Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW STACJA KOLEJOWA KATANIA

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na stacji kolejowej w Katanii

  Stacja kolejowa Catania Centrale jest główną stacją kolejową w Katanii na Sycylii. Razem z Palermo Centrale, Messina Centrale i Syrakuzami, jest to jedna z najważniejszych stacji kolejowych w regionie. Stacaj obsługiwana jest przez firmę Ferrovie dello Stato, narodową stacją kolejową z Włoch. Katania jest wspaniałym miastem z licznymi atrakcjami turystycznymi i pięknymi miejscami do odwiedzenia. Katania jest dobrze połączona liniami kolejowymi, które oferują połączenia między miastem Etny, a innymi większymi włoskimi miastami. Główna stacja kolejowa w mieście, Catania Central, znajduje się niedaleko nabrzeża w Katanii, w okolicy, gdzie system transportu publicznego jest wysoko rozwinięty, a atrakcje są blisko siebie i łatwo dostępne. Udaj się do jednej ze wspaniałych restauracji i spróbuj typowej lokalnej kuchni lub wieloetnicznych dań.

  Wypożyczalnia samochodów na stacji kolejowej w Katanii ułatwi Ci zwiedzanie miasta, które nie ma sobie równych pod względem tradycyjnej kuchni śródziemnomorskiej, koloru i kultury i oferuje odwiedzającym autentyczną miejską przygodę w prawdziwym stylu sycylijskim. Możesz zarezerwować tanio samochód na stacji kolejowej w Katanii w kilku prostych krokach na stronie Auto Europe dzięki naszej nowoczesnej wyszukiwarce. Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z naszymi specjalistami pod numerem +48 222 639 537, którzy z chęcią pomogą Ci dokonać rezerwację i odpowiedzą na wszelkie pytania związane z podróżą. Poznaj też opinie o wypożyczalni samochodów w Katanii oraz o usługach Auto Europe na naszej stronie, przed dokonaniem rezerwacji.

  Informacje o stacji

  Stacja kolejowa w Katanii przede wszystkim oferuje połączenia do innych sycylijskich miast, a najczęstsze połączenie jest na linii Messina-Katania-Syrakuzy, Katania-Caltagirone-Gela oraz Katania-Palermo. Wyżej wymienione linie kolejowe są połączone z resztą Włoch dzięki Cieśninie Mesyńskiej, dzięki czemu wagony kolejowe mogą być przewożone promem, jaki przyjeżdża lub odjeżdża z Sycylii. Dzięki temu morskiemu połączeniu stacja kolejowa w Katanii oferuje połączenia do różnych lokalizacji w kraju, co możliwe jest dzięki firmie Trenitalia i oferowanych przez nich połączeń kolejowych, sprawiając, że Katania jest dostępna też pociągami.

  Stacja kolejowa w Katanii
  Adres: Piazza Papa Giovanni XXIII, 2, 95129 Katania, Włochy

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na stacji kolejowej Katania

  Mamy szeroką ofertę pojazdów w przystępnych cenach, dla wszystkich, którzy decydują się na wynajem samochodu na stacji kolejowej w Katanii. Na naszej stronie znajdziesz pojazdy w różnych kategoriach, aby móc z łatwością znaleźć idealny pojazd na wynajem podczas wakacji we Włoszech. Jest kilka lokalnych wypożyczali samochodów znajdujących się w niewielkiej odległości od stacji kolejowej w Katanii, w tym Avis, która to firma ma swoje biuro kilka ulic dalej (około 12 minut pieszo od wybrzeża Katanii).

  Avis na stacji kolejowej Katania Avis na stacji kolejowej Katania
  Piazza Papa Giovanni XXIII, 2,
  Katania, Włochy 95129

  +39 095 537871
  Godziny otwarcia:
  Pon-Pt 09:00 - 19:00
  Sob 09:00 - 18:00 i Nd 09:00 - 12:00

  Usługi na stacji

  Pierwsze połączenie, jakie zostało otwarte z Katanii, było do Mesyny. W ciągu kolejnych lat stacja coraz bardziej się powiększała, pozwalając na rozbudowę i dodawanie więcej peronów i torów, oraz rozbudowując system połączeń do różnych miejsc docelowych, także ze stacji, a koleje były zarówno pasażerskie, jak i cargo (które pierwotnie było jedynym celem). Obecnie stacje kolejowa w Katanii ma 9 torów na peronach przeznaczonych do przewożenia pasażerów, oraz 15 torów do transportu dóbr. Oznacza to, że stacja jest dobrze rozwinięta i zorganizowana, oferując podróżnym wszystkie podstawowe udogodnienia.

  Jak się dostać na i opuścić stację centralną w Katanii

  Stacja kolejowa w Katanii znajduje się w bardzo strategicznej lokalizacji w mieście, a wokół niej znajduje się mnóstwo wieloetnicznych restauracji. Na tym samym placu znajduje się też terminal autobusowy AMT Catania, a okolica jest też dogodnie obsługiwana przez autobusy interregionalne, które przejeżdżają przez plac, tworząc dalsze połączenia ze stacji kolejowej w głąb Sycylii, a także ułatwiając przedostanie się na stacje z różnych pobliskich okolic. Zaraz przy placu jest też stacja metra, dlatego wypożyczalnia samochodów na stacji kolejowej w Katanii doskonałą opcją na szybkie poruszanie się po mieście Etny, bez problemu docierając do najważniejszych miejsc w Katanii. Na tym samym placu, przy którym jest stacja kolejowa, znajdziesz też postój taksówek, które są gotowe, by zabrać Cię do wskazanego miejsca docelowego, jak hotel, czy atrakcja turystyczna. Dodatkowe informacje na temat jazdy we Włoszech można znaleźć na naszej stronie z poradami dotyczącymi jazdy.

  Porady parkingowe

  Na stację łatwo jest się dostać i opuścić samochodem, by szybko rozpocząć zwiedzanie miasta i okolic. Jeśli chcesz skorzystać z usług kolejowych, możesz zatrzymać się na dużym parkingu przylegającym do placu, na którym znajduje się stacja, zawsze dostępnych jest na nim dużo wolnych miejsc. Stacja kolejowa Catania Centrale znajduje się bardzo blisko historycznego centrum Katanii, do którego z łatwością można też dojść pieszo, po zaparkowaniu na stacji.

  Parkowanie w Katanii często okazuje się łatwiejsze, niż można by przypuszczać! W wielu najpopularniejszych dzielnicach miasta znajdują się parkingi miejskie, w tym Via La Spezia, Via Luigi Sturzo, Piazza Paolo Borsellino, Via Plebiscito 747 i Via Forcile, z których ostatni znajduje się w pobliżu lotniska. Parking na ulicy jest płatny i można znaleźć miejsca oznaczone niebieską linią na drodze jako wyznaczone miejsca parkingowe. Pobierz bilet z maszyny, a nie od ludzi na ulicy, którzy próbują sprzedać je po wyższych cenach.

  Przydatne linki

  Strona internetowa stacji