Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW STACJA WENECJA

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na stacji Wenecja Santa Lucia w niskich cenach

  Położona blisko centrum i w niewielkiej odległości od największych atrakcji w mieście stacja kolejowa Santa Lucia w Wenecji jest centralnym terminalem w mieście. Dogodnie położona w zachodniej części historycznej dzielnicy, zaraz przy Ponte della Libertà (główna droga i most kolejowy łączący Wenecję z kontynentalnymi Włochami), jest to linia końcowa dla odwiedzających, przybywających do tego wyjątkowego miejsca koleją, terminal dla licznych lokalnych, regionalnych i szybkich pociągów z całych Włoszech i nie tylko.

  Stacja kolejowa Santa Lucia obsługuje około 30 milionów pasażerów rocznie i nie da się jej porównać z rzadą inną stacją na świecie. Przechodząc przez główne wejście, doświadczysz jednego z najwspanialszych doświadczeń turystycznych na stacji kolejowej gdziekolwiek na świecie, ponieważ znajdziesz się zaraz przy Grand Canal, uważane za jedno z najsłynniejszych przejść. Odwiedzający mają natychmiastowy dostęp do największych atrakcji, jak Kościół Scalzi i Most Scalzi Giuseppe, jeden z nielicznych mostów nad Grand Canal.

  Wenecję znają chyba wszyscy, zwłaszcza że miasto to odwiedzane jest przez turystów od stuleci. Charakterystyczne są tu nazwy ważnych miejsc, jak plac Św. Marka, Most Westchnień i wspaniały most Rialto, choć powstało w mieście wiele nowych i równie ważnych atrakcji, jak wspaniały zbiór Peggy Guggenheim, gdzie mieści się jedna z najwspanialszych osobistych kolekcji dzieł sztuki. Ale nie możesz opuścić Wenecji bez przejażdżki gondolą, słynną wenecką łodzią poruszaną przez gondolierów po kanale Grand Canal.

  Odwiedzając jedno z najsłynniejszych miast w Europie, sprawdź, jaka wypożyczalnia samochodów na stacji Wenecja Santa Lucia najbardziej odpowiada twoim planom podróży. Dokonując rezerwacji na stronie Auto Europe, zapewnisz sobie najlepsze oferty na zwiedzanie wspaniałych okolic Wenecji. Mamy ponad 65 lat doświadczenia na międzynarodowym rynku wynajmu samochodów, oferując ponad 24,000 lokalizacji odbioru i zwrotu pojazdów w ponad 180 krajach na całym świecie, w tym w Wenecji, również na lotnisku Marco Polo. Żadna inna firma nie dostarczy Ci tak szerokiego wyboru pojazdów w tak przystępnych cenach.

  Jeśli potrzebujesz pomocy w planowaniu wyjazdu, skontaktuj się z naszymi specjalistami od wynajmu samochodów pod +48 222 639 537, którzy z chęcią dostarczą Ci wszystkich ważnych informacji i doradzą odnośnie ciekawych i wartych zobaczenia miejsc w północnych Włoszech, kiedy skończysz już zwiedzać Wenecję. Sprawdź też nasz szczegółowy przewodnik z zasadami ruchu drogowego we Włoszech, aby dowiedzieć się, jakie są najważniejsze przepisy w kraju. Poznaj też opinie o wypożyczalni samochodów w Wenecji oraz usługach Auto Europe na naszej stronie.

  Informacje o stacji

  Jedna z największych stacji kolejowych we Włoszech Santa Lucia znajduje się blisko ważnych miast i miasteczek w północnych Włoszech, jak Padwa (tylko 30 minut jazdy), Werona (60 minut) i Mediolan (dwie godziny pociągiem), by wymienić tylko kilka. Stacja ma bardzo interesującą historię, ponieważ powstała w miejsce kościoła palladiańskiego Santa Lucia, który został zburzony w roku 1863, aby mogła powstać stacja, stąd wzięła się jej nazwa. Stacja znajduje się zaraz przy słynnym Grand Canal, a pasażerowie przyjeżdżający koleją mogą dostać się pieszo do mostu Rialto Bw zaledwie 20 minut lub udać się na cappuccino na plazu Św. Marka z mniej niż pół godziny .

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na stacji Wenecja Santa Lucia

  Znajdziesz mnóstwo możliwości wyboru, jeśli decydujesz się na wynajem samochodu na stacji Santa Lucia w Wenecji. Auto Europe współpracuje ze wszystkimi prestiżowymi dostawcami w Wenecji i w innych miastach we Włoszech. Stanowiska wypożyczalni znajdują się niedaleko stacji, w okolicy placu Piazzale Roma, będący jedyną częścią Wenecji dostępną dla samochodów.

