Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW STACJA PALERMO

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na stacji Palermo

  Stacja kolejowa Notarbartolo w Palermo jest jednym z głównych dworców kolejowych na włoskiej wyspie Sycylii. Budynek został oficjalnie otwarty w roku 1974 i uważa się go za jeden z najbardziej ruchliwych miejsc w mieście – zaraz po centralnej stacji kolejowej w Palermo. Stacja kolejowa oferuje usługi regionalne z kilku peronów, łącząc Palermo z Trapani i Palermo z Palermo Giachery. Większość terenu stacji znajduje się w części podziemnej, z metro łączącym obydwie główne stacje w Palermo. Przez niewielką odległość od Piazza Matteo Maria Boiardo, wypożyczalnia samochodów na stacji Palermo Notarbartolo oferuje świetną alternatywę dla wynajmu na lotnisku.

  Stacja kolejowa i usługi na niej oferowane, zarządzane są przez krajową firmę kolejową – Rete Ferroviaria Italiana i Trenitalia. Stacja przeszła liczne modernizacje, aby pomieścić małe centrum handlowe i galerię. Znajduje się tu też lokalny terminal autobusowy, aby z łatwością przesiadać się między autobusami i koleją. Pociągami możesz udać się do Giachery, Punta Raisi i Palermo Centrale.

  Przez ponad 65 lat Auto Europe, dzięki silnym i długoletnim partnerstwom, dostarcza konkurencyjne stawki wynajmu samochodów, świetne oferty i regularne promocje. Oprócz dogodnych lokalizacji obdioru na całym świecie i ogromnej floty pojazdów do wyboru okazjonalnie dostarczamy specjalne oferty, jak dodatkowy kierowca gratis, darmowe opony zimowe i więcej. Od standardowych pojazdów na wynajem, po samochody luksusowe i kampery, z nami możesz też zamówić usługi transferu. Aby omówić twoje potrzeby podczas wynajmu samochodu, skontaktuj się z jednym z naszych agentów rezerwacyjnych, dzwoniąc pod numer +48 222 639 537 jeszcze dziś.

  Jeśli nigdy wcześniej nie byłeś w Palermo lub w ogóle nie prowadziłeś we Włoszech, zalecamy odwiedzić nasz przewodnik z przepisami drogowymi we Włoszech. Na naszej specjalnej stronie z przewodnikiem znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące zasad i ograniczeń na włoskich drogach, a także ograniczenia wiekowe, opłaty drogowe we Włoszech i nie tylko.

  Informacje o stacji

  Obecna stacja kolejowa znajduje się na północ od centrum Palermo przy jednej z głównych alei w mieście. Choć budowa stacji rozpoczęła się już w latach 30. XX wieku, budynek sam w sobie nie został ukończony aż do roku 1974 z powodu Drugiej Wojny Światowej i czynników politycznych. Główny terminal znajduje się na poziomie ulicy, natomiast cała pozostała część stacji leży w części podziemnej. Po otwarciu obecnej, stara stacja kolejowa Lolli w Palermo została zamknięta. Na stacji znajdziesz połączenie metrem do Palermo Centrale i terminal autobusowy.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na stacji centralnej Palermo

  Wynajem samochodu na stacji w Palermo jest wyjątkowo prosty, dzięki licznym dostępnym dostawcom w tej lokalizacji, a także z powodu doskonałego centralnego położenia. Stacja kolejowa dostarcza doskonałe połączenia do wielu wspaniałych atrakcji w Palermo. Biura wypożyczalni znajdują się poza stacją, ale w tym samym kompleksie. Stanowiska dostawców można znaleźć przy Piazza Matteo Maria Boiardo i Via Umberto Giordano. Kilka innych firm wynajmujących samochody można też znaleźć w niewielkiej odległości pieszo od stacji. Zalecamy przygotować wszystkie wymagane dokumenty przed przyjazdem do biura. Potrzebny Ci będzie dowód tożsamości, voucher, prawo jazdy (w tym międzynarodowe, jeśli wymagane) i ważna karta kredytowa głównego kierowcy.

