Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA LOTNISKU W ZURYCHU

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Zurychu

  Wybierając odpowiedni pojazd, jaki oferuje wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Zurychu, zapewniasz sobie odpowiedni sposób na zwiedzanie tego spektakularnego kraju w swoim własnym tempie. Zurych jest finansowym motorem napędowym Szwajcarii, oferując podróżnym dużo więcej niż tylko bankowy savoir-faire. Wybierz się na wycieczkę przez miasto i odwiedź liczne muzea, katedry i parki, które razem tworzą centrum kulturalne Szwajcarii. Kiedy skończysz już zwiedzać Zurych, możesz udać się autostradą na odkrywanie Bazylei, miasta znanego z teatru i przemysłu, a po drodze upewnij się, że zatrzymasz się też w pomniejszych pięknych alpejskich wioskach.

  Dzięki innowacyjnej wyszukiwarce Auto Europe możesz porównywać dostawców, pojazdy i ich oferty. Co więcej, z naszym wieloletnim doświadczeniem możesz mieć pewność, że otrzymasz najlepszy możliwy serwis oraz wsparcie przed, w trakcie i po wynajmie samochodu. Skontaktuj się z naszym wielokrotnie nagradzanym zespołem specjalistów od rezerwacji, jeśli potrzebujesz pomocy podczas dokonywania rezerwacji, lub masz kilka pytań związanych z wynajmem. Wybieraj spośród licznych dostępnych lokalizacji i kategorii pojazdów, aby zapewnić sobie udany początek wakacji i wspaniały pobyt w Zurychu. Zapewnij sobie dodatkowy spokój i sprawdź opinie o wypożyczalni samochodów w Zurychu i dowiedz się więcej o usługach Auto Europe.

  Informacje o lotnisku

  Lotnisko w Zurychu jest dogodnie zlokalizowane około 13 kilometrów na północ od Zurychu. Port ten jest największym międzynarodowym lotniskiem w Szwajcarii także pod względem ruchu pasażerskiego. Lotnisko w Zurychu jest głównym węzłem komunikacyjnym dla linii lotniczych Swiss International, a w porcie operuje jeszcze ponad 180 innych firm, które mają swoją bazę na lotnisku. Port lotniczy obsługuje ponad 22 miliony pasażerów rocznie.

  Lotnisko Zurych (ZRH)
  Oficjalna nazwa: Międzynarodowy Port Lotniczy w Zurychu
  Adres: 8058 Zurych Airport, Szwajcaria
  Telefon: +41 (0) 848 19 20 20
  Linie lotnicze operujące na lotnisku: Lotnisko obsługuje wiele linii lotniczych z połączeniami na całym świecie, w tym Aer Lingus, Air Canada, Emirates, Lufthansa, American Airlines, i Air France.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku w Zurychu

  Niemal każda wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Zurychu ma swoje stanowisko dogodnie ulokowane na poziomie pierwszym w centrum lotniska. Centrum wypożyczalni samochodów na lotnisku w Zurychu jest otwarte codziennie od godziny 6 rano do 23:30. Przed odbiorem samochodu upewnij się, że przeczytałeś dokładnie warunki zamieszczone na voucherze, na którym znajduje się też dokładna lokalizacja Twojego dostawcy.

  Avis na lotnisku Zurych Avis na lotnisku Zurych
  Parking 3, Flughafen,
  Zurych, Szwajcaria, 8060
  +41 44 800 77 33
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 08:00 - 18:00
  Europcar na lotnisku Zurych Europcar na lotnisku Zurych
  Flughafenstrasse,
  Kloten, Szwajcaria, 8058
  +41 43 255 56 56
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 08:00 - 16:00
  Budget na lotnisku Zurych Budget na lotnisku Zurych
  Flughafen,
  Zurych, Szwajcaria, 8060
  +41 44 800 77 33
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 08:00 - 16:00
  Hertz na lotnisku Zurych Hertz na lotnisku Zurych
  Flughafenstrasse 3,
  Zurych, Szwajcaria, 8060
  +41 43 816 32 55
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 06:30 - 23:30

  Terminale

  Na lotnisku w Zurychu znajdują się trzy stanowiska odprawy i cztery terminale (A, B, D i E). Terminal A jest przeznaczony wyłącznie dla lotów europejskich, podczas gdy Terminal B przeznaczony jest dla lotów z Europy i spoza. Terminal E, na którym obsługiwane są loty spoza Europy, położony jest w odległości od głównych terminali i można się do niego dostać korzystając z usług przewozowych Sky Metro. Oprócz terminali i stanowisk odprawy, kompleks terminali mieści w sobie galerię handlową, stację kolejową, parkingi, a także terminale autobusowe i tramwajowe.

  Usługi na lotnisku

  Zakupy

  Jak można się tego spodziewać, Lotnisko Zurych oferuje podróżnym doskonałą strefę ze sklepami zarówno detalicznymi, jak i wolnocłowymi do wyboru. Lotniskowa galeria handlowa znajduje się na poziomie powyżej stanowiska odprawy nr 3. Od godziny 6 do 10 otwarte są sklepy spożywcze, oprócz tego dostępne są sklepy z gazetami, księgarnie, apteki, sklepy elektroniczne i oczywiście odzieżowe. Jeśli Cię to interesuje, możesz udać się do jednego ze sklepów wolnocłowych, gdzie znajdziesz marki międzynarodowe i szwajcarskie.

  Jedzenie

  Lotnisko oferuje jedne z największych opcji jadalnianych w Szwajcarii, na tyle bogate, aby zaspokoić wszelkie gusta, nawet najbardziej wybrednych. Oprócz opcji tradycyjnych i lokalnych dań liczne miejsca oferują międzynarodowe przysmaki, jak tradycyjny angielski pub znajdujący się w tej strefie.

