Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA LOTNISKU W KAPSZTADZIE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku Kapsztad

  Kapsztad jest stolicą Afryki Południowej i często nazywane jest Miastem Matką. Słynie ono ze wspaniałego portu, nabrzeża Victoria i Alfred, a także ze słynnych punktów orientacyjnych, jak Góra Stołowa i Cape Point. Miasto przepełnione jest przygodami i atrakcjami kulturalnymi, więc nigdy nie będziesz się tu nudził, jeśli zdecydujesz się na wyprawę. Popularne atrakcje turystyczne w okolicy obejmują piękne plaże, jak w zatoce Camps Bay i Muizenberg, gdzie możesz pływać, surfować i relaksować się do woli. Greenmarket Square to jeden z najstarszych placów w Południowej Afryce, który dawniej był miejscem sprzedaży niewolników, jednak obecnie możesz tu zakupić ubrania, ozdoby, jednocześnie podziwiając ulicznych artystów, mimów, tancerzy i muzyków. Możesz też wybrać się na oglądanie pingwinów na plaży Boulders Beach, gdzie mieści się kolonia afrykańskich pingwinów. Jeśli chcesz podziwiać je bardziej z bliska, niż na Boulder Beach, udaj się na plażę Foxy Beach, gdzie możesz popływać z pingwinami.

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Kapsztadzie, jaka przypadnie Ci do gustu, jest dostępna na stronie Auto Europe, aby dokonać z nią rezerwacji. Z nami, jako pośrednikiem, możesz być pewien, że otrzymasz najlepsze możliwe usługi i najbardziej konkurencyjne ceny. Znajdziesz szeroki wybór pojazdów dostępnych w ponad 24,000 lokalizacjach na całym świecie, dlatego z pewnością znajdziesz to, czego szukasz, aby twój wyjazd był idealny pod każdym względem. Z pomocą naszego przyjaznego i uczynnego zespołu rezerwacyjnego, twój proces rezerwacji odbędzie się szybko i bezstresowo. Kiedy będziesz potrzebował pomocy skontaktuj się z nami telefonicznie, lub wysyłając e-mail, a jeden z naszych agentów chętnie pomoże ci i odpowie na wszelkie pytania.

  Informacje o lotnisku

  Międzynarodowe Lotnisko w Kapsztadzie jest głównym portem lotniczym obsługującym miasto Kapsztad i drugim pod względem ruchu pasażerskiego lotniskiem w Południowej Afryce i czwartym w całej Afryce. Port został otwarty w roku 1954, aby zamienić poprzednie lotnisko Wingfield Aerodrome. Z portu w Kapsztadzie oferowane są połączenia do Europy, Afryki i Azji, a także loty do innych miejsc w Południowej Afryce, jak do Johannesburga i Durban. Ruch na lotnisku znacznie wzrósł w ostatnich latach i obecnie port obsługuje ponad 10 milionów pasażerów każdego roku.

  Lotnisko Kapsztad (CPT)
  Adres: Matroosfontein, Kapsztad, 7490, Republika Południowej Afryki
  Telefon: +27 21 937 1200
  Linie lotnicze obsługiwane na lotnisku Kapsztad: Z lotniska w Kapsztadzie odlatuje wiele linii lotniczych do różnych miejsc na świecie, w tym: Airlink, Air Namibia, British Airways, Flysafair, Kulula.com, Mango, Emirates, Qatar Airways i South African Airways.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku Kapsztad

  Wszystkie wypożyczalnie samochodów mają swoje stanowiska na terytorium lotniska, zarówno na Airport Approach Road, jak i na Airport Ring Road. Kiedy przylecisz, aby odebrać swój pojazd, jaki dostarczy Ci wypożyczalnia samochodów na lotnisku Kapsztad, pamiętaj, że musisz mieć przy sobie wszystkie wymagane dokumenty, aby uniknąć niepotrzebnych problemów przy stanowisku dostawcy. Ogólnie wymagane są: prawo jazdy i karta kredytowa, wystawione na imię i nazwisko głównego kierowcy. Niektóre wypożyczalnie mogą wymagać dodatkowych dokumentów, dlatego przed wyjazdem należy sprawdzić ogólne warunki zamieszczone na voucherze, aby dowiedzieć się o wszelkich wymaganiach i ograniczeniach, oraz o depozycie i polityce paliwowej, jaka ciebie obowiązuje.

