Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W KAPSZTADZIE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Kapsztadzie w niskich cenach

  Usadowiony na samym krańcu kontynentu Afrykańskiego, Kapsztad jest jednym z wyjątkowych i pożądanych miejsc docelowych przez podróżników z całego świata. Otoczony łagodnymi wzgórzami z winnicami, gęstymi zielonymi lasami, złotymi piaszczystymi plażami i poszarpanymi górskimi szczytami, miasto obdarzone jest niesamowitymi strukturami geograficznymi dającymi mu nietypowy rodzaj piękna. Słynna Góra Stołowa, często otoczona chmurami, przez wieki witała podróżnych przypływających z daleka, a obecnie możesz wjechać na jej szczyt kolejką linową (powoli obracającą się), by nacieszyć się przyprawiającymi o zawrót głowy widokami na morze i okolicę. Doskonały przykład nowoczesności w Kapsztadzie można ujrzeć przy linii brzegowej V&A (Victoria i Albert), która łączy miasto z morzem pełną życia zatoką przepełnioną restauracjami, barami, atrakcjami turystycznymi i butikami. Turystyczny region Przylądka jest równie atrakcyjny z licznymi aktywnościami na świeżym powietrzu, jak surfing, paragliding, safari i wspinaczki wzdłuż lini brzegowej miasta. Wypożyczalnia samochodów w Kapsztadzie ułatwi ci zwiedzanie, a udając się na wschód, trasą N2, możesz udać się na Garden Route, gwarantując sobie jedną z najlepszych wycieczek na świecie, przekraczając kluczowe atrakcje krajoznawcze w Południowej Afryce, jak Wilderness (park narodowy), Knysna (piękny las) i czarującą zatokę Plettenberg.

  Auto Europe pomoże Ci zaplanować wycieczkę życia do Kapsztadu. Jako jedna z najlepszych na świecie firm wynajmujących samochody, oferujemy ponad 24,000 lokalizacji w ponad 180 różnych krajach. Z Auto Europe, otrzymasz elastyczność odbioru samochodu w Kapsztadzie od międzynarodowych i szanowanych wypożyczalni samochodów w lokalizacjach rozrzuconych po różnych lokalizacjach w całym mieście i na lotnisku. Do wyboru masz między innymi takich dostawców, jak Avis, Europcar, Hertz i Thrifty. Jako wiodący pośrednik na rynku wynajmu samochodów, Auto Europe dostarcza również o wiele więcej niż tylko wynajem samochodu, na przykład teraz możesz się cieszyć z wyjazdu w kamperze lub samochodzie luksusowym na całym świecie!

  Jaki jest ruch na drogach w Kapsztadzie?

  Drogi w Kapsztadzie i w okolicach są dobrze utrzymane. Pasy bezpieczeństwa są obowiązkowe dla wszystkich w samochodzie, a limit prędkości wynosi 60 kilometrów w mieście i 120 na autostradach. Podobnie jak w innych większych miastach, ruch na drogach w Kapsztadzie może być nieco przytłaczający dla podróżnych, ale sekretem jest zaplanowanie trasy z góry, aby uniknąć zatoru. Przykładowo, uznaje się, że najgorzej sytuacja na drogach wygląda w poniedziałki rano, dlatego najlepiej jest się przemieszczać po 10 rano, jeśli transport publiczny nie wchodzi w grę. Według lokalnych władz największy ruch w Kapsztadzie odbywa się na trasie N1 na wyjeździe z miasta w centralnej części trasy Buitengracht oraz na Nelson Mandela Boulevard. Kolejną problematyczną strefą jest trasa prowadząca do i z Kapsztadu, nazywana De Waal Drive, która łączy się z Settler’s Way. To sprawia, że De Waal Drive jest najbardziej wydajną drogą z miasta. Dlatego właśnie dobrze jest dokładnie zaplanować trasę i korzystać z mniej uczęszczanych dróg, by uniknąć tłoku.

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym w Kapsztadzie?

