Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA LOTNISKU MINORKA

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku na Minorce

  Kiedy rozpoczynasz wakacje na drugiej pod względem wielkości wyspie na Balearach, najlepszym sposobem na zwiedzanie okolicy jest wypożyczalnia samochodów na lotnisku na Minorce, która zapewni Ci idealny pojazd do podróżowania. W ten sposób możesz z łatwością zaplanować wszystkie trasy do odkrywania naturalnych uroków tej wspaniałej wyspy na Morzu Śródziemnym. Wybierz się na piękne nabrzeże w Mahón, stolicy lub odkrywaj Pałac Can Salort na wzgórzu Ihalor. Auto Europe oferuje jedne z najbardziej konkurencyjnych stawek wynajmu samochodów dostępnych na rynku, z doskonałą usługą klienta i ogromnym wyborem lokalizacji do odbioru pojazdów w Hiszpanii i na świecie! Sprawdź nasze oferty na stronie lub skontaktuj się z naszymi specjalistami od rezerwacji, którzy chętnie pomogą Ci podczas rezerwacji i odpowiedzą na wszelkie pytania związane z wynajmem samochodów.

  Informacje o lotnisku

  Lotnisko Mahon zostało oficjalnie otwarte w roku 1969 i do dziś jest jedynym lotniskiem, jakie operuje na wyspie Minorce. Port lotniczy znajduje się w granicach miasta Maó (Mahon) oraz Sant Lluís, a oddalony jest o 4.5 kilometry na południowy zachód od centrum miasta Mahon oraz o 47 kilometry od Ciutadella. Lotnisko to jest głównie lotniskiem wakacyjnym z lotami sezonowymi obsługiwanymi zwłaszcza latem. Lotnisko Mahon obsłużyło ponad 3 miliony pasażerów w roku 2019.

  Lotnisko Minorka (MAH)
  Adres: Carretera de Sant Climent, s/n, 07712, Illes Balears, Hiszpania
  Telefon: +34 913 21 10 00
  Linie lotnicze operujące na lotnisku: Na lotnisku na Minorce dostępnych jest wiele linii sezonowych i tanich linii lotniczych, takich jak Easyjet i Ryanair.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku na Minorce

  Niejedna wypożyczalnia samochodów na lotnisku na Minorce ma swoje stanowiska w hali przylotów na terminalu. Pamiętaj jednak, że wielu dostawców dostarcza usług z biur położonych poza budynkiem terminalowym i mogą oferować darmowe połączenie wahadłowe do swojej lokalizacji lub powitanie na lotnisku kiedy wylądujesz. Sprawdź wszystkie szczegóły dotyczące twojej rezerwacji oraz dostawcy na naszej wyszukiwarce internetowej, w sekcji Ogólne Warunki, przed zatwierdzeniem rezerwacji. Informacje te będą też dostępne na twoim voucherze po zatwierdzeniu rezerwacji, abyś mógł bez trudu znaleźć stanowisko swojego dostawcy i miał wszystkie najważniejsze informacje zaraz pod ręką.

  Dollar na lotnisku Minorka Dollar na lotnisku Minorka
  Carrer de Bajolí, 36,
  Illes Balears Hiszpania 07714
  +34 971 98 67 14
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 21:00
  Budget na lotnisku Minorka Budget na lotnisku Minorka
  Carretera de Sant Climent, s/n,
  Illes Balears Hiszpania 07712
  +34 902 09 02 72
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 22:30
  Europcar na lotnisku Minorka Europcar na lotnisku Minorka
  Carretera de Sant Climent,
  Illes Balears Hiszpania 07712
  +34 911 50 50 00
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 23:00
  Hertz na lotnisku Minorka Hertz na lotnisku Minorka
  Carretera de Sant Climent, s/n,
  Illes Balears Hiszpania 07700
  +34 971 35 40 92
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 22:00
  Thrifty na lotnisku Minorka Thrifty na lotnisku Minorka
  Carretera de Sant Climent, s/n,
  Illes Balears, Hiszpania 07700
  +34 971 35 40 92
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:0 - 19:00

