Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  WYNAJEM SAMOCHODÓW STACJA LOS ANGELES

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na stacji Los Angeles

  Oficjalnie otwarta w maju 1939, stacja kolejowa Los Angeles Union jest jedną z najbardziej ruchliwych terminali w Stanach Zjednoczonych i jest ważną bramą wjazdową zarówno do miasta, jak i całej Kalifornii. Codziennie obsługiwanych jest tu ponad 100,000 pasażerów, a jest to bardzo ważne międzymodalne centrum transportu, będące węzłem komunikacyjnym dla popularnej linii kolejowej Amtrak, lokalnej kolei miejskiej Metrolink i licznych połączeń autobusowych Metro obsługujących Los Angeles i okolice.

  Pomyślany na wielką skalę, i opisywany przez entuzjastów kolei jako ostatnia wielka stacja kolejowa zbudowana w Ameryce, a rzeczywiście jest ikonowym budynkiem o monumentalnej architekturze, ukazująca wspaniałe połączenie stylów hiszpańskiego odrodzenia kolonialnego i art deco. Cały gmach został dodany do Narodowego Rejestru Budynków Historycznych w 1980 i jest uznawany za jeden z pierwszych prawdziwych punktów orientacyjnych w Los Angeles.

  Stacja jest dogodnie zlokalizowana zwłaszcza dla podróżnych, którzy chcą szybko przeodstać się do atrakcji turystycznych. Dogodnie usytuowana w północno-wschodniej części centrum miasta, zaraz przy ulicach Alameda, Cesar Chavez Avenue, Vignes i Hollywood Freeway, a niedaleko znajduje się Museum of Social Justice, Olvera Street Market, Chinese American Museum i popularna w LA chińska dzielnica.

  Wypożyczalnia samochodów na stacji kolejowej w Los Angeles dostarczy C szybki sposób na przedostanie się do atrakcji turystycznych, jak Disneyland (tylko 30 minut jazdy) i słynne Getty Center, położone na szczycie wzgórza niedaleko gór w Santa Monica. Z wynajętym pojazdem możesz też udać się na przejażdżkę wzdłuż wspaniałego oceanicznego wybrzeża po autostradzie, obiegającej całe kalifornijskie wybrzeże od północy na południe.

  Założone w roku 1954 Auto Europe stało się światowym liderem na rynku wynajmu samochodów i współpracuje z najlepszymi globalnymi wypożyczalniami na świecie. Z nami możesz zarezerwować tanio samochód na stacji Union w Los Angeles w zaledwie kilka kliknięć myszką, przez naszą nowoczesną wyszukiwarkę na stronie.

  Możesz też skontaktować się z naszymi specjalistami, dzwoniąc pod +48 222 639 537, którzy z chęcią pomogą Ci przejść przez proces rezerwacyjny. A dla dodatkowego spokoju, sprawdź oceny i komentarze poprzednich klientów Auto Europe, przeglądając opnie o wypożyczalni samochodów w Los Angeles.

  Informacje o stacji

  Jeden z brylantów architektonicznych w Los Angeles stacja Union jest największym terminalem pasażerskim w południowo-zachodnich regionach USA. Stacaj zaprojektowana została przez ojca i syna Johna i Donald Parkinsonów, a budowa kosztowała ponad 10 milionów amerykańskich dolarów. To, co sprawia, że stacja Union jest tak atrakcyjna, to fantastyczne wnętrze z pięknymi detalami. Przykładowo z poczekalni podróżni udają się do pociągów po podłogach wykonanych z terakoty i poprzeplatanych marmurowymi pasami, a przy wewnętrznej poczekalni znajduje się wspaniały zamknięty ogród z patio i podwórka zaprojektowane, by zapewnić podróżnym najlepsze doświadczenia. Po wielu latach stacja ta wciąż urzeka duchem Los Angeles, a wiele razy były tu kręcone sceny z różnych filmów, jak Blade Runner, Catch Me If You Can, Pearl Harbor i Charlie’s Angels: Full Throttle.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na stacji Los Angeles

