Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W PODGORICY

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Podgoricy z Auto Europe

  Wykorzystaj w pełni swój pobyt w Podgoricy, wybierając wynajem samochodów. Odkrywaj historyczne miejsca w tej wspaniałej starożytnej metropolii lub wybierz się poza granice miasta nad jezioro Skadar, lub w Alpy Dynarskie. Odwiedź stare tureckie miasto, Most Milenijny i różne kościoły i świątynie podczas zwiedzania w ciągu dnia, a później skorzystaj z nocnego życia. Wypożyczalnia samochodów w Podgoricy pozwoli Ci podróżować wzdłuż wybrzeża Adriatyku. Wybierz się na wycieczkę do Budvy lub Dubrownika w Chorwacji i ciesz się wakacjami w swoim własnym stylu.

  Podgorica to miasto dla tych, co szukają czegoś nowego, ponieważ jest stosunkowo nieodkrytym miastem. Większość turystów zawsze udaje się do ośrodków nabrzeżnych, a tu możesz odkryć prawdziwą naturę Czarnogóry. Stolica kraju wypełniona jest zapachem grilla, ćwierkaniem ptaków, a ulice wyłożone są drzewami.

  Auto Europe pomoże Ci zaplanować wspaniałą wycieczkę do Podgoricy, jak tylko będziesz tego potrzebować. Jeśli szukasz konkurencyjnych stawek i najlepszych usług, wynajmij samochód w Podgoricy na naszej stronie i zaoszczędź podczas wyjazdu. Zawsze staramy się sprostać twoim oczekiwaniom z oddziałem dopasowania cen i doskonałym poziomem usług, aby upewnić się, że będziesz zadowolony z wynajmu samochodu przez naszą stronę lub telefonicznie z naszymi agentami. Skontaktuj się z nami, by dokonać rezerwacji, lub jeśli masz jakieś pytania, po podanym numerem: +48 222 639 537. Sprawdź też opinie o wypożyczalni samochodów w Podgoricy i poznaj doświadczenia klientów Auto Europe.

  Jaki jest ruch na drogach w Podgoricy?

  Jazda po Czarnogórze – z piękną zatoką Kotor otoczoną górami – jest niezapomnianym przeżyciem. Poruszanie się po Podgoricy, podobnie jak w innych częściach kraju, jest proste, bezpieczne i przyjemne, co sprawia, że Czarnogóra jest jednym z najlepszych krajów bałkańskich na wycieczki objazdowe. Większość autostrad została odnowionych po roku 2000. Drogi w porównaniu do innych krajów w regionie, są w bardzo dobrze utrzymane. Ograniczenie prędkości w mieście wynosi 50 km/h, a na autostradach 80 km/h. Uważaj, ponieważ ograniczenia prędkości mogą się nagle zmienić, na przykład z 80 km do 30 km w niektórych miejscach. Na kilku górskich drogach nie ma oświetlenia, dlatego lepiej jest ich unikać nocą. W mieście jednak nie ma z tym problemu, choć znajdziesz tu kilka wąskich dróg i uliczek.

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym w Podgoricy?

  Decydując się na wynajem samochodu w Podgoricy, zapewnisz sobie wolność na poruszanie się po mieście i zwiedzanie jego okolic kiedy i jaki Ci się podoba. Z parkowaniem jednak nie jest już tak łatwo. Latem w szczególności trudno będzie znaleźć wolne miejsce na ulicy w Kotor czy w Budvie. Podgorica, ponieważ jest mniej popularnym miastem, nie spotyka się z takim natężeniem ruchu, co nie oznacza, że z łatwością znajdziesz tu miejsca parkingowe. W ciągu dnia zwłaszcza jest to problemem, jednak jeśli już znajdziesz miejsce parkingowe, w większości przypadków będzie ono darmowe. Do zaparkowania możesz też wybrać miejsca przy hotelu, lub parkingi miejskie. Ogólna zasada głosi, że możesz zatrzymać się wszędzie tam, gdzie nie złamiesz przepisów i gdzie nie ma znaku wskazującego na płatny parking. Płatne parkingi występują w dwóch formach: parkingi z barierkami z oznaczonym wjazdem i miejsca parkingowe na ulicach, ze znakiem drogowym wskazującym na płatny parking i z automatem niedaleko na chodniku.

  Lotnisko w Podgoricy

  Lotnisko w Podgoricy to międzynarodowy port lotniczy obsługujący czarnogórską stolicę Podgoricę i cały okoliczny region. Jest to jedno z dwóch międzynarodowych lotnisk w Czarnogórze, a drugim jest lotnisko w miejscowości Tivat. Lotnisko w Podgoricy znajduje się około 11 km na południe od centrum miasta na Równinie Zeta, jednej z nielicznych równin w kraju, idealnej, by pomieścić duże lotnisko. Port ten znany jest przez miejscowych, jako lotnisko Golubovci, ponieważ znajduje się w granicach miasta Golubovci.