  Banki i kantory

  Po przylocie do Zurychu znajdziesz liczne opcje usług finansowych dostępnych zaraz po opuszczeniu samolotu. UBS i Credit Suisse oferują podróżnym wszechstronne usługi bankowe na lotnisku Zurych, także wymianę walut. Oprócz tego liczne bankomaty można znaleźć na terenie całego lotniska.

  Rozrywka

  Jeśli podróżujesz z dziećmi, które potrzebują trochę ruchu, lotnisko Zurych oferuje specjalną strefę zabaw w strefie odlotów na terminalach A i E. Strefy dla dzieci są pełne życia, dobrze oświetlone z licznym personelem wykwalifikowanych, troskliwych i wielojęzycznych pracowników oferujących zabawy dla dzieci w różnym wieku. Jeśli podróżujesz z małym dzieckiem, lotnisko oferuje specjalne pomieszczenia do przewijania, z miejscem na drzemkę czy karmienie, bez dodatkowych opłat. Dorośli, którzy chcieliby zażyć nieco ruchu podczas oczekiwania na lot, mogą skorzystać ze sprzętu sportowego do wynajęcia: możesz wypożyczyć rower lub rolki, żeby wypróbować specjalne trasy otaczające lotnisko.

  Sypialnie

  Jeśli chcesz się na chwilę położyć i odpocząć, wygodne pokoje z łóżkiem pojedynczym, podwójnym lub z kilkoma łóżkami, są dostępne w hotelu lotniskowym przy bramkach B/D.

  Punkty informacyjne

  Na terenie lotniska znajdują się liczne punkty informacyjne, stworzone po to, aby pomóc Ci w trakcie podróży. W jednym z tych punktów możesz zarezerwować pokój w hotelu lotniskowym, zakupić kartę ZurychCard, która dostarcza podróżnym zniżki na korzystanie z transportu publicznego i niektóre atrakcje turystyczne, otrzymasz też ogóle wskazówki jak poruszać się po lotnisku i oferowanych usługach w porcie. Punkty informacyjne można znaleźć w następujących miejscach: przyloty terminal 1 i 2, parking 2, stanowisko odprawy 2 oraz w centrum lotniska.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko w Zurychu

  Lotnisko obsługiwane jest przez autostradę A51 i inne główne drogi, które zapewniają dostęp do centralnej i wschodniej części Szwajcarii. Jeśli nie decydujesz się na wynajem samochodu na lotnisku w Zurychu, a w centrum miasta lub gdziekolwiek indziej w Szwajcarii, możesz skorzystać z licznych opcji transportu publicznego, który zabierze Cię w wybrane miejsce. Stacja kolejowa na lotnisku Zurych znajduje się pod głównym terminalem pasażerskim i oferuje częste połączenia kolejowe S-Bahn liniami S2 i S16, oraz długodystansowe pociągi między innymi do Berna, Genewy i Monachium. Stacja ta obsługuje 10 pociągów na godzinę do miejsc położonych w Zurychu, a podróż trwa około 10 do 15 minut. Wiele regionalnych miejsc docelowych znajduje się w odległości około godziny jazdy koleją.

  Oprócz tego możesz skorzystać z usług autobusowych, lekkiej kolei i tramwajów odjeżdżających z lotniska. Stacja regionalnych autobusów znajduje się przed terminalem, razem z Stadtbahn Glattal, lotniskową lekką koleją wahadłową. Obydwa środki transportu zapewniają dostęp do miejsc położonych w pięknym rejonie Glattal otaczającym lotnisko, z czego kolej kursuje na trasach tramwajowych numer 10 i 12. Tramwaj na trasie 10 biegnie dokładnie na główną stację kolejową w Zurychu, natomiast trasa 12 prowadzi dna stację Stettbach przez Glattbrugg i Wallisellen.

  Porady parkingowe

  Możesz skorzystać z niższych cen za parking jeśli zarezerwujesz swoje miejsce parkingowe z wyprzedzeniem na stronie internetowej lotniska. Parkingi znajdują się w niewielkiej odległości od terminali. Wejście na parking jest bezdotykowe, za pomocą kodu QR. Pasażerowie, którzy nie chcą rezerwować swojego miejsca parkingowego online, mogą wybierać spośród opcji dostępnych na miejscu: P1 - Terminal (bezpośrednio połączony z Terminalem 1), P3 - Terminal (bezpośrednio połączony z Terminalem 2), P6 - Terminal (położony cztery minuty pieszo od terminali), P6 - Park & Charge (z ładowarkami dla tych, co mają pojazdy elektryczne). Aby dowiedzieć się o stawkach, radzimy odwiedzić oficjalną stronę lotniska.

  Parkowanie w Zurychu nie różni się wielce od innych większych miast - opcje są limitowane i czasem drogie. Parkowanie na ulicach w centrum Zurychu jest w większości zarezerwowane dla mieszkańców ze specjalnym zezwoleniem, dlatego radzimy korzystać z parkingów. Jeśli masz w posiadaniu międzynarodowy niebieski dysk parkingowy, możesz zatrzymać się na godzinę do półtorej godziny za darmo w niebieskich strefach od poniedziałku do soboty od 9 do 18. W białych strefach parkowanie zawsze jest nieograniczone i bez opłat. Zurych oferuje też tani parking w systemie Park and Ride, dostępnym przy stacjach kolejowych i autobusowych.

  Przydatne linki

  Lotnisko Zurych