  Thrifty na lotnisku Kapsztad Thrifty na lotnisku Kapsztad
  Matroosfontein,
  Kapsztad, RPA 7490
  +27 21 936 3355
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd Cały dzień
  Avis na lotnisku Kapsztad Avis na lotnisku Kapsztad
  Matroosfontein,
  Kapsztad, RPA 7490
  +27 21 927 8800
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd Cały dzień
  Sixt na lotnisku Kapsztad Sixt na lotnisku Kapsztad
  Matroosfontein,
  Kapsztad, RPA 7490
  27 11 230 9958
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd Cały dzień

  Terminale

  Na lotnisku znajdują się dwa terminale, które połączone są ze sobą centralnym terminalem, i są trzy poziomowe. Strefę odlotów można znaleźć na drugim piętrze, podczas gdy przyloty znajdują się na pierwszym piętrze. Na trzecim piętrze podróżni mogą skorzystać z ofert restauracyjnych i ze sklepów. Wszystkie stanowiska odprawy znajdują się w centralnym terminalu, a łącznie stanowisk jest 120 do odprawy z pracownikiem i 20 stanowisk do samodzielnej odprawy. Dwa terminale lotniskowe składają się z terminalu międzynarodowego, położonego w północnej części i krajowego terminala w południowej części lotniska.

  Usługi na lotnisku

  Na terenie lotniska znajdują się dwa hotele, Hotel Verde czterogwiazdkowy, nazwany “Najbardziej zielonym hotelem w Afryce” i Road Lodge, który jest tanim hotelem. Lotnisko oferuje podróżnym dziwięć hal, w tym hale Bidvest Premier Lounge, Emirates Lounge i British Airways Galleries Lounge. W porcie lotniczym znajdziesz też liczne restauracje i kawiarnie, w tym Dulce Café, Brittans, KFC i Mugg and Bean, a także wiele ofert sklepowych, jak Cape Farmstall and Wine Emporium, Capi Electronics, Burberry, Duty Free Mall, Sunglasses Hut and Accessorize. Co więcej, na lotnisku możesz skorzystać z dodatkowych usług, takich jak czyszczenie butów, przechowalnia i zabezpieczanie bagażu, aptekę, kosmetyczkę i fryzjera, pokój modlitw i kaplice, pokoje konferencyjne, usługi medyczne, kantory wymiany walut, banki i bankomaty.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko Kapsztad

  Decydując się na wynajem samochodów na lotnisku w Kapsztadzie, z łatwością dostaniesz się do miasta. Port położony jest około 19 kilometrów od centrum miast, a przejazd zajmuje około 20 minut. Z miasta możesz dotrzeć trasą numer 16 na autostradzie N2, a następnie zjechać na Airport Approach Road. Możesz też skorzystać z autostrady R300 z M2, M10 i M22. Alternatywnie możesz skorzystać z usług autobusowych MyCiti, które dostarczają wahadłowe połączenia między miastem i lotniskiem co 20 minut od godziny 04:00 do 22:00. Autobusy do docierają z lotniska bezpośrednio do autobusowej stacji centralnej Civic Centre, położonej w centrum miasta, dzięki czemu z łatwością możesz się przedostać do innych ciekawych miejsc docelowych. Aby skorzystać z autobusów wahadłowych, musisz posiadać kartę myconnect, którą można zakupić na jakiejkolwiek stacji MyCiti w kiosku, a także u niektórych sprzedawców. Możesz też zdecydować się na podróż taksówką, a postój znajduje się przed wejściem na hale przylotów. Upewnij się, że korzystasz z licencjonowanych taksówek, aby uniknąć oszustwa i niesprawiedliwych stawek. Obecnie nie ma bezpośredniego połączenia kolejowego na lotnisko, ale możesz się dostać taksówką na stację kolejową w Kapsztadzie.

  Porady parkingowe

  Na lotnisku w Kapsztadzie znajduje się 6 parkingów dostępnych dla pasażerów, w strefie odbioru (P1), Parkade (P1), Parkade (P2), Parking zadaszony (P3), Parking zadaszony (P4) i parking długospostojowy (P5). W strefie odbioru parkowanie jest darmowe przez pierwsze 20 minut, a ceny następnie rosną od R22 do R53 za godzinę. Zadaszone parkingi P3 i P4 oferują stawki około R15 i R140 od 1 do 24 godzin parkowania i znajdują się po obydwu stronach punktu wynajmu samochodów. Parkade P1 i P2 oferują stawki od R22 do R200 z maksymalnym postojem do 24 godzin, a zazwyczaj korzysta się z nich w ramach krótkiego postoju i znajdują się blisko strefy przylotów i odlotów z łatwym dostępem i miejscami dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Jeśli zgubisz bilet parkingowy, poniesiesz karę w wysokości R150. Parking długopostojowy P5 przeznaczony jest dla tych, co planują zatrzymać się na 5 dni lub dłużej, ze stawkami oferowanymi od R434 do R820 w zależności od czasu postoju.

  Możesz też wybrać parking w mieście i w centrum miasta Kapsztadu. Firma CBD oferuje sporą ilość bezpiecznych parkingów, posiadających kamery monitorujące parking oraz ochronę patrolującą. Na postój możesz też wybrać wolne miejsce przy ulicy Long Street, gdzie również oferowana jest ochrona lub możesz zatrzymać się przy ulicach De Waterkant, Heritage Square i Kloof Street. W strefach, takich jak Sea Point, Green Point i Nabrzeże są oferowane parkingi ze stawką płatną za każdą godzinę postoju.

  Przydatne linki

  Lotnisko Kapsztad