Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA LOTNISKU HELSINKI

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Helsinkach

  Helsinki to pełna życia, atrakcyjna stolica Finlandii i największe miasto w kraju. Jego długa historia, ciekawe tradycje i wyjątkowa architektura przyciągają tu licznych turystów z całego świata i to nie tylko na wakacje letnie! Jedną z najlepszych atrakcji jest archipelag z twierdzą Soumenlinna zbudowaną przez mieszkańców Szwecji jeszcze na początku 19 wieku. Helsinki to jedno z najbardziej ekscytujących miast w Europie. Wybierz się na spacer po historycznym centrum miasta i spróbuj lokalnego jedzenia w przyjemnych kawiarniach i restauracjach.

  Jako główny powietrzny węzeł komunikacyjny w kraju, Lotnisko w Helsinkach jest doskonałym miejscem startowym do zwiedzania Finlandii. Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Helsinkach ułatwi Ci szybkie przedostanie się i odkrywanie pięknej stolicy ze wspaniałym designem i niesamowitym archipelagiem. Możesz zamienić swoje wakacje w wycieczkę objazdową i podziwiać czarujące i zachwycające krajobrazy w Finlandii z gęstymi lasami, terenami wiejskimi i czystymi jeziorami. Auto Europe jedne z najlepszych ofert i stawek dostępnych na rynku, dlatego sprawdź nas już teraz i dokonaj rezerwacji, korzystając z wyszukiwarki powyżej! W razie jakichkolwiek pytań związanych z podróżą do Helsinek skontaktuj się z naszymi przeszkolonymi agentami rezerwacyjnymi już teraz. Sprawdź też opinie o wypożyczalni samochodów w Helsinkach, aby poznać doświadczenia poprzednich klientów.

  Informacje o lotnisku

  Międzynarodowe Lotnisko obsługujące Helsinki znajduje się w granicach miasta Vantaa, około 5 kilometrów od jego centrum. Stolica natomiast oddalona jest od lotniska o około 17 kilometrów, jednak łatwo jest dostępna wynajętym samochodem. Jest to największe pod względem ruchu lotniczego lotnisko w Finlandii i czwarte w Skandynawii. Lotnisko obsłużyło 21.8 miliona pasażerów w roku 2019, z czego większość to byli pasażerowie międzynarodowi.

  Oficjalna nazwa: Lotnisko Helsinki (HEL)
  Telefon: +358 200 14636
  Adres: 01531 Vantaa, Finlandia
  Linie lotnicze dostępne na lotnisku: Lotnisko jest węzłem komunikacyjnym dla linii lotniczych Finnair, jednak dostępnych jest ich wiele więcej, a do Polski połączenie jest liniami Ryanair.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku w Helsinkach

  Wynajem samochodu na lotnisku Helsinki jest bardzo prosty. Wypożyczalnie samochodów jest łatwo znaleźć na lotnisku, ponieważ ich stanowiska znajdują się w korytarzu pomiędzy dwoma lotniskowymi terminalami. Parkingi naszych partnerskich dostawców i lokalnych wypożyczalni znajdziesz w hali parkingowej P3. Pamiętaj, aby zawsze mieć przy sobie wymagane dokumenty podczas odbioru i voucher od Auto Europe, aby ułatwić sobie proces wynajmu.

  Sixt na lotnisku Helsinki Sixt na lotnisku Helsinki
  Helsinki-Vantaan,
  Vantaa, Finlandia 01530

  +358 20 1122515
  Godziny otwarcia:
  Pon-Pt 07:00 - 01:00
  Sob 08:00 - 20:00
  Nd 10:00 - 01:00
  Europcar na lotnisku Helsinki Europcar na lotnisku Helsinki
  Helsinki-Vantaan,
  Vantaa, Finlandia 01530

  +358 40 3062800
  Godziny otwarcia:
  Pon-Pt 8:00 - 23:00
  Sob-Nd 12:00 - 20:00
  Avis na lotnisku Helsinki Avis na lotnisku Helsinki
  Helsinki-Vantaan,
  Vantaa, Finlandia 01530

  +358 10 4362200
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 00:00 - 23:59
  Budget na lotnisku Helsinki Budget na lotnisku Helsinki
  Helsinki-Vantaan,
  Vantaa, Finlandia 01530

  +358 10 4362255
  Godziny otwarcia:
  Pon-Pt 07:00 - 24:00
  Sob 09:00 - 20:00
  Nd 09:00 - 13:00

  Terminale

  Na lotnisku są dwa terminale, Terminal 1 i Terminal 2. Wcześniej Terminal 1 obsługiwał tylko loty krajowe. Obecnie jednak obydwa terminale obsługują zarówno loty krajowe, jak i międzynarodowe, a podzielone są przez linie lotnicze. Obydwa terminale są jednak połączone ze sobą przez rodzaj korytarza, przejścia dla pieszych na lotnisku więc są tylko 250 metrów od siebie. Po przejściu przez odprawę bezpieczeństwa, zauważysz, że po stronie lotniskowej, nie są podzielone w zależności od terminala, a raczej, czy loty odbywają się w strefie Schengen, czy poza Schengen. System namierzający pasażerów, pierwszy na świecie, w pełni działa i pomaga zapobiegać długim kolejkom i zatorom.

