko Praga
  Adres: Aviatická 2, Praga 161 00, Czechy
  Linie lotnicze operujące na lotnisku Praga: Wciąż rosnąca linii lotniczych dostępnych na lotnisku w Pradze obecnie obejmuje: Aegean Airlines, Aer Lingus, Aeroflot, Air France, Austrian Airlines, British Airways, Brussels Airlines, Czech Airlines, easyJet, El Al, Emirates, Eurowings, Finnair, Iberia, Jet2.com, KLM, Korean Air, Lufthansa, Ryanair, Scandinavian Airlines, Smartwings, TAP Air Portugal, Transavia, Turkish Airlines, Vueling i Wizz Air.
  Telefon: +420 220 111 888

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku Praga

  Niejedna wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Pradze ma swoje stanowisko w hali przylotów, jednak główny punkt odbioru pojazdów znajduje się na parterze parkingu C, zaraz na wprost budynku terminalowego. Nie ma jednak potrzeby, aby korzystać z autobusu wahadłowego podczas odbioru samochodu, ponieważ odległość do hali przylotów jest niewielka i łatwa do pokonania pieszo. Z recepcji wypożyczalni do punktu odbioru jest zaledwie 70 metrów. Pamiętaj o zabraniu wszystkich ważnych dokumentów, aby cały proces odbył się szybko i bezproblemowo.

  Avis na lotnisku Praga Avis na lotnisku Praga
  Aviaticka 1092/8,
  Praga, Czechy 100 00
  +420 235 362 420
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 08:00 - 22:00
  Hertz na lotnisku Praga Hertz na lotnisku Praga
  Aviaticka 10,
  Praga, Czechy 161 00
  +420 225 345 000
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 08:00 - 22:00
  Sixt na lotnisku Praga Sixt na lotnisku Praga
  Aviaticka 1 PARKING C,
  Praga, Czechy 160 08
  +420 222 324 995
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 08:00 - 22:00
  Europcar na lotnisku Praga Europcar na lotnisku Praga
  Aviaticka 10,
  Praga, Czechy 161 00
  +420 235 364 531
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 08:00 - 22:00

  Terminale

  Na lotnisku w Pradze znajdują się trzy główne terminale (1, 2 i 3). Terminale 1 i 2 obsługują zarówno loty krajowe, jak i międzynarodowe, podczas gdy Terminal 3 przeznaczony jest dla lotów czarterowych, cargo i prywatnych odrzutowców. Hale przylotów i odlotów na Terminalach 1 i 2 są położone zaraz naprzeciwko siebie, dzięki czemu poruszanie się po terminalu jest znacznie prostsze dla pasażerów przylatujących i odlatujących z lotniska Václav Havel. Wszystkie loty z krajów ze strefy Schengen przybywają na Terminal 2, a inne loty (w tym loty z Wielkiej Brytanii) obsługiwane są na Terminalu 1.

  Usługi na lotnisku

  Zakres usług na lotnisku w Pradze jest szeroki i będzie nadal poszerzany, dzięki postępującym pracom renowacyjnym lotniska. Wiele barów i kawiarni można znaleźć na molo A i molo B na Terminalu 1, w niewielkiej odległości od centrum imigracji. Popularna strefa jadalniana na Terminalu 1 pomiędzy halą przylotów i odlotów dostarcza apetycznych wyborów ciepłych posiłków i przekąsek przez cały dzień. Terminal 2, podobnie oferuje duży wybór jadalni i sklepów dla podróżnych razem z automatami do sprzedaży kwiatów, budkami do robienia zdjęć, apteką, centrum relaksacji i strefą ładowania urządzeń mobilnych. Na lotnisku jest też poczta, dogodnie położona między Terminalem 1 i 2, a także taras widokowy, gdzie pasażerowie mogą podziwiać samoloty przylatujące i odlatujące z lotniska, w oczekiwaniu na swój lot.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko Praga

  Pasażerowie przyjeżdżający lub odjeżdżający z lotniska w Pradze powinni skorzystać z autostrady R7 i podążać za znakami prowadzącymi na odpowiedni terminal (niebieskie prowadzą na Terminal 1, a czerwone na Terminal 2). Najszybszy i najłatwiejszy sposób na dostanie się na lotnisko to skorzystanie z transportu publicznego, jak autobusu 119 (Nádraží Veleslavín – Terminal 1/Terminal 2), który łączy się z linią metra lub autobusu 100 (Zličín – Terminal 1/Terminal 2), który łączy się z linią metra B, a obydwa połączenia oferują dogodny i łatwy dostęp na stację kolejową w Pradze (Praha hlavní nádraží).

  Porady parkingowe

  Jeśli decydujesz się na wynajem samochodu na lotnisku w Pradze i chcesz tylko szybko zostawić pasażerów lub odebrać ich z lotniska w Pradze, najlepiej jest skorzystać z parkingu P1 Express i P2 Express, które znajdują się zaraz przed halą odlotów na obydwu terminalach (pierwsze 15 minut postoju jest darmowe). Parkingi PB Economy i PC Comfort znajdują się przy budynkach terminalowych i oferują parking krótkopostojowy, podczas gdy główny parking AeroParking oferuje opcję postoju długoterminową na lotnisku Václav Havel.

  Parkując na ulicach w Pradze, pamiętaj, że postój jest płatny. W mieście znajdują się różne strefy parkowania, niebieska strefa przeznaczona jest wyłącznie dla mieszkańców, pomarańczowa oznacza parking dozwolony na maksymalnie 2 godziny pomiędzy 8 rano a 18, a zielona parking dozwolony na 6 godzin między 8 rano a 18. W innych porach dnia parking jest nielimitowany i nie obowiązują ograniczenia. Zawsze uważaj na znaki i unikaj parkowania w niedozwolonych miejscach, by uniknąć odholowania. Płatne dzielnice w Pradze to 1, 2, 3 i 7.

  Przydatne linki

  Strona internetowa lotniska