Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  LISTA KONTROLNA

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Lista kontrolna - wynajem samochodów

  Wynajem samochodów to świetna możliwość na zwiedzanie świata. Wybierasz się na urlop i chcesz skorzystać z wypożyczalni samochodów? Wystarczy, że porównasz ceny i wszystkie dostępne kategorie na stronie Auto Europe i w kilku prostych krokach możesz zrobić rezerwację samochodu. Oprócz dowodu osobistego i karty kredytowej jest jeszcze kilka ważnych rzeczy, o których należy pamiętać, aby bez problemów odebrać samochód z wypożyczalni.

  W naszej poniższej infografice przygotowaliśmy listę kontrolną, która pomoże Ci się odpowiednio przygotować przed wynajmem samochodu. Jeśli masz jakieś wątpliwości, skontakuj się z nami!

  Ograniczenie wieku
  W niektórych wypożyczalniach obowiązuje ograniczenie wieku pomiędzy 18 - 25 lat i zwykle pobierana jest tzw. opłata młodego kierowcy. Oprócz tego kierowca powinien posiadać prawo jazdy od co najmniej 1-2 lat. Niektóre wypożyczalnie ograniczają wynajem do maksymalnego wieku i pobierają tzw. opłatę seniora.

  Dodatkowe zabezpieczenie
  Większość firm wynajmujących oferuje w pakietach podstawowych zabezpieczenie ochronne, które nie pokrywa wszystkich uszkodzeń samochodu. Dodatkowe zabezpieczenie można wykupić w lokalnej wypożyczalni lub wybrać produkt Auto Europe z tzw. zwrotem udziału własnego lub pakiet z super cover.

  Ograniczenie podróży
  W państwach podzielonych na stany lub w krajach o ekstremalnych warunkach pogodowych i terenowych firmy wynajmujące samochody wprowadzają ograniczenia podróży. Wjazd do niektórych regionów państwa jest wtedy niedozwolony lub częściowo ograniczony. Podróż na wyspy, jak również jazda samochodem po wodzie, plaży, drogach nieasfaltowanych jest zabroniona.

  Limit kilometrów
  Zaplanuj trasę i wybierz rozważnie kategorię samochodu. Niektóre firmy wynajmujące wprowadzają ograniczenie kilometrów i opłaty za każdy dodatkowo przekroczony kilometr.

  Dodatkowi kierowcy
  Firmy wynajmujące pobierają opłaty za dodatkowego kierowcę i wprowadzają limit kierowców. Zdarza się, że w niektórych wypożyczalniach małżonkowie są zwolnieni z opłaty, a w sezonie letnim jeden dodatkowy kierowca jest często wliczony w cenie wynajmu.

  Opłaty drogowe
  Poszczególne wypożyczalnie oferują specjalne mobilne urządzenia służące do opłaty za przejazd po płatnych odcinkach dróg. Inną możliwością jest zapłata w chwili zwrotu samochodu. Dodatkowe opłaty mogą wystąpić również za przekroczenie odpowiednio oznakowanych stref.

  Przekroczenie granicy
  Każda firma wynajmująca określa ograniczenia w przypadku, gdy kierowca zamierza podróżować samochodem poza granicę państwa. Jeżeli planujesz taki wyjazd, zanotuj kraj podróży w chwili dokonywania rezerwacji, a my poinformujemy Cię, czy wypożyczalnia na to pozwoli i ile to będzie kosztować.

  Opłata za wynajem w jedną stronę
  W przypadku, gdy zwrot samochodu odbywa się w innym miejscu niż odbiór, może spowodować to dodatkowe koszty i taki wynajem musi być potwierdzony przez lokalną wypożyczalnię. Jeśli zarezerwujesz samochód na naszej stronie internetowej, my poinformujemy Cię o dostępności i ewentualnych opłatach.

  Dodatkowe wyposażenie
  Potrzebujesz fotelika dziecięcego lub nawigacji GPS? Na naszej stronie internetowej możesz zarezerwować dodatkowe wyposażenie. Po otrzymaniu potwierdzenia o dostępności zapłacisz za zamówione akcesoria bezpośrednio w wypożyczalni.

  Lista kontrolna - wynajem samochodów