Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  WYNAJEM SAMOCHODÓW STACJA NEAPOL

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na stacji Neapol - łącząc południowe Włochy

  Położona na placu Piazza Garibaldi stacja kolejowa w Neapolu, znana jest też jako Napoli Centrale. Jest to szósta pod względem wielkości stacja kolejowa we Włoszech, obsługująca około 50 milionów pasażerów rocznie. Ze stacji oferowane są doskonałe połączenia transportem, łącząc regiony południowych Włoch i szybką kolej aż do Rzymu. Popularne miejsca docelowe to Florencja, Mediolan, Palermo, Pompeje, Salerno i Sorrento. Z podziemną stacją metra położoną pod samą stacją kolejową – wypożyczalnia samochodów na stacji kolejowej w Neapolu często jest wybierana jako alternatywa do wynajmowania pojazdu na lotnisku w Neapolu.

  Pierwsza stacja, jaka kiedykolwiek była tu wybudowana, powstała w 1866 roku – a zaprojektowana była przez Enrico Alvino. W następnych latach stacja była wielokrotnie zmieniana i unowocześniana – największe zmiany nastąpiły w 1954 z nowym designem stacji ukończonym w roku 1960. Zarówno okolica, jak i stacja kolejowa przeszły kolejne zmiany, trwające pięć lat, które ukończone zostały w 2010. W tym czasie do stacji kolejowej dodana została też podziemna stacja metra z nowymi windami, ruchomymi schodami i podłogami.

  Auto Europe jest pośrednikiem wynajmu samochodów z ponad 65-letnim doświadczeniem w branży. Razem z naszymi lokalnymi, krajowymi i międzynarodowymi partnerami, jesteśmy w stanie dostarczać najlepsze oferty, doskonałą obsługę klienta i ogromną flotę pojazdów do wyboru. Oprócz standardowych samochodów do wynajmu oferujemy też pojazdy luksusowe, kampery i usługi transferu. Jeśli chcesz dokonać rezerwacji, możesz skorzystać z naszego bezpiecznego systemu rezerwacyjnego lub skontaktować się z naszym oddanym zespołem agentów pod +48 222 639 537.

  Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zasadach ruchu drogowego w Neapolu, sprawdź informacje zawarte w naszym przewodniku z przepisami drogowymi we Włoszech. W przewodniku tym znajdziesz wiele przydatnych wskazówek o włoskich przepisach drogowych, w tym ograniczenia prędkości, ograniczenia wieku kierowcy, opłaty drogowe i nie tylko. Co więcej, możesz odwiedzić naszą stronę, gdzie poprzedni klienci zamieszczają opinie o wypożyczalni samochodów w Neapolu, aby dowiedzieć się, jakie mieli doświadczenia podczas podróży.

  Informacje o stacji

  Obecnie stacja centralna w Neapolu została otwarta w latach 60. XX wieku, jako główna stacja kolejowa łącząca Neapol z resztą kraju. Z liniami oferującymi połączenia do różnych lokalizacji w południowych Włoszech i szybką koleją do Rzymu, stacja centralna w Neapolu składa się łączeni z 25 torów kolejowych. Najczęstsze połączenia to: Neapol do Salerno, Rzymu, linia Cassino i Neapol i Rzym, linia Formia i Neapol Direttissima. Pod dworcem kolejowym znajduje się stacja metra Napoli Piazza Garibaldi. Dwie linie metra oferują połączenia po kilku stacji w mieście.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na stacji Neapol

  Z dużą ilością dostawców do wyboru, niejedna wypożyczalnia samochodów na stacji w Neapolu oferuje szybkie połączenia do centrum miasta – aby łatwo przedostać się do wszystkich najlepszych atrakcji w okolicy. Wiele stanowisk wypożyczalni znajduje się na terenie stacji, a kilka z nich znajdziesz na Piazza Garibaldi. Wszystkie stanowiska dostawców położone są w niewielkiej odległości pieszo od stacji kolejowej. Przed udaniem się po odbiór pojazdu, upewnij się, że masz przy sobie prawo jazdy, voucher, kartę kredytową i międzynarodowe prawo jazdy (jeśli jest wymagane). Na stacji znajdziesz między innymi poniższych dostawców.