  Avis na stacji Wenecja Santa Lucia Avis na stacji Wenecja Santa Lucia
  Piazzale Roma 496,
  Wenecja, Włochy 30135

  +39 348 4785735
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 08:00 - 14:30
  Sob 08:30 - 14:00
  Hertz na stacji Wenecja Santa Lucia Hertz na stacji Wenecja Santa Lucia
  Piazzale Roma 496,
  Wenecja, Włochy 30135

  +39 041 5284091
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 08:30-12:30/ 14:30-17:30
  Sob 08:30 - 12:30
  Europcar na stacji Wenecja Santa Lucia Europcar na stacji Wenecja Santa Lucia
  Piazzale Roma 496,
  Wenecja, Włochy 30135

  +39 041 5238616
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 08:30-12:30/ 14:00-18:00
  Sob 08:30 - 12:30

  Usługi na stacji

  Jako jedna z najbardziej ruchliwych stacji kolejowych we Włoszech, pasażerowie znajdą tutaj doskonały wybór usług i udogodnień, jak przechowalnia bagażu (bardzo przydatne w Wenecji) i kilka bankomatów w różnych częściach stacji. Podobnie jak na innych większych włoskich stacjach, system kolejowy Venezia Santa Lucia ma specjalny dział pomagający pasażerom z ograniczoną sprawnością ruchową, a pracownicy odbiorą Cię z pociągu (z wózkiem inwalidzkim jeśli potrzeba) i zabiorą Cię gdzie chcesz na stacji. Santa Lucia oferuje spory wybór sklepów, w tym L'Occitane i Tiger, a więcej opcji i restauracji znajdziesz w centrum handlowym przylegającym do stacji. Jest też kilka barów z przekąskami, kawiarni i jadalni na każdym końcu korytarza przy peronach kolejowych. Więcej sklepów (w tym japoński sklep z pamiątkami i akcesoriami MUJI) można znaleźć w budynku po prawej stronie stacji. Na stacji znajduje się też małe stanowisko Weneckiej Izby Turystycznej, gdzie możesz uzyskać informacje dotyczące podróży lub pomoc z zakwaterowaniem się.

  Jak się dostać na i opuścić stację Santa Lucia w Wenecji

  Pobliski plac Piazzale Roma, jest punktem wyjazdowym dla wszystkich podróży samochodem w regionie Wenecji. Wypożyczalnia samochodów na stacji Santa Lucia w Wenecji dostarczy Ci doskonały pojazd na podróż, a po jego odbiorze możesz udać się prosto na most Ponte della Libertà, który zabierze Cię w długą czarującą drogę przez wenecką lagunę do kontynentalnej północnej części Włoch. Możesz też odebrać samochód na stacji kolejowej Mestre w Wenecji, położonej w kontynentalnej części kraju, zaledwie kilka minut drogi od centrum miasta. Stacja Santa Lucia doskonale jest połączona z resztą miasta dzięki Vaporetto (publiczne autobusy wodne) i prywatnym taksówkom wodnym (w Wenecji nie ma samochodów ani autobusów, dlatego transport publiczny odbywa się na wodzie). Popularna (i tania) sieć transportu Vaporetto obsługiwana przez ACTV, oferuje liczne przystanki, w tym przed Ferrovia przy Santa Lucia. Pamiętaj, że obydwa lotniska w Wenecji, Marco Polo i Treviso, oferują połączenia autobusowe z i na stację na Piazzale Roma, ale nie ma połączenia kolejowego.

  Porady parkingowe

  Wynajmując samochód na stacji kolejowej Santa Lucia, będziesz musiał znaleźć dogodne miejsce do zaparkowania, podczas zwiedzania miasta. Możliwości parkingowe ograniczają się do okolicy przy stacji kolejowej lub w kontynentalnych Włoszech (jeśli podróżujesz autobusem, koleją, tramwajem lub taxi). Na krańcu historycznego centrum (centro storico) znajduje się Tronchetto, ogromny parking zbudowany na sztucznej wyspie. Jest tu miejsc na tysiąc pojazdów, a możesz stąd skorzystać z połączenia wahadłowego na Piazzale Roma lub z vaporetto do różnych miejsc docelowych w Wenecji. Na Piazzale Roma też jest kilka opcji parkingowych, w tym 24-godzinny garaż San Marco z miejscem na niemal 1,000 samochodów. Na kontynencie znajdziesz San Giuliano Parking i parkingi przy stacji kolejowej Mestre, przed udaniem się do miasta koleją, tramwajem, autobusem lub taksówką.

  Przydatne linki

  Strona internetowa stacji