Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  PRZEPISY DROGOWE REPUBLIKA POŁUDNIOWEJ AFRYKI

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Informacje drogowe RPA

  Republika Południowej Afryki oferuje ciekawe miasta jak Kapsztad w południowo-zachodniej części kraju, Durban przy wschodnim wybrzeżu oraz Johannesburg i Pretoria w północnej części. Autostrady i drogi szybkiego ruchu w RPA są w dobrym stanie, jednak ze względu na zły stan techniczny pojazdów i brawurę kierowców należy zachować szczególną uwagę na jezdni. Podróżując po RPA należy wypełnić zbiornik paliwa samochodu do pełna przed wyprawą, ponieważ ilość stacji benzynowych na peryferjach jest dość uboga.

  Warunki i wymogi wynajmu
  Z reguły wypożyczalnie samochodów w RPA dopuszczają minimalny wiek kierowcy 18 lat. (Wymogi co do wieku mogą się różnić w zależności od klasy samochodu). Ponadto kierowcy powinni posiadać ważne prawo jazdy od minimum 1 roku. Generalnie wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy, uznawane jest także polskie prawo jazdy pod warunkiem posiadania poświadczonego tłumaczenia dokumentu na język angielski lub afrikaans. Kierowcy w wieku poniżej 25 lat ponoszą w niektórych wypożyczalniach opłatę młodego kierowcy. Ograniczenia obejmują także kierowców do wieku maksymalnie 70 lat. Wszyscy podróżujący powinni zapiąć pasy w czasie jazdy samochodem.

  Ograniczenie prędkości
  W RPA obowiązuje następujące ograniczenie prędkości:

  • 60 km/h w terenie zabudowanym
  • 100 km/h na drogach poza obszarem zabudowanym
  • 120 km/h na autostradach

  Przepisy ruchu drogowego

  W RPA obowiązuje ruch lewostronny.

  Paliwo
  W RPA stacje benzynowe czynne są zwykle w godzinach od 07:00 do 19:00, tylko niewielka liczba stacji czynna jest 24h na dobę.

  Opłaty
  Niektóre odcinki autostrad oraz przejazdy tunelem w RPA są płatne.

  Parkowanie
  W większych miastach jak Johannesburg czy Kapstad znalezienie wolnego parkingu może być dość trudne.

  Ubezpieczenie

  W cenie Auto Europe wliczone jest ubezpieczenie od pożaru oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Dodatkowo każda oferta wynajmu samochodu w RPA zawiera ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w razie kolizji lub kradzieży samochodu. Szczegółowe informacje o ubezpieczeniach znajdziesz na voucherze.

  Ograniczenia

  W przypadku podróży poza granicę RPA należy uzyskać potwierdzenie ze strony Auto Europe.

  Podróż do innych krajów
  W przypadku podróży samochodem z RPA do innych krajów Afryki skontaktuj się z nami pod numerem infolinii 222 639 537.

  Wynajem samochodów w jedną stronę
  Wynajem samochodu w jedną stronę na terenie RPA jest możliwy, jednak mogą wystąpić dodatkowe opłaty. Po dokonyniu rezerwacji skontaktujemy się z Tobą i poinformujemy o wysokości opłaty. Wynajem samochodu w jedną stronę z RPA do innego kraju, jeśli jest możliwy, to wyłącznie za dodatkową opłatą.