  Avis na stacji Neapol Avis na stacji Neapol
  Starhotels Terminus, Piazza Giuseppe Garibaldi, 92/C,
  Neapol, Włochy 80142

  +39 081 284041
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 08:30 - 18:00
  Sob 08:30 - 12:30
  Budget na stacji Neapol Budget na stacji Neapol
  Stazione Centrale Ff.ss,
  Neapol, Włochy 80142

  +39 081 287858
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 08:00 - 20:30
  Sob 09:00 - 13:00
  Hertz na stacji Neapol Hertz na stacji Neapol
  Corso Arnaldo Lucci, 171,
  Neapol, Włochy 80142

  +39 081 202860
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 08:30 - 13:00 i 14:30 - 19:00
  Sob 08:30 - 13:00

  Usługi na stacji

  Jako dworzec główny w Neapolu, na stacji znajdziesz wszystkie podstawowe usługi, aby umilić Ci czas w podróży. Na miejscu znajduje się wiele sklepów, restauracji i kawiarni na poziomie peronów. Możesz też skorzystać z biura obsługi turystycznej, kas biletowych i kantora wymiany walut, a także przechowalni bagażu i toalet. Toalety są też dostępne na poziomie podziemnym, gdzie znajdziesz też dodatkowe restauracje, sklepy i kawiarnie. Podziemny poziom oferuje też dostęp do stacji metra.

  Na górnym poziomie możesz korzystać z hali dla pasażerów z kartami Platinum lub Gold Cartafreccia Card. Hala ta jest też dostępna dla posiadaczy biletów Executive lub AV Salottino. Pasażerowie z ograniczoną sprawnością ruchową lub tacy, co wymagają specjalnej pomocy, mogą korzystać z hali, znajdującej się na poziomie peronów. Co więcej, biuro NTV dla pasażerów Italo znajduje się tez na poziomie peronów.

  Jak się dostać na i opuścić stację kolejową w Neapolu

  Wiele miejskich autobusów zatrzymuje się na stacji kolejowej w Neapolu – dzięki czemu dworzec jest doskonałą lokalizacją do odbywania dalszych podróży. Oprócz połączeń lokalnymi autobusami, które odjeżdżają co 15 minut, dostępne są też autobusy lotniskowe oferujące połączenia co 30 minut (codziennie od 06:30 do 23:30). Jeśli nie możesz znaleźć autobusu do swojej wybranej lokalizacji docelowej, weź pod uwagę wynajem samochodu na stacji w Neapolu. W ten sposób będziesz mógł się udać gdziekolwiek chcesz w swoim własnym tempie.

  Alternatywą są także taksówki, z postojem będącym dostępnym zaraz przed stacją kolejową. Oficjalne taksówki w Neapolu są białe i mają znak taksówki na dachu. W taksówce otrzymasz kartę ze stałymi stawkami za przejazd. Średnio minimalna stawka wynosi 4.50 euro, z dodatkową opłatą 50 centów za bagaż. W Neapolu znajduje się wiele ulic jednokierunkowych, dlatego możesz się spodziewać, że nie zawsze będzie dostępna bezpośrednia trasa do wybranego miejsca docelowego. Polecamy też ustalenie kwoty przejazdu z kierowcą przed udaniem się w podróż.

  Porady parkingowe

  Znalezienie parkingu przy stacji może być trudne z powodu dużego tłoku na ulicach i brakujących miejsc. Znalezienie wolnego miejsca parkingowego na ulicy jest jeszcze trudniejsze, choć wielu kierowców parkuje podwójnie – co nie jest dozwolone i może zakończyć się mandatem. Przed stacją znajduje się strefa gdzie możesz szybko się zatrzymać kiedy podwozisz lub odbierasz. Wypożyczenie samochodu na stacji w Neapolu jest doskonałą opcją ze względu na centralną lokalizację. Dzięki licznym dostawcom do wyboru możesz szybko udać się do lokalizacji w Neapolu i nie tylko – jest to idealna opcja dla tych, co mają napięty grafik.

  Trenitalia współpracuje z ParkVia, oferując parking w przystępnych cenach niedaleko stacji. Położony kilka kilometrów na południowy zachód od stacji parking z miejscami zarówno zadaszonymi, jak i na świeżym powietrzu, z parkingu oferowane jest połączenie autobusem wahadłowym na stację. Garaż parkingowy jest bezpieczny i chroniony przez 24 godziny dziennie. Usługa Meet & Greet dostępna jest dla podróżnych, którzy chcą szybko się dostać na stację bez zamartwiania o parkowanie i mogą tym samym zostawić w umówionym miejscu pojazd z pracownikiem firmy.

  Przydatne linki

  Strona internetowa stacji