  Największe parkingi w Kapsztadzie można znaleźć przy dzielnicach CBD, Claremont, Sea Point, Rondebosch, Camps Bay, Tygervalley i Woodstock, podczas gdy pomniejsze (i tańsze) parkingi znajdują się w Bellville, Strand, Durbanville, Observatory, Tableview, Parow, Wynberg, Kalk Bay, Somerset West i Muizenberg. Jedno z kluczowych centr turystycznych - Linia brzegowa V&A - oferuje ponad 7,500 zatok parkingowych podziemnych i na świeżym powietrzu, położonych wokół portu. Każdy garaż parkingowy jest patrolowany i monitorowany przez cały czas, aby podróżni mogli ze spokojem poświęcić się zwiedzaniu. Kolejna ważna atrakcja turystyczna, Góra Stołowa, oferuje darmowe parkingi wzdłuż drogi Tafelberg Road przed i za stacją kolejki linowej. Tafelberg Road jest stromą trasą długą na około 1.5 km ze skrzyżowania z Kloof Nek Road.

  Lotnisko w Kapsztadzie

  Położone około 19 kilometrów na wschód od centrum miasta, jest Międzynarodowe Lotnisko w Kapsztadzie, trzeci pod względem wielkości węzeł komunikacyjny w Afryce, z ponad 10 milionami pasażerów obsługiwanymi w ciągu roku. Port obsługuje wiele światowych linii lotniczych, takich jak Air France, British Airways, Condor, Emirates, KLM, Lufthansa, Qatar Airways, Singapore Airlines, South African Airways i Virgin Atlantic. Usługi obejmują trafnie nazwane sklepy wolnocłowe "Z Afryki", gdzie możesz zakupić wiele pamiątek przed lotem. Hala Premier Lounge otwarta jest dla wszystkich pasażerów bez względu na linię lotniczą czy klasę biletu. Możesz zapłacić za wstęp lub wykupić kartę sześciu wejść, lub więcej. Dwa duża parkingi znajdują się po dwóch stronach Transport Plaza - Parkade P1 na północ od budynku terminala z 4,000 miejscami i Parkade P2 na południe z 1,700 miejscami.

  Oficjalna nazwa: Międzynarodowe lotnisko Kapsztad (CPT)
  Adres: Matroosfontein, Kapsztad, 7490, Południowa Afryka
  Telefon: +27 (021) 937 1200
  Strona internetowa: www.airports.co.za

  Co robić w Kapsztadzie

  Kapsztad, jedno z najbardziej fascynujących miast na świecie, obdarzone jest niezliczoną ilością atrakcji turystycznych, wartych zwiedzania przez kilka dni. Niegdyś ogłoszone Najlepszym Miastem na Świecie, przez czytelników Daily Telegrap, charakteryzuje je wyjątkowe naturalne piękno i wiele atrakcji kulturalnych. Jeden z pierwszych przyjezdnych, Sir Francis Drake, był tak oszołomiony pięknem miasta, że napisał: "Ten przylądek jest najwspanialszą rzeczą i najpiękniejszym przylądkiem, jaki widzieliśmy na całym obwodzie Ziemi", a nie kto inny jak Charles Darwin dodał: "To ładne i niezwykłe miasto; leży u podnóża ogromnej ściany (Góry Stołowej), która sięga chmur i stanowi najbardziej imponującą barierę. Kapsztad to wspaniała karczma przy wielkiej szosie na wschód".

  • Nabrzeże V&A: Położone między błyszczącymi wodami Atlantyku i imponującą Górą Stołową, nabrzeże V&A jest szeroką promenadą w porcie, z licznymi sklepami i strefami rozrywki, oferując prawdziwe bogactwo atrakcji turystycznych, takich jak markety, muzea, klimatyczne bary i kawiarnie i światowej klasy Dwa Oceanaria.

  • Narodowy Ogród Botaniczny Kirstenbosch : Położona na wschodnim stoku Góry Stołowej, ta wspaniała naturalna atrakcja, wpisuje się na listę jednych z najwspanialszych ogrodów botanicznych na świecie. W większości zasługi przypisuje się brytyjskiemu imperialiście Cecilowi Rhodes, który pozostawił ziemię w spadku lokalnej społeczności po swojej śmierci w 1902, zapewniając ogrodom największy potencjał. Obecnie posiadłość ta licząca 36 hektary jest popularna dzięki pięknym fynbos (pięcioliściastym roślinom) i rdzennej wegetacji leśnej oraz programowi ochrony zagrożonych gatunków i letnim koncertom.