  Oficjalna nazwa: Lotnisko Podgorica (TGD)
  Adres: 969X+43V, Golubovci, Czarnogóra
  Strona internetowa: montenegroairports.com
  Telefon: +382 20 444 244

  Co robić w Podgoricy

  Wypożyczalnia samochodów w Podgoricy ułatwi Ci zwiedzanie i odkrywanie. Jedno z największych miejsc zbiorowych w mieście jest plac Trg Republike, znajdujący się w centrum. Znajdziesz tu szeroki zakres restauracji i sklepów, do wyboru w zależności od preferencji. Na placu znajdziesz też jedne z najlepszych barów i klubów nocnych. Z placu możesz też przejść nad brzeg rzeki Ribnica, wzdłuż której znajdziesz też wiele parków, a cała okolica warta jest odwiedzenia. W Podgoricy jest wiele wspaniałych miejsc do zobaczenia, a poniżej znajdziesz naszą listę, do zainspirowania się na podróż.

  • Park Njegošev: Wybierz się wczesnym rankiem do Parku Njegošev, żeby podziwiać wspaniałą rzekę Moraca. Ten piękny, pełen spokoju park znajduje się na skrzyżowaniu trzech rzek w Podgoricy, przez co jest idealnym miejscem startowym do rozpoczęcia zwiedzania miasta. Wybierz się na spacer między drzewami, aż dotrzesz do kawiarni ukrytej w środku parku, często odwiedzanej przez mieszkańców lubiących mocną kawę. Zatrzymaj się tu na chwilę, by zyskać energię potrzebną do zwiedzania reszty miasta i okolicy.

  • Lokalne jedzenie: Burek to wspaniała przekąska popularna zwłaszcza w Turcji i na Bałkanach. Jest to rodzaj chrupiącego ciasta, podobnego do ciasta francuskiego, zazwyczaj z nadzieniem ze szpinakiem, serem lub mięsem. Burek to świetny lekki posiłek, lub przekąska w ciągu dnia o każdej porze. W Podgoricy znajdziesz mnóstwo świetnych piekarni, marketów i stoisk, gdzie znajdziesz nie tylko burki, ale też wiele wspaniałych lokalnych wyrobów i świeżych owoców i warzyw. Szczególnie miej oko na lokalne markety, gdzie wiele przysmaków jest własnej roboty, albo z własnych farm i hodowli.

  • Rzeka Ribnica: Rzeka Ribnica łagodnie otacza północną część starego miasta w Podgoricy. Warto jest się przejść na spacer po Parku Forest Gorica, największym parku w mieście, aby dojść nad brzeg rzeki Ribnica, wyłożony drzewami. Następnie przejdź po królewskiego parku, wypełnionego ptasim trelem, zanim udasz się pod posąg Króla Nikola. Idąc dalej wzdłuż rzeki, dotrzesz do jednego z najpiękniejszych miejsc w Podgoricy – Starego Mostu nad rzeką Ribnica. Ten starożytny rzymski most przekracza rzekę przy w miejscu łączenia z większą rzeką Moraca. Spotkanie dwóch rzek i starożytny, kamienny most sprawiają, ze miejsce to wygląda magicznie.

  • Wieża zegarowa: Wysoka wieża zegarowa w mieście stoi dumnie do dziś, pomimo bombardowania, które niemal zrównało Podgoricę z ziemią podczas Drugiej Wojny Światowej. Jest to jedna z nielicznych pozostałości po Imperium Ottomańskim, dlatego daje ciekawy kontrast w stosunku do otaczającej jej nowoczesnej architektury miasta. Wieża wysoka jest na 16 metrów i jest doskonałym punktem orientacyjnym, ponieważ dobrze ją widać niemal z każdego miejsca w mieście. Ten ikonowy pomnik jest oddaniem hołdu w stronę architektury islamskiej. Wieża znajduje się w samym środku pełnego życia starego miasta. Nie zwracaj jednak uwagi na tarczę zegarową, ponieważ nie zawsze ukazywany czas pokrywa się z rzeczywistym, a to dlatego, że wieża ma ponad 300 lat!

  • Katedra Zmartwychwstania Chrystusa: Katedra Zmartwychwstania Chrystusa jest serbską ortodoksyjną katedrą, którą budowano przez ponad 20 lat. Jest to wyjątkowy budynek na zewnątrz i wewnątrz. Wieże i wyższe poziomy katedry są z misternie rzeźbionego marmuru, parter przypomina bardziej starożytne mury obronne miasta. Wewnątrz budynek jest jeszcze bardziej intrygujący, każda powierzchnia jest ozdobiona kolorowymi, prowokacyjnymi obrazami, jak obraz ukazujący Karola Marksa płonącego w piekle!

