Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA LOTNISKU KEFALONIA

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Kefalonii

  Kefalonia w Grecji, jest wyspą słynącą z jednych z najlepszych plaż w całej Grecji, przez otaczające je wapienne klify i zielone wzgórza. W połączeniu z białym piaskiem i żwirem, czy małymi kamieniami, gorącym słońcem i czystą szmaragdową wodą, jest to idealne miejsce na wspaniałe i relaksujące wakacje. Pobliska wyspa Itaka jest równie popularnym miejscem odwiedzanym przez turystów z całego świata. Nie czekaj zatem dłużej i zaplanuj swoje wielkie greckie wakacje już teraz, a Auto Europe Ci w tym pomoże!

  Kefalonia, największa wyspa na morzu Jońskim, wita odwiedzających wspaniałym słońcem i wszystkimi odcieniami niebieskiego przez cały rok. Doskonałe miejsce na rodzinny wyjazd lub zapoznawanie się z lokalną kulturą i historią w średniowiecznych wioskach rybackich i zamkach. Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Kefalonii jest przez nasz zalecana, aby zapewnić sobie udany początek i całą resztę wakacji. Auto Europe oferuje usługi wynajmu samochodów nie tylko na lotnisku w Kefalonii, ale także we wszystkich większych turystycznych miejscach docelowych w Grecji, w niskich cenach. Wynajmij samochód na wyspie z całkowitym spokojem, przy pomocy wyszkolonego zespołu rezerwacyjnego Auto Europe. Jeśli interesują Cię opinie o wypożyczalni samochodów w Kefalonii, sprawdź naszą stronę i poznaj doświadczenia klientów Auto Europe.

  Informacje o lotnisku

  Lotnisko w Kefalonii zostało otwarte w roku 1971, aby obsługiwać byłą gminę Leivathos nową ulepszoną siecią połączeń transportowych, ale obecnie Kefalonia jest pojedynczą gminą. Nowy pas startowy i obecny terminal powstały w latach 80. XX wieku. Na wyspie lotnisko to jest jedynym portem lotniczym, położonym około 8 kilometrów na południe od Argostoli. Latem oferowanych jest wiele połączeń czarterowych z licznych lokalizacji w Europie. Krajowe greckie linie lotnicze Olympic Airways oferuje loty do i z Aten, a przelot trwa około 45 minut.

  Oficjalna nazwa: Międzynarodowe Lotnisko w Kefalonii (EFL)
  Adres: Cephalonia 281 00, Grecja
  Telefon: +30 267 102 9900
  Linie lotnicze dostępne na lotnisku: Nieco mniej niż 20 linii lotniczych obsługuje loty z i na lotnisko w Kefalonii, jak easyJet, Ryanair i TUI Airlines.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku w Kefalonii

  Ponieważ nie ma połączeń transportem publicznym z lotniska w Kefalonii do innych miast na wyspie, po wylądowaniu będziesz musiał wybrać pomiędzy skorzystaniem z taksówek lub zdecydować się na wynajem samochodu na lotnisku w Kefalonii. Powiększ swój budżet jeszcze bardziej, korzystając z naszych wyjątkowo niskich stawek, jakie jesteśmy w stanie oferować dzięki naszym partnerstwom z najlepszymi wypożyczalniami samochodów, dostępnymi także na lotnisku. Pamiętaj, aby zawsze mieć przy sobie ważne dokumenty podczas odbioru pojazdu, jak voucher, dowód tożsamości, prawo jazdy i kartę kredytową wystawioną na głównego kierowcę.

  Green Motion na lotnisku Kefalonia Green Motion na lotnisku Kefalonia
  Lotnisko Kefalonia,
  Kefalonia, Grecja 28 100

  +30 26710 41019
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 08:00-21:00
  Hertz na lotnisku Kefalonia Hertz na lotnisku Kefalonia
  Lotnisko Kefalonia,
  Kefalonia, Grecja 28 100

  +30 26714 40040
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd Cały dzień
  Europcar na lotnisku Kefalonia Europcar na lotnisku Kefalonia
  Lotnisko Kefalonia,
  Kefalonia, Grecja 28 100

  +30 (267) 1042030
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 7:30 - 21:00

  Terminale

  Lotnisko w Kefalonii składa się z jednego budynku terminalowego, który mieści w sobie zarówno halę przylotów jak i halę odlotów. Pomimo porównywalnie niewielkiego rozmiaru lotniska, na terminalu wciąż znajduje się szereg najważniejszych usług oraz kilka dodatkowych udogodnień. W budynku terminalowym znajdziesz też kilka sklepów i opcji jadalnianych, a także sklepy z biżuterią i kilka agencji turystycznych.

  Usługi na lotnisku

  Pomimo tego, że terminal na lotnisku w Kefalonii nie można przyrównać do większości międzynarodowych lotnisk, wciąż znajdziesz wiele udogodnień, których w zupełności starczy, aby zapewnić akceptowalne doświadczenie wszystkim swoim klientom i podróżnym, dostarczając podstawowe usługi, jak bankomaty, wypożyczalnie samochodów, parking, WiFi itd. Pomimo niewielkich rozmiarów terminala, jest on wciąż w pełni sprawny, aby zarządzać ruchem pasażerskim w ciągu roku, nawet kiedy czasem jest bardzo tłocznie, zwłaszcza w sezonie w miesiącach letnich. W przeciwieństwie do dużych lotnisk nie znajdziesz tu szerokiego wyboru sklepów ani restauracji, ale z powodzeniem zdążysz kupić pamiątki na ostatnią chwilę i załapać się na szybką przekąskę podczas oczekiwania na swój lot.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko w Kefalonii

  Pamiętaj, że nie ma stałych połączeń autobusowych ani kolejowych z lotniska w Kefalonii, tylko KTEL oferuje kilka limitowanych połączeń usług autobusowych pomiędzy lotniskiem a nawiększym miastem na wyspie, Argostoli. Twoje opcje zatem ograniczają się do skorzystania z taksówki lub wypożyczalni samochodów na lotnisku w Kefalonii. Pamiętaj, że Kefalonia jest największą wyspą na Morzu Jońskim, dlatego polecamy wynająć pojazd przez Auto Europe, by zwiedzać wszystkie najbardziej odległe zakątki wyspy, samochodem, bez ograniczeń.

  Porady parkingowe

  Na lotnisku dostępne są usługi parkingowe. Łącznie dla turystów jest dostępnych 100 miejsc, a dla samochodów z wypożyczalni 50 miejsc. Oprócz tego są przewidziane miejsca postojowe dla taksówek i autobusów, razem 40 miejsc. Stanowiska taksówek możesz znaleźć zaraz po wyjściu ze strefy przylotów.

  W większych ośrodkach turystycznych i miastach zawsze pojawiają się pewne ograniczenia związane z parkowaniem. Zazwyczaj restrykcje oznaczone są odpowiednimi znakami drogowymi albo żółtymi liniami na drodze. W pełne ruchu miesiące letnie zazwyczaj częste jest korzystanie z pasów prowadzących w przeciwną stronę do parkowania samochodu - samochody można parkować po jednej stronie ulicy, a strona ta zostanie zmieniona następnego miesiąca. Pomimo braku opłat parkingowych i generalnej swobody podczas parkowania, warto jest zwracać uwagę na znaki, aby uniknąć możliwego mandatu.

  Przydatne linki

  Lotnisko Kefalonia