  • Wyspa Robben: Wielu turystów opuszcza nabrzeże V&A, by udać się na wyspę Robben, niesławne miejsce na morzu, znane z długiego i dobrze nagłośnionego okresu więzienia politycznego Nelsona Mandeli. Położone około trzech mil na morzu od zatoki Table Bay, wyspa był używano jako więzienie o zaostrzonym rygorze w różnych okresach czasu, od 17 do 20 wieku, a także momentami jako szpital i baza wojskowa.

  • Zamek Dobrej Nadziei: Ten pięciobasztowy fort, położony obok Grand Parade w centrum Kapsztadu, jest jednym z najbardziej emblematycznych budynków w całym mieście. W środku, drzwi prowadzące do baraków więziennych, są wciąż ozdobione grafitti pochodzące sprzed setek lat. Znajdujące się w zamku Muzeum Wojskowe ukazuje fascynującą kolekcję mieczy z burzliwego okresu kolonizacji.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Kapsztadzie

  Powiedzenie, że Kapsztad jest klejnotem w koronie Południowej Afryki, jest niedopowiedzeniem, zwłaszcza, kiedy weźmie się pod uwagę rejony leżące wokół miasta. Jest tutaj szerokie wybrzeże ze złotymi plażami i jedne z najlepszych możliwości na wycieczki objazdowe, jakie możesz zaplanować, jeśli zdecydujesz się na wynajem samochodu w Kapsztadzie. Po drodze zobaczysz kraj jak z pocztówki z miejscami o sugestywnych nazwach, jak Garden Route i Winelands. Wśrod najbardziej ekscytujących ofert w mieście, leżą Góra Stołowa z całym okolicznym regionem Przylądka Dobrej Nadziei, atrakcją, której nie można przegapić.

  Góra Stołowa

  Zobacz niesamowity Park Narodowy Góry Stołowej, jeden z siedmiu naturalnych Cudów Świata, ten wyjątkowo imponujący płaskowyż wznoszący się na ponad 1,000 metrów, obiecuje zachwycające widoki na cały Kapsztad i jeszcze dalej. Największą atrakcją dla turystów jest kolejka linowa, która dociera na szczyt obracając się dookoła powoli, aby zapewnić podróżnym doskonały widok z każdej strony. Otaczający górę park jest domem dla licznych zwierząt, ptaków, gadów oraz rzadkich roślin.

  Przylądek Dobrej Nadziei

  Przylądek Dobrej Nadziei stanowi część Parku Narodowego Góry Stołowej, choć smagany wiatrem, jest to bardzo pociągające miejsce, położone na najdalej wysuniętym na południowy zachód skrawku lądu afrykańskiego kontynentu (Najdalej na południu leży Przylądek Agulhas). Wycieczka do regionu Przylądka Dobrej Nadziei jest jedną z większych atrakcji turystycznych, a wielu podróżników ma go na swojej liście miejsc do odwiedzenia, choćby dla samego zdjęcia. Miejsce to od ponad 600 lat służyło jako morski punkt orientacyjny dla pionierskich żeglarzy.

  Winelands

  Wybierz się na przejażdżkę na wschód od Kapsztadu przez idylliczny region Winelands, by odwiedzić Stellenbosch i Franschloek, dwa z najważniejszych miast w Południowej Afryce, produkujących wino. Ceniona część Europy leżąca na najbardziej wysuniętym na południe skrawku Afryki, miasta te (i cały region Winelands) nie tylko są łatwo i szybko dostępne z Kapsztadu, ale oferują też najlepsze wprowadzenie do sztuki produkcji wina i oferują wspaniałe przysmaki.