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Podgoricy

  Wybierz się na czarnogórskie tereny wiejskie samochodem wynajętym w Podgoricy. Na zachód miasta znajdziesz jezioro Skadar i park narodowy o tej samej nazwie. Znajdziesz tu około 500 gatunków ptaków, mieszkających na polach, w lasach i górach otaczających ten spory zbiornik świeżej wody. Znajdziesz tu też świetne szlaki na wędrówki i wycieczki rowerowe, które prowadzą przez cały park. Z Podgoricy możesz też udać się do innych miast w kraju i nad wybrzeże Adriatyku, na relaksujący dzień na plaży.

  Jezioro Skadar

  Według legendy jezioro Skadar w kształcie delfina powstało z łez wróżki, co jest magicznym opisem, pasującym idealnie do czarującego uroku tego miejsca. Jezioro jest częścią parku narodowego, który tętni życiem, z niesamowitą dziką przyrodą i wspaniałymi widokami. Jezioro znajduje się około 25 km na południe od Podgoricy i jest dobrze połączone z centrum miasta autostradą. Szybko dostaniesz się tu wynajętym samochodem, a na miejscu możesz cieszyć się urokliwą przyrodą, możesz wybrać się na obiad i spróbować lokalnych przysmaków i owoców morza, by wrócić do Podgoricy jeszcze przed zachodem słońca.

  Klasztor Ostrog

  Klasztor Ostrog jest jednym z najbardziej szanowanych obiektów religijnych na Bałkanach i jedną z największych atrakcji w Czarnogórze. Ten 17-wieczny klasztor podzielony jest na część górną i dolną zabudowę, ale tylko górna dostarcza atrakcji. Łamiący zasady grawitacji klasztor powstał na klifie nad morzem, nad równiną Bjelopavlići. Aby w pełni wykorzystać swoją wycieczkę do klasztoru Ostrog, zaparkuj w dolnej części klasztoru i wybierz się ścieżką leśną do górnej zabudowy. Górna część klasztoru ma dwa kościoły, a w jednym z nich znajdują się relikwie Św. Bazylego. Widoki na równinę i rzekę Zeta z pewnością Cię tu zachwycą.

  Park Narodowy Biogradska Gora

  Wycieczka do kanionu Morača z Podgoricy do Parku Narodowego Biogradska Gora zapewni CI niesamowite widoki po drodze. Podążaj wzdłuż rozszerzającego się kanionu przez góry, którym Czarnogóra zawdzięcza swoją nazwę, aż przedostaniesz się do tej pięknej puszczy. Biogradska Gora to jeden z nielicznych zachowanych dziewiczych lasów, jakie można jeszcze spotkać w Europie. Wybierz się na spacer wokół jeziora lub skorzystaj z tras do wędrówek.

  Budva

  Błyszcząca, pełna życia Riwiera w Budvie jest doskonałym miejscem docelowym na wycieczkę jednodniową z Podgoricy. Najlepsze widoki zobaczysz jadąc piękną trasą przez jezioro Skadar, a następnie wzdłuż wybrzeża. Po drodze zatrzymaj się w ładnym śródziemnomorskim miasteczku Petrovac, odwiedź Sveti Stefan i spaceruj po lesie Miločer, a następnie jedź dalej wzdłuż wybrzeża, aż dotrzesz do Budvy. Stare miasto w Budvie ma ponad 2,000-letnią historię i jest popularnym miejscem docelowym wśród turystów. Zwiedzaj stare miasto i promenadę przy nabrzeżu, prowadzącą do plaży Mogren. Dzień możesz zakończyć wspaniałym posiłkiem w jednej z licznych doskonałych restauracji w Budvie.

  Jak poruszać się po Podgoricy

  Sieć transportu publicznego w Podgoricy składa się z 11 miejskich i 16 podmiejskich linii autobusowych. Transport publiczny zarządzany jest przez firmę Gradski sabraćaj PG. Znajdziesz tu regularne połączenia autobusowe z centrum i nieco mniej częste na obrzeżach. Na przystankach znajdziesz rozkłady jazdy. W Podgoricy możesz też skorzystać z usług oferowanych przez taksówki. Główna stacja autobusowa znajduje się niedaleko stacji kolejowej w Podgoricy. Podgorica oferuje dogodne połączenia z innymi miastami w Czarnogórze, jak Budva, Cetinje, Herceg Novi i Niksic. Autobusy odjeżdżają średnio co 10 do 25 minut.

  Przydatne linki

  Przewodnik turystyczny