  Terminale

  Lotnisko na Minorce ma jeden budynek terminalowy i 16 bramek, które połączone są z głównym terminalem rękawem lotniczym. Układ budynku terminalowego jest prosty w zrozumieniu, dlatego nie będziesz mieć problemu z przemieszczaniem się po lotnisku. Na parterze znajduje się hala przylotów ze stanowiskami wypożyczalni samochodów, barem, strefą relaksu, sklepem, punktem informacji turystycznej, strefą wynajmu samochodów, punkt odbioru bagażu, policja i bankomaty. Strefa odlotów znajduje się na pierwszym i drugim piętrze. Na pierwszym piętrze możesz też znaleźć stanowiska odprawy, restaurację, sklepy, aptekę, plac zabaw dla dzieci, bankomat, punkt informacyjny i stanowiska z informacją o liniach lotniczych. Na drugim piętrze znajdziesz punkty bezpieczeństwa, odprawę paszportową, sklepy wolnocłowe, stanowiska z jedzeniem, piciem i sklepy detaliczne, a także strefę dla palących, darmowe Wi-Fi i plac zabaw dla dzieci, oraz strefę dla VIP-ów. Jeśli będziesz mieć jakiekolwiek pytania, jak znajdziesz się już na lotnisku, możesz skierować się do punktu informacyjnego na pierwszym piętrze na lotnisku, w strefie odprawy.

  Usługi na lotnisku

  Większość sklepów oraz restauracji na lotnisku Minorka, znajduje się na pierwszym i drugim piętrze w budynku terminalowym w strefie odlotów. Na pierwszym piętrze znajdziesz też aptekę, jeśli będziesz jej potrzebować. Na parterze natomiast możesz się udać do księgarni lub na szybką kawę do kawiarni. Jeśli potrzebujesz wypłacić trochę gotówki, bankomaty są dostępne pa parterze oraz na pierwszym piętrze. Lotnisko na Minorce oferuje też pasażerom darmowe połączenie z Wi-Fi przez pierwsze 15 minut, na terenie całego budynku terminalowego. Aby uzyskać więcej informacji odnośnie ciekawych miejsc do odwiedzenia na Minorce, możesz udać się do punktu informacyjnego na parterze.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko na Minorce

  Jeśli udajesz się do Mahón, zdecyduj się na wynajem samochodu na lotnisku na Minorce, a do stolicy dostaniesz się w niecałe 10 minut! Wystarczy, że wybierzesz trasę Me-14, a następnie zjedziesz na Me-12. Całą Minorkę łatwo jest zjechać samochodem, ponieważ wyspa jest stosunkowo niewielkich rozmiarów. Z lotniska nawet do Ciutadella de Menorca, miasta położonego na północno-zachodnim końcu wyspy, możesz dotrzeć w około 45 minut, jadąc trasą Me-1. Więcej informacji dotyczących zasad jazdy na Minorce możesz znaleźć w naszym przewodniku z informacjami drogowymi w Hiszpanii.

  Dla tych, co chcą skorzystać z transportu publicznego z lotniska na Minorce, dostępne są usługi autobusowe. Aby dostać się do Mahón, wybierz połączenie linią numer 10. Autobusy tej linii kursują co pół godziny od godziny 6 rano do północy w miesiącach letnich, natomiast zimą co godzinę od 6 rano do 23. Z lotniska dostępne są też połączenia autobusowe do innych miejsc docelowych na wyspie. Przystanki autobusowe znajdują się zaraz przed budynkiem terminalowym.

  Porady parkingowe

  Parking krótkopostojowy na lotnisku, oznaczony jako P1, jest najlepszą opcją parkingową dla tych, co zatrzymują się tu na mniej niż 4 dni. Parking ten oferuje 690 miejsc dostępnych dla samochodów osobowych, a znajduje się zaraz przed głównym budynkiem terminalowym. Z drugiej strony, parking długoterminowy na lotnisku Minorka, jest dobrą jeśli zatrzymujesz się na dłużej, wtedy zdecyduj się na tak zwany Ogólny Parking P2. Znajduje się on niedaleko termianala, w nowoczesnym budynku z trzema piętrami.

  Odwiedzając popularne miejsca docelowe na wyspie, możesz mieć nieco trudności z zaparkowaniem wynajętego pojazdu na ulicach, zwłaszcza w stolicy Minorki, Mahón. Możesz jednak skorzystać z kilku darmowych opcji na parkingach w mieście, ale upewnij się, że masz wszystkie trasy dobrze zaplanowane podczas zwiedzania, ponieważ możesz natrafić na wiele ulic jednokierunkowych. W mieście dostępny jest też parking podziemny niedaleko centrum, przy Plaza de la Explanada, w okolicy stacji autobusowej, jednak pamiętaj, że ten parking jest płatny.

  Przydatne linki

  Lotnisko Minorka