  Park Narodowy Garden Route

  Podążając trasą N2 z Kapsztadu dotrzesz do Garden Route, szerokiej, bogatej i pięknej ziemi z widokami na morze, rozciągającej się aż do Portu Elizabeth na Wschodnim Przylądku (Eastern Cape). Trasa obejmująca Park Narodowy Garden Route, mija po drodze cały szereg uroczych małych miasteczek i wiosek, lagun, gór i wiekowych lasów.

  Jak poruszać się po Kapsztadzie

  Wypożyczalnia samochodów w Kapsztadzie jest najlepszym rozwiązaniem na zwiedzanie, jednak pamiętaj, że system transportu publicznego w Kapsztadzie jest dostępny na każdą kieszeń i oferuje mnóstwo opcji na przemieszczanie się po mieście i regionie. Znajdziesz tu pełno taksówek z licznikiem, zwłaszcza przy głównych atrakcjach oraz na lotnisku. Wielu prywatnych przewoźników autobusowych obsługuje przyjezdnych i miejscowych, natomiast popularne autobusy do zwiedzania miasta, oferują wydajny i pomocny system usług do skorzystania w każdej chwili. Pociągi to kolejny dostępny sposób na podróżowanie wokół Kapsztadu, zwłaszcza w południowej części miasta, która łączy je z miastem Simon's Town położonego kilka kilometrów na północ od Przylądka Dobrej Nadziei.

  Kolej

  Południowa linia kolejowa zatrzymuje się w kilku przyjemnych miejscach na swojej trasie w okolicznych nadmorskich wioskach. Ta linia kolei łączy Kapsztad z miastem Simon's Town, przez co jest bardzo popularna wśród odwiedzających. Z pociągu zobaczysz wiele ciekawych i pięknych miejsc mijanych po drodze, między innymi stadiony do rugby i krykieta w Newlands, a także imponujące centrum handlowe Cavendish Square. Do kupienia są dwa bilety - standardowy i Metro Plus (lepsze miejsca) - pociągi w Kapsztadzie są tanią i ciekawą opcją podróży.

  Rower

  Jazda rowerem to świetna, zabawna i zdrowa opcja na zwiedzanie Kapsztadu i okolic. Obecnie jest to jedno z najbardziej przyjaznych rowerzystom miasto w Afryce, a odwiedzający mogą podążać licznymi wytyczonymi trasami wokół licznych dzielnic w centrum miasta, takich jak Woodstock, Waterfront, Seapoint i City Bowl. Zorganizowane wycieczki rowerowe też są dostępne w kilku ważniejszych rejonach turystycznych, jak Winelands, Table Mountain oraz rezerwat naturalny Cape Point.

  Autobus

  Jeden z najbardziej godnych zaufania i szybkich sposobów na poruszanie się po Kapsztadzie. Autobusy są tanie, często kursują i dojeżdżają do wszystkich atrakcji turystycznych. Sieć autobusów MyCiti Bus jest w przystępnej cenie i zabierz cię niemal wszędzie, podczas gdy południowe peryferia najlepiej zwiedzać autobusami Golden Arrow. Jeśli się spieszysz, skorzystaj z autobusów do zwiedzania miasta, przyjazne dla rodzin i dostarczających informacji w 15 różnych językach z kanałem audio dla dzieci. Wycieczki Blue Mini Peninsula, Yellow Downtown i Purple Wine są zalecane dla odwiedzających, a wycieczka LaGuGu rzadką szansę odwiedzenia miasteczek Langa i Gugulethu.

  Taksówki

  Taksówki z licznikiem można znaleźć na postojach w całym mieście, w tym na stacji kolejowej, Greenmarket Square i na popularnym nabrzeżu V&A. W mieście operują trzy firmy - City Cabs, Excite Taxis i Rikkis - dostarczając bezpiecznych usług 24 h przez 7 dni w w tygodniu. Tańszą, lecz mniej wygodną opcją są taksówki minibus, które można zawołać z ulicy lub wsiąść do, przy postoju przy stacji kolejowej. Na pokładzie zapłacisz asystentowi siedzącemu obok kierowcy i powiesz mu dokładnie, gdzie chcesz wysiąść.

  Przydatne linki

  Przewodnik Turystyczny