  Europcar na stacji centralnej Palermo Europcar na stacji centralnej Palermo
  Piazza Matteo Maria Boiardo,
  Palermo, Włochy 90144

  +39 091 301825
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 08:30 - 13:00 i 15:30 - 19:00
  Sob 08:30 - 13:00
  Maggiore na stacji centralnej Palermo Maggiore na stacji centralnej Palermo
  Via Umberto Giordano, 1,
  Palermo, Włochy 90144

  +39 091 681 0801
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 08:00 - 19:00
  Sob-nd 08:00 - 17:00

  Usługi na stacji

  Stacja kolejowa Palermo Notarbartolo oferuje wszystkie najważniejsze usługi i udogodnienia, aby zapewnić wszystkim bezpieczną i przyjemną podróż. Oprócz kas biletowych i poczekalni możesz tu też znaleźć toalety, biuro Włoskiej Policji Transportowej, kioski, automaty z napojami i przekąskami, biura wypożyczalni, parking, a także terminal autobusowy i postój taksówek. Na stacji kolejowej oferowane są też, łatwe dojścia do torów, oraz wizualne i dźwiękowe systemy informacyjne.

  Jak się dostać na i opuścić stację centralną w Palermo

  Możesz skorzystać z kilku alternatywnych opcji przedostania się na stację Palermo Notarbartolo, choć stacja sama w sobie znajduje się nieco na północ od centrum Palermo, przy popularnej alei. Ze stacji kolejowej możesz udać się na Palermo Centrale metrem, aby zapewnić sobie szybki i bezstresowy dojazd z jednej stacji na drugą. W pobliżu znajdują się też cztery przystanki autobusowe (102, 118, 704 i 806), a wszystkie udają się w kierunku Politeama, Porta Felice, Croci, Sferracavallo i nie tylko.

  Inne alternatywy obejmują linię kolejową z Punta Raisi do Palermo Notarbartolo – znaną jako trasa A. Przed stacją znajduje się postój taksówek, dostarczając dostęp do trudniej dostępnych części miasta. Taksówki są mierzone i mają znak taxi na dachu. Zalecamy porozmawiać z kierowcą przed rozpoczęciem podróży, aby dowiedzieć się mniej więcej jaka będzie szacowana opłata za przejazd. Wypożyczalnia samochodów na stacji centralnej Palermo jest świetną opcją na szybkie zwiedzanie, zwłaszcza, że stacja jest centralnie położona i oferuje doskonałe połączenia na lotnisko.

  Porady parkingowe

  Parking na stacji jest całkiem prosty w obsłudze. W okolicy znajdują się dwa spore garaże parkingowe. Jeden z nich znajduje się przy Piazza Matteo Maria Boiardo, a drugi to Parking Notarbartolo, który otwarty jest przez 24 godziny na dobę. W całym mieście znajdziesz kilka dostępnych garaży parkingowych, z których wiele jest bezpieczną i wygodną opcją. Parkowanie na ulicach jest możliwe, jednak trudno będzie znaleźć wolne miejsca, zwłaszcza bliżej stacji. Darmowe miejsca parkingowe oznaczone są niebieską linią. Zwróć też uwagę na wszelkie znaki, aby dowiedzieć się o możliwych ograniczeniach parkingowych.

  ParkVia dostarcza też bezpieczne garaże parkingowe przy stacji, co jest doskonałą opcją dla tych, co muszą się na chwilę zatrzymać w okolicy. Z licznymi dostępnymi dostawcami na stacji, wynajem samochodu na stacji jest doskonałą opcją dla tych, co mają napięty grafik lub spieszą się z jakiegokolwiek powodu. Co więcej, wypożyczalnie samochodów mają własne darmowe parkingi, na które należy zwrócić wynajęty pojazd.

  Przydatne linki

  Strona internetowa stacji