Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  BOŻE NARODZENIE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Boże Narodzenie na całym świecie

  Na całym świecie celebruje się wyjątkowy czas świąt Bożego Natodzenia. Jednak nie każdy naród spędza święta tak jak my Polacy. W przeciągu lat powstały różnorodne tradycje i formy świętowania - od tańców, po zapalanie świec, do zbijania Pinatas.

  Poniżej przygotowaliśmy kilka krajów, w których obchodzi się Boże Narodzenie w zupełnie inny sposób niż w Polsce. Jesteś ciekawy? Więcej informacji znajdziesz w naszej infografice.

  Chcesz spędzić w tym roku Boże Narodzenie inaczej niż siedzenie przy pełnym stole i objadanie się? Auto Europe oferuje wynajem samochodów dookoła całego globu w ponad 24 000 lokalizacjach w 180 krajach! Wybierz się w podróż wynajętym samochodem i świętuj Boże Narodzenie w wyjątkowy sposób!

  Na całym świecie świętuje się Boże Narodzenie! Na przełomie lat powstały w każdym kraju różne świąteczne obyczaje. Zobacz naszą infografikę i poznaj inne tradycje obchodzenia Bożego Narodzenia na świecie!

  God Jul ze Szwecji

  W Skandynawii trzeba uważać na latające prezenty, bo ktoś niespodziewanie może wrzucić podarunek do pokoju (Julklapp). Kolejną tradycją w Szwecji jest miseczka z budyniem postawiona na parapecie, która ma zaspokoić chochlika Tomte.

  Gleðileg jól z Islandii

  W Islandii obchodzi się Boże Narodzenie od Wigilii do Trzech Króli. Ze względu na brak jodły, choinki wykonywano z kawałków dzrzewa i malowano je na zielono. W Islandii 13 krasnoludków przynosi prezenty z gór. Począwszy od 12 dni przed Wigilią, każdego dnia pojawia się jeden krasnoludek. Pierwszy z nich znika w pierwszy dzień świąt a ostatni w święto Trzech Króli.

  Wesołych Świąt z Polski

  W Polsce Wigilia rozpoczyna się, gdy pojawi się pierwsza gwiazda na niebie. Tradycyjnie serwowane jest na wieczerzę 12 potraw ku pamięci 12 apostołów. Dla Polaków szczególnie ważne jest dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń na nadchodzący Nowy Rok.

  Nollaig Shona z Irlandii

  W Irlandii domy dekorowane są ostrokrzewem, girlandą i jemiołą. Oprócz tego ustawiane są wieńce adwentowe z pięcioma świecami - trzy w kolorze liliowym, jedna w różowym i jedna w białym. Biała świeca zapalana jest dopiero w wieczór wigilijny. Prezenty przynosi Święty Mikołaj w nocy.

  Svetlogo Rogdestva z Rosji

  Boże Narodzenie w Rosji obchodzi się 7 stycznia zgodnie z rosyjskim kościołem prawosławnym a obdarowywanie prezentami odbywa się w Sylwestra.

  Gleðilig jól z Wysp Owczych

  Boże Narodzenie trwa tutaj 21 dni! 13 stycznia mieszkańcy wysp wykonują specjalny taniec, aby uczcić koniec świąt.

  Feliz Navidad z Meksyku

  W Meksyku Boże Narodzenie rozpoczyna się 15 grudnia. Prawie każdego dnia mieszkańcy Meksyku świętują z głośną muzyką i tańcem - to prawdziwa Fiesta (lokalna nazwa: Posada). Tradycyjnie spożywa się tutaj napój Ponche oraz orzechy i owoce z wypełnionych papierowych lub szklanych kul Pinatas.

  Merry Christmas z Australii

  Chcesz spędzić Boże Narodzenie bez śniegu i mrozu? W Australii spędza się święta na plaży w słońcu i spożywa indyka z grilla.

  Boże Narodzenie na całym świecie