  Jedne z najbardziej prestiżowych wypożyczalni samochodów na świecie (jak Budget i Hertz) mają swoje stanowiska na stacji, więc będziesz miał mnóstwo możliwości do wyboru, jeśli decydujesz się na wynajem samochodu na stacji w Los Angeles. Z dworca możesz szybko przedostać się do Hollywood i zwiedzać resztę miasta w swoim własnym tempie. Stanowiska dostawców znajdują się na terenie stacji, a lokalizacje odbioru i zwrotu pojazdów są w niewielkiej odległości od dworca. Upewnij się, że masz wszystkie wymagane dokumenty do odbioru samochodu, jak paszport, prawo jazdy, kartę kredytową (wystawioną na głównego kierowcę), szczegóły ubezpieczenia i voucher od Auto Europe.

  Budget na stacji Los Angeles Budget na stacji Los Angeles
  800 North Alameda Street,
  Los Angeles, USA 90012

  +1 213 617 2977
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 08:00 - 17:00
  Sb 08:00 - 13:00
  Hertz na stacji Los Angeles Hertz na stacji Los Angeles
  800 North Alameda Street,
  Los Angeles, USA 90012

  +1 213 625 1034
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 08:00 - 17:00
  Sb 09:00 - 12:00

  Usługi na stacji

  Oprócz tego, że stacja Union w Los Angeles jest godnym podziwu budynkiem, znajduje się też na nim szeroki zakres udogodnień i usług dla pasażerów, których obsługiwanych jest tu tysiące każdego dnia. Dla tych, co mają dużo czasu wolnego do zabicia, dostępna jest restauracja z dobrym menu à la carte oferującym świeżo przygotowane dania w wyszukanym stylu. Inne opcje jadalniane obejmują pełen życia pub z warzonym piwem i pełen klasy bar z drinkami, gdzie pasażerowie mogą się zrelaksować przed nadchodzącą podróżą. Kilka kiosków na dworcu oferuje szeroki zakres pamiątek, a dostępny jest też tutaj market, gdzie zakupić można autentyczne uliczne jedzenie z różnych stron świata. Choć nie ma publicznych schowków na bagaż na stacji, posiadacze biletów na pociąg lub autobus mogą przechować swój bagaż na jakiś czas w strefie odbioru bagażu Amtrak niedaleko głównej hali pasażerskiej.

  Jak się dostać na i opuścić stację kolejową w Los Angeles

  Z powodu wspaniałej lokalizacji, wypożyczalnia samochodów na stacji w Los Angeles jest łatwo dostępna. Dworzec znajduje się niedaleko znanych atrakcji turystycznych i jest dobrze połączony z siecią transportu publicznego w LA, która składa się z lekkiej kolei, metra i systemu kolejowego Metrolink na dużą skalę, oferującego regularne połączenia do hrabstw w Kalifornii. Inne opcje obejmują połączenia autokarami Greyhound do portu i ważnych lokalizacji poza LA, jak Las Vegas i San Francisco. Lax Flyaway to firma autobusowa obsługująca Los Angeles z międzynarodowego lotniska, natomiast postoje taksówek znajdują się zaraz przed wejściem na stację Union Station West, jednak taksówki zazwyczaj nie czekają na pasażerów, tylko trzeba je zamówić telefonicznie lub przez aplikację.

  Porady parkingowe

  Przyjeżdżając po odbiór samochodu ze stacji Union w Los Angeles, znajdziesz tu kilka dogodnych opcji parkowania, jeśli chcesz zatrzymać się na dłużej w mieście. LA ma ponad sto dużych parkingów i ponad 50,000 dostępnych miejsc parkingowych na ulicach nie tylko w centrum, a dodatkowo można czasem znaleźć darmowe miejsca do zaparkowania. Wiele miejsc komercyjnych, jak galerie handlowe, hotele, motele i hipermarkety, oferują parking dla swoich klientów, a możliwe jest to też w pobliżu mniejszych atrakcji turystycznych. Co więcej, stacja Los Angeles Union też oferuje dwa parkingi, położone zaraz przy głównym budynku dworca przy Union Station East i Union Station West, a na tym drugim można zatrzymać się na noc i ładować pojazdy elektryczne.

  Przydatne linki

  Los Angeles stacja kolejowa

  Przowodnik turystyczny