  Na Terminalu 1 znajdziesz stanowiska odprawy i strefę przylotów na parterze, natomiast na pierwszym piętrze znajdziesz kontrolę bezpieczeństwa i bramki odlotów. Terminal 2 również mieści halę odlotów na parterze, a strefa odlotów i kontrola bezpieczeństwa są na pierwszym piętrze. Przyjeżdżając na lotnisko w Helsinkach, powinieneś sprawdzić monitory, by wiedzieć na której hali przylotów będzie twój bagaż do odebrania.

  Usługi na lotnisku

  Na lotnisku w Helsinkach po odprawie dostępne są liczne restauracje, oferujące różne opcje od fast food po kawiarnie, a nawet bardziej wyrafinowane jadalnie. Przed kontrolą bezpieczeństwa, oferta ograniczona jest do kawiarni na obydwu terminalach. Podróżni, którzy chcą udać się do sklepu na lotnisku, znajdą szeroką ofertę czekającą na nich po przejściu przez kontrolę bezpieczeństwa, ze dostępem do fińskich produktów i lokalnych wyrobów, z markami takimi jak Marimekko, Alvar Aalto, Iittala, a nawet sklep Moomin. Kioski, sklepy wolnocłowe i akcesoria podróżne również są tu dostępne. Pieniądze w lokalnej walucie można pobrać z licznych bankomatów lub wymienić z kantoru wymiany walut. Port lotniczy w Helsinkach oferuje podróżnym darmowe Wi-Fi na obydwu terminalach.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko w Helsinkach

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Helsinkach sprawnie dostarczy Ci pojazd, abyś szybko mógł ruszyć w dalszą drogę. Zarówno Helsinki, jak i Espoo znajdują się około pół godziny jazdy samochodem z lotniska, jeśli wybierzesz trasę 45 lub E18. Piękne nabrzeżne miasto Turku znajduje się około 2 godziny drogi na E18 w kierunku zachodnim. Jeśli chcesz się wybrać wynajętym samochodem do Tampere, możesz wybrać trasę E12 i dotrzeć do miejsca docelowego w około dwie godziny. Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie z przepisami drogowymi w Finlandii.

  Nowe połączenie transportem publicznym zostało otwarte w 2015, łącząc lotnisko z centrum Helsinek pociągiem. Pociąg też zatrzymuje się na kilku przystankach w regionie metropolitalnym. Ponieważ stacja kolejowa znajduje się na lotnisku, z łatwością przedostaniesz się do miasta, jeśli odbierasz samochód z centrum. Autobusy lokalne na trasie 615, dostarczane są dzięki firmie HSL, która łączy lotnisko z centralną stacją kolejową w Helsinkach, tak jak miejski autobus Finnair. Z lotniska dostępne są też autobusy długodystansowe. Wszystkie autobusy mają swoje przystanki na obydwu terminalach.

  Porady parkingowe

  Na lotnisku w Helsinkach oferowanych jest kilka opcji parkingowych. Znajdziesz tu parking sezonowy (otwierany latem), parking krótkopostojowy, parking zadaszony i parking premium. Parkingi P5, P3 i P3 premium znajdują się w stosunkowo niewielkiej odległości od Terminala 1 i 2 i oferują różne ceny, które można sprawdzić na oficjalnej stronie lotniska. Miejsce parkingowe można też zarezerwować z wyprzedzeniem online, co możliwe jest na stronie lotniska.

  Parkowanie na ulicach w Helsinkach nie należy do najtrudniejszych, jednak jest to dosyć droga opcja, a w centrum miasta spotkasz się z bardzo wysokimi cenami. Opłaty za parkowanie na ulicy obowiązują od poniedziałku do piątku od 9 rano do 19 i czasem też w soboty. Zachowaj dysk z parkomatu, ponieważ zapewne będzie Ci jeszcze potrzebny. Sprawdź dokładnie znaki drogowe przy parkingu, ponieważ w zwłaszcza w centrum miasta, parkowanie dozwolone jest tylko w wyznaczonych do tego miejscach. Parkingi podziemne dostępne są przy centrach handlowych Forum i Kamppi niedaleko Centralnej Stacji Kolejowej.

  Przydatne linki

  Lotnisko Helsinki