Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Szukaj w blogu


  Wyszukiwanie blogów......

  Genewa Lotnisko - Wynajem samochodów we Francji lub Szwajcarii

  Niektórzy nasi klienci mogli już zauważyć, że w wyszukiwarce Auto Europe Genewa wyświetla się zarówno jako lokalizacja w Szwajcarii jak i we Francji. Dzieje się tak, ponieważ, jak zapewne już wiecie, lotnisko w Genewie, które znajduje się dokładnie na granicy francusko-szwajcarskiej, jest więc podzielone na francuską i szwajcarską stronę. Dzięki temu możesz wybierać, w którym sektorze chcesz odebrać wynajęty samochód. Wybór odpowiedniej strony będzie zależał od Twoich planów podróży, a są zalety odbioru na każdej ze stron. Poniżej znajdziesz kilka przydatnych informacji o lotnisku w Genewie.

  Po pierwsze, wynajmując we francuskim sektorze zazwyczaj otrzymasz niższą cenę niż w sektorze szwajcarskim, pomimo faktu, iż podatek VAT jest niższy w Szwajcarii niż we Francji. Taka opcja z góry może wydawać się najlepszą, ponieważ dla niektórych taniej zawsze znaczy lepiej, ale jest jeszcze parę czynników wartych rozważenia przy wyborze stron.

  Jeśli wolisz prowadzić samochód po rozbudowanym systemie autostrad w Szwajcarii, będziesz potrzebować specjalnej winiety. Wielu dostawców po stronie szwajcarskiej, od razu wyposaża swoje samochody w takie właśnie winiety, a tylko niektóre pojazdy od wypożyczalni po francuskiej stronie będzie je posiadało. Z drugiej strony, jeśli chcesz jeździć we Francji, lepiej jest upewnić się, że posiadasz alkomat w samochodzie, aby podróżować zgodnie z francuskimi zasadami drogowymi. Podczas gdy wypożyczalnie po francuskiej stronie lotniska są zobligowane do wyposażania samochodów w alkomaty, to raczej nie znajdziesz ich wliczonych w cenę po stronie szwajcarskiej.

  Jeśli wybierasz się w góry lub w miejsca, gdzie występują opady śniegu, możesz potrzebować opony zimowe. Wszystkie wypożyczalnie po stronie szwajcarskiej wyposażają swoje samochody w opony zimowe podczas zimowych miesięcy, zgodnie ze szwajcarskimi zasadami drogowymi. Zazwyczaj opony zimowe są wliczone w cenę wynajmu samochodu, ale w niektórych przypadkach, dostawcy mogą doliczyć dodatkową opłatę jako opcjonalne wyposażenie, za które uiszcza się lokalnie podczas odbioru (w naszej zaufanej sekcji 'Informacje o produkcie' zawarte są wszystkie najważniejsze informacje dotyczące opon zimowych w danym samochodzie).

  Jeśli rezerwujesz samochód we francuskim sektorze, samochody zazwyczaj nie są wyposażone w opony zimowe (co najwyżej mogą być wyposażone w opony całoroczne), ale możesz zawsze wypożyczyć łańcuchy śniegowe lokalnie. Podczas gdy opony zimowe nie są zawsze wymagane we Francji, to łańcuchy śniegowe są - pod pewnymi względami - więc jeśli podróżujesz w okolice, gdzie możesz spodziewać się śniegu, lub w góry, zawsze lepiej będzie, jak zabierzesz ze sobą łańcuchy.

  Profesjonalna porada: kupowanie łańcuchów śniegowych często okazuje się tańsze niż wypożyczanie ich lokalnie.

  Pamiętaj, że jeśli chcesz uniknąć szwajcarskich autostrad, kiedy odbierasz samochód po francuskiej stronie, to musisz przekroczyć Genewę. Jeśli miasto jest Ci nie znane, możesz rozważyć opcję wypożyczenia GPS lokalnie podczas odbioru. Pamiętaj też, że bez znaczenia, po której stronie lotniska odbierasz samochód, zawsze musisz oddać go po tej samej stronie lotniska, aby uniknąć naliczenia opłaty za wynajem w jedną stronę.

  Mamy nadzieję, że ten poradnik przyda Ci się w przyszłości. Jak zawsze, jeśli masz ochotę, to zapraszamy do odwiedzania, komentowania lub zadawania pytań na naszych portalach społecznościowych: Facebook lub Twitter.

  Szukaj w blogu