Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW STACJA WENECJA MESTRE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na stacji kolejowej Mestre w Wenecji

  Położona kilka kilometrów od centrum miasta stacja kolejowa Mestre w Wenecji (znana jako Stazione di Venezia Mestre) jest jedną z najbardziej ruchliwych i najważniejszych stacji kolejowych w północnych Włoszech. Dziennie obsługiwanych jest tu około 85,000 pasażerów i 500 pociągów, a odwiedzający mogą przedostać się do wielu wspaniałych weneckich atrakcji wygodnie i niedrogo.

  Stacja kolejowa Mestre w Wencji znajduje się w części kontynentalnej miasta zaraz po drugiej stronie mostu Ponte della Libertà z Wenecji. Połączenia dostępne są w dzień i w nocy z szybką koleją, koleją regionalną i krajową z regularnymi połączeniami do popularnych włoskich miast, jak Rzym i Mediolan, z połączeniami dostępnymi też do Niemiec, Szwajcarii, Austrii, Francji, Rosji, Polski, Białorusi i Czech.

  Szybkie połączenia 10-minutowe oferują pasażerom dostęp ze stacji kolejowej Mestre na stację Santa Lucia, położonej bardzo blisko centrum miasta. Stąd możesz z łatwością dostać się do największych atrakcji w mieście łodzią, rowerem lub pieszo do mostu Rialto, placu św. Marka, słynnego Mostu Westchnień i Kolekcji Peggy Guggenheim, by wymienić tylko kilka.

  Wypożyczalnia samochodów na stacji Mestre w Wenecji oferuje podróżnym łatwy dostęp do regionu Veneto, z mnóstwem winiarni, starych średniowiecznych wiosek i kilkoma miejscami wpisanymi na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, zwłaszcza Dolomity i L'Orto Botanico di Padova, najstarszy ogród botaniczny na świecie. Znajduje się tu też jedno z najbardziej ekscytujących europejskich miast, czyli Werona, gdzie rozgrywała się akca z Romea i Julii Szekspira, a warto też odwiedzić wspaniałą Rzymską Arenę.

  Auto Europe oferuje wysokiej jakości wynajem samochodów w ponad 24,000 dogodnych lokalizacjach odbioru i zwrotu w ponad 180 różnych krajach. Możesz odebrać pojazd ze stacji kolejowej Mestre w Wenecji, zgodnie ze swoimi potrzebami, wybierając datę odbioru i zwrotu i wybierając dostawcę i pojazd za pomocą naszej wyszukiwarki, przed dokonaniem rezerwacji w kilku prostych krokach. Skontaktuj się z naszymi specjalistami pod numerem +48 222 639 537, jeśli potrzebujesz pomocy z rezerwacją lub chcesz uzyskać poradę dotyczącą poruszania się po Wenecji i okolicy samochodem. Poznaj też opinie o wypożyczalni samochodów w Wenecji oraz usługach Auto Europe na naszej stronie.

  Informacje o stacji

  Część nowo utworzonego paneuropejskiego korytarza nr 5, dworzec kolejowy Mestre jest strategicznym węzłem kolejowym znajdującym się w miejscu, gdzie zbiega się kilka głównych północnych linii kolejowych we Włoszech, w tym Mediolan-Wenecja, Wenecja–Udine, Trydent–Wenecja, Wenecja–Triest i Adria–Mestre. Kilka ostatnich unowocześnień pozwoliło ustanowić Mestre jako samodzielna stacja, a nie jako "przejściowa" stacja podmiejska popularna wśród turystów, by przedostać się do centrum Wenecji. Mestre jest dużą stacją dla szybkiej kolei, a niemal wszystkie pociągi przyjeżdżające i odjeżdżające na stację Santa Lucia zatrzymują się tutaj. Ze stacji Mestre możesz dostać się do wielu ciekawych miejsc docelowych, jak Bolonia (w kierunku do Florencji i Rzymu), Triest i Werona (w Kierunku do Mediolanu, Turynu i Monachium w południowych Niemczech).

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na stacji Wenecja Mestre

  Decydując się na wynajem samochodu na stacji Mestre w Wenecji, stanowiska dostawców znajdziesz w niewielkiej odległości od stacji, jak Europcar, Hertz i Sixt. Aby odebrać wynajęty samochód, należy pamiętać, aby mieć ze sobą wszystkie najważniejsze dokumenty, jak paszport, prawo jazdy i szczegóły zabezpieczenia, przed udaniem się do biura wypożyczalni. Jeśli planujesz udać się do historycznego centrum Wenecji, zalecamy zaparkować pojazd na parkingu na stacji Mestre (w okolicy jest kilka opcji w niskich cenach) i udać się do miasta koleją, autobusem lub tramwajem i uniknąć parkowania na stacji Santa Lucia w wyższych stawkach.

