Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  WYNAJEM SAMOCHODÓW STACJA PODGORICA

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na stacji kolejowej Podgorica

  Wypożyczalnia samochodów na stacji Podgorica zapewni Ci idealny sposób na rozpoczęcie zwiedzania stolicy Czarnogóry i nie tylko. Stacja kolejowa w Podgoricy powstała w roku 1927 niedaleko wieży zegarowej Stara Varoš w starym mieście, niecały kilometr od obecnej stacji, jaka funkcjonuje w mieście. Po Drugiej Wojnie Światowej oryginalny budynek został zniszczony, a obecna stacja z czasem była odnawiana, aż osiągnęła obecny wygląd i pojemność. W Podgoricy jest to jedyna stacja kolejowa, która obecnie służy jako ważny węzeł komunikacyjny dla kolei czarnogórskich. Kolej Belgrade–Bar zbiega się z linią do Nikšić i linią do Shkodër na stacji w Podgoricy. Stacja w stolicy jest stacją przelotową, czyli znajduje się na głównej trasie prowadzącej z północy na południe kraju.

  Od niemal 70 lat Auto Europe oferuje najlepsze stawki na wynajem, w połączeniu z szerokim wyborem pojazdów i doskonałą obsługą klienta. Dzięki naszym silnym relacjom z najlepszymi światowymi, lokalnymi i krajowymi wypożyczalniami, z nami masz możliwość wyboru najbardziej dogodnej lokalizacji odbioru pojazdu w Podgoricy i całej Czarnogórze. Na naszej stronie możesz porównywać stawki i wypożyczalnie, aby wybrać idealny pojazd na wakacje. Dokonaj rezerwacji z nami już teraz online lub skontaktuj się z naszymi specjalistami z Auto Europe, dzwoniąc pod numer +48 222 639 537. Sprawdź opinie o wypożyczalni samochodów w Podgoricy i poznaj doświadczenia klientów Auto Europe.

  Informacje o stacji

  Wynajem samochodu na stacji kolejowej Podgorica, ułatwi Ci odkrywanie tego pięknego miasta i stolicy kraju w swoim własnym tempie, bez ograniczeń. Czasem warto jest jednak skorzystać z usług kolejowych, by dostać się w wybrane miejsce docelowe w Czarnogórze. Budynek stacji oryginalnie nie miał być na stałe stacją dla pasażerów, lecz centrum administracyjnym do kontroli systemu kolei czarnogórskiej. Terminal pasażerski miał być osobnym budynkiem, który miał powstać później. Pasażerowie mają do dyspozycji trzy tory kolejowe, dostępne z peronu przylegającego do terminala pasażerskiego. Jeden peron funkcjonuje osobno i można się na niego dostać dzięki przejściu dla pieszych pomiędzy dwoma peronami. Strefa dalej położona za stacją służy jako torowisko, będące największym w kraju, a dostępne są na nim liczne usługi.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na stacji Podgorica

  Przyjeżdżając do Podgoricy na stację kolejową po odbiór samochodu, sprawdź dokładnie, gdzie znajduje się twój dostawca na voucherze, jaki otrzymasz od Auto Europe. Kilka wypożyczalni ma swoje biura na terenie stacji kolejowej lub w niewielkiej odległości od niej. Przed przyjazdem, upewnij się, że masz wszystkie wymagane dokumenty, by zapewnić sobie sprawny przebieg odbioru pojazdu. Jeśli nie jesteś czegoś pewien lub masz problem z rezerwacją, skontaktuj się z naszym zespołem rezerwacyjnym, a jeden z naszych agentów chętnie Ci pomoże i przeprowadzi przez proces rezerwacyjny.

  Sixt na stacji Podgorica Sixt na stacji Podgorica
  1 Trg Golootočkih Žrtava,
  Podgorica, Czarnogóra 81000

  +38267645205
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 08:00 - 16:00
  Sb 08:00 - 12:00
  Hertz na stacji Podgorica Hertz na stacji Podgorica
  114 Oktobarske Revolucije,
  Podgorica, Czarnogóra 81000

  +38220253909
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 09:00 - 17:00

  Usługi na stacji

  Terminal pasażerski według planów miał być osobnym budynkiem na stacji, jednak ten, który funkcjonuje obecnie pozostał do dziś, od kiedy stacja była odbudowywana po zakończeniu wojny. Stacja była dodatkowo remontowana i ulepszana do lat 70 XX wieku. Na miejscu znajduje się poczekalnia dla pasażerów, możesz też udać się do restauracji, jeśli musisz długo czekać na połączenie. Na stacji możesz kupić bilety w kasach i w automatach. Możesz też skorzystać ze sklepów dostępnych na stacji, a dostępnych jest też więcej usług i udogodnień dla podróżnika, choć stacja nie jest największą, czy najnowocześniejszą w kraju. W razie potrzeby możesz też skorzystać z usług banku lub z apteki na stacji w Podgoricy.

  Jak się dostać na i opuścić stację kolejową w Podgoricy

  Wypożyczalnia samochodów na stacji kolejowej Podgorica jest doskonałym rozwiązaniem, ponieważ stacja ta znajduje się niemal w samym centrum miasta. Kolej Podgorica - Bar jest najważniejszą częścią systemu kolejowego w Czarnogórze. Lokalne pociągi obsługują różne miasta w kraju. W 10 minut można się dostać ze stacji do centrum miasta piechotą. Ze stacji w Podgoricy odjeżdżają też pociągi do sąsiedniej Serbii. W kraju natomiast możesz się przedostać koleją do miast takich, jak: Bijelo Polje, Kolasin i Bar. Ze stacji nie ma bezpośredniego połączenia na lotnisko w Podgoricy, jednak samochodem dostaniesz się tam w zaledwie 15 minut.

  Porady parkingowe

  Na stacji kolejowej Podgorica znajduje się parking, gdzie możesz się zatrzymać także podczas zwiedzania miasta. Oprócz tego koło stacji znajdują się garaże i parkingi publiczne, jak parking przy ulicy Oktobarske Revolucije, oraz Bratstva i Jedinstva. W Podgoricy znajdziesz kilka opcji parkingowych w różnych częściach miasta. Parkowanie w stolicy będzie oczywiście wyzwaniem, ale nie niemożliwe. W całym mieście znajdują się garaże i parkingi, a dozwolone jest też parkowanie na ulicach, tak długo, jak nie łamie się żadnych przepisów prawnych. Radzimy zawsze zaparkować poza samym centrum, ponieważ w starym mieście rzadko kiedy znajdziesz wolne miejsca, zwłaszcza że uliczki są tu wąskie, a pojazdów wiele.

  Przydatne linki

  Strona internetowa stacji