  Sixt na stacji Wenecja Mestre Sixt na stacji Wenecja Mestre
  Via Trento 1,
  Wenecja, Włochy 30171

  +39 029 4757979
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 09:00 - 18:00
  Sob 09:00 - 13:00
  Hertz na stacji Wenecja Mestre Hertz na stacji Wenecja Mestre
  Via Cappuccina 169,
  Wenecja, Włochy 30172

  +39 320 6664902
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 08:30-17:30
  Sob 08:30 - 12:30
  Europcar na stacji Wenecja Mestre Europcar na stacji Wenecja Mestre
  Via Ca' Marcello 4A,
  Wenecja, Włochy 30135

  +39 041 931 094
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 08:30-18:30
  Sob 08:30 - 12:30

  Usługi na stacji

  Jako pełna życia i ruchliwa stacja zaraz na krańcu jednego z najczęściej odwiedzanych miast europejskich, stacja Mestre dostarcza pasażerom szeroki zakres nowoczesnych udogodnień, takich jak efektowna przechowalnia bagażu i popularna strefa jadalniana. Stacja znajduje się w samym sercu pełnej życia strefy mieszkalnej z licznymi sklepami, kawiarniami, restauracjami i barami niemal zaraz po przejściu przez główne wejście. Piazza Ferretto jest dobrym miejscem na zatrzymanie się podczas zwiedzania, a cała okolica jest wypełniona tradycyjnymi bistrami w uliczkach i jadalniami serwującymi regionalne domowe dania, jak risotto, ravioli, pizza itd.

  Jak się dostać na i opuścić stację centralną w Wenecji

  Dostanie się na stację kolejową Mestre samochodem jest bardzo proste, dzięki autostradzie A57, która łączy główną drogę z centrum Wenecji. Aby dojechać do stacji Mestre, wybierz zjazd wskazujący na Mestre i kontynuuj na trasie Via della Libertà (SR11). Wypożyczalnia samochodu na stacji Mestre w Wenecji dostarczy Ci doskonały pojazd do zwiedzania okolicy. Po odbiorze pojazdu i jego zaparkowaniu, możesz skorzystać z transportu publicznego, by udać się na zwiedzanie historycznego centrum miasta. Ze stacji oferowanych jest wiele połączeń kolejowych przez Ponte della Libertà (Most Wolności), a w 10 minut przedostaniesz się od centralnej stacji Santa Lucia w Wenecji, a pociągi kursują od rana do wieczora.

  Alternatywą jest skorzystanie z autobusu z Wenecji, na stację Mestre z Piazzale Roma. ATVO Fly Bus z lotniska Marco Polo również podjeżdża pod stację. Autobusy na obydwa międzynarodowe lotniska (Marco Polo i Treviso) zatrzymują się przy stacji Mestre. Możesz też skorzystać z tramwai, które do centrum zabiorą Cię w 20 minut ze stacji Mestre, jednak linia tramwajowa jest tylko jedna i często tramwaje są przepełnione podróżnymi w miesiącach letnich. Taksówek z kolei jest pełno i możesz przedostać się z Mestre do centrum w około 10-15 minut w zależności od ruchu na drodze. Możesz też zdecydować się na spacer ze stacji Mestre do centrum Wenecji, a trasa zajmie Ci około półtorej godziny.

  Porady parkingowe

  Parkując na stacji kolejowej Mestre w Wenecji, przekonasz się, że znacznie taniej jest zatrzymać się w części kontynentalnej miasta i przedostać się do centrum transportem publicznym, aby podziwiać zabytki, zamiast parkować w samej Wenecji. Zaparkowanie na Mestre jest lepszą i tańszą opcją w porównaniu do opcji po drugiej stronie mostu Ponte della Libertà. Jedne z najlepszych opcji parkingowych przy stacji Mestre to SABA Venezia Mestre Stazione, Delfino Autorimessa i Garage Europa Venezia Mestre, z których wszystkie oferują bezpieczny parking z mnóstwem miejsc postojowych. Możesz też zatrzymać się na tak zwanym parkingu Park & Ride na obrzeżach Mestre i przedostać się na stację Mestre korzystając z autobusów wahadłowych.

  Przydatne linki

  Strona internetowa stacji